Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3] 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Učestali napadi pasa lutalica na Užičane  (Pročitano 32609 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #50 poslato: 04.10.2007. 05:00:03 »

Nije isto.
1. Psi zhive od 7 do 12 (u extremnim sluchajevima 17) godina. Domaci, negovani psi, o kojima se brine kako gazda, tako i veterinar. Ovi ulichni ne prezhive 4-5 godina (oni koji umiru prirodnom smrcu, ne pregazheni ili ubijeni).
2. Sterilisan pas je manje agresivan.
Josh?
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #51 poslato: 04.10.2007. 05:26:08 »

... skoro sam imala situaciju, napala me kuchnica, bilo je barem 10 lutalica i to kod Vojvodjanske banke, kod gimnazije... bilo je kasno oko 1.30 h... trajalo je 15 min, a meni kao vechnost, jer su me okupirali, lajali, skakali po meni, a ja ni da maknem... tu istu kuchnicu vidjam i dalje oko crkve, blizu zivim, tako da mi nimalo nije prijatno...naravno da volim zivotinje i ne bih im naudila, ali zaista ne zelim da mi se slichno ponovi, ni meni ni nekom drugom... postoji adekvatno reshenje, na zalost nekih, ali shta da se radi...
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #52 poslato: 04.10.2007. 05:29:05 »


ali shta da se radi...

Govori tiho i nosi psa sa sobom Cheesy
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #53 poslato: 04.10.2007. 07:18:50 »

iskreno me zanima sta bi saovim sto su ga izjedali jel tuzio opstinu jel bilo sta od toga ...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #54 poslato: 04.10.2007. 09:40:11 »



ali shta da se radi...

Govori tiho i nosi psa sa sobom Cheesy


Govori tiho i nosi pusku sa sobom! smile A ako su i docu napali onda stvarno!!! Wink Ma kazem, ovde izgleda treba da se ceka neko resenje koje je podobno za vas "zelene" ali po meni deset psecih zivota vredi manje nego da neko bude samo jednom ujeden.

Ili da ih se lepo svi povataju i ubace u opstinu, pa nek tamo svako jutro capaju Tihog i odbornike za balls kad dodje na poso, da ih podsecaju da treba da rese problem. Onda bih i ja bio protiv direktnog uspavljivanja.
Sačuvana
Budalica 17 cm
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
budalica-veselica
Mesto: uzice
Horoskop: Ribe
Poruke: 117


« Odgovor #55 poslato: 04.10.2007. 21:59:23 »


... skoro sam imala situaciju, napala me kuchnica, bilo je barem 10 lutalica i to kod Vojvodjanske banke, kod gimnazije... bilo je kasno oko 1.30 h... trajalo je 15 min, a meni kao vechnost, jer su me okupirali, lajali, skakali po meni, a ja ni da maknem... tu istu kuchnicu vidjam i dalje oko crkve, blizu zivim, tako da mi nimalo nije prijatno...naravno da volim zivotinje i ne bih im naudila, ali zaista ne zelim da mi se slichno ponovi, ni meni ni nekom drugom... postoji adekvatno reshenje, na zalost nekih, ali shta da se radi...


I treba da te izujedaju...., shta cesh na ulici tako kasno Huh?
Sačuvana
G_E_O_R_G_E
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Horoskop: Rak
Poruke: 18



« Odgovor #56 poslato: 09.10.2007. 15:46:38 »


Neshto se mora reshavati. Ubijanje je je primitivan nachin koji bi trebalo da se izbegne..ali sve mi se chini da ce i ovog puta cuke biti otrovane..
Zalosno....

Najbolje je izvaditi im ochnjake...
Sačuvana
Vertigo
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 408


Nosce te ipsum!


« Odgovor #57 poslato: 09.10.2007. 17:25:27 »

Naravno da nisam za ubijanje-nikad!
Ima par kucica koji laju, eventualno nekolicina agresivnih, ali mislim da ako podviknes, oni se svi razbeze. Uostalom, zbog par njih "opasnijih" ubiti sve kucice u gradu?! Tako su i nas, trebali, sve da istrebe zbog "par manijaka".

Meni se licno nije desavalo nijednom da su kucici agresivni prema meni, kad god im pridjem, samo se izvale na ledja.  smile
Cini mi se da su vise zeljni paznje i mazenja, nego ujedanja.

Btw, mislim da ce se oni pre poklati izemdju sebe. Ne mali broj puta sam ih videla. Bande prave bre!  smile
Sačuvana

We rise only to fall... we die only to live...
we ask to dream in hopes of knowing...
he gives us a heart in hopes of feeling...

