Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: ZOO HIGIJENA?!  (Pročitano 19483 puta)
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #25 poslato: 10.08.2008. 20:53:18 »

prvo, pas nije kriv sto je gladan on mora naci negde da jede, drugo da je nas grad cist oni ne bi imali sta da razvlace, trece mnogo njih kaze da voli zivotinje ali niko nece da se mrdne da nesto pomogne, ja sam milion puta apelovala i pozivala i vukla ljude za rukav( mali je broj onih koji zaista zele da pomognu i sami udomljavamo pse koliko god mozemo) organizaciju ne mogu da napravim jer imam samo nekoliko ljudi koji hoce da se zaloze za pomoc. Resenje nije da se pas sa nezbrinutom i svezom ranom, ma kaka ona bila , pusti na ulicu. Pasa ima puno i o tome nema svrhe pricati, moraju se skloniti sto smo vec i apsolvirali, ali imam pravo da larmam na njih i ja i majka i iako ne mogu sama puno da ucinim i to ce se izmeniti. Uvek ponavljam da nisu krivi psi vec ljudi, ne bi ni bilo gavranova i vrana na deponijama i ne bi nam pola grada smrdelo da se neko brine kako treba o svemu tome. Ljudi se plase ali plase se i psi koji su istraumirani od umobolnih kretena koji su im naneli bol u nekom momentu. Vecina agresivnih pasa su bas oni psi koji su maltretirani ili koji su bili kod nekog psihoticnog vlasnika koji ih je maltretirao.
   Ove vrucine isto tako i mrazevi lose uticu na zivotinju koja nema da pojede i jos gore da popije vode, a ljudi iz straha samo huskaju pse i murskaju i normalno da ce zivotinja da skoci u nekom momentu da se brani kada ga neko bez razloga cuska.
   
   
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #26 poslato: 10.08.2008. 23:37:11 »


prvo, pas nije kriv sto je gladan on mora naci negde da jede,


Naravno danije kriv, ali nisu ni krivi ljudi koje ti psi napadaju. Kad amora da se bira koga zastititi, psi su ti koji ce da stradaju. To je realnost koju treba prihvatiti.

Citat

drugo da je nas grad cist oni ne bi imali sta da razvlace,


Psi izvlace djubre iz kontejnera i razvlace ga. Mozes predloziti Opstini da nabavi neke nove kontejnere iz kojih pri ne mogu da izvlace djubre. Problem je sto ti kontejneri kostaju i tesko da ce opstina njiam dati prioritet, ako vec moze jednim udarcem da resi oba problema tako sto ce da ukloni pse.

Citat

trece mnogo njih kaze da voli zivotinje ali niko nece da se mrdne da nesto pomogne, ja sam milion puta apelovala i pozivala i vukla ljude za rukav( mali je broj onih koji zaista zele da pomognu i sami udomljavamo pse koliko god mozemo) organizaciju ne mogu da napravim jer imam samo nekoliko ljudi koji hoce da se zaloze za pomoc.


To ti je glavni problem. Ljudi nisu zainteresovani i zadovoljni su time da sinteri budu konacno resenje za pse lutalice. Ti si u ogromnoj manjini i nista ne mozes da postignes, narocito ne larmanjem. Energiju treba dausmeris na to da udomis koliko kerova mozes i da animiras druge gradjane da ti se pridruze, a to se ne radi tako sto ces da napadas sintere kad god ih vidis da rade svoj posao nego aktivnoscu preko gradskih medija, ukljucujuci i ovaj forum.
Sačuvana

Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #27 poslato: 11.08.2008. 21:17:19 »

znas koliki pas mora da bude da bi komotno uskocio u kontejner?? Mogu da dopru do kontejnera samo ako su kontejneri na mestima koja imaju neku pozidicu ili tako nesto, jedino neki bas veliki pas moze da uskocu u njega a ove manje dzevgarice tesko da mogu da primirisu sadrzaj kontejnera. Obicno razvlace ono sto savesni gradjani nabacaju oko kontejnera, sto svojim ocima vidim svaki dan, pas pored kontejnera a pored kontejnera cuci i jos jedno 10 kesa punih smeca, zavezanih koji pas njuska i rasteze. Vidjala sam ogromne pse kako uskoce u kontejner ali oni nisu tako cesti, bar ja nisam primetila neke preterano visoke pse...sem ako ne drze jedni drugima lopovski dok se penju u kontejnere.
   Jesam u manjini ali daleko bilo da ne mogu nista uraditi, tvoj negativan stav povodom toga mi nista ne znaci smile
Psi se udomljavaju koliko mogu ali da ne razvlacim vise ponavljajuci tebi ono sto sam napisala vec par puta u predhodnim porukama.
Sačuvana

