Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Ratna mašinerija (see the full version of Ratna mašinerija)
Oreska - Užice : Svemirska trka - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1234

Subject: Odg: Svemirska trka

By: shadow
Date: 23.05.2007. 13:18:17
Pa po meni su objasnjenja sasvim dobra. Jbg... I za zastavu, i za slike odlazeceg modula i za to sto se ne vide zvezde i sve. A ne znam sta GradjaniN sad oce da dokaze? Da prosiri teoriju zavere? Kazu npr da je najduzi boravak u otvorenom svemiru bio oko 9 sati! Ni to nije malo...

A nisu isli na mesec posle, to je istina. Ali ne znam ni zasto bi? Dokazali su svoje, jos ne misle nista tamo da grade, ni sredstva im vise nisu neogranicena ko onda, tako da... Sto bi isli?

Date: 23.05.2007. 13:19:53
Da ne kazem fone to sto je pola tih sto su pravili te zavere ustvari i otpusteno iz NASA-e. E sad, pitanje je dal su oni otpusteni jer su pricali te price, ili je slucaj bio obrnut.

By: dusan62
Date: 23.05.2007. 16:43:46
Најновији податак је да су изгубили снимке са Месеца.Тако да главне теме обмане остају заувек вечита енигма шта се стварно десило.Досада оно што ја пратим по том питању је да још научници нису успели да заштите човека у свемиру.Тако да се само сателити шепуре по васиони.
Још нешто,Никола Тесла им је давно дао идеју о летењу ван планете.А они се још тркају,а нису ни њега довољно проучили.Испаде да је он човек будућности,што и јесте,и чињеница да сва будућност још увек припада њему.

Никада му се свет неможе одужити.

Његова изјава гласи:

Није мени жао што они мени краду идеје,него што они немају своје идеје.

ГЛАВНА ТРКА ЈЕ УСТВАРИ ОН. icon7

Date: 23.05.2007. 21:51:43
Ma bre ljudi, jel vi to ocete da kazete da covek nikad nije bio u otvorenom svemiru u skafanderu?

By: fon Manštajn
Date: 24.05.2007. 01:07:03
procitao sam tvoj dokument, pa uglavnom lakse je verovati da jesu sleteli ali, uvek ono ali... ovo sto si  ponudio nije nista ubedljivije od onoga sto sam citao na kontra tezu...kada li cemo mi na mesec?  seljak-smile

By: dusan62
Date: 24.05.2007. 08:13:51
Леонов је први изашао у свемир Cheesy

By: GradjaniN
Date: 24.05.2007. 16:09:24
(at shadow) Trenutno ne dokazujem nishta, samo postavljam pitanja koja se meni chine interesantnim:

1. Ima li radijacije od Zemlje do Meseca i nazad?

2. Ako ima, kako se (tehnichki malo detaljnije) izashlo na kraj sa njom?

Ne mora se uvek biti pro ili kontra.

Date: 24.05.2007. 17:08:14
pa samim tim sto tvrdis da se od te radijacije nemoguce zastititi, nije onda vise u pitanju samo spustanje na mesec vec i mnogo sire. A ako te bez obzira na sve smao zanima kako se izlazi sa tom radijacijom na kraj (tehnicki malo detaljnije) i nista vise onda ti ovo nije pravo mesto za to pitanje. Ne mislim da si otisao offline kolko ovde ne verujem da ima tako strucnih ljudi.

Date: 24.05.2007. 18:16:07
povrsno i vezano iskljucivo za temu: postoji "taj neki" van alenovi pojas radijacije sa sunca koji se gomila oko zemlje a usled odbojnog dejstav njenog magnetnog polja, formira se "na toj nekoj usdlajlenosti" od zemlje, kroz koji su morali da prodju svih sest puta, ali i sam pronalazac tih pojaseva radijacije oko zemlje, doticni Van Alen,  je istakao da su oni bili bezopasni za posadu na putu ka mesecu...inace u svim ostalim misijam ovi pojasevi se zaobilaze?!! sto naravno ne mora nista da znaci ali eto naglaseno je...

Date: 24.05.2007. 18:45:05
(at shadow) Gde sam ja to eksplicitno rekao da je nemoguce zashtiti se od radijacije? Prochitaj ponovo moj prethodni post, ja chak dopushtam mogucnost da je mozhda ni nema na putu od zemlje do meseca.

Citat: A ako te bez obzira na sve smao zanima kako se izlazi sa tom radijacijom na kraj (tehnicki malo detaljnije) i nista vise onda ti ovo nije pravo mesto za to pitanje.

Vidish zanima me kako ti dokumentarci i tekstovi kojima ti baratash ovde kao argumentima to objashnjavaju, ako se toga uopshte dotichu? Ono shto sam dosada procitao iz tvojih odgovora o problemu radijacije mi ama bash nishta ne govori, te otuda sumnjam u valjanost takvih argumenata.

(at fon manshtajn) Meni je glavno pitanje shta ih je shtitilo kad su izashli na mesechevo tlo i pocheli da skakucu okolo. Koliko ja znam Mesec se ne okrece oko svoje ose na isti nachin kao zemlja a i hemijski sastav jezgra mu je strukturno i kolichinski drugachiji te ne mozhe imati sopstveno magnetno polje onakva snage kakvo ima Zemlja, a nema ni ozonosferu.