I am felling... it's you!
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #58 poslato: 09.10.2007. 18:18:44 »

Nadam se da cu se odmoriti od njih, jer napominjem, jurili su za mnom samo kad sam vozio skuter i nikad vishe. Ali vidjao sam da laju na prolaznike.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #59 poslato: 10.10.2007. 00:58:42 »

Znachi, opet dolazimo na to, da kerovi laju iz razloga shto su izritirani tochkovima, motorom ili chime vec. Znachi da u drugom sluchaju nisu agresivni.
Obichno su 'zrtve' oni koji ih mrze, shutaju, pljuju i na bilo koji nachin povredjuju.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #60 poslato: 10.10.2007. 01:06:41 »

hahaha, umal ne procitah ono zadnje kao "vredjaju" smile
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #61 poslato: 10.10.2007. 01:14:02 »

Da a kad stanem i izagim motor, oni i dalje nastavljaju sa lajanjem, s tim shto skachu da me ujedu za nogu. Ljudi ne mozete me ubediti ni jednim argumentom da ih ne treba skloniti sa ulice !
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #62 poslato: 10.10.2007. 01:17:22 »

Da, ispade da treba djuro da ide peske samo da oni prezive. More, za vrat i u buvaru! Cheesy
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #63 poslato: 10.10.2007. 01:23:50 »

Niko nije rekao da ih ne treba sklanjati sa ulice. Ovde je bila rech o nemilosrdnom ubijanju! Wink
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #64 poslato: 10.10.2007. 01:26:13 »

Pa nemamo to jos razvijeno, a ne moremo da cekamo. A sigurno da ih niko nece usvajati ili da ih saljemo na skolovanje van zemlje, tako da je ova generacija naebala.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #65 poslato: 10.10.2007. 14:01:32 »

Neka. Pochinje zima polako, pa cu da ih vidim hoce li imati snage da laju i ujedaju ko letos !
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #66 poslato: 10.10.2007. 17:33:12 »

Ne znam djuro, bojim se da se ti ne razialis u po zime pa pocnes da ih hranis... Cheesy
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #67 poslato: 10.10.2007. 17:37:55 »

Jedino !
Sačuvana
G_E_O_R_G_E
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Horoskop: Rak
Poruke: 18



« Odgovor #68 poslato: 11.10.2007. 15:51:20 »

bas te briga Djuka...eto ti prilike da vozis skuter kao sav normalan svet...ali zimi...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #69 poslato: 17.12.2007. 21:49:01 »

https://forum.uzice.net/index.php?action=unread

Učestali napadi pasa lutalica na Užičane

Nezaštićeni i ljudi i životinje

U poslednjih nekoliko meseci Užičanima je zbog ujeda pasa iz opštinskog budžeta na ime odštete isplaćeno nekoliko stotina hiljada dinara. U osam vansudskih poravnanja na ime obeštećenja isplaćeno je oko 300.000 dinara i to u pojedinačnim iznosima od 10.000 do 70.000 dinara


U poslednje vreme sve su učestaliji napadi pasa lutalica na građane Užica. Zbog ugriza ovih životinja pomoć u užičkoj bolnici, kako Danas saznaje, zatražilo je više od sto građana, a neki su najavili tužbe protiv užičke opštine. Čopori pasa lutalica okupirali su centralni gradski trg, dvorišta škola, vrtića, prostore ispred skoro svih gradskih institucija, od bolnice do stepeništa zgrade užičke opštine. Međutim, problem nezaštićenih ljudi, ali i nezaštićenih pasa, mogao bi uskoro da bude rešen, jer je u Požegi najavljeno otvaranje prihvatilišta za pse s područja šest opština zapadne Srbije.

Roberta Panića psi lutalice su, za veoma kratko vreme, tri puta napali. Poslednji put to je bilo prošle subote kod gradskog stadiona FK "Sloboda", dok je sa kćerkom šetao Omladinskom ulicom. Kaže da je pomoć zatražio u službi Hitne pomoći i da su mu tada rekli da su na istoj lokaciji i istog dana psi napali još jednu osobu.

- Krajnje je vreme da se tome stane na put. Ugrožena su prava čoveka, jer psi lutalice imaju veća prava od građana i imaju svoju državu u ovom gradu. Da bi se problem rešio prethodno se mora odgovoriti na pitanje ko je odgovoran za stanje u kojem ljudi postaju poslastice na meniju pasa - poručio je Panić, objašnjavajući da u prethodna dva slučaja nije podnosio tužbe protiv užičke opštine, ali da će to ovoga puta učiniti, ne zbog eventualne novčane isplate, već zbog potrebe da se zaštite i ljudska prava u gradu.

