Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: U rasejanju (see the full version of U rasejanju)
Oreska - Užice : Novi Yugosloveni u dijaspori, Sramota ih shto su Srbi - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 123

Subject: Odg: Novi Yugosloveni u dijaspori, Sramota ih shto su Srbi

By: fon Manštajn
Date: 26.03.2007. 14:59:50
evo knez izvini  Cheesy

tema se dodoirnula jugoslovensta pa sam se nadovezao jer ma koliko to nam delovalo daleko i banalno sve to sto se desavalo u proslosti je usko povezano sa danasnjim dogadjanjima pogotovo na Balkanu, a sto se tice ovih tema tu uvek sevaju varnice tako je to u srbiji  smile hteo bih da shvatis da ja nemam nista protiv tebe kao osobe i ne bih nikada nikoga potcenjivao ili vredjo licno zbog njegovog stava, ali ponekad ismevas neciji stav to je neminovno... smile

By: knezofil
Date: 26.03.2007. 15:20:04
sto se mora, mora se smile  ne bunim se ja, ne brini, samo me mrzi da kucam smajlie, kako bi i izgledalo da se ne ljutim

By: doreta
Date: 26.03.2007. 17:20:00
... ne dirajte mi Knezofila... Cheesy

Date: 26.03.2007. 17:36:40
what took you so long? smile

By: Iva_smiley
Date: 26.03.2007. 17:41:42
Sta bi tema? Yugosloveniii :] Srbi :]

knezofil ... svaka ti je na mestu

Date: 26.03.2007. 21:29:20
ne bih se slozio sa tobom Iv  Sad

By: munjica
Date: 26.03.2007. 22:06:07
marko aureli:
                 sta je zivot naspram kosmosa.

posto je zivot samo jedan nesme se dozvoliti da se zaborave koreni.

Date: 26.03.2007. 22:11:02
kad trazis korene, uvek mozes kopati dublje...

By: Lina
Date: 26.03.2007. 23:15:40
@ Fon, mislila sam da se nemesam ali..

OK, ono sto neki ljudi ne shvataju, moze i neko da je rodjen u Sovjetskom Savezu, pa da se izjasnjava kao Srbin po nacionalnosti ako su mu roditelji Srbi!

Dakle neko ovde prica odakle je ovo ono ex-Yu, ma mozes da budes iz PM, ovde se govori o tome kako ce se neko izjasnjavati nacionalno!

Recimo paralela sa Amerikom gde ce Americki-Meksikanac u poseti Evropi reci da je Latino, a ne Amerikanac, ali naravno je iz SAD-a.

PA JER TREBA PASOS DA NAM GOVORI KO SMO I STA SMO?Huh? icon2

Date: 27.03.2007. 01:04:34
ne kapiram pentu ovog tvog posta, ali molim te postedi me onih nadmenih recenica "pa nisam ni mislila da ces da razumes" ili " milslio sam da si procitao ili znas" i taj fazon replike...

sve je krenulo od toga da navodno neki srbi se tamo u belom svetu sramote sto su srbi pa se izjasnjavaju kao jugosloveni, ok. posto se zna koji su narodi cinili jugoslaviju, a sada se ti isti narodi  ponose svojim novostecenim nacionalnim identitetom i pljuju po jugoslaviji, ostaje znaci da taj jadnik koji se i predstavi kao jugosloven opet ce svi znati da je srbin jer su jedino srbi dosledno i slepo istrajavali u ideji jugoslovenstav. znaci da je taj lik jadnik na kvadrat, bolje da je kaze da je amerikanac barem bi mu poverovali da nije srbin.

Ponavlajm da ideja jugoslavije je bila dobra ideja ali su je sprovodili lose i na stetu srpske drzavnosti, dok su ostale republike jacale srbija je bila stalno blokirana cesto od strane samih srba zaslepljnih idejom nepostojeceg bratstav i jedinstav...

Date: 27.03.2007. 10:20:42
Na NZelandu, dalmatinci se jos masovno izjasnjavaju kao jugosloveni (iako znaju da su dalmatinci),  imaju i svoje klubove gde im na zidu stoji njegova smile slika...tu dolaze i srbi i hrvati, neki koji zele naravno....
@fon, ima ljudi koji se ne pale ni na srpstvo, hrvatstvo i ostale nacionalnosti.. a da ne moraju ni da zagovaraju jugolsovenstvo. Nisam ni ja razumeo bas linin text, ali stoji da ne mora pasos da ti kaze ko si...
i dalje mislim da je cela prica suvisna, i da bi trebalo sve da nas boli ko se kako izjasnjava... imamo mi i drugih kvaliteta smile

Date: 27.03.2007. 12:14:31
naravno meni je svejedno da li je moj sagovornik kinez ili hrvat ili crnac, sta vec, postujem sve i nikoga ne bih delio po nacionalnoj ili rasnoj osnovi...ali mi je jadno kada te vec neko upita sta si i ko si da sad ti izmisljas nesto jer te je kao sramota, pa sta bi onda nemci trebalo da kazu sta su, ili englezi zbog njihovih kolonijalnih grehova (kojih je bilo preterano mnogo) svak nacija ima svoje budale i to je neminovno, tako i mi srbi imamo licnosti koje ne zavredjuju trunku postovanja, ali zbog tih pojedinaca necu da satanizujem celu naciju i da se stidim svog porekla...

