Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Azil za zivotinje :)  (Pročitano 22054 puta)
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« poslato: 20.08.2007. 02:50:36 »

 Grin I konacno sam nacula da bi u Pozegi trebao da se otvori azil za napustene i homeless pse i mace i tako smile Nadam se da ta prica nije cista "puska" i da ce moci da se da doprinos ako nista onda dobrovoljnog rada( volontiranje) pa eto.. ima li ko sta da doda na ovu temu...Huh?
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
velika
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 20.08.2007. 02:52:45 »

Po mojim informacijama, otvaranje azila je vise nego izvesno, samo se ne zna kada ce sve biti spremno (ocekuje se najdalje do novembra). Iskreno se nadam da ce biti tako.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #2 poslato: 20.08.2007. 03:13:50 »

 
                       

  Pošto sam redovni slušalac radio Požege, juče sam čuo nadležnog gospodina koji je govorio o tome. Rok izgradnje azila je 60 dana. Finansiraju ga sve okolne opštine.
Sačuvana
maruska
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 40


« Odgovor #3 poslato: 22.08.2007. 07:44:37 »

Joj super! Samo da ne bude kao sa Avalom u Beogradu i ostalim kazamatima i mucilistima za pse.
A na kraju krajeva tu ce najvise izgubiti zivotinje.
Citala sam u Uzickoj Nedelji da je na Susici trebalo  da se otvori prihvatiliste i da su dobili donaciju od 6 000 000 Eura (EEEEEEEEE) i da su trebale sve klanicice iz okoline Mackata da salju svoj otpad (iznutrice i meso koje ostane od prerade) za ishranu. I naravno kao sto to uvek biva te pare su izgubljene (citaj POKRADENE) i nikad se nece napraviti azil koji bi stvarno pomagao zivotinjama. Nadam se da ce taj azil biti kol`ko tol`ko human!
Mada ne verujem....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 20.09.2007. 23:39:11 »

Азил за псе и мачке у ужичком крају

У Пожеги, крај сточне пијаце, гради се објекат за прихват животиња луталица за пет општина региона

Ужице - Да и ужички крај напокон добија азил за псе и мачке, добра је вест не само за оне којима су луталице на улицама дозлогрдиле, него и за активисте друштава за заштиту животиња. Тај азил већ је почео да се гради у Пожеги, а користиће га пет општина са овог подручја: ужичка, пожешка, чајетинска, ариљска и косјерићка. Оне су за ову намену удружиле средства да би дугорочно и у складу са европским захтевима решиле проблем бриге о животињама без власника.

О градњи и раду азила стара се пожешко комунално предузеће „Наш дом”, у чијој се организацији ових дана подиже тај објекат крај сточне пијаце, иза „Будимке”.

- Пре десетак дана почели смо градњу објекта величине 12 са 9 метара, у коме ће моћи да буде смештено стотинак паса и мачака. Урађено је 11 боксова, а биће и других просторија: спољни прихватни кавези, простор за прибор и опрему којом се хватају пси и мачке, за смештај средстава за хумано убијање паса и мачака, просторија за спаљивање беснилом заражених животиња, за чување животињских лешева (са расхладним уређајем) те просторије за смештај радника, ветеринара, гаража за возило специјалне намене - каже за наш лист Иван Кораћ, шеф грађевинског сектора предузећа „Наш дом”, најављујући да би радови могли да буду завршени до краја октобра, уколико свих пет општина уредно измире прихваћене финансијске обавезе.

- Кад азил почне да ради, у њему ће бити ангажована три радника и ветеринар, који ће псе и мачке неговати и вакцинисати, а ако се евентуално власник неке од тих животиња јави, моћи ће да је преузме - објашњава Кораћ.

И, док чекају да се азил сагради, поједине општине у овом крају сада, чини се више него раније, муку муче са псима луталицама. У Ужицу, на пример, пси у чопорима повремено шетају овдашњим трговима, а било је случајева и напада на пролазнике. На чопоре луталица жале се и радници градског зеленила који уређују цветњаке на ужичком централном тргу, јер пси газе и уништавају засаде.

