Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Uputstva za .IZ.RS domene (see the full version of Uputstva za .IZ.RS domene)
Oreska - Užice : [FAQ] Detaljno uputstvo: iz.rs domen + phpnet.us hosting + Google Apps - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: [FAQ] Detaljno uputstvo: iz.rs domen + phpnet.us hosting + Google Apps

By: night-shift
Date: 06.04.2008. 07:12:19
1. Otvorimo nalog za besplatan hosting na www.phpnet.us (Sign up for free hosting).

2. Kliknemo na "Download my account settings" i skinućemo pdf u kom su sadržani svi podaci naloga.

3. Kliknemo na Go to cPanel.

4. Sada na ekranu imamo cPanel, kliknemo na opciju Parked domains, pod Domains.

5. Sada ovo ostavimo po strani, ne zatvaramo, nego odemo na  http://freedns.afraid.org/signup/ i napravimo freedns nalog.

6. Idemo na http://freedns.afraid.org/subdomain/edit.php?edit_domain_id=234243 i kucamo:
  - Type: NS
  - Subdomain: željeni_domen
  - Domain: iz.rs (private)
  - Adress: ns1.byet.org
  - Save!

7. Vratimo se na cPanel hostinga i u Parked Domains kucamo željeni_domen.iz.rs i  kliknemo na Add Parked Domain.

Sada bi trebalo sačekati od nekoliko do 72 časa da bi promene stupile na snagu.

To je to što se tiče domena i hostinga, idemo dalje na Google Apps

8. Otvorimo http://www.google.com/a/cpanel/domain/new, izaberemo Administrator: I own or control this domain i ukucamo ispod naš domen (u mom slučaju,

mojdomen.iz.rs) i kliknemo na Get Started

9. Popunimo sve podatke:
  - pod Number of users stavite 10-50
  - Type: Personal
  - Does your organization currently provide email accounts?: No
  - Continue

- Username: ovde šta stavimo, to će nam biti glavni mail i nalog za administriranje Google Apps naloga
  - ukucamo šifru i kliknemo na I accept. Continue with set up >>

10. Pred nama je Google Apps Control Panel. Prvo što ćemo uraditi je da potvrdimo domen, kliknemo na Verify domain ownership.

11. Izaberemo opciju iz padajućeg menija: upload an HTML file

12. Kopiramo google76*********, otvorimo Notepad, Paste-ujemo i sačuvamo pod imenom googlehostedservice.html

13. Otvorimo Total Commander, stisnemo Ctrl+F, New Connection:
  - Session: mojdomen
  - Host name[:Port]: ftp.phpnet.us ( pogledamo u doc.pdf koji smo skinuli na početku)
  - Username: pn_** ( pogledamo u doc.pdf koji smo skinuli na početku)
  - Password: ****** ( pogledamo u doc.pdf koji smo skinuli na početku)
  - OK i idemo na Connect

14. Kopiramo fajl googlehostedservice.html u /htdocs

15. Idemo na Verify na Google Apps-u. Ako je sve ispravno odrađeno, ovim smo potvrdili da je domen naše vlasništvo.

17. U Google Apps pod Email, kliknemo na Activate email i onda na I have completed these steps

18. U cPanelu hostinga idemo na Email Manager -> MX entry:
  - obrišemo sve postojeće recorde
  - pod Data stavimo ASPMX.L.GOOGLE.COM i Add

Za sve ovo će biti potrebno neko vreme, obično ne duže od 24h, posle toga ćete moći da dodajete nove mail adrese za vaš domen i koristite ostale pogodnosti Google Apps.

Nadam se da je sve jasno Wink Ukoliko sam negde pogrešio ili želite još neku informaciju, recite.

Subject: RE: [FAQ] Detaljno uputstvo: iz.rs domen + phpnet.us hosting + Google Apps

By: Pedja
Date: 06.04.2008. 08:45:24
Odlicno uputstvo. dodacu samo jednnu bitnu sitnicu:

Kada postavite host za neki domen, uvek cete dobiti bar dva DNS-a. Prilikom podesavanja unesti sve dNS-ove koje dobijete. To je vrlo vazno za pouzdano funkcionisanje domena.

