Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Ratna mašinerija (see the full version of Ratna mašinerija)
Oreska - Užice : Glasajte za Ruse ili Amere - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 123

Subject: Glasajte za Ruse ili Amere

By: shadow
Date: 02.04.2007. 19:44:39
Naravno, ne misli se da sutra idete u rat za nekog od njih, nego samo ko ono "za koga navijas, Zvezda ili Partizan?"... Ljudi koji vole ovakve teme, znace zasto ovo pitam, ko ne razume, neka.

Subject: Odg: Glasajte za Ruse ili Amere

By: Vlad Dracul
Date: 02.04.2007. 20:04:43
hahah.. mislim da sam vec negde izrazio svoj stav tj. naklonjenost Ruskloj vojnoj tehnologiji. Razlozi za naklonjenost jesu u izdrzljivosti opreme u odnosu na Americke fensi skalamerije koje imaju problema kada se nadju u neprijatnoj situaciji - ona prica Rumunskog pilota MiGa-21 koji cizmom razbije led da udje u kabinu plane masinu i ide u vazduh dok Amerikanac mora da cuva avion u posebnim hangarima i da ga proverava svaki cas koliko je ispravan i kako radi sva ta silna elektronika u njemu..

By: DJ_Uro_UE
Date: 02.04.2007. 21:40:03
Ako nishta Rusi su lepshi ljudi i nekako prirodniji, Ameri su bash ruzni, debeli, izveshtacheni, hibridni, imaju neke tripove i strahove, preokupirani su poslom bla bla bla !

Date: 02.04.2007. 22:29:33
Pffff, djuro, rauzmem ja tebe, ali nije se na to mislilo u ovoj temi.

Date: 02.04.2007. 22:34:54
Mislim da je Djuro znao o cemu je stvar samo je malo sarkastican Wink

By: fon Manštajn
Date: 02.04.2007. 23:37:45
dok sam bio mladji mnogo sam se lozio na amere sto je naravno uticaj filmova, sad iskreno cenim rusku tehnologiju, mada kada vidis ruskog vojnika i amera velika je razlika u pratecoj opremi i uniformama,  glasa cu za ruse samo zato sto ne volim amere i zbog toga sto rusi su uvek tezili jednostavnosti i prakticnosti...

By: Lina
Date: 02.04.2007. 23:50:13
amerika,amerika gomila klovnova...

By: Ico
Date: 03.04.2007. 01:23:26
JA mislim da si ti ovde izostavio najjace u vojno i tehnickom smislu.
Kina ima da ih zasije sve redom.

Date: 03.04.2007. 01:55:53
: Ico  03.04.2007. 01:23:26
JA mislim da si ti ovde izostavio najjace u vojno i tehnickom smislu.
Kina ima da ih zasije sve redom.

To je dobrim delom tacno! Kinezi imaju najbrzi tenk na svetu T-99 takodje imaju dosta sofisticiranu tehnologiju kada je ratna oprema i masinerija u pitanju mada su jos uvek u senci Rusije.. Slicna je prica i sa Izraelom oni su jedina zemlja koja negira da poseduje nuklearno oruzje, a zna se da su razvili tehnologiju, njihovi Merkava tenkovi su medju najboljima na svetu, njihova vojska je izvanredna ot tehnicke opremljenosti do vodstva - ko voli istoriju neka se seti rata od "6 dana" -

1967 Arapsko-Izraelski rat ili treci Arapsko-Izraelski rat "an‑Naksah" (The Setback), ili junski rat, vodjen izm,edju Israela i Arapskih suseda Egipta, Jordana i Sirije. Irak, Suadijska Arabija, Kuvajt i Alzir su vojno pomagali Arapske zemlje - naoruzanjem i ljudima.. i za one koji ne znaju Izrael je za ravno 6 dana zavrsio rat pobedom i od tog momenta sa njima se niko ali niko vise ne igra tada su oni protiv daleko nadmocnijeg neprijatelja uzeli dobar deo teritorije - Gazu, poluostrvo Sinaj (Egipat), Zapadnu obalu reke Jordan (Jordan) i Golan visoravni (Sirija) -

Gubitci (zrtve):

Mrtvih:       Izrael - Arapi
                779    - 21,000
Ranjenih:    Izrael - Arapi
                2,563 - 45,000
Zarobljenih: Izrael - Arapi
                 15     - 6,000
Oprema - Arapi su izgubili preko 400 aviona u ovom ratu

Mislim da vam je posle ovoga jasno da je Izrael veoma mocna vojna sila danas ali nekako uvek ostaje u senci i po strani.. Koga interesuje vise o ovom ratu moze da luta po internetu ili da me pita sta mu je lakse Grin

By: DJ_Uro_UE
Date: 03.04.2007. 08:16:38
: Vlad Dracul  02.04.2007. 22:34:54

Mislim da je Djuro znao o cemu je stvar samo je malo sarkastican Wink

Da, da... Tipa " dzaba im sva ta tehnologija kad su bagljavi i odvratni. Kogodj neki vanzemaljci". Mig29 rula !

Date: 03.04.2007. 10:25:00
Sorry djuro, nisam te skontao onda.

Date: 03.04.2007. 15:12:35
Ico u pravu si za izrael, ali nisi za gore navedenu podelu. Kinezi nisu toliko bitan faktor u svetu ratnih tehnologija jer sve bitno sto imaju, poteklo im je od rusa. A ako ih bas toliko favorizujes, neces se ogresiti ako glasas za ruse. Nije ovo tipicna podela na dve suverene zemlje pa rusi ili ameri, gledajte to vise blokovski!

Date: 03.04.2007. 15:14:24
Evo, cak sam i ispravio malo ponudu za glasanje.

By: lakshmi mital
Date: 03.04.2007. 21:39:57
Volim i ja Ruse, al ipak mislim da Ameri imaju najače naoružanje. Imaju više para za vojna istraživanja , tako da to i ne čudi !
A što se tiče Izraela , pa evo nekih ljudi u američkoj administraciji jevrejskog porekla : Al Gor , Dzon Keri , Donald Ramsfeld , Ričard Holbruk itd.

Date: 03.04.2007. 21:48:49
Evo lakshmi mital, cenim sto ima i proamericki orjentisanih ljudi ovde, a ne samo mi ruje! smile Odma da ti kazem jednu, tj. dve stvari.

1. Nikad ne mozes reci "Ameri imaju najače naoružanje" jer mnogo bolje znas sta oni imaju, a ne znas sta imaju ruje, jer se oni ne exponiraju i ne snimaju takve filmove i ne znam sta pa da steknes ni priblizno isti utisak.

2. Jeste to sto kazes za lovu i jesu rusi dosta ambicioznih projekata napustili zbog kratkog budzeta, ali imaj jednu stvar na umu, kod rusa je sve mnogo jeftinije! Od radn esnage, inteligencije, resursa, sve sve sve! Cak i nacina rada. Toliko jeftinije da nekad ugrozava i samu bezbednost tih projekata, tolko da je cak pitanje na kraju dal je jeftinije.