Б. Пејовић
[објављено: 19.09.2007.]
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #5 poslato: 20.09.2007. 23:52:59 »

Bio je red!
A samo me zanima, kakvo je to 'humano ubijanje pasa i macaka'?!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 21.09.2007. 05:19:25 »

To ti je kada zivotinje ubijaju daleko od ociju njihovih vlasnika koji su ih izbacili na ulicu, da se ti vlasnici ne potresu. A i da se jadne zivotinje ne muce i na kraju opet uginu od gladi, jer nema ko o njima da brine, a same ne mogu.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 21.09.2007. 05:29:09 »

Nikada to necu razumeti...
Znachi da bi trebali tako i beskucnike 'humano' da ubijamo, zato shto nemaju krov nad glavom i shto se vuku gladni po ulicama?
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #8 poslato: 21.09.2007. 08:13:36 »

Pa ti lepo kupi jedan plac od 100 hektara i tu lepo stavi 100 hiljada napushtenih pasa pa brini o njima. Poshto im stvarno nije kul fazon da idu i ujedaju ljude ulicom!
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #9 poslato: 17.10.2007. 21:19:43 »

da...pa da vidis stvarno bi moglo da se pokrene nesto malo ozbiljnije po pitanju zastite i smestanja zivotinja. Zaista je jadno, pitam se, pre neko vece dok su mrezama po trgu lovili pse, i dok su oni zavijali, gde li su planirali da ih smeste...i da, jos, zanimljivo je to kako da ja niiiikada nisam imala problema sa psima??? a svi ostali imaju...verovatno je problem u meni.     Inace taj azil kako cujem je za samo 100 zivotinja a lutalica ima masa, i to humano ubijanje zivotinja ne postoji. Postoji jedan jedini human cin a to je sterilisanje zivotinja ( ubijanje je humano samo ako se zivotinja, kao sto vazi i za coveka, muci u bolovima i nema joj spasa)...i bas mi onako posteno "zao" sto macke i psi gaze zasade na trgu...
Sačuvana
maruska
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 40


« Odgovor #10 poslato: 13.01.2008. 10:08:01 »

Ne postoji humano ubijanje, ne podrzavam tu glupost od objasnjenja . Ha ha ha humano pa jos ubijanje!
Ja sam usvojila oko pet pasa i imala sam dosta problema zbog komsija i ostalih ljubitelja al nikad ne bih  da budem na taj nacin humana prema njima.

Da li je poceo s aradom azil?
Sačuvana
velika
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #11 poslato: 13.01.2008. 10:19:16 »

Jok.
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #12 poslato: 19.01.2008. 23:49:13 »

mislim ebo ih njihov takav azil, ja ne znam..jedino da se sakupimo nas jedno 10 ak i da organizujemo udruzenje za zastitu zivotinja...to nije slupo, samim tim kao ne vladina organizacija imamo pravo da se borimo za spas ovih nesretnih zivotinja. Evo, malopre setam svoje kuce i 20 m od moje zgrade izpred jedne velike bogate kuce , zavezan ja pas na lancu od , recimo, 3 metra,
on ne secam se da sam ga ikada videla pustenog, olinjao je, poprilicno gladan i besomucno urla i skace oko nekih dasaka koje verovatno gazde mu nazivaju kucicom! Ja sam mu prisla sa mojim kucetom i dala par kekseva koji su mi bili u djepu, pojeo je..naravno...ja i dalje nem probleme sa zivotinjama. smile zao mi je sto ljudi uzimaju zivotinje a nisu u stanju da se staraju o sebi. Kako neko moze da pomogne nekome i da bude odgovoran ako nije jednom dnevno u stanju da da psu vode, prosetaga makar 20 min i nahrani ga( nista specijalno, makar hlebom i nekom dzigericom koja je krajnje jevtina u mesari)...Majko Srbijoooooooo....
Sačuvana
maruska
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 40


