Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji  (Pročitano 34713 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 14.11.2008. 19:13:25 »

http://www.alo.co.yu/vesti/9536/Uvozna_snajka

Željko Brković iz sela Kačera kod Užica preko Prokletija morao da traži sreću

Uvozna snajka


Kada mu je onomad mlađi sin preko Ulcinja otišao u Albaniju u potrazi za mladom, Radovan Brković se ponadao da će mu se san pretvoriti u javu.


A sanjao je dugo, obuzet mišlju da je njegovom Željku krajnje vreme za ženidbu, da ga jutrom dok se diže iz kreveta u kuhinji čeka snajka i kafom ga naslužuje. U nedelju u noć od sreće oka nije sklopio - budan je proveo gluve sate nestrpljivo čekajući jutro koje će mu ostvariti snoviđenje.

Nije se ponedeljak čestito ni razdanio nad Kačerom, selom desetak kilometara od Užica gore prema Zlatiboru, a već se celim krajem proneo glas - biće svadbe u Brkovićima, vratio se Željko iz Albanije i doveo mladu, zove se Ljuljeta.
Dok prima čestitke komšija i familije, secka pršutu i prinosi rakiju, ne daje Radovan ni pet para što mu je snajka stigla iz tuđine. Ljuljeta je, veli on, pošteno i vredno čeljade, nije kao one naše gospođice koje spavaju do podne i gnušaju se sela. Kamo sreće, priča, da sve kačerske neženje odu preko Prokletija i tamo nađu žene, više bi se dece rađalo, spasili bi selo od zamiranja. Kad Radovan primeti da je oval s predjelom utanjio i otrčao do sušare, mladoženja Željko stiže do reči.

- Sa svojih 36 godina bilo mi je vreme za ženidbu. Imao sam i do sada veza i intimnijih prijateljstava sa drugim devojkama, ali nijedna nije htela na selo. Opet, ni ja nisam hteo da idem sa dedovine, pa su te ljubavi bile osuđene na propast - poverio nam se Željko.

Jesenas je Brkovićima u poseti bio Radovanov prijatelj iz Novog Pazara, već iskusan u dovođenju nevesti iz Albanije, a saznavši da je Željko neženja, ponudio se da mu provodadžiše.

- Namerni da skoro pravimo svadbu, sredinom oktobra smo prešli u Albaniju. Dvesta kilometara od Skadra prema Tirani, stigli smo u selo Durs, u porodicu Curi. Tu sam upoznao moju Ljuljetu i već na prvi pogled znao sam da je ona žena mog života. Dogovorili smo se da ćemo 9. novembra doći po mladu - priča srećni mladoženja.

Prošle subote rano izjutra, „delegacija“ Brkovića ponovo je prešla albansku granicu i zaputila se ka Dursu. Ispred okićene kuće, oko koje je uz šargije igralo stotinak svatova, stajala je Ljuljeta u venčanici i čekala svoga princa. Nekoliko sati kasnije pustila je suzu na kućnom pragu, pre nego što će sa mužem, deverom i svekrom poći putem koji joj je sudbina trasirala.

Već sledećeg jutra Radovan je pio kafu iz svojih snova.

- Ljuljeta uglavnom ćuti jer od pojmova na srpskom zna samo za „Pink“. Polako, neka dete uči reč po reč. Mora da shvati da nije stranac, da će ovde biti gazdarica - veli ponosni svekar.

Olga Brković, Željkova majka i Radovanova supruga, sija od sreće i ponosa što je dobila snaju. A imanje Brkovića baš veliko! U štali osam krava, tri junice, pod šupom dva traktora, kamion, okolo livade, vrtovi i voćnjaci. U domu okačena diploma posvećena Radovanu Brkoviću, rekorderu u proizvodnji mleka za 2007.

Prvi Ljuljetin susret sa gazdinstvom, pričaju Brkovići, bio je pravi šok za nju. Kada je ušla u štalu i videla toliko stoke, upitala je: „Fabrika?“ U Albaniji je, kaže Željko, dozvoljeno držanje najviše jedne krave i 10 ovaca po domaćinstvu, svako grlo više smatra se luksuzom i nameće debeo porez.

