Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Vera i religija (see the full version of Vera i religija)
Oreska - Užice : Bezboznik - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Odg: Bezboznik

By: Vlad Dracul
Date: 06.01.2008. 14:56:19
Dobro de Djavolak ovaj nas pravoslavac (bore) je takav covek i malo skrece sa teme i s pravom se ljuti ali sa stavom koji se meni ne dopada radi isto sto i autori pomenutog nam casopisa napada i agresivno propagira svoja ubedjenja o veri no moram priznati ipak dosta uljudnije i kulturnije od gore pomenutih - ja imam svoj licni stav o verovanjima i samoj religiji koji je samo moj ako neko zeli da ga cuje ja cu mu ga izloziti i detaljno objaniti ali nikoga ne zelim da ubedjujem da je bas to ono pravo i ono kako treba i mora da bude.. ideja pomenutog casopisa mi je apsolutno na mestu ali nacin na koji je ta ideja ostvarena je u najmanju ruku svetogrdje jer je previse prosto i nekulturno.. nije problem biti ateist ili pak agnostik ili pak hriscanin pravoslavac vec je nacin na koji je izrazen neciji stav koji je postaje agresivan nametljiv od toga cu se uvek skloniti jer nisam pristalica fanatizma u bilo kom obliku, a ponajmanje verskom jer su verski fanatici najopasniji - primer je bliski istok u danasnje vreme ili pak da se vratimo u proslost i nazovimo svete ratove smile da ne duzim pricu vec je dovoljno otisla sa teme Grin

By: GradjaniN
Date: 05.02.2008. 04:44:05
nekom svetogrdje, nekom sloboda izrazhavanja... okreni, obrni poshto nas bog po definiciji prashta nemam problema sa tim, ali ono shto meni smeta je shto casopis odishe antisrpskim karakterom i uzasno zaudara na josh jedan u nizu elemenata specijalnog tretmana koji nam zapad distribuira od "zhutog oktobra" 2000-te, a to je vec posebna pricha...

By: Sojka_Tica
Date: 12.05.2008. 02:23:35
 uostalom sta znaci bezboznik?? hahaha, meni samo ide na zivac sto mnogo mesaju babe i zabe i lupetaju o nepostojanju Boga a sto se crkve tice mogu da je pljuju do kad oce.. vernik se moze pomoliti u bilo kom trenutku na bilo kom mestu jer hram Boga je srce a crkva je  ionako odavno pocela da lici na pijacu.