Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Naše Užice (see the full version of Naše Užice)
Oreska - Užice : Bomba raznela lokalnu pevačicu - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Bomba raznela lokalnu pevačicu

By: Top
Date: 02.08.2005. 13:13:39
Bomba raznela lokalnu pevačicu

Užičanka Tanja Ćosić (34) poginula je juče ujutro ispred zgrade gde je živela u Ulici Jovana Sterije Popovića u naselju Krčagovo, pošto je eksplodirala njena „škoda felicija“ u trenutku dok je ulazila u vozilo. Prema nezvaničnim saznanjima, eksploziju je izazvala bomba podmetnuta pod automobil.

Snažna detonacija odjeknula je Krčagovom oko 9.30, nekoliko stotina metara od kasarne „Četvrti puk“, i digla na noge ovu gradsku četvrt. Nesrećna Tanja Ćosić, koju Užičani znaju kao pevačicu orkestra „Idila bend“, pričaju komšije, otključala je vrata automobila, sela u njega, a onda se začula strahovita eksplozija. „Škoda felicija“ razneta je u paramparčad, a od siline detonacije polupano je na stotine prozora na okolnim zgradama i oštećeno nekoliko automobila. Na mesto nesreće ubrzo su stigli istražni organi i policija koja je „opasala“ celo naselje.

Na prvi mah pronela se priča da je eksploziju prouzrokovao plin u vozilu, međutim prvi rezultati istrage pokazali su da je „škoda“ odletela u vazduh pošto se aktivirala naprava postavljena najverovatnije ispod automobila. U toku dana u Užice je trebalo da stignu eksperti za eksploziv iz Beograda i pomognu u istrazi.

- Ne mogu da poverujem da se ovo dogodilo. Zašto bi neko ubio Tanju? Bila je dobra i mirna osoba, korektno se ophodila prema svima - priča nam kroz plač jedna starija gospođa iz komšiluka.

- Najpre sam pomislio da je grom udario negde blizu, a onda mi je kroz glavu prošla pomisao da se ruši zgrada. Izašao sam na terasu i video automobil kako gori i oblak dima koji se diže. Baš na tom mestu skupljaju se deca iz našeg kraja i igraju se, stalno ih je po dvadesetak, ali srećom niko se u tom trenutku nije tu našao. Ne smem da pomislim šta bi se desilo da je bilo drugačije - priča jedan od stanara iz obližnje zgrade.

Koliko je eksplozija bila silovita najbolje ilustruje činjenica da je amortizer „škode“ preleteo dvospratnu zgradu i pao stotinak metara dalje na „opel korsu“ parkiranu u Ulici heroja Jerkovića uz ogradu kasarne, i znatno je oštetio.

- Izašla sam iz radnje da uslužim mušteriju, a onda se nešto snažno prolomilo. Samo tri metra od mene, na automobil koji je tu stajao nešto je palo. Kada sam došla sebi videla sam da je to amortizer - ispričala nam je Nataša Vučković, trgovac u prodavnici „Kendi“.

Tanja Ćosić živela je u stanu u Ulici Jovana Sterije Popovića sa ocem, majkom i petogodišnjim sinom. Nezvanično saznajemo da su joj se ukućani nalazili na odmoru u selu i da je Tanja pošla kod njih kako bi ih dovezla u Užice.

By: speed-girl
Date: 02.08.2005. 13:29:01
:-o  :-o  :-o  :-o  

strashno!!! ne mogu da verujem!! pa nije ni cudo sto se Uzice nalazi na trecem mestu u Srbiji po ubistvima!!  ccc... bez teksta sam.. ne moguda verujem!! strashno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

By: mcusin
Date: 02.08.2005. 14:39:11
jbg
Nikad niko od nas nece znati istinu.
Bas bzv sto se to desava u nasem gradu Sad

By: Pedja
Date: 02.08.2005. 15:03:43
Glas javnosti

Eksplozija u centru Užica - poginula Užičanka Tanja Ćosić (34)
Bomba raznela ženu u kolima

