Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: ZOO HIGIJENA?!  (Pročitano 19485 puta)
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« poslato: 16.07.2008. 09:29:08 »

Dragi moji danas smo majka i ja imale okrsaj verbalni sa shinterima!! Oko 1:30 smo se setale Zlatiborom ...ja nisam ni primetila o cemu se radi kada je moja majka doslovno "RIKNULA'na nekoga...okrecem se i pogledam da su u prikolici na kojoj pise "zoo higijena" ,kroz resetke, proturili njuskice 7-8 pasa... Majka je pocela da se svadja i da ih vredja, ja sam uzela da slikam, tome nam se pridruzilo jos par ljudi koji su podrzavali ali vecinom su bili neutralni..kao da nikoga nije briga. Ja sam ih pitala kuda ih vodite a oni rekli  nesto kao u azil...ja kazem sto, kao ce te ih vratiti zive i zdrave..ovaj meni jedan vice da ih vodim kuci pa da ih hranim...moja majka odgovara Gde su pare koje su namenjene za azile i za sanaciju tog problema i kako smeju u spicu da tako javno kupe pse!!! Ne, ovaj jedan izlazi i vice da ima 12 pasa u dvoristu i da ni on ne moze da ih swve hrani... ja sam im obecala da tako nece proci samo na tome i zapretila da ce se ovo naci i u novinama(lokalnim) doduse i da ce se naci na netu...zatim se jedna baba i jedan deda nalaze pametni da pocinju da nam larmaju kako trebaju svi da poubijaju ,da ujedaju...poceli smo da se vredjamo...rekao je da sve pse treba dati kinezima na sta sam mu ja odgovorila da njega trebaju da istranziraju i izjedu ali da ga ne bi ni omirisali koliko je gadan... poludela sam...poluuudela...ova baba me je nahranila svim i svacim ali ja sam joj odgovorila da sama sebe pojede aludirajuci na to da je ona sve ono cime je mene nahranila...tako mi je zao sto nisam mogla da ih oslobodim ili da je bilo vise ljudi...da samo nisu onako zurili kao zombiji..ne znam cega se plase...ovi su se pokupili kao da ih djavoli gone...tako mi je neka tuga u grudima da to ne mogu da opisem...Ja uskoro otvaram svoj site i hocu da sredim za udruzenje za zastitu zivotinja u ovom okrugu.
Evo prilazem snimak i sliku koju sam uspela da uhvatim...dusa me boli...njihovi pogledi, oni znaju kako je i sta je, znaju kuda idu i da se vise verovatno nece vratiti...

 Da li ima neko ko hoce da stupi u akciju samnom da se vidi sta se desava oko tih pasa i sta im rade...humano se sigurno ine ponasaju i sta znaci to ZOO HIGIJENA?! Pa nisu oni bakterije da se navuku rukavice i ociste necim za dezinfekciju, mi smo krivi sto su oni na ulici jer pola njih je vec bilo u domu pa su izbaceni...ti psi ce verovatno 99% biti ubijeni a kako mi iz jednog udruzenja kazu da su objekti za smestaj tih zivotinja negde oko deponija.pa sto se sami ne smeste oko deponija..nemaju ni adekvatnu negu ni nista.

 Znam da ce ovde da padnu i komentari tipa neka crknu i treba ih istrebiti ili sta ali svako ko to napise neka zna da sto njima pozeli nek pozeli i sebi...

Prilazem sliku koju sam danas uhvatila i jedan snimak i ljudi ako ima ko ko zeli i ko se ne plasi sta ce ko reci, daj da se organizujemo i da vidimo sta se to desava, da li ih ubijaju, sta im rade...i koliko lazu...

http://myspacetv.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=38493323





Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #1 poslato: 16.07.2008. 14:04:00 »

Shto li se niko ne nadje mene da brani kad me pojurishe neko jutro na posao kad sam krenuo....?
Sačuvana
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #2 poslato: 16.07.2008. 14:41:41 »

I meni je zao kad neko muci pse. Oni nisu krivi.
Krivi su vlasnici koji su ih napustili. Njih treba kaznjavati.
Sinteri samo odradjuju svoj posao i nemaju manira za PR.
A cinjenica je da deca ni u sred bela ne smeju sama proci ulicom od copora pasa.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 16.07.2008. 16:56:54 »


Shto li se niko ne nadje mene da brani kad me pojurishe neko jutro na posao kad sam krenuo....?

