Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Vera i religija (see the full version of Vera i religija)
Oreska - Užice : Danas je poceo Veliki Uskrsnji post!!! - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Danas je poceo Veliki Uskrsnji post!!!

By: Lina
Date: 20.02.2007. 00:01:33

Sta mislite o  postu uopste??? priest

Subject: Odg: Danas je poceo Veliki Uskrsnji post!!!

By: Top
Date: 20.02.2007. 00:04:54
NE pridrzavam ga se! Rodjen sam na veliki praznik...Krstovdan..ali nikada nisma gledao na taj post kao sad' neshtoo..
Nisam neki preterani vernik..pa oko tog posta i tih stvari ne pravim veliku famu..

By: Willy Wonka
Date: 20.02.2007. 00:13:10
Pa mislim da ni vernici oko tog posta ne prave neku veliku famu. Jednostavno poste.

By: Top
Date: 20.02.2007. 00:22:59
Pa ne prave mozda veliku famu...Ali mi ide na zivce kada klopam neshto..mrsno... ljudi oko mene iskolachenim ochima, onako zachudjeno... "Pa to ti je mrsno ludachee.." .. "Danas se posti..."  Pa shta? Ja ne postim...jednostavno ne vidim svrhu toga. Mozda ce se i ovde iznenaditi mojim stavom ili sl. ali jednostavno je tako..
Ja nemam nishta protiv posta, poboznosti..i tih stvari... Jednostavno ja ne postim.

Btw, na fakultetu sam imao cimera koji je bio poboznik zeshce vrste.. I poshtovao sam do kraja to...ali nikada nisma mogao da shvatim svrhu nekih stvari koje je radio..

Date: 20.02.2007. 00:48:50

Znala sam da ce vam prvo hrana pasti na pamet kada se govori o Postu. To je samo jedan deo.

A to da za vreme Posta  ne treba biti mrzovoljan,zao lenj...vec smiren, strpljiv...
Pozitivno misliti i delati...VOLETI

By: shadow
Date: 20.02.2007. 00:54:06
A sta ostalim danima? Onda se valja mrzeti, biti lenj, zivcan i to...? Meni je glupo sto negde mora nesto da ti pise da je dobro da bi ti skonto da je to dobro. Covek treba da je dobar, vredan, strpsljiv, smiren i da voli cele godine. Zato ja ne gotivim post. A hrana... Pa mrsim za posta, postim kad se mrsi... Treba se uvek umereno hraniti.

By: knezofil
Date: 20.02.2007. 00:59:26
postim kad me u kuci nateraju, ali sam skoro odlucio da necu vise ni tako...

Smeta mi kad ljudi opravdavaju veru time sto neke dobre stvari koje cine i rade pripisuju tome sto su vernici... Cine ih i ostali, nezavisno od vere. Pa nekad volim, a ne postim:)

Date: 20.02.2007. 01:19:52
Pomenula sam te osobine jer kad se pomene post uglavnom se na hranu misli. Samo pokusavam da razbijem takvo poimanje posta.
Naravno da treba biti pozitivan i voleti bez obzira...

Date: 20.02.2007. 08:49:32
Pa cemu onda post? Ako bih ikad postio to bi bilo zbog tradicije i tako nesto... Cisto jer mislim da je globalizacija njesra i da treba narodi da sacuvaju svoj identitet u velikoj meri. Samo zato bih postio, ako ikada. Ali niti ko kod mene posti, pa ko bi meni kuvo posebno onda? smile

Date: 20.02.2007. 11:15:05
Netreba postiti  ni zbog tradicije, niti zato sto to neki rade. Jedino i samo ako osecas da tako treba...
Treba se sacuvati svake krajnosti i jednostranosti

Ja postim i uopste mi nije problem, a kad odem i pricestim se, osetim posebnu vrstu energije, koju ne mogu da nadjem nigde drugde...Sve je to u glavama smile

I ja se jezim globalizacije u svakom smislu...

Date: 20.02.2007. 12:25:30
Apsolutno se slazem sa tobom.@Lina

: Top  20.02.2007. 00:22:59

Ali mi ide na zivce kada klopam neshto..mrsno... ljudi oko mene iskolachenim ochima, onako zachudjeno... "Pa to ti je mrsno ludachee.." .. "Danas se posti..."  

E, to nisu vernici vec su fariseji. smile

: knezofil  20.02.2007. 00:59:26

postim kad me u kuci nateraju, ali sam skoro odlucio da necu vise ni tako...

To je jako pametno. Znash da postoji post i to je dovoljno. Ako postish jer ti neko drugi kaze, a tebe mrzi, bolje je da ne postish. Kad chovek sam oseti potrebu za tim, i to radi dragovoljno, onda je to prava stvar.

: shadow  20.02.2007. 08:49:32

Pa cemu onda post?

Ako te stvarno zanima, siguran sam da bi ti to neki dobar duhovnik lepo objasnio, i onda bi pocheo da postish. smile
A ako pitash to samo zbog toga da bi ''udarao kontru'' ovde na forumu, onda dzaba da ti pricham... Wink

By: Pedja
Date: 20.02.2007. 12:58:40
: Lina  20.02.2007. 00:48:50

A to da za vreme Posta  ne treba biti mrzovoljan,zao lenj...vec smiren, strpljiv...
Pozitivno misliti i delati...VOLETI

Ako je tako, ja postim svaki dan smile

Date: 20.02.2007. 13:42:27
Pa to je onda dobro.

Negde si izjavio //kako mi se chini// da nisi vernik. Al` eto, vidish da jesi.. Wink

Date: 20.02.2007. 13:45:47
Citat: shadow  danas u 08:49:32

Pa cemu onda post?

Ako te stvarno zanima, siguran sam da bi ti to neki dobar duhovnik lepo objasnio, i onda bi pocheo da postish. smile
A ako pitash to samo zbog toga da bi ''udarao kontru'' ovde na forumu, onda dzaba da ti pricham... Wink

Ne verujem da bi mi iko uspeo objasniti zasto da postim, a pogotovo ne neki duhovnik jer religije ne podnosim. Tek bih s njim voleo da se "razracunam" verbalno naravno. Inace imam obicaj da teram kontru ali stav oko mog posta je stvar mnogo starija i nego ovaj forum a kamoli ova tema. Mislim da otkad znam za sebe, nisam doziveo niti jedan slucaj da bi me zamislio da li bi mozda trebalo da pocnem da verujem. Moj stav je da je vera za slabe ljude.

Date: 20.02.2007. 13:46:35
Bez uvrede za vernike... Najvise kolko mogu je da postujem ljude koji veruju, ali to je vrh. Isto kolko postujem i tudj ukus npr.