Dok svadbu planira za proleće, Željko sada razmišlja kako Kačer i Duras još više krvno da zbliži. Namera mu je da neke neženje iz svog sela, a preko 40 je takvih u Kačeru, usreći u tazbini, dole u Albaniji. Mladog ženskog sveta, kaže, ima koliko hoćeš, sve do jedne bi pristale da dođu ovamo.
 

Sanja unučiće

Taman je ostvario jedan san, a Radovana već obuzima drugi.

- Od ponedeljka me progoni drugi san. Sve gledam kako mi se snajka Ljuljeta tri puta porađa, svaki put na svet donosi zdravu mušku decu. I ne sumnjam da će i taj san postati java, samo molim boga da se to što pre desi - kaže Radovan.
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #1 poslato: 14.11.2008. 20:28:37 »

Какав дебил!!!  slap Не могу да схватим ове људе који се жене са [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]. Када већ не могу да нађу жену у Србији, зашто је не траже у некој белој земљи? Како је почело има де се жене и са кинескињама, па ће Срби после сви да буду косооки  slap
« Poslednja izmena: 14.11.2008. 20:34:15 Pedja » Sačuvana

dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #2 poslato: 14.11.2008. 21:21:03 »

Malo preterujes. Ali recimo da je mogao da bira izmedju Rumunki, Ukrajinki, Ruskinja i Albanki.
Naravno da mu je najblize bilo da ode do Albanije.
A nije debil! Sela nam umiru. Prosetaj po zlatiborskim pa ces videti....
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #3 poslato: 14.11.2008. 21:29:15 »

"Olga Brković, Željkova majka i Radovanova supruga, sija od sreće i ponosa što je dobila snaju"

Какав ли је ово [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik] када је [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]? Мајка сија од среће и поноса... страшно....

Боље да је остао доле са њом него што ју је довео, али њој је свануло.... ето чим је видела краве одушевила се.... ц ц ц .....е са којом [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik] смо ми у борби... иза нас су дупло а све им се допушта...
« Poslednja izmena: 15.11.2008. 02:08:25 Pedja » Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #4 poslato: 14.11.2008. 21:44:24 »

Боље и да нам нестану сва села, него да нам се у тим селима [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]. То треба забранити, ко хоће да се жени са [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik] женама, нека иде у Албанију и нека тамо остане.
« Poslednja izmena: 15.11.2008. 02:09:02 Pedja » Sačuvana

Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #5 poslato: 14.11.2008. 22:11:52 »

(at)Dragoljub i Ugljesa
Uopste mi nije jasno kako mozete ceo jedan narod da gledate kroz pojedine pripadnike tog naroda ?!
Pa i ja nas kad bi gledala kroz neke ljude , stidela bi se toga sto sam srpkinja !
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #6 poslato: 14.11.2008. 22:13:46 »

Свесна да је спонтаним путем упозно [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik] па да кажем ајде ок, мада ни тада се не бих сложио, него што је отишао доле и "нашао је"... и сад је као срећан и заљубљен..... ма дај бре, неки [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik] очигледно, видите да је једва дочекао да штампа пише о њему...
« Poslednja izmena: 15.11.2008. 02:09:48 Pedja » Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #7 poslato: 14.11.2008. 23:58:48 »

Donekle, ali donekle kapiram choveka... Jer kad vidim kakve su nashe zhene Srpkinje, zheljne odlaska u velegrad, da se dobro udaju i uzhivaju u lezhernom zhivotu, ne chudi me shto je ovo chovek uradio. Ali ja ne da ne bih ovo uradio, nego bih jednostavno ostao nezhenja do kraja zhivota. I da sam ja seljak, i mene da okrive shto nam sela ostaju bez populacije, nabio bih mu vile pod vrat! Jer nisu mushkarci, seljaci krivi, nego njihove devojke, seljanke koje hoce da odu u grad da postanu RIBE !
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #8 poslato: 15.11.2008. 00:58:53 »