Škoda "felicija", vlasništvo Ćosićeve, odletela u vazduh u momentu kada je vlasnica ulazila u vozilo, u užičkom naselju Krčagovo, na parkingu ispod zgrade u kojoj je Ćosićeva živela. Sumnja se da je Ćosićeva slučajna žrtva

UŽICE - Tanja Ćosić (34), pevačica iz Užica, poginula je u strahovitoj eksploziji njenog automobila, ispod koga je najverovatnije bila podmetnuta bomba, juče oko devet sati i 45 minuta ujutru, u užičkom naselju Krčagovo. U eksploziji automobil je potpuno uništen, delovi su se rasuli više od stotinu metara okolo, oštećeno je nekoliko automobila parkiranih u blizini, a popucalo više desetina prozorskih stakala na okolnim zgradama.

Škoda "felicija", vlasništvo Ćosićeve, odletela je u vazduh u momentu kada je vlasnica ulazila u vozilo, u užičkom naselju Krčagovo, na parkingu ispod zgrade u kojoj je Ćosićeva živela. SUP Užice juče u 14 sati izdao je zvanično saopštenje povodom nesreće, ali identitet nastradale nije potvrđen.

- U 9,45 časova u Užicu, na raskrsnici ulica Heroja Jerkovića i Jovana Sterije Popovića, u Krčagovu, dogodila se eksplozija na putničkom vozilu marke "škoda felicija", užičke registracije, u kojoj je poginula jedna ženska osoba. U toku je uviđaj na mestu događaja, nakon koga će biti utvrđeni uzroci eksplozije - kaže se u saopštenju.

Žestoka detonacija na samo par stotina metara od kasarne "Četvrti puk", uzbunila je juče ujutru čitavo naselje. Na mesto nesreće odmah su izašli istražni organi, deo naselja je blokiran, stigla je i hitna pomoć, ali pomoći stradaloj nije bilo. Policajci nisu dozvolili novinarima bliži pristup mestu nesreće, a slika koja se mogla videti sa udaljenosti oko 30 metara bila je jeziva. Od siline detonacije automobil je potpuno uništen, ostao je samo deo zgužvanog u nagorelog lima, odbačen na travnjak. Delovi kola leteli su i preko okolnih zgrada, a amortizer "felicije" preleteo je zgradu dvospratnicu, i pao na oko 80 metara udaljenu, parkiranu "opel korsu" kojoj je uništen zadnji kraj. Srećom, u tim kolima ni u neposrednoj blizini nije bilo nikoga.

- Izašla sam na tren iz radnje, kada se nešto snažno prolomilo. Na samo tri metra od mene, na automobil koji je tu stajao, nešto je palo. Kada sam došla sebi, videla sam da je to amortizer - ispričala nam je prodavačica iz obližnjeg trgovačkog objekta.

Od suseda iz okolnih zgrada juče je malo ko pristao da govori. Stradalu Tanju znali su kao pevačicu iz jednog užičkog orkestra.
- Ne znam zašto bi neko digao ruku na Tanju? Bila je dobra i mirna, korektna prema svima - posvedočila nam je starija gospođa iz komšiluka.

Drugi komšija kaže da je pomislio da je negde blizu udario grom ili da se ruši zgrada.
- Sa terase sam video da gori automobil iz koga se dizao oblak dima. Prava je sreća kako niko od prolaznika nije stradao, a na tom mestu stalno se okupljaju i deca iz čitavog kraja.

Kao mogući uzrok nesreće u prvom momentu pominjana je plinska boca u "feliciji", međutim, ta mogućnost ubrzo je po nezvaničnim izvorima iz policije, odbačena. Juče, međutim, nije bilo moguće saznati o kojoj je vrsti eksploziva reč niti kako je naprava aktivirana. Kasno popodne u Užice su trebali da stručnjaci za eksploziv iz Beograda.

