Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Ratna mašinerija (see the full version of Ratna mašinerija)
Oreska - Užice : Da li ste za ulazak Srbije u NATO? - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1234

Subject: Odg: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

By: fon Manštajn
Date: 25.09.2007. 11:09:03
poenta je u tome sto ja smatarm da nije ni blizu dovoljnog, ali kome jeste dovoljnog danas ( na stranu ovi sto rade po banakam oni su izgradili novi sloj drustva) takva je opsta situacija, sto je tvoj tata bolji od nekog radnika u fabrici koji je isto posle 40 godina radnog veka ostao bez posla bez sigurnosti i bez mogucnosti da se zaposli, hocu da kazem kako mislis da imas vojsku ako nemas privredu, bez radnika nema ni generala razmisli malo o tome... neke stvari konacno moraju da idu neki redosledom, samo se osvrni na JNA, mocna privreda je dovlea do mocne JNA... znaci oficiri nisu povlascen sloj drusta i oni trpe u traznziciji kao i svi ostali... a te pukovnike bez stana, pitaj koje unistio vojsku?

moja drugarica je zavrsila gradjeviniski fakultet!!!! i ima 24000 platu... i radi od 7-17 i svaku subotu, nedeljom po potreni... dovoljno je zar ne?

ovu prepirku molim te nemoj licno da shvatis, ja smo iznosim svoj stav,  i mnogo sam porodicno "blize" vojsci nego sto mislis...

By: Starla
Date: 25.09.2007. 11:19:44
uvek sam za zdravu polemiku smile.Sve je to ok,ali takodje je u vojsci masa ljudi ostala bez posla,ili su penzionisani pre vremena.Bez resenog stanbenog pitanja...
A imas masu izbeglih,koji su ostavili svoje stanove u bivsim republikama,koji takodje cekaju stan od drzave...Cemu onda da se nadaju?
Da ce ici u Irak,ili neku drugu vukojebinu za 1000 dolara?Sta ce vojska dobiti od natoa?Polovnu tehniku?Hoce li nam nato,ako se pridruzimo i krenemo u misije pomoci da sacuvamo Kosovo?
I na kraju,postujem sve profesije,ali ne mozes porediti vojnika sa radnikom...Prosto ne moze da se poredi...

By: boki-88
Date: 25.09.2007. 11:41:47
Знам милион случајева који су остали без посла када се расформирала касарна. Чак нису добили ни ону несретну прекоманду, која би им чак сад можда и одговарала. За њих су, колко ја знам, обезбеђени неки курсеви за занате. Значи, људи који су свој живот дали војсци и служили јој, одједном добију ногу, а они који су на врху, и коју се је покрали и уништили, добијају награду. Па војна лица су скроз другачији људи од других. Имају другачији живот још од 14-15 године када обично напуштају родитеље како би уписали средњу војну школу и надали се истинском служењу војсци. А шта су добили заузврат!? Мој покојни отац је још давно рекао, док је народ увелико хвалио плате у војсци и сл., да од српске војске нема ништа. Е да, само још једна ствар. Сами смо криви за такво стање војске и уопште државе.

By: Starla
Date: 25.09.2007. 11:59:12
at Ser Boki claps
a moze da se doda i primer mog druga novopecenog potporucnika,koji je u taze braku,koji je kada je otisao da kupi nesto od kuhinjskih aparata na kredit,dobio odgovor da vojsci ne daju na kredit...Sta reci,nego da su postali gradjani drugog reda.

Date: 25.09.2007. 15:36:28
otisli smo daleko od teme ali dobro slazemo se barem da ne treba uci u nato, mislim da jednostrano gledate stvari, pa sacekaj starla ko ce tebi da resi stambeno pitanje, ko ce meni da resi to isto, prosla su vremena jos pocetkom devedesetih kada su se dobijali stanovi... a od 90 pa na ovamo znamo koji oficirski kadar je dobijao stanove...