По мени је тај тип [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik], отишао у Албанију и тамо "нашао" жену, могао је овде исту таку да нађе, има их на сваком семафору. Још гори су они што хоће да "увозе" снајке из Азије. Кажу то је спас за Србију  slap. Па на шта ће нација да нам личи у будућности? После петсто година под турцима смо остали исти као пре њих, а сада треба да се мешамо са шиптарима и кинезима slap. Ову државу воде [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]....
« Poslednja izmena: 15.11.2008. 02:10:32 Pedja » Sačuvana

jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #9 poslato: 15.11.2008. 01:33:41 »

Ja ne vidim u cemu je problem ... nasa sela su pusta ... KOJA DEVOJKA (NAŠA) HOĆE DA OSTANE NA SELU??? ili da nekim slucajem iz grada ode u neko selo da se bakce sa kravama,ovcama,svinjama ...

Nase djevojke samo sacekaju da im cice porastu pa ih naprce i na trg da vataju kakvu priliku da sidju u grad ...

Ostala pusta sela sa momcima od četdesetak godina ... zar nije bolje da se ozene da ozive sela ili da se zatru skroz ...

Albanke koje dolaze kod nas nisu muslimanke,one su katolkinje koje odmah preuzimaju pravoslavlje,skoro je bila emisija na B92 o ovoj pojavi kod nas (zenidba albankama),te zene dolaze iz nenormalne bede i za njih je pusto srpsko selo Las Vegas!
One postuju svoje muzeve,i njihovu familiju ...

Nema nista gore od samoce i kamo srece da se vise njih odluci da nadje sebi zenu makar i albanku nego da ostane sam ... posebno na nekoj cuki gde ni komsija nema na ko zna koliko kilometara ...
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #10 poslato: 15.11.2008. 01:41:09 »

jelenica je upravu. Ove devojke nisu muslimanke nego hriscanke tako da sta im fali smile nije to nishta strashno
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #11 poslato: 15.11.2008. 01:47:08 »


jelenica je upravu. Ove devojke nisu muslimanke nego hriscanke tako da sta im fali smile nije to nishta strashno



Наравно да није страшно ако је то Б92 лепо сважакао. Wink
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 15.11.2008. 02:13:23 »

Po definiciji svi su ljudi ograničeni, i nešto im manjka. Neko ima manjka u novčaniku a neko u nečem drugom.
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 15.11.2008. 03:09:05 »


Po definiciji svi su ljudi ograničeni, i nešto im manjka. Neko ima manjka u novčaniku a neko u nečem drugom.


Ти то нешто на Драгољубов и мој рачун?

Као да је битно што није муслиманка, боље да се жене са нашим муслиманкама које се ни по чему не разликују од наших девојака православне вере, вера у опште није проблем.

Од када је ШИПТАР "neprihvatljiv recnik"?
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #14 poslato: 15.11.2008. 03:40:55 »


Ти то нешто на Драгољубов и мој рачун?


pa vidis da se sami prepoznajete? nista nije bilo na vas racun. zamisli se u kom veku zivis sa onakvim komentarima.
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #15 poslato: 15.11.2008. 03:53:39 »

Па видим овде никоме не сметају шиптарске снаје осим Драгољубу и мени, па помислих да је било на наш рачун.

Што се тиче тога у ком веку ја живим... погледај Француске или Енглеске фудбалере на светском првенству у фудбалу, погледај слике од шездесетих година па овамо, све ће ти бити јасно. Они су "нормални" и живе у 21 веку, не бих волео да се то и нама једног дана деси.
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #16 poslato: 15.11.2008. 04:18:44 »

ti si za South Park...
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #17 poslato: 15.11.2008. 04:23:15 »

Немам ме више на овој теми.....

Свима вам желим да се ожените шиптарком и да вам се сутра ћерка уда за кинеза smile, то је сада нормално, 21 је век...
Sačuvana

Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #18 poslato: 15.11.2008. 06:52:00 »


По мени је тај тип [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik], отишао у Албанију и тамо "нашао" жену, могао је овде исту таку да нађе, има их на сваком семафору. Још гори су они што хоће да "увозе" снајке из Азије. Кажу то је спас за Србију  slap. Па на шта ће нација да нам личи у будућности? После петсто година под турцима смо остали исти као пре њих, а сада треба да се мешамо са шиптарима и кинезима slap. Ову државу воде [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]....