Ko je tebe pojurio majke ti?! Nemoj sada da prichamo gluposti kada svi znamo da to nije tachno ....
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #4 poslato: 16.07.2008. 17:26:05 »

Treba napraviti to udruzenje i podrzavam takav akt, ali isto tako da se i razvije resenje za problem, a ne da se drze i dalje na ulicama i razmnozavaju ko planktoni.

Opet, radnik je u pravu i ponavljam, ako postoji i 1% sanse da se sazna ko mu je bio vlasnik treba ga naci i zestoko zveknuti po dzepu jer to najvise boli...

Vi volite pse i zivotinje, postoje drugi ljudi koji ste istih plase, to je tako i nece se izmeniti. Nije resenje kukati kako ih ubijaju ako nemas resenje kako ih skloniti s ulice. Cak iako uspes da sprecis njihovo odvodjenje, naci ce se neko ko ce ih otrovati ili sta vec.
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #5 poslato: 16.07.2008. 18:44:45 »



Shto li se niko ne nadje mene da brani kad me pojurishe neko jutro na posao kad sam krenuo....?

Ko je tebe pojurio majke ti?! Nemoj sada da prichamo gluposti kada svi znamo da to nije tachno ....


Dj tebe kerovi vazda napadaju onda mora da nesto nije u redu....


Da, upravo o tome i pricam, treba da se sredi udruzenje i da se nadje nacina da se to sve sanira na normalan nacin, znam da ih ima po ulicama ali pPozega ima neki nazovi Azil...da li uopste i znaju kako azil izgleda, to udruzenje moze da napise projekat za izgradnju azila u nasem okrugu jer ovo nije mali grad, ovo je naseljeno mesto i takvo mesto treba da ima svoj prostor za zbrinjavanje. Da smo u USA na vrata bi im pokucala ASPCA i sve ih redom poapsila i silne kazne i sudjenja bi pala... Ali ovo je Srbija i nas mentalitet dozvoljava zivot samo Kravama, Ovcama, prasadima i svemu ostalom sto se da oglodati...doduse...samo privremen zivot...do raznja...
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #6 poslato: 16.07.2008. 20:09:49 »

upravo sam razgovarala sa osobom iz komunalne inspekcije. Prilicno je strpljivo i ljubazno mi objasnio situaciju( koja jeste tacna..problemi sa velikim brojem pasa lutalica)ali ja sam mu objasnila da me zanima samo sta se sa tim psima desava, da li se vracaju u svoje staniste i kako se tretiraju. Rekao mi je da slobodno zovem Azil u pozezi i da nemaju sta da kriju, da u azil moze i da se ode da se proveri situacija. Kaze da se psi odgovorno vracaju na svoja mesta vakcinisani i sterilisani i da opstina neprestano placa tuzbe za ujede i ostalo kao i da placa za tu uslugu. Naravno, predstavila sam se i pitao me je gde sam to clan, naravno navela sam da sam uclanjena  na Sloboda za zivotinje i da zovem kao gradjanin a ne u ime organizacije. Bio je prilicno ljubazan i strpljiv sto me je jako zacudilo ali da su me nasetali nasetali su me ko vola upuciajuci me od jednih do drugih...kaze da se uspavljivanje vrsi samo na malom broju pasa koji su bas agresivni ili koji su oboleli. Stvarno ne znam sta da mislim...

Kaze i to da je u Ue sada veliki broj pasa bas zato sto su vraceni na mesta odakle su i pokupljeni...ja stvarno ne znam sta da mislim... da li je istina ili sarena laza koja je ista od usta do usta...

Naravno hvala Slobodanu Ristovicu ako nista onda na strpljenju da mi objasni situaciju i odvoji nekoliko minuta za razgovor.
« Poslednja izmena: 16.07.2008. 20:40:41 Sojka_Tica » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 16.07.2008. 21:54:32 »

Nikada nisam imao razumevanja za ljubitelje zivotinja koji sebi daju za pravo da kritikuju svaki potez koji se usmeri ka resavanju problema pasa lutalica, a sami nikada nisu preduzeli nista da makar pomognu resenje tog problema ako ne i da sami ponude neko resenje.

