Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Prava prijateljstva preko neta- (ne)moguce?!  (Pročitano 20491 puta)
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #25 poslato: 06.08.2009. 23:57:04 »

u sustini.. Jelena.. skrenuli su sa teme sto se mene tiche... spam ... ali ne obichan spam.. vec kvalitetan spam.
Sačuvana
REE
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Uzicka republika
Lokacija: Slovenija
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 251


Vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu


« Odgovor #26 poslato: 07.08.2009. 01:23:45 »


da nema spama... retko koji forum bi opstao.


Na serbiancafe-u se svojevremeno javljao lik sa nick-om 'Iranac'. Vecito kontrirao i podj**avao narod i nikome nije bio po volji...ali su njegove teme bile najposecenije i najcitanije:) Kada bi svi isto mislili onda tesko da bi neka tema imala vise od 2 posta, dakle nema razloga da shvatate licno to sto se necije misljenje ne podudara sa vasim.

p.s. Ja bih se vrlo, vrlo zabrinuo kada bih otkrio da isto razmisljam kao vecina smile
Sačuvana

Chuck Norris doesn’t wear a watch, HE decides what time it is
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #27 poslato: 07.08.2009. 01:38:46 »

Odlicno sam se nasmejala ovom njihovom prepucavanju  Grin

A sto se tice prijateljstava preko neta, mislim da jesu moguca....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #28 poslato: 07.08.2009. 18:07:00 »


Kada na moje poruke odgovara onda ponistava svaki moj sud svojom interpretacijom koju ne sporim, ali osporavam nacin na koji to cini. Zasto joj moje neutralno misljenje ne odgovara? Ovde, smo vajda da bismo ravnopravno ucestvovali u diskusijama i iznosili svoje misljenje ako to zelimo.


Internet komunikacija je vestina, kojom, nazalost, ne vlada svako. Vestina je zato sto treba sa nekim ukrstiti misljenje, a da te ne ispadne na svadju. Vestina je jeer treba znati reci tako da te sagovornih ispravno razume. Vestina je jer treba razumeti sta je sagovornik hteo da kaze u uslovima kada je sredstvo komunikacija veoma ograniceno i ne moze da prenese misli isto kao i ziva rec. Vestina je zato sto treba umeti traziti pozitivno u drugima. Vestina je zato sto treba biti tolerantan. Vestina je zato sto treba znati kakve ce biti posledice nasih reci.

Ne vladamo svi tom vestinom na isti nacin, neko je u tome bolji, neko losiji, a ponekad se pojavi i neko ko vestine nema nego se ponasa kao slon u staklarskoj radnji. Taj napravi malo halabuke, ponekog uspe i da isprovocira ali uglavnom samo postigne to da ga drugi izbegavaju, tako da na kraju i on batali takav pristup. Ako predje granicu prihvatljivog, tu su administratori koji ga regulisu.


Po cemu se poznaje ko nema vestinu:

- u diskusiji njegova mora biti poslednja posto poto. Ne moze nista da ostavi nereceno.

- svoj stav uvek iskazuje jakim i nebiranim recima

- ne ume ili ne zeli da diskusiju koja postaje zucna vrati u normalni tok

- ne prihvata nikakvu kritiku na svoj racun, cak i kada je ona dobronamerna, i na to reaguje vrlo zucno i cesto nekontrolisano

- cak i kada mu se neko obrati dobronamerno, on to ne vidil i ne zeli da vidi, jer su mu porivi izazivanje konflikta i tamo gde ga nema

- uvek ima stav skoro po svakom pitanju i po pravilu uvek kontrira. Njegove diskusije nemaju za cilj razmenu misljenja, upoznavanje, ucenje jednih od drugih, davanje necega drugima, vec skoro i iskljucivo ga interesuje prepirka, kakva god da je

- cest se ne osvrce na ono sto sagovornik zaista napise nego trazi sitnice koje moze da protumaci kako mu odgovara u cilju podizanja tenzije

- zalaze se za svoje pravo slobode govora, pravo misljenja i pravo ponasanja zanemarujuci da su ona ogranicenja istim takvim pravima drugih

- po pravilu krije svoj identitet, jer ako mu je identitet poznat onda ne moze da kaze sve sto misli i na nacin koji zeli

- kada nema argumente za diskusiju onda prelazi na licni nivo, malicioznost, a neretko i na direktno ili posredno vredjanje

- kada ni licni nivo ne moze da zadovolji, onda prelazi na brojanje gresaka u kucanju, pravopisnih gresaka i druge primitivne metode

- kada stvar dodje na nivo da je potrebno da reaguju adminsitratori, uvek tvrdi kako samo vraca milo za drago, iako to po pravilu nije tacno - obicno je upavo on taj koji zapocinje sukob.

