Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Vera i religija (see the full version of Vera i religija)
Oreska - Užice : Crkva kao institucija, Kritika i odbrana - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 123

Subject: Odg: Crkva kao institucija, Kritika i odbrana

By: PSY-GIRL
Date: 06.09.2007. 16:43:12
Ja postujem crkvu i svoju veru veoma,ali smatram da kod nas crkva nije bas kako bi trebala da bude i smatram da se mnogo mesa sa politikom a to nikako ne bi smela!!!Popovi su za mene klasicni lopovi...Al kad moras da ima platis jbg,platicu...

By: DJ_Uro_UE
Date: 06.09.2007. 17:56:57
Nisam bio u crkvi odavno...

By: velika
Date: 06.09.2007. 19:39:49
Slava. Kolach. Momak koji nosi kolach, privatno poznaje popa.
"Kol'ko, pope?"
"Nema tu, ____, sine, 'kol'ko?', al' obichno daju po xxx dinara"
Treba li komentar?
Shto reche neko: "Nemam ja problema sa verom i Bogom, al' sa ovim njegovim sluzhbenicima..."
I, da! Ukoliko postoji tarifa za usluge crkve, hocu fiskalni!
Inache, svratim ponekad u crkvu. Lepa je bash. Odishe mirom. Ali se trudim da to bude u vreme kada nema popova u blizini...

By: immigré
Date: 06.09.2007. 20:24:38
Slozio bih se sa prethodnim komentarom.Nije problem u veri, vec u "cinovnicima", sto su se navikli malo vise na "ovozemaljske cari".Ako kazu cenu , potraziti racun , nego sta.

By: bore
Date: 13.09.2007. 14:01:21
И зарђала жица проводи струју. Сваком свештенику је дато од Бога да обавља свој посао и на њему је много већа одговорност него на нама народу верном. Само не смемо осуђивати никога да нам неби било суђено. Најбоље је гледати своја посла и исправљати себе.

By: dakula74
Date: 26.05.2008. 21:30:11
Mislim da se SPC u zadnje vreme dosta promenila tj. dosta radi na priblizavanju katolicizmu sto je po meni pogresno.
Kako objasniti ono sto se dogodilo PAVLU.
U CRKVI SU VELIKE PODELE NA RIMSKE DJAKE I STARE ORTODOKSNE SVESTENIKE.
Ovi prvi teze prisajedinjenju sa katolicima sto mislim da je velika greska.
U toku je PUCH i niko nista svi cute.
Da se ovo dogodilo nekom BORISU TADICU svi bi vristali od histerije , a posto je stari PATRIJARH PAVLE niko nista.