U situaciji da mozemo da biramo da li su prioritet ljudi ili psi lutalice, bojim se da nema nekog izbora. Ljubitelji, zivotinja, ako toliko vole zivotinje, neka im nadju odovarajuci smestaj tako da se ne dolazi pred izbor oni ili ljudi, jer, kad god se tajizbor postavi na tapet, psi sigurno nece dobiti prioritet.

Dakle, ljubitelji zivotinja treba da rade na tome da to pitanje ne postaje tema, a kada god vide sintere da love pse na ulici, onda ne treba svoj bes da usmeravaju an sintere, jer oni samo rade svoj posao, nego na sebe same, sto nisu nista (ili nisu dovoljno) preduzeli da ti psi ne postanu problem koji moraju sinteri da resavaju. Jer, kad god problem dodje do sintera, oni to resavaju na jeden te isti, svima poznat nacin.

Kad god vidite sintera da je ulovio kera, ako zelite da ga spasete (kera ne sintera) uzmite ga (kera ne sintera) i zbrinite ga. Ako to ne mozete, onda pustite sintera da radi svoj posao, ali nemojte bes iskaljivati na sinteru.
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #8 poslato: 16.07.2008. 22:13:23 »

P. niko ne iskaljuje bes na sinteru, iskreno ne bih mogla da radim taj posao posto je poprilicno okrutan u nekim slucajevima. I P. reci mi sta moze neko sam da uradi, bre ovo ko da niko ni ne cita..ajde mi reci..stalno pisem i spominjem ovakve stvari ali se niko ne javlja a na forumu ima ko zna koliko regovanih clanova??? Sama, kako sama? Ne mogu sama...a to za sintere, svaki gradjanin ima pravo da pita sta se desava...jel zoves i pitas sta se desava sa vodom ako nestane, sa strujom ako je nema...ja zovem da pitam sta je sa zivim bicima koja su strpana iza resetaka..a sto se mene tice..ponekad je jako tesko odluciti psi ili ljudi.

"Po vazecim zakonima, svaka opstina treba da finansira izgradnju propisnog azila u kome ce TRAJNO smestati pse i macke, obeleziti ih, vakcinisati i kastrirati, i odatle se mogu udomljavati. "
« Poslednja izmena: 16.07.2008. 22:38:17 Sojka_Tica » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 16.07.2008. 23:41:43 »

Evo, procitao sam jos jednom tvoju uvodnu poruku i ne mogu da se setim nekog prikladnijeg izraza osim bes, ali svejedno, nije terminologija toliko bitna.

Ja se slazem da imate puno pravo da negodujete, samo ste to usmerili na pogresnu adresu. Ako ne mozete da animirate dovoljno ljudi tako da imate neku snagu da pokrenete da se stvari promene, za to vam svakako nisu krivi sinteri. Potpuno je razumljivo da u svojoj nemoci da nesto uradite, trazite krivca a da zaboravite da pogledate u ogledalo.

Ak stvari vec tako stoej da je drustvo poptuno indiferentno za vase stavove, te da primenjuje resenje problema kje vam se ne dopada, onda vam neostaje nista drugo do da se sa tim pomirite i prepustite stvari da teku kako teku, ili, da nesto preduzmete pa da stvari promenite. Ali, ako vi niste spremni da nesto preduzmete ili prosto nemate za to mogucnosti, to je samo vas problem.

Jeidni problem je to sto su psi lutalice na ulicama. Taj problem se resava njihovim uklanjanjem sa ulica. Drustvo je smislilo nacin koji se sastoji od nekakvog azila i sintera koji te kerova hvataju. ako ne zelite da do toga dolazi, onda se potrudite da pse sklonite sa ulica pre nego sto to urade sinteti.

Zasto recimo vi, ljubitelji pasa lutalica ne pocnete da ih sklanjate sa ulica samonicijativno? Lepo svako od vas stavi pod misku po tri-cetiri, odvede kuci, i preuzme brigu o njima. Time se problem resava - em kerovi nisu na ulici, em nisu gladni em su negovani em vi imate sa cim da se igrate. I tako svaki put kada na ulici vidis napusteno pasce - odvedes ga svojoj kuci i brines o njemu, a poneko mozda i uvalis u komsiluk.