Ako se ne varam, phpnet.us daje cak pet DNS-ova:

ns1.byet.org
ns2.byet.org
ns3.byet.org
ns4.byet.org
ns5.byet.org

Na FreeDNS treba upisati sve njih.

Google App-s obezbedjuje vise mail servera i takodje treba uneti sve njih u DNS:

ASPMX.L.GOOGLE.COM. MX 10
ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. MX 20
ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. MX 30
ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. MX 40
ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. MX 50
ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM. MX 60
ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM. MX 70

Nisam ovo podesavao pa nisam siguran da li na FreeDNS treba stavljati tacku iza punog naziva domena. Vodite racuna i o tome.

Subject: Odg: Detaljno uputstvo: iz.rs domen + phpnet.us hosting + Google Apps

By: LoooD
Date: 06.04.2008. 15:15:03
Jerbo sam registrovao nekoliko domena, i podesio na jednom mx recordse za google apps.
Sto se tice tacki na kraju, one ne trebaju, ja uvijek pisem bez njih i mail mi radi...
Napominjem da sam ja uvijek upisivao mx recordse kad domen prebacim kod hosta, ali
mislim da tacke ne trebaju ...
LoooD aKa ZeroHack @ ES

Subject: Odg: [FAQ] Detaljno uputstvo: iz.rs domen + phpnet.us hosting + Google Apps

By: digitalsd
Date: 08.04.2008. 18:40:31
Ovo je fantastichno i za svaku pohvalu! Em sto je uputstvo tako detaljno, em sto sve ovo tako brzo i lepo proradi. Interesuje me samo zasto se na freedns.afraid.org u sekciji za poddomene pojavljuje poruka da je link bio prekinut? Ono pending, pretpostavljam da ce stojati dok se ne okaci kakav koristan sadrzaj ?

Subject: Odg: [FAQ] Detaljno uputstvo: iz.rs domen + phpnet.us hosting + Google Apps

Date: 08.04.2008. 20:37:50
Pending stoji dok registrovani  domen nije proveren i odobren.

By: darence
Date: 21.06.2008. 19:11:01
kako da postavim da domen vodi na neki folder hostinga, recimo nestobezveze.phpnet.us/folder  ?

Date: 21.06.2008. 23:08:21
Upotrebi opciju "Addon domain".

Date: 21.06.2008. 23:14:58
a gde je to, kod hostinga ili kod free dns?

edit: nasao sam. hvala  smile

Date: 22.06.2008. 13:53:30
opet je, izvinite. nasao sam opciju, ali ne radi. evo kako izgleda:

Date: 22.06.2008. 13:55:12
Onda se moras obraitti administratorima tog hosta da ti pomognu. Sve zavisi od njih.

Date: 05.07.2008. 12:32:09
Ljudi, dajte neki free hosting koji podrzava sve ovo sto i phpnet.us ali bez reklama. Taman sam se prebacio kod FreeHostie, a onda sam shvatio da ne podrzavaju CNAME Sad idt, kod svakog hostinga fali po nekaa stavka. Neko je ovde negde pomenuo onaj srpski free host, pa  ako biste izneli iskustva koja imate sa njim

By: 1vca
Date: 19.03.2009. 03:40:06
mozes na freehostia nadjes record mx i ubaci

By: wirus87
Date: 29.01.2010. 14:29:50
temu vadim iz bunara,ali vezano za ovaj host phpnet nigde nisam nasao funkciju redirect...postoji li neki nacin da se to odradi,jer na hostu imam parkirana dva domena.Elm odradio sam u .htacces-u,ali nije to ono sto mi treba Sad

Date: 01.02.2010. 01:29:00
Kakva redirekcija ti treba?

Koji su domeni u pitanju?

By: wirus87
Date: 10.03.2010. 11:45:21
Za redirekciju sam se snasao preko .htaccess smile e sad me zanima posto sam citao i skontao da je registrovanje domena tipa forum.mojdomen.iz.rs zabranjen ili sta vec da li postoji mogucnost dodavanja subdomain-a?Glupo mi je da za forum stavim adresu mojdomen.iz.rs/forum ...Bio bih zahvalan Pedji na odgovoru smile