Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Besplatni .IZ.RS domeni (see the full version of Besplatni .IZ.RS domeni)
Oreska - Užice : Zauzeti domeni - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1234

Subject: Zauzeti domeni

By: brankko
Date: 16.04.2008. 02:43:51
Imam mali problemcic. Naime imao sam nalog na http://freedns.afraid.org/ jos od ranije i sada sam samo dodao jos jedan subdomain (brankko.iz.rs) gde je pisalo pending... i posle par dana, odem ja ponovo na http://freedns.afraid.org/subdomain/ gde vise nema mog domena, a kada probam ponovo da ga registrujem kaze mi da je "already taken"...

Gde bi mogao da bude problem?

Subject: Odg: Zauzeti domeni

By: Pedja
Date: 16.04.2008. 11:35:32
Domen je registrovan (12. aprila), ali nije dobro podesen, tako da ce za koji dan biti obrisan.

Proveri da nisi mozda otvorio jos neki nalog na FreeDNS i na njega registrovao ovaj domen. Takodje mi u privatnoj poruci posalji korisnicko ime pod kojim si domen registrovao.

By: brankko
Date: 16.04.2008. 22:20:44
"Nemate dozvolu za slanje privatnih poruka." Sad

btw na http://freedns.afraid.org/ mi je korisnicko "brankko", a i ovde je user "brankko"

A ovi iz freedns.afraid.org su mi odgovorili: "Its up to the domain owner"

E sad, malo vise informacija.
Registrovao sam domen na freedns.afraid.org pa pokusao da ga parkiram na postojeci (placeni) hosting no nije htelo jer "pending", a posle otisao na google a tamo isto prvo nije hteo jer je "pending", a sada mogu da se logujem, al ne mogu da ga aktiviram, jer ne mogu da uploadujem onaj fajl za verifikaciju, jer (kao sto rekoh) ne mogu da ga ubaim na hosting (a prilikom registracije sam pravilno uneo DNS mog hostinga)

By: marjan
Date: 30.04.2008. 11:11:03
Kod mene se desilo nešto slično. Na stranici za registraciju www.iz.rs sam ubacio domen i DNS, sve prošlo fino pa sam pritisnuo dugme "registruj domen >>", nakon čega me je prebacilo na freedns.afraid.org i kaže da je domen slobodan i da treba da se prijavim. Međutim, ovih dana je sajt freedns.afraid.org nešto nestabilan, retko kad uspem da se zakačim na njega i naravno, kad sam hteo da nastavim proces registracije sajt je bio nedostupan... Sledeći put kad sam ponovio postupak, dobio sam sledeću poruku od freedns:

1 error
# The hostname safarik.iz.rs is already taken!

Sačekaću nekoliko dana da obrišete domen pa ću pokušati ponovo...

Date: 30.04.2008. 13:11:35
: brankko  16.04.2008. 22:20:44

Registrovao sam domen na freedns.afraid.org pa pokusao da ga parkiram na postojeci (placeni) hosting no nije htelo jer "pending", a posle otisao na google a tamo isto prvo nije hteo jer je "pending", a sada mogu da se logujem, al ne mogu da ga aktiviram, jer ne mogu da uploadujem onaj fajl za verifikaciju, jer (kao sto rekoh) ne mogu da ga ubaim na hosting (a prilikom registracije sam pravilno uneo DNS mog hostinga)

Pending status je delo FreeDNS-a i to se ne moze izbeci. Kada budemo prebacili registar na nas namenski server, mislim da ce taj problem biti resen. Za sada, probajte da prvo podesite hosting za domen pa tek kada je sve podeseno registrujte ga.

Kod mene se desilo nešto slično. Na stranici za registraciju www.iz.rs sam ubacio domen i DNS, sve prošlo fino pa sam pritisnuo dugme "registruj domen >>", nakon čega me je prebacilo na freedns.afraid.org i kaže da je domen slobodan i da treba da se prijavim. Međutim, ovih dana je sajt freedns.afraid.org nešto nestabilan, retko kad uspem da se zakačim na njega i naravno, kad sam hteo da nastavim proces registracije sajt je bio nedostupan... Sledeći put kad sam ponovio postupak, dobio sam sledeću poruku od freedns:

1 error
# The hostname safarik.iz.rs is already taken!

To je uobicajeno. Ako ne zavrsis proceduru registracije do kraja, domen ostaje blokiran neko kratko vreme (cini mi se sat-dva). Takodje, mi kada vidimo da je neki takav domen ostao da visi odmah ga oslobadjamo. Kada sam procitao tvoju poruku proverio sam i vidim da je domen vec bio automatski oslobodjen.

By: solar80
Date: 14.05.2008. 11:54:15
Evo, i meni kad proverim domen na iz.rs sajtu pokaze mi da je slobodan, a sa http://freedns.afraid.org kaze da nije slobodan...

Poslacu ti na PM subdomain kojio zelim...

By: amater
Date: 18.07.2008. 17:13:36
Jesi li ti rekao da ces brisati domene koji su samo zauzeti, eto npr. hteo sam da se ubacim  na firefox.iz.rs  a stoji under construction
nije fer, ja vec imam napravljen blog...

Date: 19.07.2008. 09:26:06
Domen je oslobodjen. Mozes da ga registrujes.

By: enes
Date: 11.08.2008. 00:00:43
: amater  18.07.2008. 17:13:36

Jesi li ti rekao da ces brisati domene koji su samo zauzeti, eto npr. hteo sam da se ubacim  na firefox.iz.rs  a stoji under construction
nije fer, ja vec imam napravljen blog...

A sta SADA ima na tom domenu??? Kod mene NISTA!? Pa jel "vec napravljen blog" ili je bila samo fora?!

By: DraganV
Date: 26.08.2008. 14:45:21
Domen www.forum.iz.rs nepokazuje nikakav rezultat ali na Free Dns pise da je regovan, zamolio bi da se ovaj domen oslobodi ako je moguce...jer ja bi da ga registrujem. Hvala

Date: 26.08.2008. 15:25:15
Zbog tehnickih problema na FreeDNS ne mozemo sada da oslobodimo taj domen ali uradicemo to prvom prilikom.

Date: 26.08.2008. 16:36:36
E hvala puno... Interesuje me kada bi to moglo biti, posto mi je hitno....Mozda sam dosadan al jbg. Trebam da instaliram jedan CMS i moram da unesem adresu sajta a to ce biti .iz.rs, nadam se da mogu da racunam na taj subdomen... Da posle nebi morao sve prepravljat.... ?

Date: 26.08.2008. 23:48:03
Nazalost, nista ne mogu da kazem jer uopste ne zavisi od mene vec od admina na FreeDNS.

Date: 29.08.2008. 17:51:55
Izvinjavam se sto sam dosadan, ali hitno mi treba taj domen forum.iz.rs, ukoliko su tehnicki problemi reseni na Free DNS, samo cisto da vas podsetim - da ne bi ste zaboravili.
Hvala

Date: 31.08.2008. 19:29:38
Domen www.diskusije.iz.rs takodje nije u upotrebi a nemoze se registrovat na Free Dns, pa bi zamolio da podnesete zahtjev Administratorima na Free DNs da oslobode taj domen i www.forum.iz.rs koji se takodje ne koristi .....a drugima je potreban smile
Hvala smile