Ja sam recimo, jednom bio bas u toj situaciji, nasao sam napustene kerice i bilo mi ih je zao. Nisam kukao i zapomagao na to sto opstina o tome ne brine nego sam preduzeo nesto da te kerice udomim, naravno ne sam. Uglavnom se prica zavrsila tako da su kerici, pre nego sto su ih nasli sinteri, dobili dom. Ja sam taj konkretan problem resio, ali sam i poptuno svestan da ne mogu da resim problem svakog kera koga zateknem napustenog na ulici, tako da ce mnogi od njih zavrsiti u sinteraju. Da mi ih je zao jeste, ali, posto znam da ja tu ne mogu nista da uradim, ne uzbudjujem se previse. Osnovno zivotno pravilo je opstanak i sa tim se treba pomiriti - ne mogu svi da prezive - ni psi, ni ljudi. Priroda je tako odredila a mi nemamo pravo da, zarad nazovi humanosti, prkosimo prirodi.

Ako se vi uzbudjujete oko kerova, to meni samo znaci da niste uradili dovoljno da bi vam savest bila mirna, pa onda trazite na koga da svalite krivicu.
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #10 poslato: 17.07.2008. 00:48:52 »

Cekaj P. zasto se ti uzbudjavas...kaka savest? sto mi ne bi bila mirna, meni ili bilo kome? Ko na koga svaljuje krivicu? Bes jeste ali ja stvarno ne razumem o cemu ti pricas..sta mislis da samo kukam a nista ne radim..?? Sta ti mislis, da niko ne udomljava pse, pa ja sam ih iiihaaa udomila ali ne radi se o udomljavanju vec o pricama, sarenim lazama, lazima...da li treba da kazem tu rec na milion jezika e da li neku prepoznas...stvari moraju da se znaju. Problem je veliki i nije samo resenje skloniti psa sa ulice ili macu...ovo sve nije bilo tebi namenjeno a ako forum sluzi samo da pricamo o tome kako je bilo na rajskima ili paklenim otocima i o tome ko nam dolazi u grad..jao lepote...da..taj isti pas ili macka nisu od vazduha pa da se samo pomeraju kako struja nosi..opipljivi su stvorovi koji ako se sklone sa ulice negde moraju da zavrse...ili da se "uspavaju" ili da se transportuju...i kako da uradi neko nesto kada se svi povuku u misije rupe kada se spomene nesto tako??? ali nije ni bitno, definitivno ovo nije mesto za taj razgovor i prebiranje tih shKAKljivih tema.
   O kakim ogledalima pricas (da ne drzis slucajno staklarsku radnju pa oces da pozajmis koje)..i da li si procitao celu koncepciju ove teme..mislim da si malo licno primio sve ovo ili te zent od necega...

   
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 17.07.2008. 02:03:29 »

Ma kakvi licno, taman posla. Ja nema nist alicno sa celom ovom pricom - psa nemam jer nemam gde da ga drzim. Jedino mi smeta kada ulicni kerici pocnu da laju na mene ili nekog drugogo prolaznika svejedno, a iznervira me samo kada cujem da je takav neki keric nekoga ujeo.

Ja sam potpuno pragmatican i potpuno mi je jasno zasto stvari stoje tako kako stoje - ako je ker lutalica na ulici i predstavlja opasnost, onda on, kao opasnost, mora da bude uklonjen sa ulice. Samo je stvar nacina uklanjanja, a ako ne postoji alternativa, onda je uspavljivanje uvek tu kao opcija. Ono sto je jedino nedopustivo, to je da ti psi ostanu na ulici. Nehumano uklanjanje, ma koliko nepozeljno bilo, jeste dopustvio ako je to jedini preostali nacin da se obezbedi da lutalice ne ostanu na ulici.

Umesto da se bunite protiv sintera, vi samo treba da radite na tome da problem kerova ne dolazi dotle da ga resavaju sinteri, jer ga oni resavaju uvek na isti nacin - onaj koji vi ne zelite.

Vas problem je u stvari sto vi ne mozete da obezbedite drugacije resenje, uglavnom zato sto nemate dovoljno istomisljenika. I kako to prevazilazite? Vikanjem, psovanjem i vredjanjem sintera? Ne bih rekao da je to nacin.

Ne vidim razlog zasto mislis da ovaj forum nije mesto za ovakve teme. Naravno da jeste, pa zato i pricamo na ovu temu, ali isto koliko ti imas pravo da izrazis svoje misljenje, ima ga i svako drugi, zar ne?

