Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Organizatori koncerta žele da isele konje sa Hipodroma  (Pročitano 2766 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 20.04.2007. 16:25:18 »

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=9513

Organizatori koncerta žele da isele konje sa Hipodroma
Neće biti nikakvog odlaganja ili promene lokacije

Organizacija za poštovanje i brigu o životinjama (ORKA) zalaže se da se koncert Rolingstonsa 14. jula nikako ne održi na Hipodromu kako buka i vibracija ne bi uznemirili konje. Organizatori koncerta odgovaraju da će skloniti konje s hipodroma i da neće biti nikakvog odlaganja ili promene lokacije.

STRES - Sve je već organizovano. Uz to, konji mogu da trpe 10 puta više nego ljudi. Da li ORKA štiti konje i kada ih šibaju džokeji na trkama – pita se Raka Marić, vlasnik „Music stara", producentske kuće koja organizuje koncert.

Aktivisti ORKE kažu da se ne zalažu da se koncert otkaže, jer i sami „obožavaju Rolingstonse", već da se nađe nova lokacija da konji ne bi patili. ORKA se ne slaže ni sa idejom da se konji umire sedativima, što je ranije najavljivano.

- Naši stavovi o štetnosti buke po zdravlje životinja su utemeljeni u nauci - kaže za „24 sata" Elvir Burazerović, predsednik ORKE.
Burazerović se nada da će sa organizatorom koncerta „Music starom" uspeti da se dogovori o promeni mesta koncerta.

- U suprotnom, kontaktiraćemo Rolingstonse koji sigurno neće dozvoliti da u karijeri imaju mrlju jer su svirkom ugrozili životinje - kaže Burazerović.

S druge strane, stečajna uprava Hipodroma i Aleksandar Pavlović, vlasnik štale „Potkovica", tvrde da je „čista glupost" da će konji patiti zbog koncerta i da bi bilo bolje kada bi na Hipodromu bilo više koncerata.

Predstavnici Stečajne uprave kažu da oko 300 konja na Beogradskom hipodromu neće biti izmešteno, niti pod sedativima zbog koncerta Rolingstonsa.

Vesna Ilić - Ana Lađarević
Sačuvana

Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #1 poslato: 20.04.2007. 17:49:34 »

neki dan je na tv-u neka prichala da ce biti pod sedativima...bzvz ...

ps. Burazerovic hahahahahahahahahahahahahahahahaa
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #2 poslato: 20.04.2007. 22:52:53 »

Iz ovo price mi sad nije jasno sta se dogajda ovi kazu da ce pomeriti konje ili promeniti lokaciju za svirku dok sa hipodroma govore da ce ih dopingovati sedativima za umirenje pa onda nece, pa hoce ili nece da ih izmeste itd. prilicno konfuzno zna li se sta se dogadja na kraju?!?
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #3 poslato: 21.04.2007. 21:42:18 »

Isuse, koji je Raka Marić kreten...  slap "Konji mogu da trpe 10 puta više nego ljudi?" Moron.

Ako već mora da bude hipodrom, konje svakako treba izmestiti, a ne stondirati ih hemijom...

Uostalom, cela ova frka oko RS počinje da mi ide na žive.... pa ako dolaze Stounsi, ne dolaze marsovci... samo mi, Srbi, možemo ovako da se primamo na islužene rock zvezde...  icon2
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 21.04.2007. 22:15:07 »

Sto rekao Balasevic:'Zao mi konja.......".
I sve ovo sto se desava oko njihovog dolaska pocinje da me nervira!!!Kao da ce njihov dolazak nesto izmeniti u nasoj  zemlji.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #5 poslato: 21.04.2007. 22:40:17 »

Ma ja sam davno pitao sta ce biti novi razlog da odloze koncert u Srbiji.. a ove glupave izjave neukih ljudi kako zivotinjama to ne smeta ili sa druge strane propalih biznismena koji se nadaju da zarade nesto pa traze vise buke - steta sto u Srbiji nema vise dzokej klubova gde bi ljudi mogli da se upoznaju sa konjima to su predivne zivotinje postoji neverovatan osecaj da razumeju svaki vas problem i da vas smiruju ali to se ne da recima opisati, a na zalost kod nas nije bas realno moguce otici negde van grada na jahanje jer nema dovoljno dzokej klubova, hipodromi su u dosta losem stanju ako se da primetiti, a Erglele u severoistocnoj Srbiji su nam daleko Cry
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.944 sekundi sa 35 upita.