Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: WTA i ATP turniri 2008  (Pročitano 51521 puta)
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #125 poslato: 23.03.2008. 15:07:26 »

B 92


Đoković: "Opet "Serbian Open""

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, izjavio je posle briljantno odigranog polufinala protiv Nadala, da je postalo "dosadno" gledati stalno srpske tenisere u finalima velikih turnira: "Ponovo ćemo gledati Serbian Open. Fantastično je i neobjašnjivo videti u svetskom vrhu naše tenisere, bez obzira da li je u pitanju singl ili dubl", rekao je Đoković.

On smatra da je ključni trenutak meča protiv Nadala bio "brejk" kod 4:3 u prvom setu: "Dobro sam odigrao ceo meč, taktički dosta mudro. Dobro sam servirao i držao kontrolu igre u svojim rukama", izjavio je Đoković.

Na pitanje novinara, odakle toliko samopouzdanja ove godine, Novak kaže da se "ono stiče kroz pobede":
"Fokusiran sam isključivo na meč koji igram. Svestan sam da moram da ostanem miran i da se korak po korak približavam poziciji broj 1. Psihički sam znatno jači, a ta snaga dolazi vremenom i sa iskustvom".

Đoković je do sada odigrao samo jedan meč sa Mardijem Fišom i to na US Openu 2006. godine i pobedio:
"Bio je to dosta težak meč. On je prilično nezgodan protivnik. Odigrao je nekoliko vrhunskih mečeva na ovom turniru i u finalu nema šta da izgubi. Pobediti Rožea Federera sa 2:0 u setovima, dovoljno govori o njegovim kvalitetima", rekao je Novak.

Đoković je na kraju dodao da bi mu bilo "teže da se u finalu sastaje sa Švajcarcem", međutim "duel sa Fišom neće biti nimalo lak", znajući koliko je ovaj bio ubedljiv na putu do finala.
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #126 poslato: 24.03.2008. 05:26:05 »

ANA POBEDILA KUZNJECOVU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:claps: claps happy15
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #127 poslato: 24.03.2008. 14:42:43 »

B 92


Ana: "Tenis je postao sport broj 1"



Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović suvereno je osvojila turnir prve kategorije u Indijan Velsu. Pobedu na jednom od najvećih turnira u sezoni Ivanovićeva vidi kao dobar znak pred nastavak sezone i nastup na gren slem turnirima. "Mnogo mi znači to što sam osvojila Indijan Vels, jer je to moja najveća titula do sada, Ovo je korak napred za mene, jer će mi pomoći mnogo u pripremi za naredne gren slem turnire".

Specifičnost turnira u Indijan Velsu i Majamiju je u tome što traju gotovo dve nedelje, skoro kao gren slem turniri.

"Prvi put sam osvojila turnir koji traje ovako dugo, skoro dve nedelje. Da bih pobedila, moram da sačuvam koncentraciju sve vreme turnira. Kontrolisala sam emocije, i zadržala sam psihičku i fizičku formu tokom čitave dve nedelje. To će biti neophodno kada budem pokušala da osvojim gren slem, i ova pobeda daje mi mnogo samopouzdanja".

Već dve godine srpski teniseri i teniserke ređaju uspehe. Ana i Jelena su u prve četiri na svetu, Đoković je treći, a Zimonjić u samom vrhu liste dubl-igrača. Uz to, uspehe ostvaruju i obe reprezentacije, pa je tenis po popularnosti dostigao, a možda i prestigao tradicionalne sportove u Srbiji, fudbal i košarku.

"Mislim da je tenis postao najveći sport u Srbiji. Ljudi ga toliko prate, kad god sam u Beogradu, idem da posetim baku i deku, i vidim decu kako nose rekete, razapnu konopac po običnom igralištu i igraju".

Ana Ivanović je pobedom u osvojila 332 hiljade dolara i 465 WTA poena, čime se približila prvom mestu na listi.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #128 poslato: 24.03.2008. 14:43:46 »

B 92




Novak: "Lako nalazim motivaciju"


Novak Đoković je najbolji svetski teniser u 2008. godini. Posle pobede na prvom gren slemu sezone, u Melburnu, Đoković je osvojio i Indijan Vels, prvi turnir Masters serije za 2008. godinu. "Meni je Melburn najdraža pobeda u karijeri, jer gren slem nosi poseban značaj. To ne znači da ovu pobedu neću proslaviti. Kada se sve slegne, mogu da kažem da sam prezadovoljan startom sezone. Nisam očekivao da ću početi godinu toliko dobro. Ovo je podloga na kojoj ostvarujem najbolje rezultate, nadam se da će tako i ostati".

Na putu ka tituli u Melburnu Đoković je branioca Rodžera Federera srušio u polufinalu, u Indijan Velsu isto je učinio sa Rafaelom Nadalom. Na taj način prvi reket Srbije nije samo povećao broj svojih poena na ATP listi, već je i direktno smanjio skor jedine dvojice koja su na toj listi iznad njega.

"Obojica su sada uzdrmana zbog rezultata koje postižem ja, ali i ostali teniseri, na primer Conga. Za sport je dobro videti nova lica, talente i uspešne igrače koji se probijaju ka vrhu. Federer je četiri godine bio dominantan, Nadal takođe, posebno na šljaci, i pokušava već dugo da se domogne prvog mesta".

Federer prvi put u poslednje četiri godine završava prvo tromesečje bez ijednog trofeja. Ako se ovakav odnos snaga zadrži i u narednim mesecima, Đoković bi brzo mogao da izbije na čelo liste.

"Meni nijedan od njih ne odgovara, veoma je teško igrati protiv njih i veoma se razlikuju u igri. Nadal voli duge poene i igra sa dosta spina, dok je Federer kao čarobnjak na terenu i po pravilu igra perfektno. Međutim, početak ove sezone mu je doneo probleme, očigledno je izgubio deo samopouzdanja, što se videlo i ovde. Sigurno je da je zabrinut i da ne želi da prepusti prvo mesto".

