Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: da li ce se u uzicu resiti problem parkiranja?  (Pročitano 9984 puta)
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #25 poslato: 28.11.2006. 23:47:38 »

Da se objasnim, ....mislio sam da se malo cimne od trga jedan metar sa gornje strane , svakako ne NA TRGU celom...isto od pozorista malo ..;nece nam kultura zameriti za nase ljubimce na tockovima ...makar bi se tu parkirali ovi sto bi da se vide da idu u pozoriste ..a ovamo bi ostalo mesta za nas ovdasnje , koji smo odrasli pored tog pozorista i na tom trgu.Verujte mi ,jer sam tu parkirao auto do skora i nikome to nije smetalo ...,ni pesacima ni vozacima ,mesta kolko oces .Al j.b.ga, neko je hteo da bude pametniji od svih nas ....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #26 poslato: 23.01.2007. 03:25:18 »

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=17584

Муке возача и пешака у граду на Ђетињи

Ужичка главобоља због паркинга

Ако је судити по саобраћајној култури, ко зна када ћемо у Европу

УЖИЦЕ – У Ужицу је, изгледа, постало извесније добити новац на лутрији или у кладионици него наћи слободно паркинг-место усред дана у ужем градском центру. Одавно су ужичке улице постале тесне и уске за, из године у годину, све већи број аутомобила. Град у стешњеној котлини, прављен кад је моторизација била тек у повоју, сасвим је скучен и неприлагођен за око 17.000 разних возила, колико их овде има.


И ето неписаног правила – паркира ко где стигне. Заустави човек ауто на главној улици, који метар иза раскрснице, укључи сва четири мигавца и оде до продавнице. Баш га брига што је ту знак забране, што други трубе јер је затворио пролаз том траком, док је друга заузета возилима из супротног правца. Зачас ће он, могу мало и да сачекају. И онда на раскрсници хаос.

Саобраћајном културном ни већина пешака овде не може да се подичи. Ем, прелазе улицу на црвено, не хајући за семафоре (казне постоје, изгледа, само за возаче), ем, излећу на пешачки прелаз (чије линије се каткад једва примећују) кад им се прохте, просто се чудећи што им возачи у моменту не стају, што кочнице не шкрипе. А колико је „кршева” међу возилима, е, то је посебна прича и слика стандарда. Па и мотив више да се надлежни позабаве „гледањем кроз прсте” на техничким прегледима. Заиста, саобраћај у Ужицу и те како каска за Европом.

У свему, дакле, паркиралишта су важан проблем и овде. По неким проценама, фали око 1.500 паркинг-места. Има Ужице и једну јавну гаражу и којекаква (импровизованих) паркиралишта, али је све то недовољно. По неким најавама из Паркинг-службе комуналног предузећа „Биоктош”, размишља се о увођењу ограниченог паркирања у градском центру, налик решењу из престонице. Будеш сат-два – и склањај. Можда не би било лоше. Али шта са онима који се дуже задржавају, рецимо из другог дела града у центар долазе на радно место, а ауто им је понекад потребан током радног времена – једино да добар део месечне плате спреме за паркирање, да им у послу буде скупља дара него мера.

Чује се, последњих дана, и идеја о изградњи спратних гаража. Општинско веће покренуло је ту иницијативу, па предложило локације: код „Слободиног” стадиона и наспрам Народног музеја. То, наравно, прилично кошта, па се размишља о концесионарима који би те гараже на спрат направили и извесно време од њих приходе убирали.