Naravno, niko od nas nije idealan i ne vlada vestinom u potpunosti. Ipak, valjda je normalno da ljudi nastoje da njom sto bolje ovladaju. Po mom iskustvu je tako, jer je to jedna od osnovnih ljudskih potreba. Ako se i desi da neko bas ne vlada najbolje, tu su drugi, da svojom vestinom stvari dovedu u red. Isped svega stoji upravo zelja i volja da se lepo i kvalitetno komunicira sa drugima. Ko tu zelju nema, njega vestina i ne interesuje.



A kad smo kod toga, tvoje diskusije su daleko od neutralnih. Odisu negativnom energijom, inatom, kntrasenjem i zeljom da tvoja uvek bude poslednja, bila ti u pravu ili ne. Uzivo, to ne moze da ti prodje, jer ljudi uvek mogu da se izmaknu, okrenu i prekinu razgovor. Ovde nije tako. Ovde su ljudi izlozeni i ne mogu samo da se okrenu i prekinu razgovor.

Moram priznati da imas vestinu ali ne onu o kojoj sam gore govorio. Vukicu sam upoznao na Internetu, znam je sada vec prilicno dugo i ama bas nikada je nisam video u situaciji kako sto je ova na koju si je isprovocirala. S obzirom da nema veliko iskustvo u forumasenju, ne ume da izbegne ovakve situacije, ali ima vremena, naucicemo je.


A posto je ova tema o internet prijateljstvima, stvari stoje tako da broj i kvalitet prijatelja zavisi upravo od vladanja vestinom.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 07.08.2009. 18:08:23 »


u sustini.. Jelena.. skrenuli su sa teme sto se mene tiche... spam ... ali ne obichan spam.. vec kvalitetan spam.


Nije to spam nego trolovanje. Spam je nesto sasvim drugo.
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #30 poslato: 07.08.2009. 18:46:27 »

dobro dobro.. moja greska..
mogao si da kazes Vukici kako da se odrani od trolovanja?!

Vukice:
Nikad ne odgovaraj na njihove postove. Jer oni zele da ti zapravo reagujesh na to..
ako vec odgovaras na trolov post, onda smireno! Cheesy bez nervoze.
jer ce to spreciti da se zadje dublje u bezsmislenu raspravu.

svako tvoje nerviranje koje se primeti u postu... je hrana za njih da nastave dalje...
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #31 poslato: 07.08.2009. 19:59:21 »

Vidis, vidis ima smisla sve to. Ubacis se u neku bezveze raspravu ko trice u kucinu i nema ti napolje.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #32 poslato: 09.08.2009. 02:35:48 »


Ma ja cu da bezim sa ovog foruma. Ne mogu da se naviknem na te komentare, gramaticke ispravke, analize licnosti. Ponavljam da ispadoh egoista i rasista. I najcitiraniji forumas trenutno garant. Sve sto nekom smeta sto koristim rec "ja" koja nije zabranjena koliko znam na internet diskusijama i sto pisem svoje misljenje. Neki drugi dodju da kritikuju tudje poslove i misljenja. Budalastina.
Pitanje za Pedju: kako da izbrisem sve svoje poruke i nestanem iz ovog virtualnog sveta gde po svoj prilici dolazi do nesuglasica sa mojom drugacijom prirodom. Ne da nisam u Uzicu nego nisam u Srbiji tako da taj neki sarkazam u tumacenju onoga sto moja malenkost napise nekako drugacije izgleda kad si toliko daleko. Tako da pliz, ukini me odavde. Mogu i ja da stavim neko fensi ime pa da niko ne zna ko sam. Ovako sam izgleda previse licnih stvari o sebi do sad napisala.

Imala sam i ja ideju o "samoukidanju" ..Cak sam i izbrisala svoj profil ,pobrisala neke teme (jer za to postoji opcija koju nudi forum),ali mi je profil odmah vaskrsao,a tema na kojoj je odgovarano kako rece admin "ne moze sa brisati"
Posle sam lepo razmislila i zakljucila da ne mogu zbog nekih kojima se ne dopadam  sebe sklanjati .Kome se ne dopada ono sto napisem nek preskoci moj komentar i neka se pravi da ne postojim ili neka ukljuci opciju ignore ako uopste postoji na ovom forumu.
Nema potrebe da se brines jer ne moze da te pogodi stav i misljenje osobe koju i ne poznajes i koja ti ne znaci nista u zivotu.
Jesi li rasista stvarno?
Ako znas da nisi ,zasto bi te potresalo sta neko ko te ne zna misli o tebi?
Ovaj svet je svet sam za sebe,i ne treba ga mesati sa realnim.
Oni sto kritikuju,traze slovne i gramaticke greske su sami svoji najveci neprijatelji smile
Uhhh...nikad ne dozvoli da te ocenjuju ljudi koji te ne poznaju smile
Po tebi ja nikad ne bih smela ovde ni da svratim hahaha...smile
E hocu za inat Tongue
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #33 poslato: 09.08.2009. 07:22:19 »


Nema potrebe da se brines jer ne moze da te pogodi stav i misljenje osobe koju i ne poznajes i koja ti ne znaci nista u zivotu.
Jesi li rasista stvarno?
Ako znas da nisi ,zasto bi te potresalo sta neko ko te ne zna misli o tebi?