Pre samo dve godine Đoković je želeo da se probije u svetski vrh, da dođe do pozicije koja mu garantuje status nosioca na turnirima. Ispred njega sada su još samo dve stepenice, pobede i trofeji se ređaju, ali motivacije i dalje ima.

"Lako mi je da nađem motivaciju, iako imam tek 20 godina, i iako sam već ostvario mnogo u tenisu. Kao profesionalni sportista i ljubitelj ovog sporta znam da mogu da učinim još mnogo toga, i zato mi nije problem da nađem motivaciju. Još nisam dostigao životni cilj – da budem broj jedan na svetu. Ako dostignem taj cilj jednog dana, neću prestati da igram tenis, uvek će biti novih ciljeva".

Osim četiri gren slema i Masters serije, najbolje tenisere ove godine čeka prava poslastica – olimpijski turnir u Pekingu. Nekada su teniseri nedovoljno ozbiljno shvatali Olimpijske igre, ali Đoković smatra da je to pogrešan stav.

"Teško je porediti takmičenja. Mislim da za svaog sportistu Olimpijske igre treba da budu prioritet za svakog sportistu, jer se održavaju svake četiri godine, a gren slemovi možete igrati svake godine. Ko zna u kakvim ću okolnostima biti za četiri godine, možda neću biti u situaciji da učestvujem na Igrama, tako da mi je jedan od glavnih prioriteta ove godine Peking".


Ritam teniske sezone izuzetno je naporan. Sa izuzetkom kratkog predah apred kraj godine, od vrhunskih igrača očekuju se vrhunski rezultati praktično bez prestanka.

"Tenis je jedan od najtežih sportova, u odnosu na dužinu sezone. Treba da putujete 10-11 meseci godišnje, da održavate konstantnost i visok nivo igre na svim turnirima. Sada sam pobednik Australian Opena i jakog turnira u Indijan Velsu, svakako da ljudi očekuju od mene da i na ostalim podlogama napravim neke zapažene rezultate. Fizička sprema je jako važna, važno je održavati kondiciju, ali se sve zasniva na mentalnoj sposobnosti da u ključnom trenutku preloimte meč u svoju korist".

Turnir u Indijan Velsu doneo j eniz neobičnih scena, kada su navijači, posebno pristalice napih tenisera, umele da povicima ometaju igrače tokom poena. Đoković im to ne zamera i smatra da će takvo ponašanje prestati vremenom, kada se naši navijači naviknu na teniske običaje.

"Različiti igrači vole različite okolnosti. Neki vole veliku podršku, drugima treba tišina. Meni ne smeta ako neko navija za protivnika ili za mene, to je sport, normalna je podrška u važnim mečevima. Međutim, ne krivim ljude koji dobiju opomene od organizatora jer daju komentare usred poena. Oni još uvek pokušavaju da se upoznaju sa teniskom kulturom".

Najbolji svetski teniseri sada se sele u Majami, gde će se boriti na drugom turniru Masters serije. Đoković će na Floridi braniti titulu zarađenu pre godinu dana.
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #129 poslato: 24.03.2008. 19:42:00 »

Danas objavljena WTA lista, Ana druga, Jelena treca. Sto se tice ATP liste, Novak i dalje treci, ali je sve blizi drugoplasirnom Nadalu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #130 poslato: 25.03.2008. 23:21:56 »

B 92


Obavljen žreb turnira u Majamiju


Od srede se u Majamiju igra drugi turnir Masters serije u Sjedinjnim Državama. U glavnom žrebu u pojedinačnoj konkurenciji je četvoro igrača iz Srbije, a njih troje biće slobodni u prvom kolu. Novak Đoković, kao treći nosilac u konkurenciji muškaraca, kao i Ana Ivanović (2) i Jelena Janković (4) u konkurenciji žena važe za favorite i u mečevima drugog kola. Najopasniju preotivnicu u ranoj fazi turnira mogla bi da ima Ana Ivanović. Pobednica Indijan Velsa u trećem kolu mogla bi da se sastane sa Lindzi Devenport.

Novak Đoković je treći nosilac na turniru u Majamiju, u prvom kolu će biti slobodan, a u drugom će se sastati sa pobednikom meča Argentinca Agustina kaljerija i jednog od pobednika kvalifikacija.

Ako Đoković bude pobeđivao u trećem kolu bi ga čekao rival iz grupe u kojoj su najbolji igrači Fernando Gonsales i Giljermo Kanjas, a u njegovoj četvrtini 'kostura' su Gaske i Berdih.

Janko Tipsarević će ime protivnika u prvom kolu saznati tek posle dodatnog žreba kvalifikanata, a ako pobedi u drugom kolu ga čeka 29. nosilac, Fernando Verdasko iz Španije.

U slučaju da i njega pobedi u trećem kolu bi, najverovatnije, igrao sa još jednim Špancem, Davidom Fererom, a najjači igrač u njegovoj četvrtini žreba je Rus Nikolaj Davidenko.

Ana Ivanović je druga nositeljka, kreće od drugog kola gde će igrati sa boljom iz duela Loa (Francuska) - Ruano Paskval (Španija). U trećem kolu Anu, najverovatnije, čeka Lindzi Devenport, a od potencijalnih protivnica u četvrtom najzvučnija imena su Sibil Bamer i Dinara Safina.

U Aninoj četvrtini žreba su Hantuhova, Vajdisova, Zvonarjeva...

Jelena Janković, četvrta nositeljka na turniru, u prvom kolu je slobodna, sledi pobednica duela Sofija Arvidson (Švedska) - kvalifikantkinja, a u trećem kolu mogla bi da se sretne sa Italijankom Knap ili Čehinjom Safarovom.

Potencijalne protivnice u četvrtom kolu su Francuskinja Morezmo, Ruskinja Petrova, a u četvrtfinalu Ana Čakvetadze, Elena Demntijeva, Frančeska Skijavone...

Kada bi, kao u Indijan Velsu, Ana i Jelena stigle do polufinala u međusobnom duelu bi odlučile o finalistkinji.