Ako se ne varam, vec je uvedeno kao obaveza da se psima prilikom registracije ugradjuju cipovi, tako da se sada za pse, na osnovu cipa uvek moze utvrditi poreklo i ko im je vlasnik. Sada se nalazimo u prelaznom periodu, jer ima mnogo pasa lutalica koji nemaju vlasnika i ne mogu biti cipovani.

Kako vidimo, prvi konkretan potez lokalne vlasti je bio da se napravi azil u Pozezi, da se lutalice tamo odvode da bi bile vakcinisane i sterilisane ali ih opet vracaju na ulicu. To je po mojim merilima jos uvek prilicno human odnos, koji ce obezbediti da se broj pasa lutalica kojima poreklo nije poznato ne moze povecavati, a vremenom ce se verovatno i prirodnom selekcijom, a i na druge nacine, smanjivati.

Ispada u stvari da je vlast odlucila da uradi nesto ste se vecini gradjana ne svidja - da zadrzi sve te pse na ulici, i da u stvari ima mnogo vise ljudi koji bi trebalo da protestvuju zbog toga, jer sve dok su ti psi na ulici, predstavljaju realnu opasnost.

Mnogi bi radiej voleli da ti psi budu uspavani odmah i da se tako preko noci problem resi. Ja nisam tog misljenja i prihvatam kao sasvim normalno da je proces uklanjanja lutalica sa ulica postepen i da ce vremenom stvari doci na svoje.

Ono sto vi koji ste ljubitelji pasa lutalica mozete u tom periodu da ucinite, to je da sto vise tih kerica udomite kako god znate i umete, ali nemate pravo da zamerate bilo kome osim bivsim vlasnicima i sebi samima ako ti psi nisu udomljeni.

Nase drustvo, nazalsot, ima mnogo ozbiljnijih humanih problema od toga kako ce ti psi biti tretirani, a jedna od takvih humanih problema koji je preci je urpavo problem sto su ti psi na ulici, sloboni i predstavljaju opasnost za gradjanje. Taj problem opasnosti pasa lutalica ce uvek imati veci prioritet nad problemom tretmana tih pasa.

Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #12 poslato: 17.07.2008. 02:20:13 »

dobro to jeste tacno i gospodin Ristovic mi je rekao da se vec psi cipuju i vracaju..znaci zna se da su bili tretirani...naravno ako je sve to istina..P. nije tu stvar oko toga svi bi mi imali da udomimo po kog cuka...ali nece tako vecno ,ljudi se zasite i kao i ja sto imam jedno kuce i imam mesta za jos jednog cuka ali da odgajam od malena da bi mogao da se nauci ponasanju..problem je u tome sto retko ko hoce odraslog psa da udomi. Znam sve ja oko toga koliko se i ljudi plase, generalno smo svi zivcani manje ili vise i lavez smeta i tako...ali...posteno, smatram da nasi nisu nista resili sa tim sto psi se opet nalaze napolju i izlozeni su svemu i svacemu a ipak stoji rec o tome kako je barem malo problem saniran.. Opet kazem da ne krivim nikoga i lepo sam se raspitala da znam..barem malo da mi dusa bude mirna iako ne verujem u celu tu pricu ali podnosljiva je i pristup onoga ko je to meni rekao je bio vrlo umirujuci po moju sumnju.

  Udomljava se koliko moze ali opet ni svi se ne mogu udomiti, vec sam spomenula zasto...svejedno, P. ja nisam htela da budem ni drska ni sarkasticna prema tebi pa ako je zvucalo zao mi je, to je vise moj generalni odnos prema svemu sto se tice toga. Organizaciju cu uspostaviti uskoro..mozda malo posle sajta i nadam se da ce tada bolje funkcionisati..hvala bogu organizacije su tu da se dogovore sa vlasstima i nadleznima u vezi necega pa ce tako i da bude. Razumem da ti ljudi rade svoj posao ali ..sta da kazem..ali ja ne bih mogla pa to tako i deluje na mene, negativno...
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #13 poslato: 17.07.2008. 15:34:45 »

ALO ZEMLJACI, poshao sam na posao u 7:15 i pojurio me ker iz chista mira. Ne samo mene, nego jednog radnika obezbedjenja banke, pa mene, pa onda zhenu koja je bila 30 metara iza mene. I, Vojislave, specijalno cu samo za tebe da drzhim upaljenu kameru non stop i kupicu 200 baterija i 50 gigabajtnu karticu, samo da TEBI, i nikome vishe, dokazhem da je TO TACHNO.