Nusmo ostali isti posle turaka ! Sad smu , uglavnom , tamnije puti i tamnije kose i ociju nego pre turaka . Sta mislis zasto je to tako ? Da li si BAS siguran da je u tvojim venama cista srpska krv ? I objasni mi , molim te , po cemu se to razlikuju zene ili muskarci razlicitih vera , nacija ili boje koze ?
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #19 poslato: 15.11.2008. 07:00:55 »

Ima jedan takav i u Lunovom selu. Isto ozenio albanku. A ona cuti, pere noge, svekra u ruku ljubi... IDEALNA seljaku u glavu!
Ja iskreno, najiskrenije niti volim da ih vidim niti da ih cujem. Pazi- Ljuljeta!!!
Od svih bivsih republika jedino su ludi srbi jugonostalgicari. Ali dobro,sve ove nase okolo zemlje su ipak nase.
Pa nek budem i ogranicena i svakakva,ali iz Albanije - vala ne mogu da razumem. Mi smo mi, njih ipak neka tamo.
p.s.- i pazi samo novinara na koji nacin o tome pise. Kakva je to terminologija kao da je pisao Panja sa TV5. Ushicen je vise nego majka mladozenje. Katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
wolf
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 27



« Odgovor #20 poslato: 15.11.2008. 16:21:33 »

Kad nemam sta pametno da kazem, ja bar' cutim....  slap
Sačuvana

Kad' bi izbori vodili ka promenama, bili bi ilegalni.

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #21 poslato: 15.11.2008. 16:30:51 »

Bolje da je nashao neku sa Romanije ! smile
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #22 poslato: 15.11.2008. 16:34:35 »



Ти то нешто на Драгољубов и мој рачун?


pa vidis da se sami prepoznajete? nista nije bilo na vas racun. zamisli se u kom veku zivis sa onakvim komentarima.


Bash je teshko prepoznati se, kad jedinu kontru vama udaraju samo njih dvojica. Ja sam na njihovoj strani jer volim moj narod i zemlju, a vi shto trchite u zagrljaj evropskoj uniji, havijeru solani, oliju renu i ostalima, samo se setite shta je taj isti j**eni havijer solana sa svim svojim saveznicima radio nashem narodu i zemlji krajem proshlog veka... Treba da se stidite. j**o vas i b92 i evropska unija, u kompletu sa shiptarima i amerikancima !
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #23 poslato: 15.11.2008. 16:38:50 »

Covek se ozenio pa se ozenio.
I mi tu nista ne mozemo promeniti.
A ozenice se na isti nacin jos ko zna koliko njih.
Tako da mi ovde mozemo samo da pametujemo i pricamo sta bi smo  mi uradili.
Srpska posla, nikada se necemo promeniti  Cheesy
A da, Ljuljeta, videcete uskoro ce da postane Ljilja, samo da se okolina malo privikne na nju.
(Samo da se "prave" Ljilje ne naljute zbog ovoga zdg_shocked)
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #24 poslato: 15.11.2008. 17:49:37 »


 Ja sam na njihovoj strani jer volim moj narod i zemlju


Ni ti ni njih dvojica ne volite svoj narod... vi volite nesto sto ne postoji, a to je da ceo narod bude po vasoj meri.

U zemlji u kojoj je sve onako kako vi zamisljate, pola onih koji misle da su nacionalisti ne bi htelo da zivi. Vas nacin razmisljanja (medju svim nacijama), a ne moj je doveo i do rata i do ubijanja i do toga da po defaultu ljudi iz straha mrze nekog ko nije srbin, a da u zivotu nisu videli ni sitpara ni hrvata.

I ja nemam cega da se stidim, sem toga sto delim drzavu sa takvim ljudima. Al i takvih je sve manje... samo ste jako bucni!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.325 sekundi sa 36 upita.