Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Azil za zivotinje :)  (Pročitano 22036 puta)
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #25 poslato: 12.03.2008. 04:13:00 »

Некако ми тај азил изгледа мали, тешко да ће се ту натрпати сви они џукци са улица.
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #26 poslato: 17.03.2008. 15:58:47 »

Upravo sam slušao na Radio Požegi o početku rada azila.

Postoji 150 mesta za pse.

Ako je pas agresivan, bolestan ili ima otvorenu ranu on se uspavljuje.

Hvatanje psa mora biti snimljeno kamerom da bi se pas vratio na isto mesto gde je uhvaćen, pošto primi potrebne vakcine. Boravak u azilu, ako je pas zdrav, traje max tri dana. slap

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #27 poslato: 17.03.2008. 18:05:38 »

A kakva je onda svrha azila ako ce pas u njemu da provede tri dana i onda bude pusten?
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #28 poslato: 17.03.2008. 18:41:14 »

On neće biti pušten, nego vraćen na isto mesto odakle je pokupljen.
 smile
Samo će sada imati sertifikat da je zdrav da bi mogao kvalitetno da ujeda.

Čovek je doslovce rekao: Ne mogu se psi potpuno ukloniti sa ulica jer bi se time narušila prirodna ravnoteža.
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #29 poslato: 17.03.2008. 18:49:51 »

pa to je teski idiotizam Sad

Da li su oni normalni bre pa ne moze na trgu normalno da se pusti dete od dzukaca ...

Nabaviti pracke kamenjare i natrpati ridze u dzepove pa u setnju ...
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #30 poslato: 18.03.2008. 00:29:45 »

Brate, moja taktika od proshle godine ce da vazhi i ove... smile
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #31 poslato: 18.03.2008. 01:57:33 »

Није ми јасно зашто су га правили ако пси проводе само три дана у њему. После тога их враћају на исто место, здраве и нахрањене да могу још боље да уједају . Све ми се чини да је неко узео лепу кинту себи у џеп.
Sačuvana

Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #32 poslato: 18.03.2008. 02:04:22 »

Вероватно желе да једноставно вакцинишу и тако на неки начин заштите грађане. Колико пара - толико музике.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #33 poslato: 18.03.2008. 07:47:03 »

Na moju veliku zalost i na zalost onih kojima je i neki drugi zivot bitan pored njihovog, sve te priche o vracanju kuchica na ulicu su samo maska za javnost. Svi ce oni, zdravi ili bolesni, biti uspavani. Mali broj, vrlo mali broj, ce biti vracen na ulicu da se slucajno ne bi pomislilo kako su svi ubijeni..tj. da se ne bi "narushila prirodna ravnoteza".
Totalno razumem celu situaciju..da ih ima mnogo, da su opasnost po decu i ostale, ali ne mogu da prihvatim chinjenicu da ce biti ubijeni samo zbog toga shto su to psi. A u svemu tome, glavni krivci smo mi..a ne oni.
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #34 poslato: 25.03.2008. 01:44:12 »

Otvoreno prihvatilište za pse, prvo u zapadnoj Srbiji
Autor: Tanjug | 24.03.2008 - 18:12

U Požegi je danas otvoreno prihvatilište za pse i mačke lutalice, prvo u zapadnoj Srbiji, koje bi trebalo da reši problem napuštenih životinja u osam opština Zlatiiborskog i Moravičkog okruga.

Opštine Požega, Kosjerić, Užice, Čajetina, Ivanjica, Arilje, Čačak i Lučani su iz vlastitih sredstava obezbedile 7,5 miliona dinara za gađevinske radove i oko dva miliona dinara za nabavku opreme, rekao je predsednik opštine Požega Milan Stevović prilikom otvaranja tog objekta, u prisustvu ministra zaštite životne sredine Saše Dragina.

Dragin je, uz konstataciju da se humanost jednog društva između ostalog ogleda i u odnosu prema životinjama, obećao da će ministarstvo obezbediti sredstva za kupovinu automobila za potrebe prihvatilišta.
Kapacitet prihvatilišta za napuštene zivotinje u Požegi je 150 životinja u azilu i stotinak u prihvatilištu, a u objektu kojim će gazdovati lokalno komulano preduzeće "Naš dom", pored vetertinara zaposleni radnici prošli su odgovarajuću obuku, u skladu sa normama Evropske unije u toj oblast
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #35 poslato: 20.05.2008. 23:29:57 »

zna li ko kakav dobar otrov za pse posto ovo kao sto se i ocekivalo ne radi ...budalastine i politicka propaganda ...ma samo nek mi neko kaze dobar otrova da im ja dam azil ...bre celu noc oka ne sklopih....ono jedno uhvatili ritam i samo avavavavavavavavavavavavavavavavavavavavvavavavavaavavavavavaavava ,,,,,da poludis ....jeb.....ko ih hrani ...samo da ih vidim ...
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #36 poslato: 17.06.2008. 08:10:47 »