« Odgovor #13 poslato: 20.01.2008. 06:26:16 »

Rado bih bila clan nekakvog udruzenja za zastitu zivotinja. Ovde kod nas vazi pravilo da psa mozes da mucis i da on ne oseca bol. Ja ih mnogo volim da mnogi misle da sam blesava. Nekad mi je dvoriste puno zivuljki pa komsiluk zakera!
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #14 poslato: 20.01.2008. 08:15:34 »

Do skora sam mislio da sam jedini koji bolesno voli pse... Drago mi je shto nas ima vishe.... Podrzavam svaki vid zashtie ili neke organizacije za zashtitu tih zivotinja... I rado bih bio chlan iste da ima u UE.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 20.01.2008. 08:20:20 »

Da bi ste osnovali udruznje treba va, 10 punoletnih osoba, nesto sitno za taksu i to je to.
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #16 poslato: 21.01.2008. 00:30:33 »

znam pedja i ja bih rado da se pokrene ta prica. Pokusavala sam ali nisam mogla da sakupim ljude. Ako je neko zainteresovan da se to malo pogura, mislim da se sakupimo, neka se javi, znam otprilike sve oko papira imam cak i primerke...posle mozemo da pisemo projekte i stvarno da radimo na pomaganju zivotinjama koje zaista trpe bolesne postupke ljudi, I kako posle pas da ne ujede coveke kada mu je hladno, gladan, zima mu, covek ga suta.... evo neki dan ispred medicine rada sam hranila jedno prelepo kuce koje je mrsavo do suza ljudi, a neko baca pecenje u kontejner..ma sto je gore te ljude nije briga da li je neko dete gladno a kamoli pas ili macka.
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #17 poslato: 21.01.2008. 00:38:24 »

Ako je ko zainteresovan da sastavimo udruzenje za zastitu zivotinja i pomaganje istim neka se javi na ovaj topic, da se udruzimo ili ostavite poruku na mail. Da se nesto pokrene, moze da funkcionise samo ako nas ima dovoljno voljnih da pomognemo koliko mozemo.
« Poslednja izmena: 21.01.2008. 01:02:57 SILENttONE » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 21.01.2008. 08:05:39 »

Ako taj problem ne moze da motivise 10 ljudi da nesto preduzmu, onda je to marginalan problem. Onda nema svrhe kukati kako drustvo, drzava, opstina ili ko vec nista ne preduzima.
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #19 poslato: 21.01.2008. 20:02:51 »

da izgleda da drustvo marginalizuje ovaj problem, da li zbog straha ili ne znam cega ali ovo ni najmanje nije marginalan prolem, to oslikava nase drustvo i stoji kao beleg nad takozvanom humanoscu.
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #20 poslato: 22.01.2008. 01:08:01 »

 http://www.helpanimals.org.yu/index.html
Sačuvana
perova_sestra
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jovana Radovic
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 11


She dreams in colour, she dreams in red...


« Odgovor #21 poslato: 25.02.2008. 21:47:12 »

Jedna od stvari koje su me obradovale u poslednje vreme jeste taj azil....sigurno je da nece biti dovoljno za sve lutalice,shto je tuzhno....ako se nechemu gadim to su ljudi koji samo ostave psa na ulici,posebno zimi...i nikada necu moci da razumem te ljude,niti cu se truditi da ih razumem...ja obozhavam zhivotinje.....i zhao mi je shto nema vishe tih udruzhenja za zashtitu zhivotinja....
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #22 poslato: 25.02.2008. 22:36:47 »

Danas u pressu prochitah da ce krajem sledeceg meseca biti otvoren azil za pse i macke lutalice. smile
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #23 poslato: 11.03.2008. 23:47:42 »

nadam se da je tako...jer obicno veliki deo novca spremljenih ili namenjenih za takve ustanove neki "upravnik" obicno smota sebi u dzep....i onda nista.....
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #24 poslato: 12.03.2008. 01:47:40 »

Evo par fotki azila...






Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.154 sekundi sa 36 upita.