Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Rusi, Ameri i antiraketni stit  (Pročitano 33753 puta)
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« poslato: 24.04.2007. 18:22:52 »

Citat
SAD, Rusija i antiraketni štit

15:27 | Izvor: Beta
Najavljen nastavak pregovora između SAD i Rusije o antiraketnom štitu.

Pregovori će biti nastavljeni: predsednici Buš i Putin
Pregovori će biti nastavljeni: predsednici Buš i Putin
Razgovori SAD i Rusije o razmeštanju američkog antiraketnog štita u Evropi biće nastavljeni, izjavio je danas u Moskvi zamenik šefa ruske diplomatije Sergej Kisljak. Nakon razgovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog sekretara za odbranu Roberta Gejtsa u Kremlju, Kisljak je novinarima izjavio da je razgovor bio "veoma ozbiljan i principijelan" i da će biti nastavljen na ekspertskom nivou.

"Nadamo se da će taj razgovor dati jasniju sliku", rekao je diplomata.

On je naveo da se obe strane slažu da postoji "mnogo mogućnosti za saradnju u rešavanju mnogih svetskih problema, koji zahtevaju pažnju
država, kao što su Rusija i SAD".

"Za širenje našeg partnerstva neophodno je uzeti u obzir zabrinutost druge strane. Razume se da je u tom kontekstu u razgovoru (Putina i Gejtsa) bilo reči o našoj zabrinutosti, pa i povodom razmeštanja raketnog štita SAD u Evropi", rekao je Kisljak.

S američke strane je bila potvrđena spremnost da se nastavi dijalog o tim pitanjima, dodao je on.

Na početku razgovora sa Gejtsom, Putin je najavio da se "otvara veoma sadržajna sezona u rusko-američkim odnosima", pošto predstoji čitav niz bilateralnih kontakata.

Ruski predsednik je najavio da će danas telefonom razgovarati s američkim predsednikom Džordžom Bušom, a da će njihov naredni sastanak biti na samitu Grupe osam u Nemačkoj, u junu.

Gejts je izrazio uverenje da Moskva i Vašington zajedničkim snagama mogu da "postignu veoma mnogo", a da bilateralne odnose treba razvijati na bazi jednakosti i uzajamnog poštovanja.

Sekretar ruskog Saveta za bezbednost Igor Ivanov izjavio je ranije da Moskva namerava da "izloži svoje viđenje američkog plana, sa tačke gledišta bezbednosti Rusije i međunarodne bezbednosti".

Prvi potpredsednik ruske vlade Sergej Ivanov rekao je da Rusiju brinu američki planovi i da ona ne razume zašto je neophodno instaliranje
raketnog štita u Poljskoj i Češkoj.



E sad, ko kaze da to trvenje istok-zapad vise ne postoji? I kako ameri misle da grade dobre odnose kad i dan danas se ogradjuju od rusa?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #1 poslato: 24.04.2007. 19:29:21 »

pa ameri kao razloge navode nuklearnu pretnju Irana, sto je smesno, kao da sad je iran ne znam kakva pretnja Americi... u svakom slucaju jednostavno ameri ne zele uticaj rusije van rusije, dok bi oni dvoje pohlepne prste svuda da cuskaju i ceo svet je njihova intersena zona to je i malom detetu jasno... mada rujosi nisu ono sto su bili za vreme jeljcina, putin ih je polako vratio na put sveteske sile, ciji se stav mora uvazavati...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #2 poslato: 24.04.2007. 19:31:20 »

Ali sta brane Ameriku od Irana u Ceskoj i Poljskoj? Nekako se sve brane bazama oko rusije. A s druge strane kazu "mi smo za dogovor".
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #3 poslato: 24.04.2007. 19:38:39 »

cudi me da rusi to tako mlako komentraisu...jbg parice su ono sto rujosi nemaju...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 24.04.2007. 19:41:38 »

Jest. Evo sad mi ortak kaze "pa to su defanzivne rakete, sta se busaju?" Pfff... Pa tesko da bi se ruje bunile da su to defanzivne.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #5 poslato: 24.04.2007. 19:45:57 »

ma da, ameri su mi skroz "defanzivni"  icon2
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #6 poslato: 24.04.2007. 19:48:15 »

