Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Naše Užice (see the full version of Naše Užice)
Oreska - Užice : Ukrasavanje grada - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 123

Subject: Ukrasavanje grada

By: radza
Date: 23.12.2007. 14:16:48
Ne znam da li sam odabrao pravi forum, ali mislim da je tema interesantna. Naime, vec godina gledam kako se grad "ukrasava" (ili ruzi) na isti nacin sa par desetina najobicnijih sijalica. Pa me interesuje misljenje uzicana o tome, a i koliko te sijalice kostaju nas gradjane, ako neko zna. Angry

Subject: Odg: Ukrasavanje grada

By: DJ_Uro_UE
Date: 23.12.2007. 14:26:40
Ma vishe me koshta to shto sam poreski obveznik i shto moje pare idu u otvaranje kojekakvih arena i klizalishta po Beogradu. A nash grad je isti vec 20 godina. Samo glupi pariz i koning su novina, sve ostalo je isto.

I vratite nam Tita na trg !

By: radza
Date: 23.12.2007. 15:35:58
Apsolutno si u pravu da je beogradizacija Srbije odavno u toku. Ali ne shvatam nasu upravu da ne zeli nista da promeni, a ocekuju da ih glasamo. Sve prtije se izmenjase na lokalnom nivou, a Uzice sve veca rupa.

By: fon Manštajn
Date: 23.12.2007. 16:21:14
da ne spminjem akciju avalski toranj

By: jelenica_ue
Date: 23.12.2007. 16:26:18
Nije mi jasno zasto ne naprave akciju u skolama i vrticima da svako dete napravi po jedan ukras za one jelke ...
zabava za decu , ukrasi unikatni ... jelka okicena ...

Tuzno je koliko nam grad izgleda "siromasno" oko nove godine

By: Top
Date: 23.12.2007. 16:29:38
: jelenica_ue  23.12.2007. 16:26:18

Nije mi jasno zasto ne naprave akciju u skolama i vrticima da svako dete napravi po jedan ukras za one jelke ...
zabava za decu , ukrasi unikatni ... jelka okicena ...

Tuzno je koliko nam grad izgleda "siromasno" oko nove godine

Lepo sam ja predlozio ovo i proshle godine ali niko ne slusha... Nema ko da prochita..
More, uzeeti motku i polupati sve one sijalice na onim zicama. Srushiti onu 'sekvoju' sa 10 lampica shto je pobodena ispred opshtine i na trgu. I tako svake godine dok ne promene...

By: DJ_Uro_UE
Date: 23.12.2007. 16:32:40
Ne znam, ali izgleda da niko od ovih iz opshtine ne mari za izgled grada. Kao, udaricemo sijalice ko proshle godine, svaka druga ne radi pa misle to je dovoljno... Kakva kreativnost, nema shta...

By: Starla
Date: 23.12.2007. 16:57:22
muka me uhvati kad vidim da je svaka jelkica ispred zgrada u Bgu,bolje ukrasena od one nase ispred opstine.Ko tamo radi,i za sta primaju platu,bas me interesuje??!!Ovi nasi opstinski funkcioneri su izgleda nesposobni za posao koji obavljaju.Zalosno...

Date: 23.12.2007. 17:21:37
Ma zashto mora da stoji ona jelketina ispred opshtine? Neka umesto shto seku ona stabla malo bolje okite grad. Neka sija na sve strane...
Postali smo jedno sivo i sumorno mesto. Nismo imali nikakav napredak ni na jednom polju... Grad nam izgleda kao rupa..sa oronulim zgradama, oronulim ulicama, prljavim i neuredjenim trgovima. One sijalice shto kache ne ulepshavaju grad ni malo...samo ga josh vishe ruze. Svaka druga ne radi... I oni ochekuju od ljudi da steknu dobar utisak o gradu. KAKO?
Sram vas bilo. Kreativnost vam je uvek bila jacha strana. icon8 Pustite mlade da se pozabave uredjenjem grada!!!!!

Date: 23.12.2007. 19:21:24
Sad gledah na TV5 docek na trgu ce kostati 1.000.000,00 dinara ... (bez 01.01.08. kada ce pevati bajaga za 10.000,00 €)

Bolje da niko ne peva (i onako su sve sama "imena" ) i da su te pare iskoristili da okite grad

Date: 23.12.2007. 19:45:56
Nije bolje. tj. bolje je gledajuci sa jedne strane ali...

Oni moraju da organizuju dochek na trgu. Ali gledajuci celokupnu situaciju, kakvo kicenje takav i dochek. Zar u ovom gradu nema niko ko bi se pozabavio ovim pitanjem malo ozbiljnije. Zar smo dosli do toga da se zadovoljimo ovim sranjem koje nam pruzaju. Necu bre! Hocu lepshi i uredjeniji grad. Mala smo sredina i grad moze da nam bude ko bombona. Svestan sam toga da moramo prvo od sebe poci pa tek onda neshto prichati i traziti ali mislim da se polako kultivishemo. Ponovicu, evo po 100ti put... Deci dajte za domace zadatke, kuci i u shkoli, da naprave ukrase za jelku. Kupiti 30 metara lampica i okititi normalno one jelke. A jock opasivati ih dancetom od flashe (i to samo pola metra pri vrhu). Izdvojiti pare da se kupe drugachije lampice i ukrasi za kicenje ulice. Ako neko ne razume kako to da uradi neka ode u neki drugi grad pa neka vidi.
Pu... Poserem vam se na dochek i organizaciju i obelezavanje Nove Godine.

Date: 23.12.2007. 20:12:34
pogledajte samo jelke od proshle godine. jedna je ispred opshtine a druga na trgu ... :| Zalosno! Ova ispred opshtine pored toga shto je kriva sa jedne strane ima manjak grana..dok sa druge par grana je za metar duze od drugih.. Ma skroz defektna jelka...

Slikane su u prolazu tako da ne zamerite na kvalitetu... Kada se otvori cela moze se videti koliko je jadna i bedna. Bolje da je nema nego shto je tu ..

Date: 23.12.2007. 20:17:33
joj sad me ov slika podseti da su ovu pred opstinom okitili do pola ... "dokle ne moze da se dohvati sa zemlje"  tuga tuzna ...

Date: 23.12.2007. 20:28:44
evo ruzne jelke u Pragu ...

ova je valjda ispred bele kuce ...

nekoliko Njurorskih smile

malo slika iz Beca

i za kraj ... ovako se kiti jelka kod Rokfelera smile

By: Starla
Date: 23.12.2007. 20:36:20
Zao mi je sto cu ovo reci,ali kakav nam je grad-takva je i jelka!!!