Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Da li bi zaveshtao/la svoje organe u medicinske svrhe ?  (Glasanje završeno: 24.09.2005. 00:42:05)
da - 14 (77.8%)
ne - 4 (22.2%)
Ukupno glasova: 18

Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Zaveshtanje organa ?  (Pročitano 8310 puta)
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« poslato: 24.09.2005. 00:42:05 »

Da li ste za ili protiv ?
zbog chega ?

Ja mislim da je to jako pametno i humano , ja cu svoje rado zaveshtati.
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #1 poslato: 24.09.2005. 01:11:03 »

I ja takodje mislim da je to humano,jer ipak nekim obolelim ljudima trebaju donatori organa,a mislim da ih iz dana u dan ima sve vise i vise,sto je za svaku pohvalu! :mrgreen:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #2 poslato: 24.09.2005. 01:16:41 »

Tudje ne diram svoje ne dam...
Salim se..Ali naravno dobro bih razmislio pre svega...
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #3 poslato: 24.09.2005. 01:52:11 »

Naravno da bih, zashto da ne..... Samo pomislish da ima ljudi koji bi tebi nekada pomogli na isti nachin i to je to..... Cheesy   Cheesy  Cheesy
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #4 poslato: 24.09.2005. 02:09:15 »

Ne znam, ponekad pomislim da mi je malo i ovo shto imam u sebi... Tongue

Ma bih shto ne bih, samo da mi udare dobru anesteziju !
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Nevena^^^
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 107


« Odgovor #5 poslato: 24.09.2005. 02:42:39 »

Leleeeeeeee Djuro tad ti ne bi trebala anestezija Cheesy Pa ne znam, sigurna sam da niko od moje familije ne bi odobravao taj gest, a i jeste mi to malo ... nekako strasno ipak setimo se ove teme sa foruma o blizancima pre rodjenja... ko zna mozda iza svega ima nesto... lepse... pa tamo da budemo osakaceni... hahah boze... ali ipak bi dala organe jer svima mogu zatrebati a tada verovatno niko ne razmislja o tome posle(ako ga uopste ima) tako da cu na glasanju kliknuti na da Cheesy
Sačuvana

"Sve sam to ja isitnjen,sav od komadica, od odsjaja, problesaka, sav od slucajnosti, od nepoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sad vise ne znam sta sam u tom krsu."
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #6 poslato: 24.09.2005. 02:54:04 »

shta ce mi kad crkenem ...
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 24.09.2005. 03:10:52 »

Uh... Pa ne znam ..teshko pitanje ... Odgovorio sam u glasanju da ..ali josh nisam u potpunosti siguran .. Morao bih prvo da razmislim .. MAda dao bih shto da ne .. Ako su mi organi chitavi ... a iz nekih razloga umrem .. (pu pu daleko bilo) dao bih shto da ne ...
Verovatno su nekom ti moji organi od zvotne vaznosti .... zashto ne dati ... ??
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #8 poslato: 24.09.2005. 05:40:15 »

ne, neverujem u zivot po samoj postavci stvari tako da nevidim svrhu za njegovo produzenje kod kriticnih situacija ...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #9 poslato: 24.09.2005. 16:24:06 »

Kad nestanem sa lica zemlje, moji organi ce istrunuti sa mnom. Ako mogu nekom da pomognu sto bi trunuli smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 24.09.2005. 17:02:08 »

Meni kada o tome razmsiljam uvek prvo padne na pamet jedna te ista stvar. Isto kao i sa davanjem krvi, mi treba da budemo ovce i humani pa da djemo a neko ce, cim to dobije da preproda... dali mi ogane ili ne, onoga kome treba ce sve to papreno da kosta.
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #11 poslato: 25.09.2005. 01:20:34 »

ne! ne znam zasto.. ali tako je!!! ne bi da zalazim u diskusiju bas toliko jednostavno.. ne bi dala  nikome da me seche.. tako zbog nekog coveka ili zene.. ako je u pitanju neko iz porodice.. i da sam ja jedini donator onda bi dala... sve i srce ako treba!
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #12 poslato: 25.09.2005. 01:27:19 »

Skoro sam razmisljala o ovome...kad eto..pojavi se tema.
Iskreno, morala bih dobro da porazmislim o tome...a nesto mi se nece jer se najezim na samu pomisao ne neku nesrecu, bolnice i tako to...
Verovatno bih dala organe...ali... roll
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 25.09.2005. 07:04:48 »

ma neka vade sve , shto za nekoga ako treba organ shto za nauchne svrhe ... nek se uche , bash me briga dal ce me seku ili ne kad otegnem papke  roll
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
velika
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #14 poslato: 25.09.2005. 16:45:16 »