Turnir u Majamiju igra se za ukupan nagradni fond od 3.77 miliona dolara.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #131 poslato: 28.03.2008. 14:24:23 »

BLIC


Troicki i Tipsarević u drugom kolu Majamija



Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se danas u drugo kolo Masters turnira u Majamiju, pošto je pobedio Rumuna Viktora Haneskua sa 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Troicki će u drugom kolu igrati protiv šestog nosioca, Amerikanca Endija Rodika, koji je bio slobodan u prvom kolu.
Troicki je trenutno 119. igrač sveta, a u glavni žreb došao je iz kvalifikacija. Hanesku je trenutno 70. na ATP listi.
Turnir u Majamiju igra se na tvrdoj podlozi, za nagradni fond od 3,77 miliona dolara.

Tipsarević u tri seta do drugog kola

Janko Tipsarević je u tri seta savladao Tajvanca Jen-Hsun Lua 2:1 (6:1, 4:6, 6:4), iako se posle prvog seta mislio da će drugi srpski reket završiti posao lakše i brže.

Meč je trajao sat i 48 minuta, a igrač koji je predstavljao Tajvan na Hopman kupu u Australiji i tom prilikom namučio Novaka Đokovića, odgovorio je Tipsareviću u drugom setu svom snagom. Držao je svoj servis, a jedinu brejk priliku koju je imao, uspeo je i da realizuje, tako da je meč otišao u "majstoricu".
Tada je Janko zaigrao bolje na svoj servis, ljubomorno ga čuvao tako da protivnik nije imao ni brejk loptu, a od tri koju je Beogradjanin stvorio, jednu je iskoristio. To je bilo dovoljno za meč sa Fernandom Verdaskom u drugom kolu, istim igračem kojeg je pobedio u drugom kolu Australian Opena u januaru.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #132 poslato: 29.03.2008. 14:05:55 »

BLIC



Ani nagrade za fer plej i teniserku koja je najviše napredovala



Srpska teniserka Ana Ivanović proglašena je u Ki Biskejnu za igračicu koja je u tom periodu najviše napredovala, a dobila je i nagradu za fer-plej ponašanje, prenele su svetske agencije. Za najbolju teniserku u 2007. godini proglašena je Belgijanka Žistin Enan.

Ana Ivanović, koja je i pre dve godine dobila nagradu za najveći napredak, prošle sezone je osvojila tri titule i uspela da se probije među deset najboljih teniserki sveta. Istovremeno, prvi srpski reket odigrala je na Rolan Garosu prvo finale grend-slema u karijeri, izgubivši od Žistin Enan.
Druga teniserka sveta dobila je i nagradu "Karen Krančke" koja se dodeljuje za fer-plej ponašanje na terenu.

Titula najbolje igračice godine po drugi put u karijeri pripala je prvom reketu sveta Enan, koja je prošle godine u 14 turnira osvojila 10 trofeja, među kojima dva gren- slema - Rolan Garos i Otvoreno prvenstvo SAD. Enan je prva teniserka koja je u jednoj sezoni uspela da zaradi više od pet miliona dolara od turnbirskih nagrada.
Bivša najbolja teniserka sveta Amerikanka Lindzi Devenport proglašena je za najbolju "povratnicu" sezone, pošto je posle 11. mesečne pauze zbog rođenja sina Džegera, uspela da se vrati u "Top 100".

Kara Blek (Zimbabve) i Lizel Huber (SAD) osvojile su titulu u konkurenciji parova, dok je mađarska igračica Agnes Savaj izabrana za debitanta godine.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #133 poslato: 29.03.2008. 14:06:45 »

BLIC




Nole pao u Majamiju!


Najbolji srpski teniser Novak Đoković završio je učešće na turniru u Majamiju nakon što je u drugom kolu poražen Kevina Andersona rezultatom 2:1 (6:7, 6:3, 4:6).

Teniseru iz Južne Afrike bilo je potrebno gotovo dva i po sata da savlada trećeg tenisera planete i obezbedi do sada najveću pobedu u karijeri.

Prvi set protekao je u veoma skoncentrisanoj igri oba tenisera o čemu dovoljno govori i podatak da je viđena samo jedna brejk prilika i to za Đokovića, ali Anderson nije dao, pa je prvi set ušao u taj brejk. Produžetak prvog seta više je prijao Andersonu, pa je Južnoafrikanac sa ubedljivih 7:1 uspeo da povede sa 1:0 u setovima.

Anderson je odlično započeo i drugi set vođstvom od 2:1, ali je Đoković najpre na svoj servis izjednačio, a zatim osvojio prvi brejk i stekao prednost – 3:2. Nakon osvojenog poena na svoj servis za vođstvo od 4:2, Đoković je izgubio naredni gem, da bi zatim sa dva vezana, uključujući i drugi brejk, uspeo da rezultatom 6:3 izjednači rezultat.
Novak je imao odličan procenat poena posle drugog servisa (70%), što je naspram mizernih 30% Andersona bilo dovoljno da se obezbedi odlučujući treći set.

Dobru igru u drugom setu Nole na žalost nije uspeo da prenese u treći set, a dva iskorišćena brejka Andersona i meč života doneli su Južnoafrikancu pobedu od 6:4 i zaslužen plasman u treću rundu gde će igrati protiv Igora Andrejeva iz Rusije.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #134 poslato: 30.03.2008. 16:18:32 »

BLIC


Janko ostao u trci, Nole u Monte Karlu vida rane


Janko Tipsarević će igrati u šesnaestini finala velikog turnira Masters serije u Majamiju, dok je Novak Đoković, mimo svih očekivanja, morao da spakuje kofere već posle prve prepreke na takmičenju na Floridi. To je epilog mečeva druge runde turnira čiji je ukupni nagradni fond u obe konkurencije 7,54 miliona dolara.

Tipsarević je juče bio bolji od 29. nosioca, Španca Fernanda Verdaska u dva seta, 6:4, 7.6 (7:4). Janko je u prvom setu uspeo da načini preokret sa 1:3 na 5:3 i nešto kasnije osvoji prvi set. U drugom, srpski teniser je poveo sa 4:2 da bi Španac preokrenuo na 4:5, ali je u taj brejku Tipsarević imao više nerava i zasluženo se plasirao u treće kolo u kojem ga očekuje duel sa boljim iz meča šestog nosioca, Španca Davida Ferera i Šveđanina Tomasa Johansona.

