Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Visoke potpetice= šizofrenija ?  (Pročitano 11277 puta)
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« poslato: 31.07.2005. 18:54:46 »

Proveravajući ono što žene već odavno znaju, jedan švedski naučnik je došao do zaključka da hodanje u visokim potpeticama može da bude veoma opasno - ne samo da može da izazove fizičke povrede, već i da dovede do mentalnih poremećaja. :?::!: Jarl Flensmark iz Malmea, naime, tvrdi da postoji veoma alarmantna veza između štikli i šizofrenije kod žena. Visoke potpetice, upozorava on, primoravaju osobe koje ih nose da zategnu mišiće na listovima na način koji je neprimeren prirodnom ljudskom hodu. Taj položaj može da blokira neuroreceptore u mišićima donjih ekstremiteta i dovede do prekida lučenja dopamina, od koga uveliko zavisi naše mentalno zdravlje.
Višedecenijska navika nošenja visokih potpetica mogla bi, po njemu, da objasni zašto je u zapadnim društvima među ženama stopa šizofrenije viša nego u društvima u kojima su štikle gotovo nepoznate. „Cipele sa visokim potpeticama počele su da se nose pre više od 1.000 godina, što je dovelo do pojave prvih slučajeva šizofrenije... Industrijska proizvodnja obuće samo je povećala učestalost te mentalne bolesti”, tvrdi švedski naučnik.

„Ovaj proces industrijalizacije započet je u SAD, da bi se proširio na Englesku i Nemačku, a potom i na ostale zemlje zapadne Evrope. Povećanje učestalosti slučajeva šizofrenije prati upravo navedeni obrazac”, objašnjava Flensmark.

On napominje da prvi opis cipela sa visokim potpeticama potiče iz Mesopotamije i da je upravo u tom delu sveta pronađena prva institucija zadužena za brigu o osobama sa mentalnim poremećajima... „U početku, šizofrenija je bila gotovo isključivo bolest od koje su obolevali pripadnici viših klasa”, ukazuje švedski naučnik, dodajući da tokom svog istraživanja nije naišao ni na jedan podatak koji bi osporio njegove nalaze.



Napokon sam saznala uzrok mog ludila :mrgreen:
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #1 poslato: 31.07.2005. 19:10:35 »

Toooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!

ja ne nosim ni stikle.. ni te kako se kaze..potpetnice... Cheesy  opusteno...


ali samo je pitanje zasto sam ja onda looda?  roll  :?
Sačuvana
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #2 poslato: 03.08.2005. 19:57:50 »

I ja se isto pitam...
Ne nosim ih, a ovamo...pih... :wink:
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #3 poslato: 03.08.2005. 20:37:58 »

Ja ne nosim stikle sad,ali kad smrsam pocecu da ih nosim sa suknjicama :mrgreen:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
ana_vangogh
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 278



« Odgovor #4 poslato: 04.08.2005. 00:45:18 »

moja profesorka u gimn je shizofrenicarka, i uvek je nosila ravne cipele.... mozda su joj rekli da se tako leci...
Sačuvana

..svaki put, nebo zna, cuje glas, ti si sam i plasi te do smrti!!....
Pingrai
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Janko Marko
Mesto: UE
Lokacija: Dovarje
Država: Maldivi
Horoskop: Jarac
Poruke: 14


« Odgovor #5 poslato: 26.05.2007. 21:53:25 »

Štikle su ružne.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #6 poslato: 27.05.2007. 20:53:39 »

I mene ne privlace devojke na stiklama, vise su mi sexy patike! smile

A inace, to sto se ove gore "fale" nesto da su kao lude i otkacene (kao i bez stikli), ja nisam upozno jos ni jednu devojku da odgovara tim epitetima, a svaka tvrdi kao da je loooda! Cemu to enivej?
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #7 poslato: 27.05.2007. 22:01:20 »

ma meni je to sexy.. bar moze da bude... istakne listove

naravno da nije zdravo, ali izgled kosta smile   mnoge stvari nisu zdrave pa ih ljudi forsiraju zarad imidza
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #8 poslato: 27.05.2007. 22:03:25 »

istakne listove, to da.
Sačuvana
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« Odgovor #9 poslato: 01.06.2007. 05:36:22 »

Eto a ja danas izlecih nadrndanost prouzrokovanu PMS-om, kupovinom dva para cipelaaaaa!!

Jedne su plave polusandale (nikad do sada nisam imala plave cipele) sa tankom stiklom...cek da izmerim...7cm a druge su bele papuce  sa manjim stiklom.
Sjajno mi stoje i ulepsale su mi dan! (Zamalo da kupim jos jedne na crveno nesto, al onda ne bi imala leba da jedem!  )

Nosim i ravnu obucu,ali stikle tako lepo izduze nogu, mislim da svaka zena treba da ima bar jedan par klasicnih crnih salonki.. ali i da ume da ih nosi.
Sačuvana

"kapetan esid kaze maloj lini"
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #10 poslato: 01.06.2007. 05:48:46 »