-Pomozite zivotinjama u nevolji!!!
-Pomozite da se udome i usrece!!!
-One ne umeju da govore ali zato umemo mi kojima je do njih stalo!
-Budite njihov glas za apel u pomoc.
-Okrenuti glavu na drugu stranu nije resenje.
-Ignorisanje zivota ubija!
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #28 poslato: 11.08.2008. 21:21:30 »

Шта ћемо за то што једе младунчад, јел и такво куче треба хранити и бринути о њему?
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #29 poslato: 13.08.2008. 03:35:14 »

Ispricaj mi kad si to video Huh? Moze se desiti da muzijak ubije mladunce jer je rivalstvo i potreba za odrzavanjem"loze" za njih velika stvar, momenti kanibalizma(zenke) su retku ali desava se...kao sto se kod nas desava da zena pojede muza, da mama zakolje i spali dete, ponekad ga i pojede..kao i bilo gde...nasilje postoji i u zivotinjskom svetu ali iz nekog razloga..ili ljubomora, opstanak...nije ga ona iz cistog mira pojela...nesto nije bilo u redu...samo mi ispricaj sta se desilo i kada i gde...pa cu i ja jos da se raspitam kod bas strucnih ljudi oko svega toga.
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #30 poslato: 14.08.2008. 16:05:19 »

Улица Железничка код вртића за децу "Невен"... И нисам видео једном него неколико пута.... Чак смо једном приликом ортак и ја неким моткама морали насилно да отерамо керушу која је напала своје куче и почела да га кида, буквално да цепа...

kao sto se kod nas desava da zena pojede muza, da mama zakolje i spali dete, ponekad ga i pojede..kao i bilo gde...


И теби је ово нормално и оправдаваш овај поступак?  slap
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #31 poslato: 14.08.2008. 17:59:13 »

da ..kod zivotinja opravdavam jer to su zivotinje..kod ljudi ne opravdavam jer mi navodno imamo svest o tome sta radimo i suocavamo se sa posledicama...zivotinje mozemo opravdati njihovim nagonom, instinktom a ljude ne, tako da se ne daj zbuniti...ljude ne opravdavam smile da li si siguran da je stene bilo njeno...a ako jeste, eb ga, ako je tako agresivno kuce onda mora da se skloni sta da se radi. Ne treba po svaku cenu da se ostavi na ulici, naravno da mora da postoji selekcija.

u onome sto si citirao zaboravio si da postavis i onaj deo da nasilje postoji i u zivotinjskom svetu.
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #32 poslato: 14.08.2008. 18:01:57 »

Добро...
Sačuvana
Skapa Flo
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dragan Teofilovic
Mesto: uzice
Lokacija: karadjordjeva 2
Država: srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 14


« Odgovor #33 poslato: 13.09.2008. 04:33:33 »

samo se svadjajte samo napred mene na trgu kuce nikad nije ujelo
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #34 poslato: 30.09.2008. 00:07:29 »

pa ni mene...ja se sita izigram sa kucicima i nikad nista...ako mi je nesto cast a to je upravo to sto me kucici prate na svakom koraku...
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #35 poslato: 05.12.2008. 17:40:13 »

Malopre sam video "Zoo Higijenu" u akciji na glavnoj ulici, u prolazu kod zgrade Crna Dama.
Sačuvana
maruska
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 40


« Odgovor #36 poslato: 24.04.2009. 08:54:53 »

Shinteri ko shinteri, mogu se zvati kako hoce. Al oni azil nisu. Ne udomljavaju kucice, nemaju nikakve akcije i program. Imaju samo zadatak (target) kolko treba kucica pokupiti, i ubiti u najgorim mukama.

ljude ce neko i da zastiti a njih, ko ce?

Znam za slucaj u Priboju da  ljudi masovno iritiraju kucad da ih napadnu jer grad daje veliku sumu novca za odstetu. 100%

Zar nije bolje dati tih 50000 din. u "azil" koji ima kontrolu nad nad trosenjem sredstava i koji bi "pomogao" Psima (u sta ne verujem) nego da  dozvoli da neki pas (lutalica) ujede nekog coveka ili dete.

Bila sam u Novom Pazaru i tamo je katastrofalna situacija, pasa na sve strane u coporima i posebno. Takodje u BG.

U Uzicu je i dobra situacija.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #37 poslato: 24.04.2009. 16:51:17 »

Сада јесте. Чопора више и нема !
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.917 sekundi sa 34 upita.