Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Naše Užice (see the full version of Naše Užice)
Oreska - Užice : Užičani - inspektori - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Užičani - inspektori

By: Pedja
Date: 14.07.2008. 10:36:45
Hajde da pokrenemo jednu akciju koja nam neće biti opterećenja li može itekako da doprinese unapređenju života u gradu ' budimo svi inspektori. Kada naidjete na nešto što smatrate da nebi smelo da se događa u gradu fotografišite i ostavite ovde informaciju. Uz sliku je dobro da date i neko objašnjenje - šta ste tačno zatekli, gde i kada. Ukoliko kasniej primetite da je lokalan vlast reagovala i otklonila problem javite i to.

Tema naka vam bude bilo šta što vidite a da nije u redu: počev od smeća na pogrešnom mestu, nepravilnog parkiranja, tezgi na trotoarima, napuštene automobile, nezatrpene ili neobeležene rupe na ulicama, pse lutalice, i svega ostalog što nesavesni i bahati svakodnevno čine našem gradu ili se prosto radi o sitnim propustima nadležnih gradskih službi.

Subject: Odg: Užičani - inspektori

By: DJ_Uro_UE
Date: 14.07.2008. 10:49:46
E vazhi, ionako nosim aparat uvek sa sobom a i telefon, naravno Cheesy

By: Top
Date: 14.07.2008. 22:37:00
Dobra ideja. smile
Ne sumnjam da cemo biti pretrpani sluchajevima...

By: Drogba
Date: 15.07.2008. 00:25:29
Moja ulica ispunjava sve "uslove" sem tih tezgi na trotoarima....  smile

Spremite aparate i pravac Zeleznichka...... smile

By: Skakavac
Date: 15.07.2008. 13:52:51
Odlican predlog. Ovih dana je bilo par novinskih clanaka o takvoj akciji u Novom Beogradu. Kazu da je imala dobar odziv. Aparat u ruke. Materijala ima na svakom koraku.

By: saxphotos
Date: 15.07.2008. 20:43:14
Sta li loze pa im je dim ovako crn? I zasto loze i na +40 smile ova scena se deshava svaki dan po desetak puta dnevno.

By: DJ_Uro_UE
Date: 15.07.2008. 23:13:04
Kazhu da zagrevaju vodu... Sad, ne znam, tako sam chuo.

By: klackalica
Date: 16.07.2008. 12:42:48
Da, greju vodu za razne svoje potrebe (kupatila po sobama, vešeraj, kuhinja...) u svojoj režiji (preko kotlarnice), jer bi utrošak struje bio abnormalan.

Date: 18.07.2008. 14:50:35
Obala reke Djetinej je svojevrsno smetliste - narocito potez od mosta kod autobuske stanice do poste. Nekad pomislim da je bolje da komunalci ne kose travu jer se onda bar manje vide gomile opusaka, papirica, kutija cigareta, kesice od zvaka, slatkisa, zatvaraci pivskih flasa i ostalo djubre. Jednom sam cak video kako cistac ulica, mete ulicu i trotoar a djubre tera na zelenu povrsinu.

Date: 18.07.2008. 14:56:03
Novi Rakica mosta preko Djetinje nije dugo ostao netaknut. Vandali su vecuspeli da izvrljaju sprejevima ogradu mosta, a nisu zaobisli cak ni tablu sa spomen plocom. Mentalitet idiota koji ide ulicom i sprejem zvrlja gde stigne mi nikad anije bio jasan. Ubedjen sam da su to zesci bolesnici. Naravno, ni lokalna vlast ne preduzima nista da se ove stetocine onemoguce ili bar kazne, s obzirom da neki otvoreno stavljaju svoj potpis.

Date: 18.07.2008. 15:02:43
Malo-malo pa u novinama se pomene problem parkiranja. Poseban slucaj je parkiranje kamiona, a mislim da ej vrhunac kada neko redovno parkira autobus u sred raskrsnice. Ovaj autobus Nisa Travel se redovno nalazi parkiran u raskrsnici kod Rakica cuprije. Izgleda da ga policija ne dira jer se desava da autobus tu stoji i po nedelju-dve.

Date: 18.07.2008. 15:52:15
Milsim daj eproslo vec desetak godina otkako su iseljeni stanovnici kuca na prostoru izmedju zeleznicke stanice i nove poste, a objekti poruseni. Od tada, tu je prazan, neuredjen prostor koji ko zna sta ceka. Mislim da zemljste pripad aopstini, jer je ona obazbedima adekvatne zamen za bivse stanovnike kuca koje su porusene. Za sta je prostor namenjen ne znam, ali mogli su bar da ga poravnaju i urede tako da se bar korsiti za parkiranje.

U gradu ionako nema dovoljno parking prostora, a jedno od najopterecenijih mesta je upravo raskrsnica pored ove poljane. SLobodanparking prsotor bi predstavljao znacajno rasterecenje s obzirom da ovde vrlo cesto dolaze ljudi zbog autobuske stanice, zeleznicke stanice, poste i buvljaka.

Usput, obratite paznju na otvoreni saht pored bandere u donjem levom uglu fotografije....

By: Rašo
Date: 18.07.2008. 15:59:07
Vlasnik zemljišta sa predhodne fotke je železnica i tu je predvidjena gradnja poslovne zgrade.

By: Skakavac
Date: 19.07.2008. 10:58:46
Nemojte pogresno da me shvatite, ali najvece stetocine su oni koji su ovakav most napravili srusivsi stari drveni, o tome ste vec pisali. Poseban slucaj je tabla koja se nicim (ni odabranim materijalom. ni dizajnom, ni velicinom, nicim, nicim ...) ne uklapa cak ni u ovo ruglo od, necu reci mosta nego, betonskog objekta na reci. Sto se mene tice tabla i most mogu zajedno u Djetinju. Bolje je ne graditi nista u UE narednih 20 godina nego ovako graditi, posto nema ni sredstava, ni mozga, ni pravih ljudi koji bi zamenili ove amatere i kulove u osmisljavanju izgleda grada.

By: GradjaniN
Date: 19.07.2008. 20:47:50
: Pedja  18.07.2008. 14:56:03

Vandali su vecuspeli da izvrljaju sprejevima ogradu mosta, a nisu zaobisli cak ni tablu sa spomen plocom. Mentalitet idiota koji ide ulicom i sprejem zvrlja gde stigne mi nikad anije bio jasan. Ubedjen sam da su to zesci bolesnici.

Bolesnik je onaj koje uopshte stavio toliko upadljivu tablu. Ne bih imao nishta protiv neke skromnije i vidno diskretnije table, a on kao da je sagradio Golden Gate...

: Pedja  18.07.2008. 15:52:15

U gradu ionako nema dovoljno parking prostora, a jedno od najopterecenijih mesta je upravo raskrsnica pored ove poljane. SLobodanparking prsotor bi predstavljao znacajno rasterecenje s obzirom da ovde vrlo cesto dolaze ljudi zbog autobuske stanice, zeleznicke stanice, poste i buvljaka.

Postoji parkiralishte odmah tu sa leve strane pored puta prema mostu....