Preko pisane komunikacije se moze dosta saznati o nekome. Neka od tih saznanja se potvrde ili anuliraju u stvarnom susretu. U principu, nema razloga dramaticno prihvatati necije misljenje o sebi na nekoj temi, osim u slucajevim kada taj neko ne bira sredstva kojima ce osporiti misljenje drugog. U slucaju direktne konfrontacije kao u ovoj situaciji, kada onaj ko napada misli da mu sagovornik nema vise od dve nervne celije u glavi, onda je sasvim moguc ovakav eksplozivni dijalog.
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #34 poslato: 16.08.2009. 22:47:07 »

Шта су то "права" пријатељства? Имам доста пријатеља које сам упознао преко нета. Неке сам касније упознао уживо, а неке вероватно никада нећу срести, и једни и други су ми подједнако добри пријатељи. Упознао сам пар људи са овог форума, посебно ми је драго што сам упознао једну форумашицу коју изгледа више нико са овог форума неће упознати  Grin.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #35 poslato: 20.08.2009. 06:49:23 »

Hmmm..e sad smo radoznali koja  li je ta forumacica  Huh?
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #36 poslato: 22.08.2009. 19:19:42 »


Шта су то "права" пријатељства? Имам доста пријатеља које сам упознао преко нета. Неке сам касније упознао уживо, а неке вероватно никада нећу срести, и једни и други су ми подједнако добри пријатељи. Упознао сам пар људи са овог форума, посебно ми је драго што сам упознао једну форумашицу коју изгледа више нико са овог форума неће упознати  Grin.


Bas sam radoznala, sto se tice poslednje recenice iz tvog citata..
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #37 poslato: 06.10.2009. 21:40:59 »

Moze se desiti ali ako su dame mudre to se moze pretvoriti u divna prijateljstva i saradnje.. ja imam dva drugara koja sam nasla preko neta.. sada smo zaista super prijatelji i mogu da se pozdam u njih.. Jedan je u Guatemali a drugi blize, u kikindi.. cujemo se, dopisujemo i stvarno dobro net druzimo smile
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #38 poslato: 09.10.2009. 18:28:56 »


Moze se desiti ali ako su dame mudre to se moze pretvoriti u divna prijateljstva i saradnje.. cujemo se, dopisujemo i stvarno dobro net druzimo smile


Po tvom odgovoru vidim da si pazljivo propratila  "razmenu" misljenja koja se na ovom forumu, odigrala izmedju mene i  forumasice sa specijalnim statusom tipa "beli medved". (Pre)zasticena vrsta.

Kao sto si naglasila, mogu se preko neta upoznati osobe oba pola, sa kojima se zavisno od obostranih afiniteta uspostave i blize i bliskije veze. Imam nekoliko takvih prijatelja, sarmantno rasporedjenih po svetu. smile
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #39 poslato: 09.10.2009. 18:49:34 »

hahah svidja mi se ovo "sarmantno rasporedjenih po svetu"  smile pa eto, ja nisam napomenula da imam i prijateljicu u makedoniji sa kojom kujem planove da se posetimo, takodje upoznata preko neta... i svoja sadasnja dva velika prijatelja ovde u Uzicu sam upoznala preko uzicke mreze, chat na apexu... sta da kazem..
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #40 poslato: 09.10.2009. 19:47:04 »


hahah svidja mi se ovo "sarmantno rasporedjenih po svetu"  smile pa eto, ja nisam napomenula da imam i prijateljicu u makedoniji sa kojom kujem planove da se posetimo, takodje upoznata preko neta... i svoja sadasnja dva velika prijatelja ovde u Uzicu sam upoznala preko uzicke mreze, chat na apexu... sta da kazem..


Drago mi je da ti se dopada moj izbor reci, a prijatelji su uvek tu negde, ako ne na lokalnom nivou onda na globalnom.  Pravih prijatelja je mali broj, a internet prijatelji mogu postati nesto vise ako je to obostrana zelja. Ono, sto mogu da kazem je da je moj krug veoma sirok i da ne patim od bolesti zvane "biti svima dobar". Onoliko, koliko neko zeli da bude blizak sa mnom, ja sam tu, a ako "ide djonom" onda funkcionisemo reciprocitetom do konflikta. "Kom opanci, kom obojci".
smile
Sačuvana
Bebe
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
Moje Lepo
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 2



« Odgovor #41 poslato: 15.10.2009. 01:59:22 »

Naravno da može...ima par pravih prijatelja već neko vreme iz cele naše zemlje.... icon6 :icon6:velike zemlje...Viđamo se i tako to.... smile
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.797 sekundi sa 35 upita.