Da ovo nije usamljen slučaj potvrđuje i Slobodan Ristović, rukovodilac inspekcijskih službi u užičkoj opštini, koji navodi da je u porastu broj prijava građana.

- Zbog ujeda pasa lutalica veliki broj građana podneo je prijave. Neki su odštetu naplatili u vansudskom poravnanju ili tokom sudskih postupaka. Građani koji imaju medicinsku dokumentaciju mogu da podnesu zahtev opštinskom pravobraniocu, kako bi u vansudskom poravnanju ostvarili svoja prava, a ukoliko ne budu zadovoljni ostaje im mogućnost da tuže opštinu i povedu sudski spor - kaže Ristović, procenjujući da će posle funkcionisanja prihvatilišta u Požegi problem biti ublažen.

Da se opštini više isplati da budžetski novac uloži u humanu i zakonsku zaštitu pasa lutalica, a time i prava građana, ukazuju brojke o isplaćenim odštetama. Kako je Danasu rekao Obrad Jeremić, opštinski pravobranilac, tokom poslednjih meseci građanima je iz opštinskog budžeta na ime odštete isplaćeno nekoliko stotina hiljada dinara. - U osam vansudskih poravnanja na ime obeštećenja građana isplaćeno je oko 300.000 dinara, i to u pojedinačnim iznosima od 10.000 do 70.000 dinara. S druge strane, po tužbama, a na osnovu presuda i sudskog poravnanja, u osam slučajeva isplaćeno je oko 270.000 dinara, ali u svakom sudskom sporu opština mora da plati i sudske troškove u proseku oko 10.000 dinara. Pored toga, u pojedinim slučajevima potrebno je i veštačenje stručnjaka, pa se isplaćeni iznosi znatno uvećavaju - istakao je opštinski pravobranilac, dodavši da su građani u tužbama tražili odštete u pojedinačnim iznosima od 60.000 do 160.000 dinara.

Problem sa psima lutalicama u gradu mogao bi uskoro da bude rešen, jer će krajem decembra biti otvoreno prihvatilište za pse u Požegi, jedino u zapadnoj Srbiji. Objekat od sto kvadrata na parceli površine dvadeset ari moći će da prihvati sto pasa, a projekat košta oko osam miliona dinara. Učešće opština (Užice, Arilje, Požega, Čajetina, Kosjerić i Lučani) iznosi po 800.000 dinara, ali neke od njih još uvek nisu ispunile svoje obaveze.

Prema rečima Miljka Kragovića, direktora požeškog JKP "Naš dom", preduzeća koje je izvođač radova, pored toga što sve opštine nisu izmirile finansijske obaveze, ovo preduzeće bilo je prinuđeno da investira svojih 2,5 miliona dinara, a dodatni problem je što pojedine opštine još uvek nisu predložile po jednog svog predstavnika za koordinaciono telo koje bi trebalo da upravlja ovim prihvatilištem. Ipak, kako on navodi, Užice je svoje finansijske obaveze ispunilo, a prihvatilište bi trebalo da počne da radi krajem ove godine.

- Objekat od sto kvadrata s kapacitetom prostora za sto pasa, na dvadeset ari, gradi se u blizini Požege i ispuniće sve potrebne zakonske norme i procedure - rekao je Danasu Kragović i naveo da će u tom objektu raditi trojica radnika koji su prošli obuku prema evropskom standardima, u organizaciji Zoo-higijene iz Beča, i poseduju sertifikate za humano hvatanje pasa. Objašnjavajući da procedura podrazumeva najpre humano hvatanje pasa, prevoz specijalnim vozilom, veterinarski pregled i eventualno lečenje i čišćenje od parazita, smeštaj u prihvatilište i kastraciju, a potom vraćanje na gradske ulice ukoliko nisu agresivni, on poručuje da su psi lutalice na gradskim ulicama neophodni, ali u kontrolisanom broju.

- Problem nije moguće rešiti preko noći, jer je potrebno da se pridržavamo zakona i evropskih standarda. Mi smo tu da sa ulica uklanjamo agresivne pse i da s njima postupamo prema veoma preciznoj proceduri, ali i da pod kontrolom držimo poželjan broj pasa lutalica koji su neophodni svakom gradu - poručio je direktor požeškog "Našeg doma".


Problem u celoj Srbiji

Istakavši da problem napuštenih životinja nije samo problem Užica, već i cele Srbije, Elvir Burazerović, predsednik Organizacije za brigu i poštovanje životinja Orka, podseća da je lokalna samouprava nadležna da problem reši na zakonit, human i efikasan način.