Date: 24.05.2007. 19:41:03
pa jedina zastita im je bio omotac od alumiijuma doslovno debljine papira i njihova odela koja su bila napravljena od staklenih i aluminijumskih vlakana i silikonse gume...

stvarno ne znam sta tacno zelis da saznas, zbog tih stvari koje si naveo gravitacija je 6 puta slabija nego zemljina i to je jedini efekat meseceve razlicitosti kojem su astronauti navodno bili izlozeni( inace jos jedna zanimljivost: navodno kada se kretanje lunarnog dzipa i samih astronauta, na snimku sa meseca, ubrza dva puta dobije se kretanje indenticno kretanju na zemlji, pored enormnih razlika u temperaturama...

sto se tice van alenovg pojasa evo preciznijih podataka, oni su na oko 8000km od zemlje, sastavljeni su uglavnom od brzih protona i elektrona, obavijaju nasu zemlju u hiljadam kilometra debelom sloju i sve ostale misije sa ljudskom posadom su izbegavale taj pojas... inace teza o pogubnosti ovog zracenja je odbacena i od samog naucnka djemsa van alena, jer brod brzo prodj kroz pojas, a metalna ljuska samog broda dovoljan je da ih zastiti od jonizujuceg zracenja...tako pise  Grin

Date: 25.05.2007. 06:13:36
(at fon Manshtajn) Za razliku od senke ti bar umesh da dash neshto korisno. Neshto sa chim mozhe dalje da se radi.

Dosta vishe sa tim Van Alenom i njegovim pojasevima. Kao shto si sam rekao gore to je sastavljeno od protona, elektrona i eventualno nekih drugih jona. To je uopshte najslabiji vid radijacije. U stvari to chak i nije radijacija.

Mene interesuje problem svetlose radijacije znachi nenaelektrisanih chestica konkretno fotona (UV, X i Gama zrachenje) na koje dati pojas nema efekat, vec kao shtit sluzhi ozonosfera. (Koliko puta josh treba ovo da ponovim?)

Poshto na Mesecu ima atmosfere ali nema kiseonika moguce je (evo da malo potkopam sopstvene tvrdnje) da neki drugi element obavlja kiseonikov posao. Ovako ostaje  josh samo problem radijacije (elektromagnetne) u slobodnom prostoru no tu mozhemo reci da je oplata broda bila dovoljna da pruzhi kratkotrajnu zashtitu dovoljno da se posao obavi i kraj priche. Samo, ostaje problem zashtite u savremenim kosmichkim stanicama gde se boravi znatno duzhe vreme, no verovatno i zato mozhe da ima neko uverljivo reshenje.

Gravitacija nikako ne mozhe biti jedina razlichitost, ali mozhemo reci da je bila jedina koja je opipljivo delovala.

Smorih se vishe od ove teme...

Date: 25.05.2007. 09:54:56
A sto ti GradjaniN-e, kad si tako pametan i obavesten, nas sve to pitas? Ja nisam neki ni fizicar, ni atomski inzinjer, ni raketni inzinjer, a pogotovo ti nisi. Ja sve sto znam je iz onog sto procitam, a tako i ti. I ne vidim poentu ustvari tvoje rasprave i sta ti hoces da ti se objasni vise od onog sto pise? Objasni ti nama sve to...

By: Pedja
Date: 25.05.2007. 10:46:03
Magentno polje vrlolako anulira. Ako jepromenljivo fardejevim akvezom a ima metala koji ne propustaju magnetno polje (sigurno si video stalne magnete koji su potpuno oklopljeni u metal, tako da samo sa jedne strane imas magnet a sa drugih nista.

Date: 25.05.2007. 11:21:03
iskrno mislim da su ipak bili, ali je isto tako vro moguce da je prvi od tih sest, ako ne svi laziran... potpuno mi deluje stvarno da je oblast 51 sluzila poput velikog filmskog studija. Svi znamo u kakvoj su paranoji funkcionisali vrhovodstava amera i rusa u to vreme...pazi sad ovo, orginalni snimak koji je konvertovan za tv emitovanje je "izgubljen" prosto fascinantna slucajnost i nemar prema necemu takvih istoriskh razmera. A gledaoci na malim budjavim crno belim tlevizorima mogli da poveruju u bilo sta, zato su se i odlucili za direktan prenos...tada je tv bila cudo i niko nije ni pomisljao o pogubnom mediskom uticaju, a kamoli da je moguce nesto tako iscenirati, cak je jedan filmski i tv reziser, koji je ubedjen u prevaru , izracunao da im je za to bilo potrebno oko 30 miliona dolara  Grin, takodje on tvrdi da je sve bilo previse savrseno sto se tice prenosa, a to nije moguci ni kod snimanja najobicnih emisija u studiju... svi znamo za cuvenu izreku, nista ne zvuci istinitije od neverovatne lazi ( kako sam ovo sad izmislio, ali ima neka izjava na ovaj fazon hehehe smile )