Ti kao da mislish da je meni opsesija da idem i da shutam pashchad po ulici i da me zato svi oni mrze. Daj, prodji me se, molim te !


Al, na kraju, verovatno neshto sa mnom nije u redu. Ako imaju slobodno pravo da oni napadaju mene, jednostavno cu uzvratiti istom merom, pa ako me startuje neka gospoda iz takozvane orke (ili kako se vec zove, ne zanima me), bicu potpuno slobodan da ga na licu mesta zakucam pesnicom u glavu ! E tad stvarno nishta nece biti u redu !
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #14 poslato: 17.07.2008. 20:49:15 »

Da li pratis temu juro? Pricamo upravo o tome kako pse skloniti sa ulica a da se pravilno zbrinu!!! Jer u Pozezi nema azil vec privremen smestaj za zivotinje dohk ih ne ukokaju ili dok ih ne" vrate" na ulice. Resenje nije nit psa ubiti nit pesniciti nekoga ko se tvojoj agresivnosti ( opravdanoj ili ne opravdanoj) protivi...kao sto nije resenje ni moj nastup prema sinterima, ili sta vec....mozemo u nedogled da nabrajamo. Upravo je stvar u tome da se sklone sa ulica na pravi nacin...da se ostavi mali broj a onaj broj koji se ne vrati trajno da se zbrine...
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #15 poslato: 09.08.2008. 17:04:29 »

evo ih opet haraju..u redu mora da se smanji br. pasa, razumem ali ne razumem zasto nisu hteli da otvore ili kazu mojoj majci da li su ulovili jednu trudnu kuju u krugu bolnice koju smo hteli da vodimo u selo!!! I sta ce sa njom biti ako je ne pokupimo iz STROJACNICE i SHINTERAJA u pozezi...sacekace da se osteni pa joj ili bacite stenice i kastrirati ili ce je ubiti?? Ne verujem da ce je vratiti bremenitu na ulicu!!!!  
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #16 poslato: 09.08.2008. 21:36:34 »

na svu srecu izgleda da nisu doprli do one skotne lepotice smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 10.08.2008. 02:43:56 »

Jeste li je odveli na selo?
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #18 poslato: 10.08.2008. 03:08:32 »

ne nismo je ni nasli posle mora da je se sakrila negde zbog onih jauka..jer mama je rasterala jedno 5-6 pasa da ih ovi ne pohvataju...ali cim se pojavi kupimo je...a inace dobri bratja sinteri su zvali interventnu koja je dosla kevi na posao... smile hahahah...pa da li su ludi ...hahahah sad cekamo prijavu pa da vidimo sta dalje....branila je zivotinje nije krala, ubila...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 10.08.2008. 03:41:50 »

Verovatno je ometala sluzbena lica...
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #20 poslato: 10.08.2008. 04:05:26 »

ne ta sluzbena lica su rekla da ce otvoriti kavez samo uz policiju a kada je policija dosla smrdljivci su pobegli...a moja majka je rekla da zovu policiju da se ne buni i da slobodno dodju...a oni su pokupili svoje smrdjive i pogane rucerde i otisli...ha ha ha a i milicija se nasmejala za sta su ih zvali, a ako zahtevas da vidis da li ti je pas tu oni moraju da reaguju u skladu sa zahtevom...mozda su ti pokupili psa!!! A shinter je rekao da dodje u Pozegu i da plati ako misli da uzme tog psa. Sta da plati Pedja..ono sto ona iz svog dzepa finansira da ih stroje i RANJAVE vracaju na ulicu da se pate od infekcija i sepsi Huh? O tome se radi... a jos sta sam saznala tek ce se cuje...iz prve ruke .
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #21 poslato: 10.08.2008. 08:32:35 »

Ti malopre rece da joj je interventna dosla na posao, jer su je sinteri zvali, a sada kazes da je u stvari ona rekla sinterima da pozovu policiju (ili je ona zvala policiju) a te dve izjave nisu bas u skladu jedna s drugom.

Sto se poreza tice, moras imati u vidu da 70.000 gradjana ovog grada placa porez da bi, izmedju ostalog, postojala sluzba koja ce da ih zastiti od pasa lutalica. Vas par, koji se bunite ste, nazalost, u izuzetnoj manjini.

