Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nemačka kompanija kupuje Raketu?  (Pročitano 3269 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 15.05.2006. 20:41:53 »

http://www.danas.co.yu/20060515/ekonomija1.html#1

Na pomolu rasplet krize u užičkom saobraćajnom preduzeću

Nemačka kompanija kupuje Raketu?

Užice - Srđan Milanović, predsednik Štrajkačkog odbora užičkog preduzeća Raketa, čiji su radnicu već danima u štrajku, potvrdio je informaciju da je jedna nemačka kompanija zainteresovana da kupi većinski paket akcija ovog preduzeća, te da bi pregovori o tome mogli da se okončaju do 16. maja, ali nije želeo da otkrije o kojoj je kompaniji reč.

- Pošto većinskim paketom akcija Rakete raspolaže Miloš Radenković, potrebno je da se između njih postigne dogovor o kupoprodaji. To je prilika za Radenkovića da prodajom svojih akcija konačno reši svoje probleme, ali i probleme 700 zaposlenih. Bilo kakvo uslovljavanje dovešće do definitivnog razlaza sa zaposlenima, jer drugog izlaza nema, pošto Radenković nije sposoban da kontroliše stanje u firmi, koja funkcioniše zahvaljujući angažovanju radnika - poručio je Milanović.
Prema nezvaničnim informacijama Danasa, reč je o nemačkoj kompaniji Deyle Menagement sa sedištem u Študgardu, čija je osnovna delatnost turizam, a bavi se i organizovanjem javnog prevoza. Pored interesovanja za kupovinu akcija, ova kompanija namerava da investira u vozni park, opremu i obuku zaposlenih.

Inače, radnici Rakete su i dalje u štrajku, pa se sa teškoćama odvija autobuski saobraćaj.

N. Kovačević
Sačuvana

Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #1 poslato: 22.05.2006. 00:20:33 »

Za mene je neverovatno da 2 po veličini autoprevoznik u Srbiji jednostavno stane roll mislim relativno sam dugo van Srbije i znam da je ovde moguće da velike kompanije nestanu preko noći ali ovde su takođe i dosta drugačija pravila igre...

Obzirom da je naša železnica takva kakva je ja veoma cenim Raketu jer bez nje naša veza za prestonicu bi u principu bila očajna... Definitvno jedna veoma tužna priča jednog veoma perspektivnog preduzeća :!: Nadam se da ce se ta kriza resiti uskoro za dobro zaposlenih i svih putnika Zlatiborskog okruga :!:
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
No7or1ousSh4dow
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice-Marakana
Lokacija: Čukalovina
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 776


Delija do smrti !


« Odgovor #2 poslato: 22.05.2006. 04:45:34 »

A sto se tiche te Nemachke firme, koliko sam chuo oni su ponudili neku realnu cifru za raketu, ali je , owaj chowek sto drzi raketu, kako se wec zowe, trazio nerealnih 10 miliona, pa tako da od toga nema nista ! Cheesy
Sačuvana

Dobro znamo ko smo, znamo sta zelimo , za pobede twoje na sve spremni smo. na na

Od istine znaju ne mogu pobeci, nasha snaga njihow problem je najweci. na na

Budi to sto jesi Zvezdo ko i mi, nashu slavu nece niko srushiti.na na

 
Делијe Север
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #3 poslato: 22.05.2006. 05:06:54 »

Nemogu da verujem... na sta smo mi spali da se neko zaj**ava tako sa narodom roll ali tako je tamo gde nema pravila u igri svak radi sta misli da je najbolje za njega :? jebiga, a mi smo zemlja koja definitivno nema pravila
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 22.05.2006. 07:20:47 »

Problem je sto je raketu kupio covek koji nije u Uzicu, koji i inace ima nekoliko slicno kupljenih firmi i koga boli patka za Uzice i Uzicane, vec ga interesuju samo pare, a mnogo je lakse da pokupi ono sto je jeftino dobio samom kupovinom, nego da razvija ili odrava posao.

Uz to, dobru krivicu snosli lokalna vlast koja je skandalozno tu privatnu firmu stavljala u monopolisticki polozaj, prakticno zabranjujuci drugim privatnim firmama da joj budu konkurencija.
Sačuvana

hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #5 poslato: 22.05.2006. 09:16:16 »

Covek je kupio raketu - vecim delom raketinim novcem. Putem naduvanih faktura za izgradnju Autobuske stanice u uzicu.

dRUGO , celokupan menadzment mu je malobrojan (mislim na krovnu firmu ) , i bio je skroz blizak karichu .


Sad dok god nepismeni upravljaju od grada pa do firmi dotle che stvari ichi veoma nestabilno .
Sačuvana

looking for the splendidness
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 22.05.2006. 15:23:27 »

Citat: "No7or1ousSh4dow"
A sto se tiche te Nemachke firme, koliko sam chuo oni su ponudili neku realnu cifru za raketu, ali je , owaj chowek sto drzi raketu, kako se wec zowe, trazio nerealnih 10 miliona, pa tako da od toga nema nista ! Cheesy

E, a chovek (Radenkovic) je krenuo sa prichom po medijima da ta firma nije realna firma, vec da su u pitanju sharlatani koji tipuju na istochnoevropske firme (u tranziciji) i da su mu oni trazhili nekih 5-6 miliona na pozajmicu, "dok krenu"...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 30.11.2006. 17:32:33 »

Nezvanicno gradom kola informacija da je Ivanjicki Pegaz preuzeo Raketu? Ima li neko kakav detaljniji podatak?
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #8 poslato: 30.11.2006. 20:02:10 »

To sam i ja nachuo, ali josh niko nije ozvanichio informaciju... Probably josh jedan trach.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #9 poslato: 01.12.2006. 06:51:45 »

ja sam cuo da ce navodno raketa biti izdata privremno Pegazu, ali je to sve traljavo i nije pouzdano jer se sve opet vrti oko onog lika tj. vlasnika koji je zatvoru...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #10 poslato: 01.12.2006. 23:04:34 »

Ako sam dobro razumeo razne firme su dobile po deo Rakete u Pozegi je to nekakva firma "Litastrans" ili tako nekako iz Ivanjice, a za druge zaista ne znam... Nek su samo poceli da rade nesto mislim to je ocaj covek je upao u dugove na potpuno drugoj strani i povukao je Raketu sa sobom slap ali i vlast u okrugu koja je dozvolila privatniku da bude monopolista za prevoz u okrugu mi nije jasna icon2 no dobro videcemo kako se dalje stvari odvijaju..
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.878 sekundi sa 32 upita.