Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: balkonsko cvece  (Pročitano 28165 puta)
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« poslato: 14.04.2009. 19:23:21 »

Drage moje,
hocu da uredim svoju terasu, ali ne znam za koje cvece da se odlucim. Ona je na jugo-zapadnoj strani, sunca ima od podneva pa do zalaska. Moja svekrva je pokusala da gaji begonije, one sitne-ali bezuspesno. Sta mi predlazete? Kupila sam samo jednu surfiniju i jednu calibrahou. Ne znam sta bih mogla jos...
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #1 poslato: 15.04.2009. 00:59:45 »

Petunija

Kadifica  

Dragoljub

Prkos
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #2 poslato: 15.04.2009. 14:00:41 »

Draga jelenice,
ove petunije su izuzetne. A ja sam juce kupila 2 surfinije-visece petunije i 1 calibrahou-milion cvetova. Jel imas iskustva sa ovim? Hvale milion cvetova, ali su mu svetovi strasno sitni u poredjenju sa surfinijom.
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 15.04.2009. 16:24:33 »

To je to, samo su te sitnije i izgledace kao ove na slici koju sam ostavila.
Njih je samo vazno zaliti svako vece ,a mogu da budu na suncu bez problema,i da kada se zalivaju nikako ne prskati vodu po cvetovima,to ih unisti.
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #4 poslato: 15.04.2009. 17:41:17 »

E hvala ti, Jelenice...
ja sam bas razmisljala sta jos da kupim. A imam zardinjere od 50cm i zasadila sam samo jedan milion bels-milion cvetova. Bojim se da za 2 nece biti mesta. Sta mi predlazes?
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #5 poslato: 15.04.2009. 18:03:09 »

zaboravih, videla sam stasno lepe velike vrbene. Ne znam koliko one podnose sunce. Sta mislis?
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 16.04.2009. 03:16:27 »

I one mogu na suncu samo vidi da li imaju visece one su prelepe,
A za milion cvetova stavi slobodno 2 ja sam stavljala i 3 da bude bas bas gusto, ali mora bas svako vece da se zaliva i prihranjuje.
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #7 poslato: 16.04.2009. 14:25:44 »

Ok.Hvala ti na savetima...sutra pocinje sajam cveca kod nas(u Nisu) i kupicu jos cveca kako bih popunila ostatak zardinjera.
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #8 poslato: 16.04.2009. 18:30:39 »

bas sam juche kupovala neko cvece... ali petunije nisam stigla ni da pogledam.. jer su ruze bile prioritet...  icon2
ali svakako da cu u toku sl sedmice kupiti smile mislim da su savrshene smile jos ako su neke sharene ^^
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #9 poslato: 21.04.2009. 14:37:11 »

Nadam se da se nisam presla! Kupila sam jos nekoliko "milion cvetova" i neke petunije sa isto tako sitnim cvetovima. Medjutim, kada uporedim ovo moje cvece sa svekrvinim-koja je kupila one obicne krupne petunije, razocaram se... A i ogromna je razlika u ceni, ona ih je placala po 30 din/kom., a ja 200din. Ali, videcemo...
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #10 poslato: 21.04.2009. 15:28:48 »

ko jos gleda kakvo je svekrvino cvece?!  icon2
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #11 poslato: 21.04.2009. 17:07:26 »

ali, zamisli da svekrva ima lepse cvece od mene? strasno...a ovoliki moj trud oko svega...
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #12 poslato: 21.04.2009. 19:13:35 »

uzmi pospi neku kiselinu na to njeno cvece.. da vidis kako ce tvoje da bude lepse  icon6
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 21.04.2009. 20:04:44 »

speedgirl, ukljuci sad malo konstruktivni mod za pisanje smile
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #14 poslato: 21.04.2009. 20:32:14 »



Биденс или у народу што га још зови и Двозуб, је вишегодишњи балконски цвијет који је препознатљив по својим лепим звјездастим цвјетовима, златножуте боје. Потиче из Јужне Аризона и Мексика а из породице је Астерацеае.




Милион цветова је једногодишњи цвијет за балкона и висећи посуде. То је цвијет који обавезно посаде уколико желите нешто другачије. Милион цветова воли сунце.Нарасте дужине око 50-80 цм, А њен цвијет ће нам красити врт скроз од 4., 5. месеца па све до 10. месеца.




Сурфинија је једногодишњи цвијет за балкона и висећи посуде. То је цвијет који је направљен у Јапану 1992 г. И отада се врло брзо проширио на све крајеве света, па тако и у наш дом.




Пеларгонија потиче из јужне Африке, из области око РТА добре наде, а у Европу су стигле 1974 а познато их је преко 290 врста.Цвате од раног пролећа до касне зиме када угиба ако се не спреми на место где није јако хладно те има довољна количина светлости .




   
Бакопа је пузава тј висећи љетница., Која се спушта низ цвијетњаке попут зелено-бијелог слапа и изразито се истиче током лета на балкона и висећи посудама.





evo... lepo balkonsko cvece..
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #15 poslato: 21.04.2009. 21:09:00 »

a jos uvek sam neodlucna. Ne znam da li da se opredelim za surfiniju ili milion cvetova. Sta mi predlazes?
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #16 poslato: 21.04.2009. 23:00:40 »

Iskreno... ako vec stavljash to na terasu.. volim da bude neka lozica...
kontam da je Surfinija prava!! a i ima je u razlicitim bojama!