Najbolji svetski teniser u 2008. godini, Novak Đoković, šokirao je svoju armiju navijača neočekivanim porazom u drugom kolu. Njega je zaustavio malo poznati Južnoafrikanac Kevin Anderson rezultatom 2:1 (7:6, 3:6, 6:4). S obzirom da je na Floridu stigao kao branilac trofeja, Đoković će ranom eliminacijom iz Ki Biskejna izgubiti veliki broj ATP poena (500).
Da će to biti težak dan za srpskog tenisera, bilo je jasno još na startu prvog seta. Iako se nalazi tek na 122. poziciji ATP rang-liste, Anderson je igrao, i pre svega servirao, kao nikada u karijeri. Đoković je u uvodnoj deonici meča imao samo jednu brejk loptu, koju nije iskoristio, pa je prvi set odlučen posle taj brejka. Južnoafrikanac je tu bio neumoljiv i sa samo jednim izgubljenim poenom poveo sa 1:0 u setovima.

Šampion Australijen opena i Indijen Velsa u nastavku se probudio i zaigrao na mnogo višem nivou. Dva brejka, u petom i devetom gemu, bili su dovoljni da se izjednači rezultat u setovima na 1:1 (6:3).
Za očekivati je bilo da će stvari u trećem odlučujućem setu konačno doći na svoje mesto, posebno posle oduzetog servisa dva metra visokog tenisera iz Johanesburga. Međutim, Anderson se nije predavao i sa dva uzastopna brejka stvari je potpuno preokrenuo u svoju korist (4:2). Teniseri su do kraja osvajali svoje servise i posle dva sata i 20 minuta na semaforu je stajalo nestvarnih 2:1 za kvalifikanta iz Južne Afrike (7:6, 3:6, 6:4).
- U poslednjem poenu na meču pukla mi je pertla, pa nisam mogao da ga odigram na pravi način. To nikako nije opravdanje za lošu igru koju sam pružio na ovom meču. Sve čestitke Kevinu, potpuno je zaslužio pobedu - rekao je treći reket sveta po završetku meča.
Novaka sada očekuje zasluženi odmor u trajanju od tri nedelje, a naredni turnir na kome će učestvovati je Monte Karlo (Masters serija, 2,27 miliona evra).

Nema sumnje da je gem u kojem je servirao posle 2:0 u trećem setu bio ključni. Anderson je imao brejk loptu (30:40) kada je sudija opomenuo Đokovića zbog predugog tapkanja loptice prilikom serviranja. To mu je poremetilo koncentraciju i nešto kasnije Anderson je sa 13 poena u nizu preuzeo kontrolu u meču.
- Prekoračenje vremena prilikom servisa i još neke stvari uticale su na taj gem. Sve je to deo igre. Možda sam previše rizikovao prilikom pojedinih udaraca, dok je on strpljivo čekao na moje greške. To je ključ mog poraza - smatra Đoković, koji je silno nervirao, dok mu je publika zbog negodovanja zviždala.

Anderson je, kaže, verovao u uspeh iako je igrao protiv trećeg na svetu.
- Ne znam šta bih rekao. Samo sam pokušao da dam sebi šansu da pobedim. Govorio sam sebi da mogu, samo da moram da verujem u to. Znajući kakav je Novak igrač i šta je sve postigao, ovo je za mene neverovatno iskustvo - rekao je teniser iz Južne Afrike.
Sinoć je na teren trebalo da izađu Ana Ivanović i Jelena Janković. Šampionka Indijen Velsa za protivnicu je imala Emili Loa iz Francuske, dok je Jelena igrala sa Šveđankom Sofijom Arvidson. Najteže je ipak bilo Viktoru Troickom koji je u meču druge runde igrao s Endijem Rodikom.
Postojeći komentari (0)
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #135 poslato: 30.03.2008. 16:19:31 »

B 92


Rodik jedva pobedio Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je od šestog igrača sveta Endija Rodika rezultatom 5:7, 6:2, 6:4 u drugom kolu turnira Masters serije u Majamiju. Meč je trajao 2 časa i 13 minuta, a Troicki ponovo nije uspeo da trijumfuje protiv nekog od najboljih igrača sveta. Prvo je pružio solidan otpor Nadalu na AO, zatim igrao pet setova sa Davidenkom u Dejvis kupu, ali čini se da je najbliže podvigu bio upravo u duelu sa Rodikom. Amerikanac u sledećoj rundi igra sa kvalifikantom Ivom Minarom iz Češke.

Viktor je pred meč imao problema sa leđima, a kada je Rodik prvi napravio brejk bilo je malo onih koji su verovali u dobar nastup Torickog. Ipak, dvema izvrsnim bekhend paralelama naš teniser pravi brejk u šestom gemu i vraća stvari na početak.

Rodika nije služio servis (pogodio prvi u 41% slučajeva), a Viktor je, i pored nekoliko ničim izazvanih grešaka, igrao na visokom nivou. Bio je strpljiv, ali i odlučan u situacijama kada je jurišao na mrežu. Nije previše forsirao bekhend rivala, ravnomerno je raspoređivao lopte na oba osnovna udarca Rodika i takva taktika se na kraju isplatila – Troicki pravi brejk u jedanaestom gemu, a onda sasvim mirno privodi prvi set kraju.

Da je servis ključni faktor u ovom susretu, definitivno se potvrdilo u drugom setu. Viktor je ubacio prvi servis u 48% slučajeva, a Rodik u 75 i to je bilo presudno.

Srpski teniser je u četvrtom gemu napravio dve duple servis greške, ali je raznovrsnom igrom tada uspeo da sačuva servis. Ipak, Amerikanac je dobro odigrao naredni gem na Viktorov servis i posle divne kratke dijagonale iz forhenda došao do brejka. Kasnije je napravio još jedan i izborio odlučujući set.