Kad sam procitala ovaj post iznad,nekako sam se setila serije Sex and City,gde Keri Bredso manijakalno kupuje cipele koje joj cak i ne trebaju...samo da ulepsa sebi dan.Volim lepe cipele,nosim  i patike,sve zavisi od prilike.
Kad imas licni stav kako treba,i drzanje celog tela-znaces i da nosis cipele sa stilom.
Sačuvana
jolly_ue
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
jovana panovic
Lokacija: carinski bridge
FaceBook: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 167


Keep on smiling


« Odgovor #11 poslato: 01.06.2007. 06:00:25 »

Bravo za Starlu!!Ja stvarno mnogo volim stikle,ali nesto nemam priliku da ih setam.Nekako mi je lakse da uskocim u patike ili japanke...A kome nije?!
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #12 poslato: 20.12.2008. 00:25:05 »

Stikle su ortopedska pomagala koja zenama izduzuju vizuelno noge. Znaci nisu nam dovoljno dugacke ovolike kolike su pa ce taj ugao bas da nam pomogne. Kako je to neudobno, kako su zuljevi odvratna stvar.

Bez auta po uzickim ulicama, cista akrobatika. Ici nizbrdo u stiklama je sunovrat u pomolu. Doduse zgodne su za vracanje kuci (ovo iz iskustva od long time highlender-sice). Lepo te podupru pa milina ici uzbrdo.

Ovde gde sad zivim niko ih ne nosi. Kaze mi drugarica da joj je cerka videla prvi put stikle kad joj je mama dosla u posetu. Trogodisnja devojcica je uzela u ruke cipelu i gledala je i gledala ...

Zasto ih nosimo? Pa zato sto nismo dovoljno lepe i privlacne bez njih. Nismo dovoljno idealne. Kad se natakarimo na stiklu nek nas zele i mastaju, a mi klac klac. Zuljevi? Sitnica prema tome sta znaci uklopiti se u mit o savrsenoj zeni kojoj zuljevi ne iskacu, noge ne bole...
Sačuvana
jolly_ue
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
jovana panovic
Lokacija: carinski bridge
FaceBook: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 167


Keep on smiling


« Odgovor #13 poslato: 20.12.2008. 23:50:20 »

A stikle, ma koliko neki pricali da su lose, su odlicna stvar za ispravljanje ledja! Bar je kod mene tako. Nikad nisam pogurena, drzanje mi je odlicno, dok, kad sam u patikama desava mi se da se previse opustim i iskrivim. Cheesy
Zivele stikle!
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #14 poslato: 21.12.2008. 04:05:12 »

Sa naucne strane, stikle narusavaju statiku tela, tako sto teziste pomeraju ka napred. To vam u prevodu znaci da se karlica pomera napred, guza poprima malo lepsi izgled i dolazi do izduzivanja listova. Da li je zdravo? Ne. I\Pored toga i prilicno zahtevno za misice da odrze taj polozaj. Niste ni svesne kakav je to atak na stopalo. A od njega krece mnogo stvari. Ali bilo zdravo ili ne, zene ce ih i dalje nositi, isto kao sto ce pusaci pusiti itd. itd.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #15 poslato: 22.12.2008. 00:21:23 »

ma ravna peta je iz raja izasla
da stikle valjaju, natakarili bi se i muskarci na njih
Sačuvana
Shen
novajlija
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
Misticna Shen
Mesto: Novi Sad
Država: Srbija
Poruke: 1


« Odgovor #16 poslato: 17.02.2009. 18:54:33 »

. . . Ja nosim visoke potpetice. . . . nosim i volim. . i zena izgleda so sexy. . i tako se oseca. . . ne vidim teret nosenja stiklica. . . mada ,mozda cu za koju godinu videti posledice. . kad possssssssssssssizim  Grin
Sačuvana
macholina
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
Ilijana Mrbic
Mesto: Novi Sad
Država: Srbija
Poruke: 10


« Odgovor #17 poslato: 21.02.2009. 06:59:22 »

volim stikle vise nego bilo koju drugu ravnu obucu Grin
i sizika sam skroooz
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #18 poslato: 21.02.2009. 16:39:53 »

Ako je neko sizika, d li to ima veze sa nosenjem stikli ili sa karkternim osobinama licnosti, temperamentom i sl.Huh? :-D
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 23.02.2009. 04:00:04 »

Najvise volim da hodam bosa,i tad se osecam kao sizika Tongue
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #20 poslato: 23.02.2009. 04:53:53 »


Eto a ja danas izlecih nadrndanost prouzrokovanu PMS-om, kupovinom dva para cipelaaaaa!!

Jedne su plave polusandale (nikad do sada nisam imala plave cipele) sa tankom stiklom...cek da izmerim...7cm a druge su bele papuce  sa manjim stiklom.
Sjajno mi stoje i ulepsale su mi dan! (Zamalo da kupim jos jedne na crveno nesto, al onda ne bi imala leba da jedem!  )

Nosim i ravnu obucu,ali stikle tako lepo izduze nogu, mislim da svaka zena treba da ima bar jedan par klasicnih crnih salonki.. ali i da ume da ih nosi.



Браво лутко.Ја ћу да ти купим те црвено црне чим додђем у ужице.

Штикле бре него шта у томе сте најлепше.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #21 poslato: 26.02.2009. 12:30:04 »

nadam se da ima akcije onda kad god ih nosite
da se isplati to soo sexxyy
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.078 sekundi sa 35 upita.