Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Užičanin umro u santitetu zbog hladnoće  (Pročitano 4778 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 02.02.2011. 16:38:20 »

Čekajući preglede umro od hladnoće u bolničkom vozilu

Vladimir Lojanica

UŽICE - Meni više niko ne mora da priča o javašluku u zdravstvu. Spoznala sam ga dobro za tih dvadesetak dana, koliko je moj suprug bolovao, a posle toga i preminuo. A umro je kao pseto. Izdahnuo je promrzao u starom sanitetu kojim su ga, bez lekarske pratnje iz Beograda transportovali u Užice. Umro je devet meseci pre nego što je trebalo da dođe na red da ga snime na ultrazvuku - ovo su reči Ljiljane Karaičić (66) iz naselja Bela Zemlja kod Užica, čiji je muž Ljubinko Karaičić (71) preminuo 5. januara u vozilu užičkog Doma zdravlja, nekoliko dana posle teške operacije u Beogradu.

Cela vest: http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/232750/Cekajuci-preglede-umro-od-hladnoce-u-bolnickom-vozilu
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #1 poslato: 03.02.2011. 04:12:21 »

od zdravstva nemam NISTA, ako ti nesto treba idi kod privatnog lekara ili cekaj da ti se stanje pogorsa, penziju mozda i necu docekati, tako da jos jedan glas za rad na crno, drzava me je nagovorila.
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #2 poslato: 04.02.2011. 11:08:20 »

Ma placeno zdravstvo za sve je izjandjala stvar, to nema vise nigde, pogledajte u americi kakva su osiguranja i koliko kosta da se odradi najsitnija stvar ako nemas osiguranje, samo kod nas ljudi ziveli po principu drugi me 'rani, drugi me oblaci, drugi me skoluje, e osh kline vishe ;p
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 04.02.2011. 19:30:19 »

Obavezno zdravstveno osiguranje je potrebno, jer se tako zdravstveno obezbedjuje celo stanovnistvo. Poblem je sto je to kod nas naopako napravljeno sa ciljem da se uzme novac a da se sto manej usluga pruzi kroz obaveznu zdravstvenu zastitu, vec da sa preusmerava na privatno zdravstvo.

Neke drzave stu to mnogo bolje regulisale: postoji obavezno osiguranje, ali su i drzavne i privatne ordinacije podjednako obavezne da pruzaju te usluge. Pacijentu je tada svejedno gde ce da ode, a posto se stvara konkurencija onda se i ordinacije trude da taj posao rade kvalitetno.
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #4 poslato: 04.02.2011. 19:45:54 »

postoji i ovde na papiru povracaj novca od drzave za placenu uslugu u privatnoj ordinaciji, pod uslovom da u "razumnom roku" ne bi stigao da se pregledas u drzavnoj ambulanti, medjutim ne znam kako to deluje u praksi.

ali ako sa temperaturom ne mogu da dodjem na red za pregled, zakazuju mi za 5 dana, i ja odem kod privatnika onda se pitam zasto uopste odvajati za osiguranje....

da, obavezno je osiguranje, ali ovde sve krece od toga da mali procenat ljudi radi uopste, legalno (300e prosek), i da od njihovih plata treba izdvajati i za penzioni, zdravstveni, socijalni i druge fondove...  rezultat tih preusmeravanja je da se ti fondovi pune drugacije, i da su uglavnom prazni.
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #5 poslato: 04.02.2011. 22:50:26 »

Tako je knezu, odvojen dinar za penzioni i zdravstveni fond je bacen dinar. Ti su sistemi vec kolabrirali sami od sebe, izjedose se iznutra. A ko nema onda ce morati da zavrsi u sanitetu od hladnoce ;(
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.561 sekundi sa 35 upita.