Citat
Surfinijaje jednogodišnji cvijet za balkone i viseće posude. To je cvijet koji je napravljen u Japanu 1992 g. I otada se vrlo brzo proširio na sve krajeve svijeta, pa tako i u naš dom. Surfinija voli sunce, ali voli i vodu što dosta stvara problema nemarnim vrtlarima jer je potrebno dosta brige i truda oko nje.

 

Sadnjom na sunčano mjesto treba redovito polijevanje gotovo svakog dana tijekom ljeta, i vrlo voli prihranjivanje. Nakon sadnje u posude koji tjedan sačekate da se biljka malo prilagodi i razvije a nakon toga jednom tjedno a kasnije i dva puta tjednom. Surfinija je biljka koja treba dosta hranjiva za rast i obilan cvat.

 


Ako imate mogućnost probajte nabaviti gnojivo sa povećanim udijom željeza u njemu ili ako je moguće čisto željezo pa ga s njim prehranjujte jednom tjedno a jednom u tjednu sa običnim supstratom. Ako vam je biljka blijeda i lišče nema lijepu zelenu boju i počinje žutiti to je očigledan znak da joj fali hranjiva pa stoga ne čekajte nego je nahranite smile.

 

Već smo rekli da surfinija voli vodu ali pripazite da ne bude skroz u vodi njeno korijenje jer će to izazvati truljenje i bolesti korijenja, a također pripazite da ju ne polijevate po velikim vrućinama jer će vam se biljka „skuhati“ i uvenuti stoga polijevati jako rano ujutro ili navečer kada nisu tolike vrućine.

 

Surfiniju sadite zemlju u bogatu obogaćena startnim gnojivom te kristalonom s mikroelementima željeza a ne u običnu zemlju iz vrta ili šume. U gotovoj svakoj trgovini koja prodaje zemlju za cviječe pronaći čete zemlju za surfiniju tako da bez panike, to nije problem.

 

U jesen kada polako zahladi i dođu mrazovi biljku izvadite iz posuda i bacite jer je jednogodišnja biljka i nemoguće ju je održati u uvjetima domače proizvodnje. Nego ponovo u proljeće na tržnicu kod vašeg prodavača po nove sadnice.








a i deshava se da seme prezivi zimu.. da samo nikne sledece godine!
Wink
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #17 poslato: 22.04.2009. 14:59:12 »

Znaci, surfinija je ono pravo za balkon!
A cula sam da one posle silnog cvetanja ostaju celave, pa saksija ostaje prazna. Sta bih mogla da kombinujem? Ne znam koje cvece samo pravi oblak nad saksijom, posto surfinija visi...
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #18 poslato: 22.04.2009. 15:13:08 »

odmah nadjesh zamenu za njih.. stavljash sledecu rasadu.. mislim da bi ti kadifice extra stajale smile
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #19 poslato: 22.04.2009. 18:14:45 »

A kupila sam pre mesec dana i 4 mini ruze.  Medjutim, iako se pojavio po koji pupoljak, slabo razvijaju listice...sta da im radim?
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #20 poslato: 22.04.2009. 19:14:45 »

odesh u poljuprivrednu apoteku.. i pitas za preparat za prskanje ruza... sad im je pravo vreme za prskanje smile
to ce je ojachati.. i da narawno..
razmutish malo veshtachkog djubriva u vodu.. i zalijesh.. ne mnogo.. da ne bi sprzila koren smile
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #21 poslato: 22.04.2009. 20:57:54 »

Bila sam do apoteke, ali su me pitali koji preparat hocu-da li protiv insekata, ili neke bolesti i sl. pa nisam znala sta da im odgovorim. A koji je to preparat? Protiv kojih bolesti se koristi?
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #22 poslato: 22.04.2009. 21:26:54 »

1. ti iz apoteke moraju da znaju sta treb ada ti ponude..
2. ruze se prskaju preparatom za jabuke, protiv pepelnice i vasi, kaze da ih tako odrzi do pocetka zime
3. fungicidom(antracolom) - cim pocinju da listaju
4. actarom - za biljne vasi i insekte



ps. posto ja idem na neko vreme.. i necu psoecivati forum.. predlazim ti da sve potrebe informacije o cvecu i sve ostalo potrazish na
http://mojcvijet.hr smile sajt je savrshen za tebe x) a i sve ostale smile smile smile

ps2: i da... kad dodje leto.. obavezno da sliaksh to cvece.. da vidimo sta si uradila smile
Sačuvana
d77
provereni korisnici
posetilac
**
Ime i prezime:
Dragica Milovic
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #23 poslato: 24.04.2009. 17:51:01 »

Javite se...moje surfinije su naglo pocele da procvetavaju...a nesto slabo izbijaju novi cvetovi. Presadila sam ih pre 12 dana i bile su sve u cvetu, lisce se nije videlo, a sada...sta da im radim?
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #24 poslato: 27.04.2009. 21:26:41 »

dok prebole presadjivanje Wink Cheesy
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.492 sekundi sa 35 upita.