By: munjica
Date: 27.03.2007. 13:06:58
cinjenica je da je jugoslavija postojala i kao taka ostala u miru dugi niz godina.posto je ovo balkan ono u miru je veoma bitno.sigurno je to bila dobra ideja jel da nije nebi opstala i po meni ostvarila ogroman napredak svih koji su ziveli u toj zemlji.

kada se neko stidi,mozda i ima razlog.cinjenica da jugoslavije nema je verovatno za te ljude bol.
vazno je da se zna da posle raspada juge kreno bratoubilacki rat u kojem su svi izgubili.jos jedna stvar je da mi kao narod pripadamo slovenskim narodima,a jedino sto nas muci je plac na kome se nalazimo.verujem kao i uvek da ce sve opet biti u redu jer uvek dajem prednost slovenskim narodima jer su nebeski narod u sirem smislu nisu osvajaci vec branitelji svoje zemlje sto se moze proveeriti kroz istoriju.

koliko srbi imaju problem zbog sramote smatram da i drugi narodi se isto tako osecaju.mislim da problem lezi u sirenju nacionalizmu koji nema istorijsku potporu. icon25

Date: 27.03.2007. 17:59:38
mozda bi trebalo razjasniti pojam nacionalizma ovde, ovde se nacionalizam poistovecuje sa sovinizmom,militarizmom,imperijalizmom a od skoro i sa fasizmom. dok je nacionalizma u sustini ideologija koja postavlja naciju kao osnovu i koji tezi odrznju iste i tom cilju daje prednost nad drugim drustvenim i politickim principima, sto je dovelo i do svetskih ratova, ali postoje razni oblici nacionalizma i daleko od toga da ga treba poistovetiti sa sovinizmom ili fasizmom...svakako kroz istoriju nacionalizm je iskorisecn i zloupotrebljan za zavodjenje siroki narodnih masa i pokazo svoje mane u tom smislu, ali ono sto meni smeta je sto kad neko, recimo ja, kaze ja sam Srbin i volim Srbiju odmah ce da iskoci neki "politicki korektan" lik i da kaze NACIONALISTO...glupost od kada srbi ne bi trebali da vole svoju zemlju mozda bi trebali vise da volimo EU, ameriku,rusiju da ne bi slucajno ispali nacionalisti, recimo jesu li amerikanci nacionalisti, sobzirom da brane interses svoje zemlje od tajvan preko iraka,iran ,kosova,somalije do bolivije i kolumbije i koji oruzijem pokusavju da nametnu svima svoj stil zivota...

By: shadow
Date: 28.03.2007. 19:07:45
Pa fon znas zasto? Pogodi ko je najvise krvario u oslobadjanju cele Yu i normalno da je taj onda bio i najsleplji.

A to koreni ili ne, i kolko duboko da se gleda, zna se. Necemo se sada praviti ludi i dokazivati da nam je Atila Bic Boziji sada svima neki pra pra pra. Ili da neko ima u sebi turske krvi. Originalni sloveni su crvenokosi, a ovo sve sto je vremenom "pocrnelo" to je od turaka. Pa nismo turci majku mu! Neki jesu, ali covek je ono sto oseca da je i to mu se ne moze braniti niti uskacivati. I kad se sada kaze Srbin, zna se na sta se misli i kad ja kazem da sam srbin, to ne znaci da je moja ameba iz koje sam potekao izasla bas iz jadranskog mora i to crnogorske obale. Nemojmo se sada praviti ludi. Ti knezofile pogotovo, ne banalizuj stvari...

Inace, sramota je to sto bi se neko u inostranstvu izjasnio jugoslovenom. Ako nista, ono ta zemlja niti postoji, niti ima izgleda da bude stvorena. A jugoslovneska nacionalnost, to je malo skakljivo. Nate kako, mozda se ti ljudi tako izjasnjavaju zato sto je mnogo vise stranaca culo za jugoslaviju nego za srbiju?! Mada sta nam sve rade, ucice nas u psihologijama, medicinama, geografijama, istorijama, sociologijama i to sve fenomen do fenomena. smile

@ Fon: eto ti. smile