sto se tice tog silnog otpustanja najgore su prosli civili koji su se na raznim poslovima zakacili za vojni budzet, a ne videh nekog pukovnika ili kapetana da je dobio "otkaz", svi otisli su u penziju, a te price dali su zivot za vojsku molim vas svi su karli sve i sva, ( moja komsnka je dal zivot za Sevojnicu melakru pa je sad domacica, a melakre odjednom nicu na sve starne, moze i tako da se posmatra) oko tog prestruktuiranja to je normalan stvar svuda u svetu, oni realno idu u penzije sa 45 godina i ako neces da zivis od penzije imas fore da se preusmeris i to je normalno... sta treba da imamo vodnika od 60 godina koji ne moze da potrci ... ako niste primetili manje vise vecina stanovnika srbije zivi zivot gradjana drugog reda... jedino sto bih ispostovao i imao posebnu naknadu je za vojsku koja je u realnoj opasnosti a to je u ovom trenutku kopnena zona bezbednosti i obezbedjivanje granice, a tamo neke oficircice u Titelu ili Paracinu, ma daj bre... pa i americka vojska je po tom principu modelirana, nece dobiti istu kintu onaj u borbenoj zoni recimo u Iraku, i onaj sto ladi jaja na Havajima ili u Japanu, realno...
tranzicija je bolna, ali najgore je prosla radnicak klasa i srednja strucna sprema, jer niko od njih nije otisao u prevremenu penziju, vec je prevremno izbacen na ulicu u svojoj 50 godini...

Date: 26.09.2007. 13:02:52
e da zaboravih spomenem, da nas minstar odbrane u najmanju ruku ispada smesan kada daje izajve u smisli da srpska cizma nece korociti nikada na kosovo dok je on ministar, a onda daje izjave kako je nasim momcima mesto u iraku i avganistanu... tuzno...

By: Insomnia
Date: 27.09.2007. 12:46:59
Ne!
zasto moramo da budemo deo nechega, sto je nekad gaziilo po nama? da nas opet mozda ne gazi? pa ako dodje opet do toga, nece sigurno gledati da li smo ili nismo u Nato-u...

Date: 27.09.2007. 13:47:56
zanimljivo mi je da ovi sto glasaju za ulazak ne zele da ostave svoj post tj. miljenje... voleo bih malo da "ukrstimo koplja"...   smile

By: DJ_Uro_UE
Date: 27.09.2007. 15:20:05
boga mi, voleo bih da chujem neki razlog zbog koga bi srbija trebala da bude chlan nato-a, nechega shto nas je dotuklo na pragu pochetka novog milenijuma, nechega shto ima najvecu vojnu moc na svetu i shto je najvece zlo po neprijatelja. A taj neprijatelj smo nedavno bili MI!

By: Zeko
Date: 11.10.2007. 01:04:47
jesi upravu nigo da postavi post ko zeli da udjemo u nato, verujem da to samo pojedinci zele i one zenice ili kako vec(oni koji sluze " vojsku" sa metlama u bolnicama i kojekakim drugim ustanovama), ako dodje do toga bice valjda referendum pa ce mo videti cija baba vozi tudji bicikl

By: paukpevasam
Date: 11.10.2007. 01:58:54
U zivotu sam se borio protiv dve institucije. To su vojska i crkva. Vojsku sam eliminisao, a sto se crkve tice,to mi je postalo jos vise smesnije,tako da mi intelekt ne dozvoljava da o tome cak i razmisljam! No, NATO? Svaki covek koji poseduje i najmanje znanje u vezi sa vojnom politikom razume zasto je to potrebno! Svaka dalja diskusija je apsurdna! Taj srpski kvazi-nacionalizam Nas je i doveo ovde gde smo,pa...

paukpevasam

By: shadow
Date: 11.10.2007. 02:06:19
Zasto je to potrebno onda?

By: GradjaniN
Date: 11.10.2007. 02:20:12
Valjda zato shto nas onda vishe nece bombardovati kao svoju chlanicu (do daljnjeg naravno). Cheesy

By: shadow
Date: 11.10.2007. 04:01:15
: Zeko  11.10.2007. 01:04:47

jesi upravu nigo da postavi post ko zeli da udjemo u nato, verujem da to samo pojedinci zele i one zenice ili kako vec(oni koji sluze " vojsku" sa metlama u bolnicama i kojekakim drugim ustanovama), ako dodje do toga bice valjda referendum pa ce mo videti cija baba vozi tudji bicikl

Ja se ovim nalazim direktno prozvanim... Znaci, evo ja sam taj sto sluzim sa metlama i cime vec si reko vojsku, a protiv ulaska sam u nato. Kako to objasnjavas?

Date: 11.10.2007. 11:07:05
ma za nas ce vaziti druga pravila i ako udjmo u NATO... a niko nas nije ni zvao u nato, ako cemo bas... priblizavnje standardima je jedno a clanstvo je drugo, ne vdim ni jednu korist od ulaska u nato, pogotvo sto je nato obican privezak americke armije, a nasa spoljna politika je svetlosnim godinam udaljena od americke... a drugo nikada finansiski ne bi mogli da ucestvujemo niti u jednoj akciji NATO-a... mozemo da posljemo sanitetsku jedinicu od 5 ljudi  smile a i to je pitanje... sa druge strane ne dovodim u pitanje strucnost naseg sredjovecnog oficirskog kora...