Ovako jako je to lepo sto neki od vas pokusavaju da se uhvate za rizu kamen i tako... ali tu je jadna vajda, pas nece na svakoga, opet kazem ja nemam problema, mene psi vole smile ne znam zasto, mozda zato sto im mislim dobro. A sto se dece po trgu tice, dete treba lepo u prirodu a ne u setnju po finom betonu. Danas je u bolnici bila hajka na pse...ali eto, bice zanimljivo kada se ( relativno skoro ) otvori udruzenje za zastitu pasa i macaka lutalica smile smile smile u Ue smile smile bas ce biti zanimljivo. A to povredjivanje zivotinja , pa na savest onoga ko to cini, ja necu da budem ni vulgarna  ni bezobrazna ali sve sto se radi vrati se smile tacnije sto zelite svim tim zivotinjama pozelite i sebi. Sledece: uskoro ce poceti da se postavljaju i pitanja oko azila. Jedva cekam odgovore. Umesto da se  otvori narodna kuhinja budale iz ove gradske uprave seku shume da naprave deponiju da nam i drugovi Chachani deponuju svoje smece u grad..secemo pluca sami sebi .i tako, o cemu ja da pricam, a vi se drzite rize i kamenja i ne obracajte paznju na to sto se svadjate izmedju sebe jer psi su najveci problem danasnice....nema gladi, svi imate para, svi ste sretni, bez problema, disemo cist vazduh ali pas kad zalaje ili malo nasrne e to je onda sacuvaj boze...

                        Sojka( ZVEZDANA)
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #37 poslato: 17.06.2008. 08:15:01 »

milorade...slusaj, ja ih hranim....sto da nemas mozda protiv nesto sto neko svojim hlebom hrani pse...sta bi ti gladan??? A ne smeta kada rnjaju busilicom beton po ceo dan??? Prvo razmisljajte malo
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #38 poslato: 17.06.2008. 15:47:56 »


A sto se dece po trgu tice, dete treba lepo u prirodu a ne u setnju po finom betonu.


Ovo je najgluplja recenica sto procitah na ovom forumu. Sta sad, treba ograniciti kuda sa detetom?

A inace, podrzavam da su ljudi glavni krivci, tipa kupe malo stene klincu il klinki, bude zanimljivo dok ne odraste, onda ga tutne negde van nek se snalazi kako zna i ume... Zato lepo treba cip il nesto staviti nekud il na uvo il oko vrata, pa kad seta ulicom samo provere cije je i pljas kazna, znas kako ce da se vrati na zemlju laganica.

Citat
....nema gladi, svi imate para, svi ste sretni, bez problema, disemo cist vazduh ali pas kad zalaje ili malo nasrne e to je onda sacuvaj boze...

Ne pije ova prica vodu. "Malo nasrne" - haha, zbog tog malog nasrtanja opstina svaki drugi dan resava problem i placa po 50.000 din. Svi mi gledamo da resimo te probleme oko para gladi itd, da nekako ucinimo zivot boljim, al ne treba mi pored svega toga i besno pasce koje iz cista mira nasrce, skace i laje na mene.

Podrzavam da treba zesce da kazne onog zbog koga je to kuce na ulici, ako takav postoji.
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #39 poslato: 17.06.2008. 18:50:56 »

Da,dete treba u prirodu a ne "pustiti" da tandrlja po betonu. Ne treba se ograniciti kuda sa detetom jer je vec poprilicno ogranicen izbor mesta u ovom gradu gde covek moze na miru da sedne sam a kamo li da se seta sa nekim. Ali to ne znaci da treba da se psi istrebe. Cesto sam napolju i cudno je to kako nikako da vidim kako psi nekoga glodju..napadaju...to izgleda propustam vrlo cesto.

 Da to je super, cip je odlicna stvar...to si se dobro setio. Moj pas je cipovan ali avaj, nikome nece ni pasti na pamet da ako se zagubi proveri da li je pas cipovan, to nece ni oni beslemaci iz sinteraja proveriti.

Ne znam, ja sam ljude gledala po trgu kako iz cista mira uhvate psa za vrat i bace ga koliko mogu da zamahnu...stene kako sutnu sto dalje mogu, macku koju bace sa zadnjeg sprata,oporavljala sam pse koji su izgladnjivani gotovo do smrti,psa koji je u podlivima od motke, sa zicom urezanom u vrat...sta mislis da li pas iz cista mira nasrce...bas onako iz cista mira. Umesto da placaju za kojekakve ogrebotine i da gradjani tuze( mnogi od njih iz cistog besa i zbog isterivanja neke pravde samo njima znane), opstina bi tako trebala da se pokrene(kao i gradjani da apeluju na tako nesto) i pocne izgradnju azila, malo po malo, za samo svoj region Ue i okolinu da bi suzbila takve dogadjaje. A jok lovci da sa puskama idu po selima i ubijaju pse..i lutalice i pse koji su pod necijim nadzorom.

