Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Naše Užice (see the full version of Naše Užice)
Oreska - Užice : Simbol naseg grada - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1234

Subject: Simbol naseg grada

By: zlaja87
Date: 18.03.2008. 00:47:45
Posto svaki grad u Srbiji ima nesto po cemu je prepoznatljiv,zanima me sta bi to moglo da bude znak prepoznavanja,najupecatljivije,neki simbol naseg grada....

Subject: Odg: Simbol naseg grada

By: DJ_Uro_UE
Date: 18.03.2008. 07:13:37
Aj nek bude stari grad, mada mogao bi opushteno josh neki simbol uz njega da se izabere smile

By: Top
Date: 18.03.2008. 10:18:24
Simboli grada trebaju da budu neki upechatljivi objekti. Koliko se secam bio je Hotel Zlatibor. Ali toliko ne vodimo rachuna o tim stvarima da me je sramota da nekome uopshte i kazem koji je simbol mog grada.
U ovom sluchaju bih rekao da je simbol grada Stari grad, ali i on je maksimalno zapushten tako da je i to diskutabilno.
Kada bi se malo potrudili, da stvari u nashem gradu dovedemo na malo pristojniji nivo.... A i kada imamo shansu da napravimo neshto lepo, neshto shto bi krasilo grad, mi sklepamo rugobu...
Simbol grada neka bude Stari grad

By: Drogba
Date: 18.03.2008. 12:48:08
Definitivno Stari grad.

By: zlaja87
Date: 19.03.2008. 01:41:44
ako neko ima jos neku ideju za neki objekat koji bi mogao da se uvrsti u simbol grada,neka ga predlozi ovde.....

By: skaut
Date: 19.03.2008. 08:33:32
 smile seljak-smile

Iako sam otisao iz uzica jos 1956 god, i dalje ga volim . Po mom misljenju simbol grada bi trebao da bude Stari grad , a zatim stari zeleznicki most nad jezerom i hidro centrala .

Cheesy Cheesy

By: Pedja
Date: 19.03.2008. 10:44:04
A i samu Plazu smo zaboravili, a uvek preskocimo da pomenemo Ciru koji, eno, cami kod benzinske pumpe...

By: fon Manštajn
Date: 19.03.2008. 11:35:20
plaza definitivno i sve sto je vezano za nju, naravno i trg koji iz godine u godinu postaje sve otuznije gledati sa onim stolicam NA SRED TRGA...

By: Ugljesa
Date: 19.03.2008. 12:57:48
Треба им забранити да постављају оне столице по целом тргу. Ако онвако наставе за пар година ће цео трг бити прекривен столицама.

Date: 19.03.2008. 13:42:39
Nema ko da zabrani.

Date: 19.03.2008. 14:13:27
Trg bi mogao da bude simbol grada da na njemu ima neki lep spomenik ili neka raskoshna fontana drugachije nikako. Stari voz Ciru ima svaki drugi grad tako da to i nije neki simbol.. A i nalazi se zavuchen iza pumpe i kafane i nije vidljiv.
Za plazu se u potpunosti slazem. Vazi za jednu od najlepshih rechnih plaza u Srbiji. Samo nepaznja i nebriga o njoj su doveli do toga da nemamo utisak o lepoti u centru grada.
Kombinacija starog grada, starog z. mosta, centrale i same plaze je savrshena..

By: knezofil
Date: 19.03.2008. 14:49:01
iz mog iskustva razgovora sa ljudima koji nisu iz uzica, najprepoznatljiviji detalj je hotel Zlatibor, pa bi meni bilo lepo da je on malo sredjeniji, bar spolja, minimum sveze ofarban.

Date: 19.03.2008. 15:09:35
Simbol nasheg grada moze da bude i "caffe Derbi"....  Grin

Date: 19.03.2008. 15:17:49
: knezofil  19.03.2008. 14:49:01

iz mog iskustva razgovora sa ljudima koji nisu iz uzica, najprepoznatljiviji detalj je hotel Zlatibor, pa bi meni bilo lepo da je on malo sredjeniji, bar spolja, minimum sveze ofarban.

Uvek je vazio za simbol grada. Ali je toliko zapushten, oronuo..da bi bilo sramota nekome da kazemo da je to nash simbol, da je to neshto shto krasi grad...

By: knezofil
Date: 19.03.2008. 16:12:18
Slazem se, ali nece biti simbol ono sto mi kazemo da jeste, vec ono sto ljudi koji dodju i produ upmate, ono cega se sete kad im neko pomene Uzice.

I sasvim je nepotrebno da se izabere jedan. Sve nabrojane stvari jesu reprezenti grada. A nacin na koji je grad predstavljen njima je u direktnoj vezi stanja tih "simbola". Mogli bi da se napisu redovi i redovi o tome kako i sami Uzicani, bez obzira na instituciju koja je nadlezna za sve te objekte, brinu o svom prostoru. Tako da mi je najveci simbol sama kultura ljudi koji to unistavaju svojim nemarom i nedostatkom svesti, bez obzira na to da li su oni vecina ili manjina.