Tokom drugog seta sistem ’sokolovo oko’ je otkazao i nije bio u funkciji do kraja meča.

Viktor je u trećem gemu propustio veliku šansu da stekne kapitalnu prednost pred ulazak u finiš. Šest brejk lopti ostale su neiskorišćene, iako je 25-godišnji Rodik samo jednu spasao asom. Na četvrtoj brejk prilici Troicki je imao čist ’zicer’ – Rodik je ramom reketa zakačio lopticu, ona je u visokom luku pala na pola metra iza mreže, Amerikanac je ostao ukopan u mestu, a Viktor mu je poslao lopticu tačno na reket (forhend) i Rodik se provukao.

Od tog trenutka šesti nosilac je bio znatno bliži pobedi, pošto je gemove na svoj servis dobijao relativno lako, a sa druge strane je zadavao dosta muka Troickom. U šestom gemu je Viktor spasao dve uzastopne brejk lopte, jednu od njih perfektnim bekhend volejom.

Ipak, mladi Srbin na kraju nije izdržao pritisak i Rodik je prvu meč loptu pretvorio u pobedu. Troicki je dobro odservirao, ’oterao’ Rodika u dalju stranu, ali je potom bekhend paralelu poslao zamalo u aut i sve je bilo gotovo.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #136 poslato: 30.03.2008. 16:20:23 »

B 92

Anin lagani trijumf, sledi Lindzi

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović rutinski se plasirala u treće kolo turnira prve kategorije u Majamiju. Ana je u drugoj rundi turnira Sony Ericsson Open pobedila Francuskinju Emili Lua u dva seta – 6:1, 6:2. Posle trijumfa nad 93. igračicom sveta našu teniserku čeka bivša igračica broj 1 – Lindzi Devenport iz SAD.

Povratnica Devenport je 32. nosilac na turniru, a u drugoj rundi bila je ubedljiva protiv Kamil Pin iz Francuske – 6:2, 6:1.

Nagradni fond turnira u Majamiju je po tri miliona 770 hiljada dolara u obe konkurencije.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #137 poslato: 30.03.2008. 17:57:25 »

B 92


Jankovićevoj triler


Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo medjunarodnog turnira iz Masters serije u Ki Biskejnu (Florida) pošto je savladala Švedjanku Sofiju Arvidson sa 6-7 (7-9), 6-2, 7-6 (11-9).

U meču neverovatnih preokreta, srpska teniserka je u odlučujućem setu stigla prednost protivnice koja je vodila sa 5:1. Zatim je u taj brejku spasila pet meč lopti, da bi na kraju stigla do zasluženog trijumfa.

Protivnica Jeleni Janković u 3. kolu biće Čehinja Lucija Safarova koja je u drugom kolu pobedila Karin Knap iz Italije sa 3-6, 7-5, 6-0. Protiv 39. teniserke na svetu Jankovićeva je do sada igrala dva meča i oba je dobila.

Nagradni fond na turniru teniserki u Ki Biskejnu iznosi tri miliona i 770.000 dolara.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #138 poslato: 31.03.2008. 14:09:29 »

B 92



Poraz Ane u Majamiju



Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u trećem kolu WTA turnira u Majamiju. Bolja od nje bila je američka veteranka Lindzi Devenport u dva seta – 6:4, 6:2, u duelu koji je trajao jedan sat i 17 minuta. Protivnica Devenportove u narednoj rundi biće Ruskinja Dinara Safina.

Ana je imala loš procenat ubačenog prvog servisa (58 %), i to je jedan od glavnih razloga ubedljivog poraza naše teniserke.

U prvom setu nijedna teniserka nije bila preterano sigurna na svom servisu. Ana je napravila dva brejka, ali je dozvolila protivnici da joj tri puta oduzme servis, i nekada najbolja teniserka sveta dobila je taj deo igre rezultatom 6:4.

U drugom setu Amerikanka je iskusnom igrom iskoristila tri od četiri brejk prilike, i iako je Ana napravila jedan brejk u tom delu, Devenportova je na veliko iznenađenje svih privela meč kraju sa ubedljivih 6:2 u drugom setu.

Turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od tri miliona i 770 hiljada dolara.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #139 poslato: 31.03.2008. 14:10:12 »

B 92



JJ ekspresno do osmine finala




Srpkinja Jelena Janković plasirala se u osminu finala WTA turnira prve kategorije u Majamiju pošto je u trećem kolu počistila sa terena 39. igračicu sveta Čehinju Lusi Safarovu sa 6:2, 6:1, posle samo 57 minuta igre. Jelenina protivnica u borbi za četvrtfinale biće Kineskinja Ži Ženg koja je duel sa našom teniserkom izborila pobedom nad Ameli Morezmo.

Jelena je posle drame i teško dobijenog meča protiv Šveđanke Arvidsoon u drugoj rundi ovoga puta pokazala potpuno drugo lice.

Jankovićeva je izuzetno opasnoj protivnici prepustila samo tri gema, što dovoljno govori o njenom nastupu na ovom meču. Jelena je od samog starta pokazala da ne želi dugo da se zadržava na terenu. Povela je 3:0, i dobila je prvi set sa ubedljivih 6:2 dozvolivši protivnici samo dve brejk lopte.

Drugi set naša teniserka odigrala je još ubedljivije, napravila je dva brejka i lakše nego što se očekivalo je privela meč kraju sa izuzetno ubedljivih 6:1 u drugom setu, u kojem Čehinja nije imala nijednu brejk priliku.

Naredna protivnica Jankovićeve Kineskinja Ženg nalazi se na 174. mestu na WTA listi, i do sada je tri puta igrala protiv treće igračice sveta. Jelena je lako dobila duele igrane 2003. i 2007. godine, dok je Ženg jedinu pobedu ostvarila na svom terenu u Pekingu 2005. godine.

Turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od tri miliona i 770 hiljada dolara.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #140 poslato: 01.04.2008. 15:17:49 »

BLIC



Ana Ivanović završila učešće u Majamiju

Moraću pažljivije da biram turnire


Jelena Janković i Janko Tipsarević su jedini srpski predstavnici na turniru Masters serije u Majamiju. Najpre je Ki Biskejn napustio Novak Đoković, potom Nenad Zimonjić i Viktor Troicki, da bi preksinoć poraz doživela i druga teniserka sveta Ana Ivanović.