 Pre par godina je moja baka setala livadom u selu, sa psom koji je stalno bio uz nju, i cik pogodi!!! Bila je hajka besnih "lovaca" i ustrelili su psa iako je moja baka molila da spuste puske... Videla sam i koliko smo kulturan narod pa su posle lova na vukove istakli njihove leseve na haubama kola ovde na glavnojn ulici  i jedna "prepametna" mama je prisla sa detetom i pustila da dete mazi mrtvu zivotinju...znam da mora da se vrsi selekcija ali na taj nacin isticati "trofeje"...tu nema ljudskosti.

Da vecina ovih pasa je vec bila u bliskom dodiru sa ljudima. Bili su gajeni jer retko koji pas opstane dok je jos stene, to bas u prirodi gde nema kola i takve opasnosti. Dovoljno je pogledati koliko su neki od njih odomaceni i koliko imaju poverenja u ljude. I ja bih kaznu za pustanje psa na ulicu i nadam se da ce uskoro zaziveti chipovanje malo vise...da moze da se ima evidencija ko, sta i kako...koliko pazi na svoju zivotinju.


Da, necu da gresim dusu, par puta mi se desilo da vidim pustenog vucijaka ili dobermana ili tako neku krupniju vrstu psa...bez nadzora gazde, i priznajem..e tu mi nije bilo svejedno. Ali to nisu psi lutalice. Pricala sam sa par ljudi pre koji dan i zanimljivo je to sto ih nikad lutalica nije napala vec je na njih nasrnuo pas koji ima sve uslove u zivotu...tj, pas koji ima gazdu...
« Poslednja izmena: 17.06.2008. 20:31:14 Sojka_Tica » Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #40 poslato: 17.06.2008. 21:23:29 »

Sve mi je jasno o cem pishesh. I shvatam i za decu da treba u prirodu ali neka idu kud god hoce sa decom.

Zao mi je sto to cujem za chipovanje, poprilicno velike sam nade gajio da ce to zaista zaziveti i zesce kaznjavati ljude koji su nemarni prema svojim ljubimcima. Nadam se da ce se kad-tad to poboljsati.

I da, upravo o stvarima koje pises vezano za mucenje zivotinja ja nigde nisam pominjao. Ne volim da imam kuce, mace il sta vec, ali to ne znaci da ih mrzim, a ljudi koji su u stanju da povrede zivotinje, pa isto je kao i coveka da povredjuju il se izivljavaju na slabijima lece komplekse itd. Ja sam samo napomenuo da iz licnog iskustva me je pas napao bez ikakvog razloga i nasrnuo al ne bas malo, to mi vec nije jasno.
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #41 poslato: 17.06.2008. 23:36:07 »

Pazi ja znam da prenaglim :)ne kajem se naravno. smile znam da ima slucajeva da psi  napadnu bez nekog vidljivog razloga...i razumem potpuno kako covek odlepi kada neki pas pocne da larma i da se zalece...ima ljudi koji vriste kada ja vodim moje kucence...ne znam..ja se nadam da ce se resiti nekako situacija oko pasa lutalica ali na najbolji nacin..ne rizom, ne kamenom, ubijanjem, cak i namernim gazenjem psa kolima...uspavljivanjem...hmmm...

  Ima se resenje ali se nema para da se to ostvari...tacnije, verovatno se i ima para ali im se ne daju za nesto humano...  

  A to i ja podrzavam..ako ne volis zivotinju da imas ,mazis, pazis..bla bla..nemoj joj nauditi...
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #42 poslato: 18.06.2008. 04:49:26 »


milorade...slusaj, ja ih hranim....sto da nemas mozda protiv nesto sto neko svojim hlebom hrani pse...sta bi ti gladan??? A ne smeta kada rnjaju busilicom beton po ceo dan??? Prvo razmisljajte malo

Nemam ja nista protiv hrani ih koliko god hoces ali u svom dvoristu u svojoj kuci radi sa njima sta ti je volja to je svacije pravo ,  ALI NECU DA MI LAJE COPOR PASA ISPOD PROZORA CELU NOC , e to je problem .....ako mozes da shvatis.
Decu u prirodu a kucad na trg  smile Grin
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #43 poslato: 19.06.2008. 06:51:17 »

Citat
Decu u prirodu a kucad na trg  smile Grin



hahahah ...ok... Cheesy
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.112 sekundi sa 35 upita.