Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Урасла длака  (Pročitano 11453 puta)
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« poslato: 11.03.2009. 03:21:37 »

Више од две године редовно вежбам у теретани, никада нисам претерано обраћао пажњу на трбушљаке до пре неких пар месеци, када сам се тотално залудео трбушњацима. Купио сам даску за трбушњаке и почео сам сваки дан да радим по петсто трбушњака, не рачунајући оне што урадим за време тренинга у теретани. Знам доста људи који се жале да их после пар стотина трбушњака заболи репна кост, ја никада нисам имао проблема са тим, могао сам да радим тбушњаке цео дан и да ме ништа не заболи у том делу. Тако је било до пре месечак дана када ми се појавио оток мало изнад репне кости. Причао сам са доста људи о томе, и неки од њих су имали исти проблем, нису ишли код доктора и прошло их је после пар недеља. Тако и ја решим да не идем код лекара и да престанем са вежбањем пар недеља док ме то не прође. Сваки дан оток је био све већи и већи, као и бол који је после петог дана био страшан, нисам могао да ходам од болова. Шести дан бол је прешао и на леви гуз Grin, нисам више могао да трпим и отишао сам у болницу. Тамо су ми без анестезије (кажу тако се то ради) расекли тај оток и исцедили гној из њега. У животу нисам осетио такав бол, мало је фалило да се онесвестим на столу. После тога као шлаг на торту су ми на рану сипали алкохол, хтео сам да вриштим од муке...  Хирург ми је рекао да додјем када ми се то замири да ме искасапе опет, да ми изваде длаку. После тога ми је свануло, бол је нестао као руком однешен. Рекли су ми да купим газу и да то превијам сваки дан по два, три пута на дан. Након три дана мени на том месту није било ништа, ни краста, ни ожиљак, све се замирило. Е сад, тај хирург је пријатељ мог оца, па се често виђају.... И тако су причали о томе, и када му је мој матори рекао да ми се то све смирило, хирург му је рекао да може да буде да сам само нагњечио то место док сам радио трбушњаке и да нема потребе да оперишем ако ми ништа не смета. Мојој срећи није било краја када сам чуо да не морам да идем на операцију smile. Мало сам почео да гуглам о томе и нашао сам доса прича како су људима вадили длаке које су биле дуге и преко 15цм, као и да се длака омотала око кичме итд. Сад ме страх да мени можда длака не ураста а да ја то не осећам. На нету може да се нађе доста различитих прича. Има људи који су изашли из болнице одмах након операције, има оних који су остајали и по десет дана, има и оних који су оперисали то и по пар пута.... Позадина изгледа овако после операције (није за оне са слабим стомаком).

Занима ме је ли неко од вас имао проблема са овим?
Sačuvana

maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #1 poslato: 11.03.2009. 04:10:17 »

Šta napravi jedna dlaka...
Osetljive osobe neka preskoče ovu sliku - ozbiljno.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #2 poslato: 11.03.2009. 05:41:19 »

Je l to slika TVOJE pozadine, ili necija tudja? Ako je tvoja, ako ti je taj hirurg prijatelj, sta li bi bilo da ti je neprijatelj? A arhi debilizam je da ti je to radjeno nazivo, pored tolikih onih omamljujucih vrsta anestezije (lepo malo obamres i sve ti lepo, svega si svestan ali nista ne boli). Ja sam imao tu operaciju, ali to se brate lepo zasije. Doduse, ranica je pravila problem mesecak dana, morao sam da se zapiram hipermanganom, ususkavam kojecim da ne pravim cirkus po gacama, itd itd.
Imam i ja sliku, al ne bih bas da se javno pokazujem smile Izgleda kao da mi je neko malo zaheftao gornji deo "doline" smile
Inace, ja sam imao srecu da nisam dugo cekao, cim je poceo bol i svrab ja sam malo cedio sam, ali sam video da to iznova gnoji, i otisao odmah kod hirurga, pa mi je on odradio operacijicu pre podne, malo sam odlezao u bolnici do uvece, i otisao kuci. Radjeno je pod anestezijom, 70 miligrama necega mnogo dobrog spricem u venu smile tako sam lepo lebdeo i nesto brbljao sa osobljem, lupetao kojesta, i samo sam osecao kako mi doktor ceprka nesto po dupetu, ali apsolutno nije bilo bola. Posle mi bilo zao sto se ne raspitah sta mi dadose, da nabavim malo i za kucnu upotrebu, kad je onako mocan feeling smile))
Naravno, kao i kod urastanja nokta, iako se to izvadi, ponovo moze da se pojavi i uraste neka nova dlaka, ko je tome sklon. Srecom, kod mene jos nije, a ovo se desavalo u oktobru 2005, nadam se da nikad i nece, pu, pu. Ako li samo primetis da ponovo pocinje da se pojavljuje, odmah idi, nemoj da se zakomplikuje toliko da posle operacije moras da nosis dren, to su tek muke isusove (a mora da se lezi na ledjima, zamisli ranu koju gadja dren i ti to pritiskas telom, u tome i jeste poenta da bi se bolje izdreniralo)! Ima ljudi kojima je rana bila velicine ljudske sake! I, medju nama, promeni hirurga smile
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 11.03.2009. 06:27:01 »

Није моја позадина, слику сам нашао на једном форуму. Кажу да је боље да рана осане отворена, тако је мања шанса да ти се то поново деси. Мене нису оперисали, само су ми расекли оток који се појавио и из њега исцедили гној. Мојој другарици се десило исто, и њој су оток секли без анестезије.