Prema nezvaničnim informacijama, Tanja Ćosić živela je u stanu u Ulici Jovana Sterije Popovića sa ocem, majkom i petogodišnjim sinom.

Z. Šaponjić

By: Pedja
Date: 02.08.2005. 15:04:25

By: mcusin
Date: 02.08.2005. 15:06:14
Sva sta se prica po gradu.
A zanimljivo je da niko nije spomenuo njenog muza!

By: pega
Date: 02.08.2005. 15:43:19
: "Pedja"

haha , ovo je drevno , ono kao crash site kad se zbomba neki avion  :mrgreen:   ... pa dobro ko zna šta se tu desilo ali je ova metoda bombaša fanky , to se neko mnogo ložio na akcione filmove ili na alkaidu  :mrgreen:

By: ana_vangogh
Date: 02.08.2005. 17:35:19
strasno... covece, u UZICU postavljena bomba! nema da prodje nake sedmica a da neko mlad ne nastrada!  Sad   kaze mi sinoc drugarica, neka baba iz okolnih brda je rekla: "pao je sneg na zelen list!"  (u smislu da ce dosta mladih nastradati) NE DAJ BOZE!!!
necu da kazem da verujem u te bapske price, ali...

By: Lola
Date: 02.08.2005. 18:27:33
Ma ko jebe pevaljke.

By: Top
Date: 02.08.2005. 20:37:12
Zashto... Pa ako je pevaljka ne mora znachiti da je neki nizi sloj i da ih treba omalovazavati...
Kako sam chuo, tj. kako se pricha po gradu...Muz ili dechko joj je bio onaj "Crnogorac" shto je drzao jedno vreme RMS kafu u Uzicu i sada drzi neke lokale gore na Zlatiboru. Poshto je upao u velike dugove neko je hteo da mu naplati to i postavio mu je bombu na auto...i to po ugledu na americhke filmove..principom kljuch u bravu i BUM.
Plan je bio da "Crnogorac" sedne za volan ali poshto je auto vozila i pevachica a ne samo on, kobnog dana je kljuch okrenula pevachica i raznela se.
Stvarno za neverovati... Uzice postade opasan kraj...Cheesy
Mislim znam da to nije podmetnuo niko iz Uzica poshto nema sposobnih za takva dela...ali bez obzira ..
Koliko sam chuo Uzice je na trecem mestu kao grad sa najvishe mafijanja.

By: nevolja
Date: 02.08.2005. 20:52:05
: "Lola"
Ma ko j**e pevaljke.

/nevolja sets mode +b Lola  Sad

By: jelenica_ue
Date: 02.08.2005. 21:24:29
Lola mislim da si preterao ...

Ovo je strashno! desilo se u trenuku kada je moglo biti dece na ulici ... stvarno je jezivo

By: Lola
Date: 02.08.2005. 21:40:03
Kada kazem ko j..e pevaljke dovoljno je procitati to sto ste napisali i svima je jasan moj stav.
Drage devojcice "sponzorusice"imate sliku i priliku kako cete da zavrsite ako pozelite da se "karate"sa kriminalcima.

By: _L_U_J_K_A_
Date: 03.08.2005. 03:11:00
E znash shta Lola....ajde dosta nam je tvog debilnog ponashanja....ako imash neshto pametno da kazesh,reci a nemoj loooopati vishe....!!!!
A shto se tice ovog dogadjaja.....NO COMMENT!!!!!I ja sam cula da joj je muz bio neki mafijash koji je bio u nekim dugovima.....eh ko zna shta je istina....Uzas!

By: radnik
Date: 03.08.2005. 07:38:25
Lola, nije ti ovo trebalo uopste. Kad nesto ne znas, ili nisi sigurna - cuti, cutanje je zlato (kaze nas narod). Istraga ce tek reci svoje, a o toj osobi treba imati samo dobro misljenje, bar je mnogi od nas takvu znaju. Ko peva zlo ne misli.