Jelena je sinoć u osmini finala igrala sa Kineskinjom Ji Ženg, koja je eliminisala nekadašnju teniserku broj 1 Ameli Morezmo, a Tipsarević je u isto vreme imao meč sa veteranom Tomasom Johansonom iz Švedske.
Posle poraza od Lindzi Devenport u trećem kolu turnira u Majamiju, Ana Ivanović nije bila previše zabrinuta. S obzirom na to da je prošle godine finalistkinja Australijen opena završila takmičenje u drugom kolu, ove sezone je bila uspešnija.
- Izuzetno je važno posvetiti veliku pažnju odabiru turnira jer je nemoguće zaredom odigrati nekoliko jakih takmičenja na visokom nivou. Prvi put se suočavam sa ovakvom situacijom i ovo mi je nauk za budućnost. Ipak, nisam nezadovoljna, osvojila sam turnir u Indijen Velsu, osećam da sam napredovala u igri i stičem iskustvo koje će mi ubuduće koristiti - rekla je Ana.
Srpska teniserka je druga na WTA rang-listi, ali ta pozicija joj nije udarila u glavu i kaže da još mora mnogo da uči.
- Zbog toga sam zaista srećna, osećam da mogu toliko toga novog da naučim i to se dešava svaki dan. U karijeri sam već mnogo postigla, ali smatram da ima mesta za napredak i to mi daje još satisfakcije i motivacije. A to je jedino što čovek želi da ima - kaže Ivanovićeva.
Za Anu je američka turneja završena, za razliku od Jelene koja brani titulu u Čarlstonu sredinom meseca. Ivanovićeva će sledeće tri nedelje imati vremena da popravi greške iz Majamija, jer na teren izlazi tek u Zagrebu, gde Srbija igra meč Fed kupa sa Hrvatskom.
- Nakon toga počinje sezona šljake, a moj prvi turnir biće u Berlinu, gde branim titulu. Posle toga slede Otvoreno prvenstvo Rima i Rolan Garos.
Američki mediji su primetili da Ana ne skida osmeh sa lica pa ih je interesovalo kako je prihvatala poraze kada je bila mlađa.
- Nekada sam i plakala. Kada sam bila mala, sve sam vrlo teško primala, ali kroz vreme naučite da su porazi sastavni deo sporta i deo svačije karijere.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #141 poslato: 02.04.2008. 14:45:21 »

BLIC



Janko dobio Južnog, ušao u četvrtfinale!



Janko Tipsarević je napravio veliki uspeh i pobedio je Mihaila Južnog posle velikog pada u igri, zatim dugog perioda fantastične igre i tri seta koja su trajala ukupno dva sata - 3:6, 6:0, 6:3. Srpski teniser je ovim trijumfom stigao do četvrtfinala turnira u Ki Biskejnu, gde će igrati protiv Nikolaja Davidenka, koji je eliminisao Marija Ančića rezultatom 4:6, 6:3, 7:5.

U prvom setu Tipsarević je pokazao dva lica, dobro je počeo i poveo je sa 2:0, ali je onda dopustio sebi da potpuno padne. Južni je to iskoristio da veže pet gemova, a onda da rutinski povede sa 1:0 u setovima. Međutim, Rus svakako nije očekivao Jankov odgovor.
Srpski teniser je izjednačio posle pravog demoliranja rivala i stigao je do rezultata od 1:1 bez izgubljenog gema u drugom setu! Janko je bio odličan i u nastavku i bez greške je kažnjavao loš prvi servis ruskog tenisera.
Tipsarević se na startu se odbranio od pokušaja rivala da konačno napravi brejk, a onda je prelomio meč oduzevši servis Južnom za 3:1. Posle toga nije mu bilo teško da eliminiše 11. nosioca turnira i stigne do svog prvog plasmana među osam najboljih tenisera na jednom turniru Masters serije.

Eventualnim trijumfom nad Davidenkom koji je četvrti nosilac, Janko bi mogao da igra protiv Rodžera Federera u borbi za finale turnira koji se igra za nagradni fond od 3.770.000 dolara.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #142 poslato: 02.04.2008. 14:47:16 »

MEGAFONIJA


Prvi WTA turnir u Beogradu naredne godine



Prvi WTA turnir u Srbiji biće organizovan u februaru ili oktobru naredne godine, a nagradni fond tog takmičenja iznosio bi do 750.000 dolara, rekao je u utorak generalni sekretar Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić.

Dogovor o organizovanju WTA tunrira II kategorije u Beogradu postignut je pre četiri dana na sastanku u Majamiju kome su u prisustvovali predsednik i generalni sekretar TSS Slobodan Živojinović i Orlandić i predsednik WTA Lari Skot.

"Slobodni termini su februar i oktobar, a pošto će turnir biti II kategorije, na njemu će moći da igraju dve naše najbolje teniserke Ana Ivanović i Jelena Janković", rekao je Orlandić.

Generalni sekretar TSS dodao je da će konačna odluka o datumu održavanju turnira biti deneta posle razgovora sa Ivanović i Janković.

"Videćemo kakve su njihove želje i šta im najviše odgovara i time ćemo se rukovoditi, a turnir bi se igrao u Areni, na tvrdoj podlozi. U maju ćemo u Beogradu ugostiti Skota koji će doći da bi se upoznao sa uslovima u Areni", reka je Orlandić.

