Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Vizuelna umetnost (see the full version of Vizuelna umetnost)
Oreska - Užice : New desktop :) - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: New desktop :)

By: jelenica_ue
Date: 17.05.2007. 19:22:29
evo nekoliko pozadina koje sam pravila u PhotoShopu ...
1024x768 je rezolucija

click na sliku da vidite original

Subject: Odg: pozadine za desktop by ME

By: shadow
Date: 17.05.2007. 19:25:11
Extra su radovi. Bas gledam ovaj novi podforum i cudim se ljudima odakle im inspiracija. A ostane mi samo da se divim drugima... smile

By: Pedja
Date: 17.05.2007. 19:52:48
Fino je ispalo, mada je meni uvek bilo cudno zasto ljudi prave dekstop slike koje su drecave i sarene? To samo smeta. Desktop treba da ima mirnu pozadinu na kojoj se ikone vide pregledno.

By: fon Manštajn
Date: 17.05.2007. 19:56:56
ovaj prvi wallp. je ekstra...a treci svarsen stvarno... ali pedja je u pravu nije za desktop, ja svoje radove odstampam na tezem papiru i cuvam ih...ovaj Moj grad sam zastaklio, super izgleda iza stakla...

By: bBrankica
Date: 17.05.2007. 20:06:44
: Pedja  17.05.2007. 19:52:48

Fino je ispalo, mada je meni uvek bilo cudno zasto ljudi prave dekstop slike koje su drecave i sarene? To samo smeta. Desktop treba da ima mirnu pozadinu na kojoj se ikone vide pregledno.

Meni ipak desktop ima vecu "ulogu" od ikonica smile Meni je tu uglavnom nesto sto mi se svidja, sto mozda opisuje mene...sta ti ja znam smile Recimo, ja bih ovu trecu...cvetice i leptirice Cheesy Bas mi je super smile Meni na desktop ili tako nesto, ili "sredjena" neka meni bitna slika (zbog bitne osobe, trenutka, itd. itb.) sa moooozda nekom pesmom ubacenom...   smile embarrased

By: Pedja
Date: 17.05.2007. 20:07:57
Nesto sto ti je bitno ne stavljas u pozadinu zar ne? smile
Pozadina je pozadina, treba da da neki smek ekranu ali da ne smeta.

By: bBrankica
Date: 17.05.2007. 20:11:25

Ne stavljam u pozadinu (znas koju Tongue) , al' stavljam na pozadinu (znas opet koju Tongue ) , tako da mi svaki put izvuce osmeh na lice Tongue Sto znaci da NE smeta Tongue Cheesy
Cude Pedja...ako si ti jednostavan i miran, nisu mozda i drugi Cheesy Tongue

By: fon Manštajn
Date: 17.05.2007. 20:14:43
imas ljudi koji nemaju nista na ekranu ja imam druga kome je sve na precicu preko tastature...i ja imam svega 5 ikonica na desktopu, pa mi je bitan walpaper dok je kod mog cala sve natrpano na ekran i plava mu je , znaci naista samo boja, pozadina...

By: GradjaniN
Date: 17.05.2007. 21:00:00
Moje je iskustvo da "sharena" pozadina donosi odredjeno vizuelno osvezhenje na pochetku ali vrlo brzo pochinje da smeta te su mi "mirnije" pozadine pogodinije.

Od ponude kod mene bi proshla br. 2 ali u suprotnoj - zdesna na levo varijanti poshto mi je najveci broj ikonica bash tu gde je slika Zemlje. Od ostalih radova su  prvi mi je umetnichki lep ali nije za desktop, dok bi treci mogao na desktop ali ne volim date boje.  Br. 4 definitivno nikako nije za desktop, ali bi bez belog i crnih slova bio OK.

By: Kenny
Date: 17.05.2007. 21:04:56
kod mene je najceshce crna pozadina a ako je vec neka slika onda je to vrlo tamna

By: shadow
Date: 18.05.2007. 09:58:31
Ma ja stavljam na pozadinu nesto sto je apstraktno i neutralno, ne bode oci, a daje dobar kontrast ikonicama. Nema tu neke filozofije.

By: mcusin
Date: 18.05.2007. 11:04:27
ja sam ipak za neutralnu pozadinu.. najbolje jedna boja.. crna siva ili tako nesto. mislim da ljudima koji dugo rade za rachunarom puno znachi da pozadina bude ne drecava sharena itd... gledam jelenicine radove.. ok ql su, zanimljivi, ali nikad ih ne bih drzao na desktopu bas su mi napadni.

By: dejano73
Date: 18.05.2007. 14:40:26
 Prva dva rada su dobra, a druga dva drečava za moje oči. Što tamnije to bolje.

By: jelenica_ue
Date: 06.06.2007. 18:36:55
evo još jedan ,noćašnja inspiracija smile

Subject: Odg: New desktop :)

By: GradjaniN
Date: 09.06.2007. 00:03:05
(Bez Uvrede) Batali pozadine za desktop i predji na slobodnija umetnichka ostvarenja, vishe ti lezhi.