Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kad se razvod braka završi hepiendom  (Pročitano 10596 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 22.10.2007. 19:25:46 »

http://www.blic.co.yu/srbija.php?id=16727

Iz prakse užičkih advokata

Kad se razvod braka završi hepiendom

Autor: V. Lojanica

Advokat Užičanke S.S. bio je zapanjen. Dok je čekao da ga sa klijentkinjom pozovu u sudnicu, gde je po njenoj tužbi zakazana brakorazvodna parnica, pojavio se njen muž. Zbunjenoj S. pružio je buket cveća, uveličanu fotografiju iz vremena kada su se upoznali i kravatu koju mu je ona kupila za maturski bal. Umesto da pred sudijom insistira na okončanju braka. S. je pomirisala cveće, uzela muža pod ruku i advokatu saopštila da povlači tužbu.

Ovakva priča, koja podseća na španske sapunice, nije retka u praksi užičkih advokata. Naši sagovornici ne žele da pominju imena jer je Užice mala sredina, pa se boje da bi na taj način mogli da pomute ono što se završilo hepiendom.

Mnogo puta su brakorazvodne parnice zakazane i otkazane ispred sudnice, ili u samoj sudnici. Nekoliko advokata navodi primere da njihovi klijenti razmenjuju salve uvreda uoči parnica, ali se pomire kad se nađu pred samim činom raskida braka. U nekim slučajevima se činilo da je razvod neminovan, kao u slučaju Užičanke D.J. Nju je suprug tri godine maltretirao. Zbog toga je potražila utočište u Sigurnoj kući i tužila muža. Bilo je više nego jasno da će brak biti razveden, ali...

- U završnom delu suđenja sudija je protokolarno pitao da li postoji ikakva šansa da se brak spase.

Klijentkinja je nekoliko sekundi ćutala i, na zaprepašćenje svih, potvrdno klimnula glavom. Posle tog njenog gesta muž je kleknuo i zaplakao. Sudija je odredio pauzu. Svi su videli kada je tuženi u hodniku stavio ruku na srce, zakleo se u majčin grob da će je maziti i paziti i zamolio je da mu se vrati. Ona je potom povukla tužbu - priča nam drugi užički advokat.

- Videlo se da muž to ne radi teatralno. Bio sam siguran da je shvatio šta je činio i kuda je to odvelo. I zaista se kasnije popravio - kaže naš sagovornik.

Jedan advokat nam priča da je zastupao muža i ženu „koji samo što jedno drugom oči nisu povadili“. Onda su se na dan novog pretresa u sudu pojavili zajedno.

- Zahtevali su da se ročište odloži za mesec dana i sud im je izašao u susret. Posle su mene i mog kolegu advokata pozvali na piće. Rekli su nam da se vole i da smo mi, advokati, krivi zato što smo podgrejali njihove bračne razmirice. Onda su ustali, zagrlili se i otišli. Moj kolega i ja smo se samo zgranuto pogledali - kaže ovaj advokat.

Razvod braka jedne Užičanke srednjih godina i izbeglice iz Sarajeva, takođe se završio hepiendom. Užičanka više nije mogla da podnosi muža koji je mnogo pio, kući nije dolazio po nekoliko dana i često je bio nasilan. Angažovala je advokata i čekala da sud donese presudu. No, u holu ispred sudnice, on ju je zamolio da mu oprosti. To je bilo dovoljno i ona je potom rekla sudiji da je sve preuveličala, da njen muž nije nasilnik i da je u suštini dobar suprug.

A onda je Saralija dobio reč i rekao:

- Časni sude, moja žena je lenja, povazdan jedem suvu ‘ranu i idem neopeglan. Sa starom mi se zavadila, jarani mi se zbog nje plaše u kuću ući, sve pare na ‘aljine dade. Ipak, daću joj još jednu šansu - govorio je muž i krišom namigivao ženi koja je zapanjeno slušala izmišljotine.

Danas njih dvoje žive u Užicu i imaju dvoje dece.
Sačuvana

jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #1 poslato: 22.10.2007. 19:39:32 »

sve budala do budale , kad nesto pukne puklo je i nema krpljenja !
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #2 poslato: 23.10.2007. 05:06:02 »

Ma njoj nista nije falilo cim se vratila!
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 24.10.2007. 20:34:46 »


sve budala do budale , kad nesto pukne puklo je i nema krpljenja !