I'm a doner, and proud of it! Dakle, kad mi se neshto desi, nosite sve! Nekom ce produzhiti zhivot, a meni ionako nece pomoci. I, josh neshto, rekla sam ljudima oko mene, ako mi se neshto desi, pa ostanem kao biljka - GASI APARATE! Nisam u fazonu da muchim ljude oko sebe, i ne zhelim da budem biljka.
Da se vratim na temu: verujem u zagrobni zhivot, ali ne mislim da ce se nedostatak organa u mom fizichkom telu tamo primetiti.
Nashe zdravstvo ima problema sa organima zbog toga shto ne mozhe u medjunarodnu razmenu, jer nema shta da ponudi, ljudi kod nas jednostavno nemaju svest o tome. Zato kad detetu od 10 godina zatreba srce, zovne se odgovarajuca bolnica u Evropi, i oni kazhu: "Shta vi hocete, niste nam nishta dali, a hocete da uzmete" E, na tom principu funkcionishe sve.
A shto se vere tiche (mada nisam u tom fazonu, ali argument je argument), chak je i patrijarh Pavle rekao da je zaveshtanje organa najvece ktitorstvo, nishta gradjenje crkava i manastira, nego organi koji ce produzhiti zhivot nekome.
Toliko o tome.
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #15 poslato: 27.09.2005. 10:22:02 »

DA!
De facto bih dala organe. Zashto da ih ne iskoristi neko kome su od esencijalne vaznosti za zivot? Ako meni vec nema spasa...
Humano je.. A i razmishljajte da u toj kozi (primalaca) ste mogli biti vi! Dalko bilo.....  :?
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #16 poslato: 29.09.2005. 03:15:54 »

Cek, cek, jel govorimo o zavestanju organa u medicinske svrhe ili o donatorstvu? To su dve razlicite stvari.
Ako zavestas telo u medicinske svrhe, onda zavrsis na Medicinskom fakultetu, i to na casu patologije ili sudske medicine. Basicly, sve se svodi na to da tvoje ostatke nakon smrti preuzme zdravstvena ustanova, koja sa njima kasnije raspolaze na nacin koji joj je najpodesniji. Tako neko zavrsi "na stolu", a opet, nekome se telo iskoristi za medicinska ispitivanja.
S druge strane, donatorstvo je jedna divna stvar. U najskorije vreme planiram da izvadim donorsku karticu (cekam da uzicki zdravstveni centar dobije autorizaciju za izdavanje istih, posto se, koliko znam, donorska kartica trenutno moze izvaditi smo u BG, i to na VMA... a ako to ne bude skoro, iskoristicu neku posetu BGu da to obavim).
Naravno da postoji velika mogucnost zloupotrebe, ali dok god ima sansa da organ dodje pravoj osobi, to treba uraditi. Uostalom, kada me jednog dana ne bude, svakako da mi ne bi bilo drago da se crvi hrane mojim ostacima. Ako deo mene moze nekome da spasi zivot, onda nema dileme. A sto se porodice tice... sigurna sam da bi razumeli. Uostalom, kao sto rece Velika, cemu zivot koji se svodi na mrtav mozak i vestacki odrzano disanje?
 :?
Sačuvana

velika
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #17 poslato: 29.09.2005. 04:58:33 »

Citat: "Ainhoa"
U najskorije vreme planiram da izvadim donorsku karticu (cekam da uzicki zdravstveni centar dobije autorizaciju za izdavanje istih, posto se, koliko znam, donorska kartica trenutno moze izvaditi smo u BG, i to na VMA... a ako to ne bude skoro, iskoristicu neku posetu BGu da to obavim).


Uzhice nikad nece dobiti autorizaciju jer samo VMA ima kadar za to. Nije ti potrebno da odesh u Bgd, okrenesh br. tel. (zaboravila sam koji je, ali mislim da nece biti problem da okrenesh VMA, pa da ti oni daju), poprichash sa osobom na "drugom kraju zhice", postavice ti par pitanja o istoriji bolesti u porodici, ako je to OK, poshtom ti shalju dokumenta koja potpishesh, vratish poshtom, i nakon toga ti stizhe kartica. To je sve. A za x godina cesh nekome pruzhiti shansu da ima zhivot.
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #18 poslato: 29.09.2005. 05:11:20 »

Thanks, Velika.  lol
Onda je to super laka procedura. Ono sto me je zbunilo oko cele stvari je sto sam cula da izdavanju kartice prethodi lekarski pregled.  :?: No, ako je sve tako jednostavno, sutra zovem VMA.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #19 poslato: 29.09.2005. 05:19:33 »

PA neshto chisto sumnjam da je to tako jednostavno... Ipak to su organi.. i ot organi koji ce se mozda ugraditi u drugog choveka ..
Samim tim ne verujem da je to tako jednostavno i da moze da se zavrshi pozivom na br.
Ipak mislim da svemu tome predhodi lekarski pregled i  malo kompletnija provera zdravlja i organizma ..
Sačuvana
velika
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #20 poslato: 29.09.2005. 05:24:01 »

Tope, SEDI 1!
Imam karticu!
Donator sam! (al' to ne znachi da treba da me jurite kolima po ulici smile )
Obavljeno na taj nachin! Kad dodje do toga da se uzmu organi, videce se u kakvom su stanju!
Zaboravila sam shta je bilo od pitanja o mogucim naslednim bolestima... Mozhda se setim...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #21 poslato: 29.09.2005. 05:28:36 »

Pretpostavljam da je bio klasican 'set' pitanja... da li ima dijabetesa u porodici? da li porodica ima istoriju maligniteta? da li u porodici ima nervno obolelih? porodicna istorija koronarnih bolesti... klasika.
'Ajd, zovem sutra, pa cu vam reci kako je bilo.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 29.09.2005. 06:29:40 »

Otkako sam gledao jedan film u kome su ubijali vlasnike donatorskih kartica.. nesto mi se ne mili da tako nesto posedujem smile
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.11 sekundi sa 38 upita.