У овако тесном граду возачи, хтели – не хтели, увелико прибегавају и остављању возила по тротоарима. Углавном поред својих кућа (мало је гаража), не могу кола у џеповима држати. Неки, ако су у центру, данима возило не померају, чувају место. А где су улице уске, ево проблема:  куда пешаци да пролазе. Провлаче се између паркираних возила, у исто време чувајући се од оних што коловозима јуре. Понегде, на периферији, уопште тротоара крај пута и нема. Ево, ових дана, уочи почетка коришћења новог здања Медицинске школе, у насељу Царина надлежни размишљају како да саобраћај овдашњом улицом учине безбеднијим, да ђаци сигурније овуда пролазе. А улица пре пола века пројектована, тесна до зла бога, док се наспрам ње пружиле простране ливаде на којима је врло лако направити добар пут до школе. Но, о прављењу новог надлежни, изгледа, не размишљају него кренули да „цеде суву дреновину”: да стару улицу по своме уреде. Свим власницима возила која су паркирана на узан тротоар – а реч је искључиво о аутомобилима власника који ту живе и деценијама их овде остављају, шта ће, немају где – наложили да одмах уклоне возило и да се јаве саобраћајној полицији. Људи су изненађени, решења немају, а никакво им није ни понуђено. Одлука је донета, ко те пита што с реалношћу нема везе и што у другим деловима града сви на тротоару паркирају и нико их не тера. Где кола да оставе, питају се житељи Царине, а пошто од одговора нема ни трага, спремају се да им „паук” гурне руке у кућни буџет.

Наравно, и овдашњи једини „паук” је саставни део ове опште саобраћајне слике, ноћна мора за немарне. На невољу, тих немарних као да је много више у скромним и јефтиним аутима, јер се ретко виђа да су каква луксузна или неки џип, не дај боже, понета овим камионом. Док народ то, по обичају, тумачи да се увек ломи тамо где је најтање, један полицијски челник је то у локалним новинама овако објаснио: „Ужичани не знају да то возило није у стању да понесе џип или пак неко возило са широким пнеуматицима. Зато су та возила заштићена, а не због тога што су велика и скупа.”

Дакле, ужички народе, скупљај паре да купиш нешто велико и луксузно, да ти ни једини „паук” ништа не може.

Б. Пејовић
[објављено: 20.01.2007.]
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #27 poslato: 23.01.2007. 22:00:36 »

To za taj pauk sam i ja cuo da je kao u losem stanju i da ne moze da podigne neki iole tezi automobil. To je takva beda da nemam reci. Bas vala, da imam nekog hamera ili nesto slicno, pa da lepo se svaki put parkiram pred opstinu pa da vidim jel mi ko sta moze. A tamo covek neki sa nekim trulim jugom ce da cvika gde god da ostavi kola. Mada, iz licnog iskustva znam da dodje neki budza, cimne mobilnim pauka, on te skloni za 15min i to isped tvoje kuce, i onda ovaj lepo udje na tvoje mesto. A kad ti zoves pauka za njega onda u opste ne dolaze. Znaci nije cak ni da dodju pa da se prepiru s njim, nego ne dodju uopste. To je Uzice... Evo bas kontam, nije to "to je Srbija" nego bas "To je Uzice". Ni vece selendre ni vece malogradjanstine. Nije dovoljno ako vlada kaze da imamo status grada, ko zna kad cemo mi to u glavama prihvatiti.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #28 poslato: 24.01.2007. 04:10:24 »

Mi treba da nabavimo jedno malo vozilo za vuchu. Tj. vozilo koje nece morati samo da dize kola .. nego ce moci i da ih vuche. To je mnogo praktichnije i lakshe i brze ..
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #29 poslato: 24.01.2007. 22:38:11 »

Pa da, ali u NY a ne ovde de su kola zbijena jedna do drugih i de bi ih ostetio dok ih iscupavas sa nekog travnjaka ili bi ostetio kola pored... Zato mislim da je pauk mozda bolje resenje, ali neki normalan a ne ono cudo. Btw znate li da u ns postoji "zeleni pauk" koji kupi vozila samo sa zelenih povrsina, znaci ne zanima ga da li je neko vozilo propisno parkirano vec da li je negde kao gde narusava prirodu i sva vozila koja su na zemlji (bukvalno, nisu na betonu gde bi trebalo nego su na zemlji, recimo tamo gde ulica savija i suzava se parking pa ima krajicak gde bi se moglo nesto i gajiti) ona su u opasnosti. Eto sta je grad.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.045 sekundi sa 35 upita.