Није ми јасно зашто су оволико искасапили овог дечка са слике? Причао сам ја са хирургом о операцији, он ми је рекао да је то рутинска операција и да се рана зашива.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 11.03.2009. 07:12:56 »

Uopste nije naivno to sa dlakom.Moja jaca polovina se dobro namucila sa tim ..Slicno iskustvo kao i Ugljesa,nazalost.
Prvo je primetio da mu otice nesto ,i da cedi.Posto ga je mnogo bolelo,a i on vezba kao nenormalan,otisao je u uzicku bolnicu (to je bilo pre par godina ).Hirurg,onaj sto je hapsen za mito kako se bese zove Vladimir...,rekao je da mora prvo malo da ga "secne" bez anestezije.
Uzasno ga je bolelo,pa je preplasio onu decu sto su cekala ispred .
Operisali su ga malo posle toga i usili mu ranu,i tada su pocele one jos gore muke.Lezao je na stomak ,nije mogao da se pomera..Morao je da brije oko rane da ne bi slucajno zapala neka dlaka unutra ponovo..
I pored svih mera predostroznosti,posle dve godine ,dlaka mu se vratila.
Operisao je na VMA,a doktori su bili zacudjeni da mu je prvi put operacija tako traljavo uradjena.Naravno ,sve je laserski uradjeno,pa nikakva zasivanja nisu bila potrebna.
Da je bio pametniji i prvi put bi u sirokom luku zaobisao uzicku bolnicu.(koja je btw na veoma losem glasu na VMA )
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 11.03.2009. 21:17:05 »

Таман сам се мало орасполжио када је клацкалица написао да то није ништа тако страшно.... Али кад прочитак ово што си ти написала, опет сам се гадно истриповао.
Sačuvana

jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 12.03.2009. 00:07:50 »


Operisao je na VMA,a doktori su bili zacudjeni da mu je prvi put operacija tako traljavo uradjena.Naravno ,sve je laserski uradjeno,pa nikakva zasivanja nisu bila potrebna.
Da je bio pametniji i prvi put bi u sirokom luku zaobisao uzicku bolnicu.(koja je btw na veoma losem glasu na VMA )


Uh sto ne volim ovakve komentare ...


(at) Ugljesa,nekoliko ljudi koje poznajem su to opesisali,rutinska intervencija.Jedini problem je u tome sto je mesto bas nezgodno i lako se da povrediti kao i inficirati ako se ne vodi racuna.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 12.03.2009. 00:42:15 »

Ne volim ni ja mnogo toga ,ali je to na zalost (ovo sto sam napisala za uzicku bolnicu )realnost i primera negativnih  ima mnogo.. vise nego onih dobrih.Ako vam se realnost ne dopada ...sta cu vam ja..Mogla sam da napisem da su fantasticni i cenjeni,ali to ne bi bila istina.
Ni ja mnogo toga ne volim sto procitam ovde,pa nikom nista..
Istina uvek boli i tesko se vari.
(at) Ugljesa
To sto je on tako prosao,ne znaci da ces i ti smile
Samo hrabro i srecno smile
Da sam znala sta ce moj komentar izazvati svakako ne bih napisala sta se desavalo.Sledeci put se lupkam po prstima,obecavam Tongue
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #8 poslato: 12.03.2009. 02:05:52 »


Таман сам се мало орасполжио када је клацкалица написао да то није ништа тако страшно.... Али кад прочитак ово што си ти написала, опет сам се гадно истриповао.


Samo ti prati sta se desava, i na prvi znak da to, ne daj boze, pocinje ponovo da se aktivira, reaguj. Nemoj da dopustis da to uhvati maha. A da moze da se ponovo javi, moze. Znam ljude koje su i urasli nokti na nogama osakatili. Dzaba ako je neko sklon tome....
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #9 poslato: 12.03.2009. 02:57:16 »

Ако почне опет да се дешава, морам отићи на операцију, немам другог избора. Него страх ме да ми можда сада ураста длака а да ја то не осећам. Размишљам о томе да ми се ово врати за пар година и да одем код хирурга а он ми каже "аууу сине, омотала се око кичме"  Cheesy

Sačuvana

batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #10 poslato: 12.03.2009. 07:06:34 »

Ako se unutra desava bilo kakav proces- veruj da ces osetiti. Operacija nije bauk, a probaj da se ne vuces po salici na prijemnom nego da se dokopas sale i da k'o covek uzivas u anesteziji. Obzirom da ti je relativno skoro radjeno, ne brini o duzini dlake. Sta ti pise na izvestaju sa intervencije? Jel dijagnoza Sinus pilonidal ( to je dlaka), ili ti pise nesto drugo?
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #11 poslato: 12.03.2009. 19:14:24 »


Ako se unutra desava bilo kakav proces- veruj da ces osetiti.


Uze mi rec iz usta... A bas sam hteo da kazem Ugljesi da je najbolje tebe da pita. A meni da javis kako se zove ona anestezija sto ti sve lepo od nje, da nabavim LOL
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #12 poslato: 13.03.2009. 07:29:45 »

(at) Klackalica
 
 Cheesy Eeeeee, poslovna tajna! Pozz
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.184 sekundi sa 36 upita.