Prema njegovim rečima, kompletan dogovor oko organizacije turnira trebalo bi da bude zaokružen za vreme gren slem turnira u Vimbldonu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #143 poslato: 03.04.2008. 15:03:30 »

BLIC


Tipsarević igra za polufinale u Majamiju

Golijat i za Davidenka



Janko Tipsarević i Nikolaj Davidenko, voljom više sile, nisu se sastali u februaru na meču Dejvis kupa u Moskvi između Rusije i Srbije, ali će večeras imati priliku da pobedom u Majamiju izbore plasman u polufinale i najverovatnije megdan sa prvim teniserom sveta Rodžerom Federerom.

lična karta
Ime i prezime: Janko Tipsarević
Datum rođenja:
22. 6. 1984.
Mesto rođenja: Beograd
Pozicija na listi: 41
Visina: 180 cm
Težina: 80 kg
Titula u karijeri: 0
Skor u sezoni: 10-5
Ukupna zarada: 1.125.508 dolara

Ime i prezime: Nikolaj Davidenko
Datum rođenja:
2. 6. 1981.
Mesto rođenja: Severodonjeck
Visina: 177 cm
Težina: 70 kg
Titula u karijeri: 11
Skor u sezoni: 17-5
Ukupna zarada: 7.510.529 dolara
Drugi reket Srbije blista na terenima „Krendon parka“. Posle Lu Jen Hsuna, Verdaska i Johansona, Janko je bio bolji i od Mihaela Južnjeg, 3:6, 6:0, 6:3 i tako je pokazao šta je moglo da se dogodi da je pre skoro dva meseca mogao da igra u Moskvi.
Međutim, baš u ruskoj prestonici Tipsarević i Davidenko odigrali su jedini meč do sada. Bilo je to jesenas na „Kupu Kremlja“ u polufinalu kada je Rus slavio sa 7:6, 6:1. To ne mora da znači ništa, jer je Tipsarević u nekoliko navrata ove sezone pokazao da ima igru i za najbolje rangirane svetske igrače.
Jankov prethodni rival, Mihail Južnji, nije se kao u meču sa Špancem Almagrom samoranjavao. Tada je u trećem setu na 5:4 za protivnika sebe tri puta udario u glavu reketom, da je raskrvario čelo i sve prisutne na stadionu ostavio u velikom šoku. Protiv Janka nije izvršio teniski „harakiri“, ali ga je zato srpski teniser dokrajčio blistavom igrom u drugom i trećem setu u kojem mu je prepustio svega tri gema.
Derbi četvrtfinala će odigrati Endi Rodik i Rodžer Federer. Švajcarac je u osmini finala bio bolji od Argentinca Hozea Akasusa, 7:6, 6:2, izgubivši svega deset poena na svoj servis. Federer je u lovu na svoju 53. ATP titulu i to na turniru koji je osvojio zaredom 2005. i 2006. godine.
- Uvek je dobro kada vas servis služi od početka meča. Za mene je u svakom meču to najvažnija stvar, da servis krene dobro.
Rodik koji je u karijeri samo jednom dobio prvog tenisera sveta ima užasan skor u duelima sa Švajcarcem od 1:15.
- Svaki naredni meč je prilika. Znate, uvek se nadam da je došao taj dan kada ću ga pobediti, ali on protiv mene uvek igra fantastično, ne znam odakle crpi takvu inspiraciju - izjavio je Rodik.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #144 poslato: 03.04.2008. 15:04:31 »

BLIC



Jelena u polufinalu Ki Biskejna


Jelena Janković se plasirala u polufinale turnira u Ki Biskejnu posle meča koji joj je Elena Dementijeva predala pri rezultatu 6:1, 3:1 za srpsku teniserku.

Jelena je od samog starta igrala odlično i povela je sa 3:0, a onda je rutinski povela sa 1:0 u setovima. Jelena nije popuštala ni u nastavku, a kada je ponovo oduzela servis rivalki za vođstvo od 3:1 Dementijeva je odlučila da se povuče zbog problema sa leđima.
Jankovićeva će se za finale boriti sa pobednicom meča Zvonareva - Safina. U drugom polufinalu igraju Serena Vilijams i Svetlana Kuznjecova.

Turnir u Ki Biskejnu igra se za ukupni nagradni fond od 3.770.000 dolara.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #145 poslato: 04.04.2008. 14:46:28 »

B 92



Davidenko pobedio Tipsarevića


Poslednji predstavnik Srbije u pojedinačnoj konkurenciji na turniru muškaraca u Majamiju, Janko Tipsarević eliminisan je u četvrtfinalu. Rus Nikolaj Davidenko, četvrti teniser sveta, pobedio je Tipsarevića sa 2:0 (6:2, 6:1) posle jednog časa i dvanaest minuta igre.

Naš teniser igrao je slabije nego na prethodnim mečevima, a posle plasmana u četvrtfinale, najvećeg uspeha na turnirima Masters serije u karijeri, naišao je na dobrog protivnika, raspoloženog Davidenka.

U prvom setu Tipsarvić je imao jednu priliku za 'brejk', nije je iskoristio a Davidenko je u oba takva slučaja igrao mirno i uzeo dva servisa za 6:2.

U drugom setu naš teniser osvojio je samo jedan gem a Davidenko najavio da bi na ovom turniru mogao da bude ozbiljan kandidat za osvajanje trofeja, prvog za nekog tenisera iz Rusije u Majamiju.

Davidenko će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Rodžer Federer – Endi Rodik.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #146 poslato: 04.04.2008. 14:47:02 »

Jelena u finalu


Srpkinja Jelena Janković plasirala se u finale teniskog turnira masters serije u Majamiju pošto je rano jutros po našem vremenu u polufinalnom meču pobedila Ruskinju Veru Zvonarevu sa 6:1, 6:4.

Janković je na turniru četvrti nosilac. Protivnica Jelene Janković u subotnjem finalu je osmi nosilac, američka teniserka Serena Vilijams.
Branilac titule, Vilijams je u polufinalnom meču pobedila Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu sa 2:1 u setovima - 3:6, 7:5, 6:3.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #147 poslato: 05.04.2008. 14:56:19 »

Jelena igra finale danas od 18h

Srpska teniserka Jelena Janković igraće u subotu u 18.00 po srednjoevropskom vremenu u finalu masters turnira u Majamiju sa Amerikankom Serenom Vilijams. Jankovićevoj i Sereni Vilijams to će biti šesti duel, a srpska teniserka vodi sa 3:2. Poslednji put srele su se u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Australije ove godine, kada je naša teniserka pobedila sa 6:3 i 6:4.

