Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: HPV  (Pročitano 3354 puta)
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



HPV
« poslato: 09.09.2008. 01:17:41 »

Devojke, koliko i sta znate o kondilomima? koja je razlika izmedju papiloma i kondiloma? Ovo je nesto sto nas okruzuje, polako postaje svakodnevica!? i cini se ljudi to prihvataju kao nesto sto je normalno!!! U fazonu, pa to ima svaka druga devojka. Meni je takav stav neprihvatljiv. Zato me interesuje  sta vi imate da kazete o ovome.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 09.09.2008. 01:55:22 »

To nije problem samo kod devojaka. Sve vishe mushkaraca ima problem sa tim. Shtavishe, vaze za glavne prenosioce, shto je meni apsolutno neprihvatljivo jer podjednako prenosioci mogu biti i zene. Mushkarci mogu biti nosioci tog virusa a da se pritom ne ispoljavaju nikakvi simptomi. I ne znajuci mogu zaraziti partnera...

Kondilomi su virusno oboljenje. Zovu se i polne bradavice. Oni su polno prenosiva bolest. Neki kazu da su iskljucivo polno prenosivi ali mislim da je to greshka jer mogu dobiti i nehigijenom, preranim stupanjem u sexualne odnose, negde prochitah i sintetichkim donjim veshom, chak i ako je devojka u suknjici sedela na mestu gde je pre nje sedeo neko ko je imao kondilome i sl.. Mushkarci mogu u sebi nositi virus ali da nikada ne dobiju kondilome. I nikada se sa sigurnoshcu ne moze reci kada i kako ste se zarazili jer inkubacija tog virusa moze da traje mesecima chak i godinama. 
Mogu se uspeshno odstraniti ali se ne moze garantovati da se nece ponovo pojaviti. Veoma je vazno da se imunitet odrzava na dobrom nivou. Kao preventivu od pojave kondiloma preporuchuju prezervative..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 09.09.2008. 02:07:51 »

Odakle li si ovo preneo? Tekst je prilcino cudan.

Zanimljiva mi je tvrdnja da se virus prenosi preranim stupanjem u seksualne odnose? Kakve to pa ima veze? Jos je interesntnijapreporuka da se koriste kondomi a virus se tako lako prenosi da je dovoljno sesti na mesto gde je neko ko ima virus vec sedeo. Bas ce kondom od toga da zastiti...
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 09.09.2008. 02:47:22 »

Nisam preneo, samo sam pisao iz secanja jer sam to prochitao na raznim mestima.. Shto iz novina shto interneta. Zaboravio sam da napishem da je i meni nebulozna tvrdnja da se  viirus moze preneti i ako sednesh na mesto gde je neko vec sedeo.
Virus se, chini mi se, prenosi dodirom tako da je vrlo moguce da kondom u nekoj meri moze da posluzi kao zashtita.
Da li je neka tvrdnja nebulozna ili realna ne znam. Nisam doktor. Samo sam izneo ono shto ja znam. Nisam nishta izmislio...
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #4 poslato: 09.09.2008. 17:35:31 »

Virus se zvanicno prenosi direktnim kontaktom koza-sluzokoza, ili sluzokoza-sluzokoza, mada postoje opisani slucajevi gde je do transmisije doslo putem peskira. HPV je humani papiloma virus, koji se javlja u vise tipova od kojih pojedini mogu biti kancerogeni (zato sto cesce ici na kontrole). Kondom je efikasan samo ukoliko se kondilomi razviju unutar vagine tj. na njenim zidovima, ali ne i u slucaju kada su izrazeni u pubicnoj i perianalnoj regiji. I da, nosioci su podjednako i devojka i muskarci, samo sto se kod devojaka mnogo cesce manifestuju. Momci koliko toliko informisani, a sta je sa devojkama?Huh? Podelite sa nama sve sto znate o ovoj temi.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.361 sekundi sa 35 upita.