Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Šta mislite o zabrani pušenja na javnim mestima?
Podržavam u potpunosti - 1 (100%)
Pa ne znam... i treba i ne treba zabranjivati - 0 (0%)
Ne podržavam tu zabranu - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Pushenje, stop  (Pročitano 12365 puta)
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #25 poslato: 03.02.2007. 18:04:05 »

OFF TOPIC!



PS pokušavala sam da kucam ovo š č ć ž smile ima grešaka ali oprostićete Cheesy
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #26 poslato: 19.02.2007. 04:49:19 »

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=20090

Драстичне казне за пушаче

Скоро све земље Европске уније истакле су строгу забрану пушења на јавним местима

Непоштовање забране пушења повлачи за собом ригорозне казне. Ако сте мислили да је пет хиљада динара за пушење на месту на коме је то забрањено много, погледајте како то изгледа у на пример...

Француска
Како ћете бити шик у земљи која је измислила многе шик ствари, па и специфичан начин држања цигарете, не знамо, али, уколико вас са запаљеном цигаретом ухвате у позоришту, јавној установи или болници, казна коју ћете платити износи 450 евра.

Грчка
Где су нестала она времена када се у Грчкој проводило, певало, псовало, викало, када су се тањири разбијали на први звук бузукија... Неке ствари су остале, али оно што вас може скупо коштати јесте пушење на местима где је забрањено. Смеши вам се не само казна од 500 евра, већ и затворска казна до три месеца.

Ирска
Пазите, Ирска, она раскалашна, тако налик Србији... Кога ухвате да пуши у ресторану или пабу плаћа казну од 3.000 евра. Баш колико и за пушење у подземној или аутобусу.

Италија
Још до пре који дан Италијани су пушили ко Турци (у Турској је, узгред, казна близу 500 евра), чак и у пекарама, а данас је забрањено запалити цигарету уз чашу вина или еспресо, јер, казну од 275 евра лепше је потрошити у кафићу или у продавници него је ставити у државни  буџет. Казне за оне који пуше у близини деце или, не дај боже, труднице, износе и 550 евра.

Холандија
Земља сексуалних и свих осталих слобода има веома ригорозан однос према пушачима. Где год је пушење забрањено, а то је готово свуда, укључујући радно место и превоз, запаљена цигарета стаје 2.400 евра.

Мајорка
Пушење у јавним зградама кажњава се са 6.000 евра. Ништа боље неће проћи они који опазе наилазак инспектора па опушак баце на под, поред себе. Када се то деси, полицајац има право да наплати казну од 300 евра. Иако нисте пушили пред њим.
А кажете високе су казне у Србији. Ем су ниске, ем је наплаћено тек стотинак њих. А и код нас је пушење забрањено на већини места. Ако сте навикли да верујете у то како  овде нема довољно инспектора за све пушаче, немојте кушати срећу у наведеним европским земљама. Поштујте закон.

И.Ш.
[објављено: 18.02.2007.]
Sačuvana

jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #27 poslato: 19.02.2007. 08:08:23 »

eh ... nismo mi ni blizu evropi ...
ja bi bila dobrovoljni "istrebljivac" pusaca :mrgreen:
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #28 poslato: 20.02.2007. 08:25:16 »

POcela sam da pusim pre 3,5 godine. Desava mi se da ne zapalim po 7 i vise dana, ali zato imam trenutke da za 6 sati stucem paklo. Sve je meni jasno u vezi cigareta, ali sta cu kad volim.

I uostalom od necega se mora umreti, da li od cigareta ili saksije koja ti padne na glavu..........nije bitno.......jednog dana neces setati ulicama, niti udisati svez vazduh.......
Sačuvana

ZIVOT JE VELIKO DANAS KOJE TRAJE A NE PONAVLJA SE! ISKORISTI GA!!!....................
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #29 poslato: 21.02.2007. 01:29:37 »


a jel moze jedno pitanje za pushache ...
nikada mi nije bilo jasno kako neko moze da uziva u tom smradu ? znachi ko kaze da dim od cigareta ne smrdi po meni nije bash u vinklu  :mrgreen:


Zivi i pusti druge da zive.

Ako ja kao pusac kapiram da se nekome gadi cigareta, dim i izbegavam paliti u prisustvu takvih onda stvarno nisam u vinklu jer isti ti izgleda smatraju da sam dileja jer isto to meni ne smeta. I ako ce me neko definisati kao drustveno neprihvatljivog samo zato sto sam pusac E BAS ME ZABOLE ZA TAKVE (bezveze mi je da kazem da to vise govori o njima nego o meni).
I nikakve slike tumora, dosadne teme o stetnim dejstvima nikotina i nikakve ustanove mi nece biti potrebne kada budem resio da prestanem da pusim! To na strastvene pusace nema bitnog uticaja!
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #30 poslato: 21.02.2007. 01:42:41 »

To si u pravu, ja nisam pusac ali sam skontao da one "umrlice" na paklicama nemaju nikakvog uticaja na stare pusace. Sta vise, nekima je krivo kad dobijaju samo jednu istu poruku nego hoce da vide kojih jos ima! smile Mislim da sva ta upozorenja i medijske kampanje imaju vise uticaja na nepusace i to onog preventivnog uticaja. I mozda neko ko je tek poceo da pusi pa da ga odvrate. Po meni, sve dok pusaci postuju one znakove za zabranje pusenje gde ih ima, meni ne smetaju. A to bas nije slucaj... Sad
Sačuvana
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #31 poslato: 21.02.2007. 01:50:12 »


 Po meni, sve dok pusaci postuju one znakove za zabranje pusenje gde ih ima, meni ne smetaju. A to bas nije slucaj... Sad


Mislim da ce se postovanje tih propisa vremenom promeniti !!
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #32 poslato: 21.02.2007. 01:59:56 »

Ja mislim da nece. Ali to nije zato sto ste pusaci vec zato sto ste srbi. smile
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #33 poslato: 06.03.2007. 17:34:18 »

sada sam cuo da ce neka austriska firma svim svojim zapslenim koji ostave cigare povecati platu za 100 i vise evra, kako kazu to je cisto ekonomska mera jer svakodnevna 10 minutna pazuza za cigaru na krju iznosi sedam radnih dan koje radnik propusti na poslu na godisnjem nivou!!!?? ( gonici robova) sa druge strane javli su se ne pusaci koji su se naravno osetili dikriminisani ovom odlukom, sto je uistinu i tacno, zar ne?
 smile E, zdg_worried smile39 electricuted nikad udovoljiti svetu...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.934 sekundi sa 38 upita.