Slazhem se sa prvim delom, ali bih za drugi volela da nije takav...
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #4 poslato: 23.02.2009. 00:07:25 »

Citat
Kad se razvod braka završi hepiendom



Када нађеш дупло млађу жену од оне од које си се развео. Cheesy Cheesy Cheesy
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #5 poslato: 04.04.2009. 21:51:30 »

hepiend je po meni trenutak kad se ratosiljas budale koja ti truje svaki sekund zivota
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #6 poslato: 04.04.2009. 21:57:36 »

Хепиенд је за мене кад се посвађаш толико озбиљно са особом коју волиш због глупости и сутрадан се све реши једним слатким пољупцем.


hepiend je po meni trenutak kad se ratosiljas budale koja ti truje svaki sekund zivota

Што уопште ступати у нешто, као што је веза или брак, ако после видиш да је та особа будала која ти трује живот... Не треба журити и срљати у нешто за шта од самог старта осећаш да ће некад касније бити пропаст.
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #7 poslato: 04.04.2009. 22:58:29 »

Tesko mozes znati sta te ceka na nekom delu puta ...

Ljudi se menjaju,zivot nas stavlja u razne situacije u kojima se neko snadje neko ne... tako je i u braku,sve moze delovati savrseno,idealno ... a onda samo jedna mala stvar moze sve da srusi.

I stvarno mislim da su sitnice presudne ,da se u coveku skuplja i onda jedna sitnica prekipi ... i sve ode u nepovrat ...

Zato je mnogo vazno biti fleksibilan,prilagodljiv,postovati svog partnera,njegove zelje i potrebe ... razgovarati o sitnicama koje smetaju jer mozda druga strana ni ne zna sta tebi smeta ... to ce mozda zvucati kao cantranje ... ali bolje cantrati i pokusati da sredis stvar nego cuteti,smeskati se a onda se jednog jutra samo okrenuti i otici ... pa onda to deluje TEK TAKO ...

I ne verujem u ta mirenja posle velikih s**** ... i
Sačuvana
plavujka
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Mesto: uzice
Država: srbija
Poruke: 3


« Odgovor #8 poslato: 04.04.2009. 23:17:47 »

Apsolutno si u pravu.
Sačuvana
BLA BLA
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: ue
Horoskop: Ribe
Poruke: 115



« Odgovor #9 poslato: 05.04.2009. 04:49:04 »


Brak hm... Iz iskustva mogu reci da je brak dosadna verzija svi vole rejmonda samo sto uopste nije smesno, a sam razvod je happy end ako je vec doslo do toga.
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #10 poslato: 06.04.2009. 03:23:19 »

Ma kakav hepiend, kad su oni dotle dosli to je svakako sigurna propast- samo na rate.
Kad bi svako od nas znao sta ga sve usput ceka sigurno bi bio malo realniji onog dana kad se vencavas, zaljubljeno trepces i sav si u oblacima kad mislis na ostatak zivota.
Da se samo zabavljamo, da nismo u braku, moj muz i ja bi se dosada milion x razisli -100%. Treba gledati sire, ne misliti samo na svoja htenja i potrebe, biti tolerantan i voleti mnooogo. Tim putem se nikad ne dodje do tacke razlaza.
Nema hepienda kod razvoda, mozda samo za onog ko odlazi a nazalost deca su kolateralna steta.
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #11 poslato: 26.05.2009. 14:45:28 »

Kad smo jadne slabe na cvece smile
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #12 poslato: 07.07.2009. 23:26:36 »


Kad smo jadne slabe na cvece smile


Neke su i alergicne na cvece. Jednom sam bila u prilici u vozu na relaciji Beograd-Bar da cujem ovu pricu. Covek do mene je jedva cekao da je nekom isprica:
Elem, dvoje su se bas u uzickom kraju razveli, a ono sto je tog coveka veoma zacudilo je da su se ponovo vencali istog dana u istom ugostiteljskom objektu ali svako sa svojim izabranikom, a sve o trosku ex muza.
Razvod je tako obicna stvar. I bolje je biti sam nego sam pored nekog u tzv srecnom braku.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #13 poslato: 08.07.2009. 12:40:09 »

Pa i muskarci su alergicni isto tako. Polenska alergija je bas smor.
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #14 poslato: 09.08.2009. 02:46:26 »

Neki razvodi braka se zavrse hepiendom, a potom usledi realizovani razvod braka. Hepiend je prema tome raritet.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.713 sekundi sa 36 upita.