Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Muzika (see the full version of Muzika)
Oreska - Užice : Savrsene melodije - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1234

Subject: Savrsene melodije

By: Pedja
Date: 27.12.2006. 11:30:09
Slusamo razne vrste muzike, svako prema svom ukusu. ipak postoje neke melodije koje nikome ne mogu da se ne svide. Pri tom ne mislim na aranziranu muziku, vec prosto melodije koje zvuce dobro bez obzira da li ih izvodi simfonisjki orketar ili ih zvizducemo.

Koje melodije bi ste uvrstili u takve?

Melodija je niz tonova međusobno povezanih u celinu. Najčešće svi tonovi jedne melodije pripadaju istoj lestvici, a sama melodija najčešće počinje nekim tonom kvintakorda lestvice u kojoj je pisana, a završava na prvom stupnju (tonici) iste lestvice.

Subject: Odg: Savrsene melodije

By: DJ_Uro_UE
Date: 27.12.2006. 11:39:39
Jednostavno ... Maurice Ravel - Bolero !
Okachen MIDI

By: beba
Date: 27.12.2006. 15:10:13
nightwish-nemo

By: gorillaz
Date: 27.12.2006. 21:08:17
Crazy frog - Axel smile

By: fon Manštajn
Date: 28.12.2006. 10:16:01
po tom pitanju Vangelis je genije, ne znam koju bih izdvojio, evo legendarne teme Chariots of fire...pa onda klasicna muzika, vau pa nemoguce je izbrati...
meni drage Canon in D major - Pachelbel, Adagio for Strings, Op.11 - Barber, Chopin - Waltz No 6 in D flat major, Brahms - Hungarian Dance No 5, pa narvano Karl Orff - Carmina Burana, O Fortuna...

By: Pedja
Date: 28.12.2006. 12:34:27
Mozda ne bi bilo lose kada bi smo iskopali i kacili uz poruke midije melodija.

By: shadow
Date: 28.12.2006. 14:04:04
Meni se npr Bolero ne svidja, mnogo mi je naporan. Licni stav naravno.

By: gorillaz
Date: 28.12.2006. 16:31:15
Enio Morricone

Date: 28.12.2006. 17:06:54
Da da, kad pomenu... Stvar iz dobro poznate emisije na tv-u "7tv dana". Mislim da je enio morricone, al ne znam naziv instrumentala. da nije Once upon a time in wild west Huh? mozda lupam... smile

By: knezofil
Date: 28.12.2006. 17:57:09
Da, to iz 7 tv dana je morricone, ali se instrumental zove Addio a Cheyenne odnosno Farewell to Cheyenne, u kad sam bio klinac, od te melodije sam se jezio, uvek mi je bila nekako misteriozna...I sad se uplasim kad je cujem smile Mozda zbog cudne video spice koja je isla pri odjavi emisije (7 tv dana), kao da je je radio neka sa tripovima

Najcesce zvizducem Don't worry be happy (onu koja ide izmedju texta), i melodiju iz Pink Pantera.(jedna od najboljih jazz melodija) mene su najvide zarazile.

A, jel se seca ko melodije (to je jedna opera, ne znam kako se zove ali imam je negde) iz onog tripoznog crtaca, sa onom pticom koja nestaje, izlazi iz plasta sena itd...? Dobra je

By: fon Manštajn
Date: 29.12.2006. 11:15:02
znam crtac sa onim crncom malim stoga juri lav a pojavljuje se taj gavran i baca ih u rebus non stop...dobar je crtac..cak se secam i teme...

By: Ainhoa
Date: 31.12.2006. 15:46:20
: knezofil  28.12.2006. 17:57:09

Da, to iz 7 tv dana je morricone, ali se instrumental zove Addio a Cheyenne odnosno Farewell to Cheyenne, u kad sam bio klinac, od te melodije sam se jezio, uvek mi je bila nekako misteriozna...I sad se uplasim kad je cujem smile Mozda zbog cudne video spice koja je isla pri odjavi emisije (7 tv dana), kao da je je radio neka sa tripovima

Mislila sam da sam ja jedina koja se tripovala od te špice. smile

By: Lina
Date: 22.02.2007. 02:28:25
znas koliko ih ima???!......eeeeeeeeeeeeeeeeeeh......i ja zaista toliko stvari gotivim da ne bih mogla da izdvojim.....ajde recimo Jenis Joplin *O Lord wont you buy me...* s pocetka mog muz. obrazovanja ,ali sta cemo sa ostalima....!?

Date: 22.02.2007. 06:54:24
: Ainhoa  31.12.2006. 15:46:20

Mislila sam da sam ja jedina koja se tripovala od te špice. smile

Znachi samo se setim koliko sam se plashio shpice. Muzika + krupni plan face onog noja... BRRRRRR ! jeza

Date: 22.02.2007. 06:56:26
: knezofil  28.12.2006. 17:57:09

A, jel se seca ko melodije (to je jedna opera, ne znam kako se zove ali imam je negde) iz onog tripoznog crtaca, sa onom pticom koja nestaje, izlazi iz plasta sena itd...? Dobra je

Da da da da da... ajoj kako je to lepa muzika... Mora se to naci, ne vredi.