Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Mrežni servisi (see the full version of Mrežni servisi)
Oreska - Užice : Audio video u mrezi - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Audio video u mrezi

By: filler
Date: 01.07.2005. 10:31:35
Pazi, kompriomovani format koji se streamuje je nekvalitetan i zahteva odredjene codec-e i dobar CPU koji bi to sve mogao da decompressuje u realnom vremenu. Ja ne preporucujem koriscenje XviD, DivX ili ostalih formata vec iskljucivo RAW signala sa fps od 23. Rezolucija i kvalitet streaming veze zavisi od linka koji se poseduje.

Mislim da za takvu internu upotrebu ne treba velika rezolucija i da ce ta od 320x240 biti sasvim dovoljna, jer RAW format moze lepo da se zumira do 200% da se preterano ne izmeni pixelizacija slike.

Nema mnogo podesavanja, bitno je samo da se streming prilagodi brzini linka i to je sve. Znaj da UDP rasipa pakete i da je potrebno prvo to podesiti. I, ako je jedan korisnik u pitanju mozda je bolje pokrenuti UDP unicast stream, dok ako zelis vise njih da ucestvuje, ukljuci lepo UDP multicast.

A, ako zelis jednostavno da vidis stream sa njegove kamerice, povezite se preko NetMeetinga u sklopu windows-a i uzivaj smile

By: pega
Date: 03.07.2005. 14:34:20
pa mislim da nije divx  , mada nisam siguran , uzeo sam onaj default u VLC , nesto kao mp4v kao kodec a gore je mpeg  ,  ima i raw mada nisam probao sa tim , probacemo , isto je islo ok sa ASF...
znam za unicast i multicast , ja sam isao direktno na njega unicast , i to je islo na oko 150 do 200 kb/s , ne znam kako da odavde vidim sta ide njemu , nema neki prewiew ili vec... a on nema kamericu za meeting pa ono , a verovatno bi i ovo moglo da se napravi sa meetingom ? sta mislis? jel bi radilo to ? sad mislim da moze da se samo pusti audio bez videa , kenny se nalozio na jamfm radio sa satelita , doduse i ja ga cesto slusam smile

By: Kenny
Date: 04.07.2005. 01:26:35
ljudi ovo radi odlicno zvuk je dosta jak a slika vishe nego solidna .. nemam nikakav program za screen capture da vam docaram al verujte bash je pravo Cheesy bash sam neki dan gledo MTV Cheesy tnks pega Tongue

a i slusho fm JAM o yeeee