- To je veoma kompleksan problem, budući da ima svoju zdravstvenu, higijensku i ekološku komponentu. Lokalna samouprava je odgovorna da pokrene programe kontrole populacije životinja, a ne da se gura glava u pesak i da se o tom problemu govori tek kada dođe do incidenata. Opština bi trebalo da usvoji strategiju zbrinjavanja napuštenih životinja na teritoriji Užica i to prema modelu beogradske strategije. Trebalo bi da počne sa obeležavanjem životinja, kao i aktivnosti u vezi s njihovom sterilizacijom i osnivanjem prihvatilišta i da u saradnji sa građanima i udruženjima za zaštitu životinja trajno i na human način reši problem - rekao je Burazerović lokalnim medijima u Užicu.


Nenad Kovačević
Sačuvana

fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #70 poslato: 17.12.2007. 22:01:44 »

da vidimo i to cudo...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #71 poslato: 17.12.2007. 22:04:04 »

Nadam se da ce ih na prolece, kad ponovo izadjem sa motorchetom, biti manje pasa na ulicama. smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #72 poslato: 11.03.2008. 19:35:30 »

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=134&status=jedna&vest=117628&datum=2008-03-11

Grizu decu i budžet

N. JANKOVIĆ

Ne prođe dan u gradu na Đetinji, a da na centralnim ulicama psi lutalice ne izujedaju nekog sugrađanina. Ogorčeni su Užičani čija su deca najčešća meta ovih čopora, ali i opštinari koji će za samo prva tri meseca ove godine, žrtvama morati da isplate oko milion dinara odštete.

- Neka plaćaju. Samo da tužbe ubrzaju rešavanje problema - najčešći je komentar Užičana.

Ovakav stav bio bi razumljiv, da Opština tokom prošle godine nije izdvojila milion dinara za izgradnju azila za pse lutalice u Požegi. U tom projektu, učestvovali su Arilje, Ivanjica, Kosjerić, Čajetina, Lučani, Čačak i Požega. Prihvatilište je odavno gotovo, ali još ne radi.

- U Užicu je alarmantno. Lutalice svakodnevno napadaju decu. Sa zebnjom i ogorčenjem dočekujemo svaku novu vest o odlaganju početka rada azila - naglasio je Slobodan Ristović, rukovodilac inspekcijskih poslova opštine Užice. - Bili smo najažurniji u plaćanju izgradnje azila, a problem još uvek nije rešen.

Krivac je - "papirologija". Čeka se mesecima konačna saglasnost Uprave za veterinu za početak rada azila.

- Uspeli smo da dobijemo bezbroj neophodnih dozvola, potreban je još jedan potpis da krenemo sa radom. U Užicu je stanje najkritičnije, pa će uklanjanje lutalica ovde početi krajem marta - kaže Miljko Kragović, direktor JKP "Naš dom" iz Požege, u čijoj je nadležnosti azil. - Užice je zaista najbrže i najodgovornije pristupilo projektu, zato sve činimo da posao što pre počne.
Pored spore administracije, novo odlaganje je prouzrokovala problematična nabavka specijalizovanih vozila.

- Ni jedna kompanija nija prihvatila zajedničku garanciju osam opština da vozila kupimo na lizing. Na kraju smo od sopstvenih sredstava kupili ove automobile i posebna priključna vozila - kaže Kragović.

u JKP "Naš dom" ističu da je rad prihvatilišta koncipiran po najvišim evropskim standardima.

ODŠTETA DO 160.000 DINARA

MILIONSKE odštete žrtvama, tužbe udruženja za zaštitu životinja u slučajevima kada su se psi uklanjali "po staroj praksi", i nekoliko stotina izujedanih građana, porazan je bilans dosadašnjeg rada u podizanju međuopštinskog azila. Očekuju se i presude po tužbama koje su pristigle u međuvremenu, a građani po pravilu traže pojedinačnu odštetu od 60.000 do 160.000 dinara.
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #73 poslato: 12.03.2008. 00:28:01 »

Chuo sam da ima ljudi koji ih namerno shutaju, ne bi li ih kerovi ujedali i to im je bio povod da tuzhe opshtinu Cheesy

Xxaa ,koji bolidi !
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #74 poslato: 19.03.2008. 02:30:23 »

Vise uopste nije bezbedno izaci sa detetom na trg . Ja neko vece nisam mogla da pustim dete da trckara po trgu od lutalica koje su jurile kao lude ! Nije mi jasno da niko nista ne preduzima po tom pitanju ?  icon7
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.527 sekundi sa 35 upita.