Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Bela kuga u Srbiji  (Pročitano 12521 puta)
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« poslato: 27.06.2010. 22:44:09 »

Србија пребрзо стари

Породице у Србији у просеку имају по једно дете, а око 400 школа у Србији има од два до пет ученика. Прогнозира се да ће се 2050. године популација у Србији смањити за једну петину, то јест за милон и по становника. Демографи решење виде у имиграцији.

Србија је на четвртом месту у Европи по паду броја становника, показују подаци Америчког бироа за податке о становништву. У лошијој ситуацији само су Молдавија, Украјина и Бугарска. Прогнозира се да ће се 2050. године популација у Србији смањити за једну петину, то јест за милон и по становника.

Статистика показује да породица у Србији у просеку има по једно дете. О том сведочи и податак да око 400 школа има од два до пет ђака. Оваква ситуација брзо може да се реши само имиграцијом тј. доласком људи из других држава да живе у Србији.

Министарству за рад и социјалну политику ради подстицања рађања од 2008. године постоји и национална стратегија. Породицама које имају више деце помаже се финансијски, међутим, због економске кризе стратегија се не спроводи у потпуности. (a ja bih dodao da i pre ''krize'' je stanje bilo isto)

Na sve navedeno, naravno, slede komentari čitalaca i jedan koji mi je odmah ''zapao'' za oko:

(недеља, 27. јун 2010, 13:43)
Obicna Sebicnost.

ljudi moji, kalkulacija sa brojem dece je nista drugo nego SEBICNOST! Pravi i radjaj decu, gde ima za jedno, ima i za dvoje i tako redom. Setite se kada smo mi bili deca-da li nam je vaznije bilo da li nam roditelji imaju para ili da li nam pruzaju ljubav? Ako sam ikada nesto zamerio svojim roditeljima, to je uvek bilo u vezi nedostatka ljubavi i paznje, a ne zbog toga sto nisam imao lego kocke ili auto za 16 rodjendan...Dakle u pitanju je SEBICNOST i nista vise. Ne zelimo da delimo ovo malo sa jos jednim ustima. To je to. Pravi decu i pruzi im ljubav i paznju-sve drugo je minorno!!!


Izvor: sajt RTS

I kada se sve to lepo pročita čovek se zapita da li živi u nekoj zemlji Oz ili šta je već u pitanju. Mogu da razumem argumentaciju i kontraargumentaciju, ali reći da je SEBIČLUK razlog zašto se parovi danas sve ređe odlučuju na proširenje porodice je apsurd svetskih razmera!!! Još kad čujem poređenja ''kako su mogli naše babe i dede da imaju po petoro dece, a kako su živeli''...  smile

Da li ljudi koji ostavljaju onakve komentare znaju u kom veku žive!? I koliki su troškovi života bili u vreme naših baba i deda i koliki su danas? Da li isti znaju koliko birokratske muke mladi roditelji prođu dok dobiju tričavi dečiji dodatak? Slažem se ja da pare i bogastvo nisu presudni (jer ima ljudi koji imaju novac, ali ne žele decu), ali reći (kao dotični u svom komentaru) da ''ne želimo da delimo ovo malo sa još jednim ustima'' je van pameti.

Pa zar nije onda bolje imati i jedno, a iole da odrasta uz sve šta mu treba, nego pet, a svaki dan se pitati šta će sutra da jedu???
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 28.06.2010. 23:13:00 »

Jedina strategija koja je potrebna to je poboljsanje standarda i ekonomske sigurnosti. Nazalost, spremni su na sve, samo na to nisu.

Sačuvana

Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #2 poslato: 27.11.2011. 21:43:45 »

Evo malo "thinking outside the box" sto je izraz za razmisljanje na totalno drugaciji nacin.

Npr. ako zabrane abortuse u Srbiji i proglase ih infanticidma - eto nama 200 000 novih gradjana godisnje. Za pet godina imali bi milionce. Oduzmi one koji bi platili ilegalno neke abortuse, opet ostalo bi dosta novih gradjana...  Cheesy
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #3 poslato: 28.11.2011. 18:52:09 »


Pravi i radjaj decu, gde ima za jedno, ima i za dvoje i tako redom. Setite se kada smo mi bili deca-da li nam je vaznije bilo da li nam roditelji imaju para ili da li nam pruzaju ljubav?

Secam se dobro, vaznije je bilo da se ima para, kojih nije bilo uglavnom hronicno...
Sačuvana
violeta
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Violeta Jovanovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 91


« Odgovor #4 poslato: 06.12.2011. 22:56:51 »

Kako bela kuga, kad kažu da nam je planeta prenaseljena i sve se više prenaseljava?   smile02
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #5 poslato: 08.12.2011. 08:00:01 »

Kod nas je prenaseljeno treba jos smanjiti, a ovi sto tek prenaseljavaju, indija, afrika, to je katastrofa.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #6 poslato: 06.01.2012. 01:56:44 »

hahaha..jao ja ne mogu da verujem sta si ti napisao majke mi smile..Cuj..prenaseljeno smile.A ono viseumrlih no rodjenih ...cccc...
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #7 poslato: 07.01.2012. 23:33:03 »

Pa starla nije srbija ceo svet, mi smo mikro kosmos u nekih 7 miljardi ljudi koji razvaljuju sa prenaseljenoscu i time stvaraju  probleme, mi idemo u pravom smeru samo se kod nas gura pogresna propaganda, kao treba povecati natalitet, pff... kome to jos treba danas... koja glupost
Sačuvana
violeta
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Violeta Jovanovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 91


« Odgovor #8 poslato: 14.01.2012. 21:28:14 »

Па, ко ће да ти зарађује за пензију, Умпак, кад ти дође време да мало уживаш а други да раде? smile
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #9 poslato: 15.01.2012. 00:00:11 »

Па, ко ће да ти зарађује за пензију, Умпак, кад ти дође време да мало уживаш а други да раде? smile

Samo ti radi za svoju penziju pa kad dodje vreme za nju verovatno je nece ni biti... mozda za jedno par godina ce je biti u nekom manjem obimu, vec za 10ak pitanje je.
Sačuvana
зоранву
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Zoran Vulin
Mesto: Novi Sad
Država: Srbija
Poruke: 4


« Odgovor #10 poslato: 20.12.2013. 23:36:06 »

Bela kuga u Srbiji
Решење је у увозу Рускиња и Украјинки. Ако Српкиње неће да рађају, има ко хоће.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #11 poslato: 25.01.2014. 01:10:34 »

Zaboravio si i Albanke. Naše neženje, iz sela koja se gase, masovno odlaze u Aljbanjiju u potrazi za mladom...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.536 sekundi sa 34 upita.