Ove godine Serena Vilijams, trenutno osma teniserka sveta, osvojila je jedan turnir, dok Jankovićeva ove sezone još nema titulu.

23-godišnja srpska teniserka u karijeri ima pet titula, dok tri godine starija Amerikanka ima 29 trofeja.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #148 poslato: 06.04.2008. 14:51:42 »

B 92



Majami: Poraz JJ posle velike borbe


Amerikanka Serena Vilijams osvojila je WTA turnir prve kategorije u Majamiju pošto je u finalu savladala Srpkinju Jelenu Janković sa 2:1, po setovima 6:1, 5:7, 6:3, u meču koji je trajao dva sata i 25 minuta. To je 26-godišnjoj Amerikanki jubilarna, 30. titula u karijeri.

Serena Vilijams je tokom celog turnira na Floridi igrala sjajan tenis, i potpuno zasluženo je osvojila trofej. Amerikanka je u finalu imala tri puta više vinera od naše teniserke (48:16), pa je tako nadoknadila 12 neiznuđenih grešaka više (56:44).

Samo finale bilo je veoma čudno, pošto je Amerikanka do pobede došla iskoristivši tek osmu meč loptu.

Prva dva gema u meču išla su uz servis, a onda je američka teniserka počela da dominira. Osvojila je narednih osam gemova, dobila prvi set sa ubedljivih 6:1, a u drugom je povela sa 3:0. U prvom setu, koji je trajao nešto više od 20 minuta, Jelena nije igrala toliko loše koliko je Amerikanka pogađala sve.

Početkom drugog seta, kada je Serena povela sa 3:0 uz dva brejka, činilo se da je pobednik već poznat, ali Jelena je tada pokazala svoju najjaču stranu – borbenost.

Naša teniserka odmah vraća brejk, a u petom gemu je spasila tri brejk lopte i smanjila na 3:2. Teniserke su držale svoje servise do desetog gema, kada je Vilijamsova prvi put servirala za titulu. Tada je pritisak odradio svoje, Serena je napravila četiri greške, i rezultat je izjednačen na 5:5.

U naredna dva gema Jelena je iskoristila psihološki momenat, dobila je prvo svoj servis, a onda je napravila još jedan brejk za 7:5 i 1:1 u setovima.

U prvom gemu trećeg seta Jelena je spasila tri brejk lopte, ali je na gem loptu napravila duplu servis grešku, Vilijamsova je to iskoristila i povela sa 1:0. Ključan detalj, koji je verovatno i odlučio pobednika desio se u drugom gemu odlučujućeg seta.

Jelena je prvi vođstvu od 15-30 na servis protivnice promašila čist zicer iz forhenda, i potpuno je pala. Vilijamsova tada osvaja osam poena u nizu, pravi još jedan brejk, i dolazi do 3:0. U naredna dva gema Jankovićeva je pružila nešto veći otpor, ali to je bilo nedovoljno, i Serena je došla do ubedljivih 5:0 u trećem setu.

Tada počinje drama, pošto Jelena uspeva da dobije naredna tri gema (dva brejka), spasavši u međuvremenu nekoliko meč lopti. Najzanimljivije je bilo u osmom gemu, kada je Serena na svoj servis imala tri vezane meč lopte koje je propustila. Ipak, senzacija se nije desila pošto je u devetom gemu vilijamsova napravila još jedan brejk kojim je i okončala sjajnu nedelju u Majamiju.

Nagradni fond turnira u Majamiju bio je 3.770.000 dolara, pobednici je pripalo 590.000, a poraženoj 295.000 dolara.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #149 poslato: 07.04.2008. 15:14:02 »

B 92



Davidenko dominantno do titule


Ruski teniser Nikolaj Davidenko pobednik je turnira Masters serije u Majamiju. On je u finalu savladao drugog igrača sveta Rafaela Nadala rezultatom 6:4, 6:2 posle 90 minuta igre. Rusu je ovo drugi trofej na nekom od turnira Masters serije, prethodno je trijumfovao u Parizu 2006. godine. Davidenko je za pobedu nagrađen sa 500 ATP poena i 590 hiljada dolara. Nadal nije osvojio titulu još od Štutgarta (jul prošle godine), a posle ovog finala približiće se Rodžeru Federeru na 670 bodova zaostatka.

Davidenko je, nesvojstveno sebi, postepeno dizao formu tokom turnira, a njegova igra bila je na vrhuncu onda kada je to bilo najpotrebnije – u polufinalu i finalu. U prvom kolu je spasao meč loptu protiv Ernesta Gulbisa, mučio se sa Bolelijem i Ančićem, a tačka preokreta bio je izvrsno odigran duel sa Tipsarevićem.

Prvi set je bio vrlo neizvestan. Iako je Rus prvi došao do brejka viška, Nadal je nedugo zatim bio u povoljnijoj situaciji – vodio je sa 3:2 i imao dve vezane brejk lopte. Nije ih iskoristio, Davidenko je potom napravio još jedan brejk i dobio prvi set.

Nikolaj je relativno lako izlazio na kraj sa visokim spinovima mladog Maljorčanina, jedino nije imao odgovor na u ovom meč odlični drugi servis Nadala. Kao i obično, Davidenko je udarao lopticu u penjanju kada god bi mu se ukazala prilika, imao je puno samopouzdanja i kombinacija ta dva faktora donela mu je vođstvo.

Davidenko je odmah na početku drugog seta napravio brejk i do kraja nije dozvolio Nadalu da iole ozbiljnije ugrozi njegovo vođstvo. Ne računajući gem kada je servirao za titulu, Rus nije prepustio Rafaelu niti jedan poen na svoj servis. Delovao je sigurno, odlučno i bio dominantan sve do poslednjeg poena.

Prošla je prva trećina teniske sezone i sada su na redu turniri na šljaci. Zanimljivo je da dvojica vodećih tenisera na ATP listi, Rodžer Federer i Rafael Nadal, još nisu osvojili titulu.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.992 sekundi sa 32 upita.