Mislim da je ocena da ih neko namerno ranjavi kako bi se rane inficirale i da bi doslo do sepse preterana. Ta intervencija je lagana i rana brzo zarasta. Psi lutalice svakodnevno u medjusobnim carkama jedni drugima nanose znatno ozbiljnije povrede pa im nista ne fali.

Inace se zlazem da bi sinteri morali da na zahtev gradjana omoguce da proveri da li se medju uhvacenima nalazi i pas ciji je taj gradjanin vlasnik. Pretpstavljam da su u tom momentu sinteri imali uhvacene pse bez ikakvih znakova vlanistva te da nisu smatrali da ima potrebe da ikome omoguce da vidi te pse, pogotovo sto je zahtev dosao do gradjanina koji ocigledno nije vlasnik nijednog od tih pasa, niti trazi svog psa.

Stvarno ne razumem galamljenje nakon svake akcije sintera. Ako ne zzelite da sinteri uhvate i obrade te pse onda vi te pse zbrinite pre nego sto ih sinteri uhvate. Sinteri samo rade svoj posao za koji su placeni a to gradjani placaju kroz poreze.
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #22 poslato: 10.08.2008. 11:00:59 »

Pa P ja stvarno ne razumem sto se ti toliko zalazes za sintere??!! Da oni su rekli da ce da zovu policiju i da ce tako otvoriti kavez.,..da i moja majka je rekla da dodje policija slobodno a kada su je oni zvali(policiju) vec su zbrisali...i naravno znajuci o cemu se radi( oni su to izgleda predstavili kao da neko oce da ih povredi i ostalo)dosli i na posao...jer je se sve to desilo ispred radnog mesta moje majke.
   Pse ne tretiraju kako treba, da tebi neko iscedi  muda da vidim da li bi se zacelio vrlo brzo??? Stenetu jos krvari medju nogama, sva sreca sto je kod mene pa cu da se pobrinem da se ne inficira...svaka taka operacija moze biti rutinska ako se pravilno i u uslovima za to obavi...znas i sam od kakih se "rutinskih"operacija dobijaju problemi i ljudi umiru, a kamo li zivotinje.

  A ne verujem da polovina gradjana ima pojma na sta im odlazi porez koji placaju...niti su svesni da ga uopste placaju posto se globa uzima za bilo sta i to je svima postalo tako normalno da se za nesto drzavi placa a nije samo penzioni ili vec kakvi fondovi...
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 10.08.2008. 16:47:21 »

Taman posla da se zalazem za njih, samo nastojim da stvari gledam realno i prakticno, a realnost je da pasa lutalica ima previse, da predstavljaju opasnost i da je neophodno da se taj problem resava, a to je posao sintera.

Da gradjanima nije stalo da se problem resava drugacije pokazuje i to da ste vi koji to zelite u debeloj manjini i ne mozete da napravite nikakvu organizovanu akciju, a kamoli da formirate nekakvu organizaciju koja bi se time bavila.

Realnost je da pojedinacnim akcijama kao sto ti i tvojamajka izvodite, ne mozete zbrinuti sve pse, i da sa tim morate da se pomirite. Zbrinjavajte koliko mozete a sa sinterima nema svrhe da se kacite, jer oni samo rade svoj posao.
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #24 poslato: 10.08.2008. 19:36:53 »

Прођи мало поред моје зграде и погледај у каквом окружењу се играју клинци из комшилука. Керови све избацише из контејнера, разбацаше по крају а комплет призор изгледа као мало Сарића Осоје. О тој хигијени треба причати а не о пашчадији, њиховим отоцима, крварењу. Поред тога што све разбацаше лају на свакога ко прође, нападају све пролазнике а највише родитеље који изводе децу из Вртића и заједно са њима претрчавају између зграда бежећи од њих. Ти исти керови једу своју младунчад у шта сам се уверио и лично па шта би онда урадили тек човеку. Због чега да им помажем када су штетнији од пацова и прљавији од истих. И у праву је Пеђа, немојте више кукати како им је помоћ потребна и како нема ко да брине о њима. Узмите ствари у своје руке и склоните их од шинтери а и народа који их се плаше. Тада ће Вам бити захвални и једни и други а и Вама самима ће срце бити испуњено јер сте урадили једно добро дело за те ваше љубимце.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.095 sekundi sa 35 upita.