Jest, "brane" se po celom svetu. Ni zemlje koja se vise brani, ni zemlje koja je manje rata videla na svojoj teritoriji.
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #7 poslato: 27.04.2007. 06:08:38 »

Samo ime antiraketni shtit kazhe da se radi o shtitu znachi nije u pitanju primarno ofanzivno oruzhje. E sad mozhe li ono naknadno da se upotrebi kao ofanzivno o tome ne bih sada. Sa Iranom koji razvija nuklearno oruzhlje pretnja je legitimna. No, niko ne brani Rusima da i oni naprave svoj antiraketni shtit, shtavishe mozhda bi bio i bolji od americhkog. Problem je shto Rusi josh uvek nisu toliko laki da odreshe kesu a sve to koshta, pa im je trenutno lakshe a i jeftinije da galame.

Nego ovo mi je zanimljivo : Ne bi Rusi toliko galamili oko toga, osim ako to mozhe poprilichno ili potpuno da zaustavi te njihove rakete od kojih Amerika toliko strahuje decenijama. No onda proizilazi da u stvari i Rusi drzhe Ameriku na nishanu pa im smeta shto sa podizanjem shtita izgleda nece to vishe moci tako efikasno da rade, te to opet opravdava Amerikance shto podizhu taj shtit.

Eto, ako im bash smeta, neka i Rusi naprave svoj shtit, pa neka ga stave i kod nas. '99-te nam je bash trebao a kako ide ovo sa Kosovom mozhda nam opet i zatreba.
« Poslednja izmena: 27.04.2007. 09:25:46 GradjaniN » Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #8 poslato: 27.04.2007. 06:15:43 »

Pa cek, ali mislim da amerima rusi vise i nisu neki problem, ali oni ih jos tretiraju ko da jesu. Simplifikovano, oni cute i ogradjuju ruse a kad se ovi pobune, zasto to rade, onda ameri kazu "e pa vidite da se bune, znaci da se treba braniti od njih. Pa svako bi se bunio da ga nabedjujes. A da se od Irana stite u Poljskoj i Ceskoj, to nema logike. Kao sto rekoh, brane se od necega po celom svetu. Hm, strange...
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #9 poslato: 27.04.2007. 06:54:38 »

Ne mislim da ogradjuju Amerikanci Ruse, vetj sebe. To ispada tako jer se dobar deo NATO-a granichi sa Rusijom. Znachi "Ugodno sa korisnim" . No, najveci deo Ruske granice je potencijalno "neogradjen".
I shta sad? - Podignu Amerikanci shtit samo za sebe, a onda EU kazhe svojim NATO chlanicama "Eto, ostavi vas glavni saveznik na cedilu bez "zashtite", 'ajde mi da jachamo nashu EU vojsku i pravimo nash EU shtit ." Suvishe je to lepo da bi bilo istinito.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #10 poslato: 27.04.2007. 06:59:11 »

pa od cega se stite oni uopste? Sad to meni nije jasno...
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #11 poslato: 27.04.2007. 08:57:49 »

Vidish shadow, sve je bilo lepo dok si imao dve nuklearne velesile koje su se drzhale u pat poziciji. U poslednje dve - tri decenije broj zainteresovanih strana se povecao. Ispada da danas svaka zemlja sa dovoljno jakom industrijom mozhe da napravi nuklearno oruzhje. Problem je shto uvek postoji neki fanatik spreman da povuche obarach, ako ga ima. Dalje, najveci problem kod nuklearnog oruzhlja je njegova radioaktivnost. Da je to neka stvar koja samo sprzhi i rasturi grad rokali bi se ljudi time vec u lokalnim skubima k'o od shale, chak mislim da takvo oruzhje ne bi ni bilo mnogo interesantno.

Ovako prvo nekoj zemlji koja ima novca i mogucnosti dune da naprave reaktor, npr. treba im vishe struje. Pa onda krene separacija radioaktivnog materijala, navodno treba im bolje gorivo ili kao vrshe precishcavanje nuklearnog otpada. Istovremeno paralelno krene razvijanje raketnog programa. I onda jednog dana osvane vest da je nuklearni klub dobio josh jednog clana. Prvo su to neke manje rakete "pogodne za komshije" a relativno brzo se zavrshi sa ICBM-ovima. Jednom kad neki rezhim osvoji tehnologiju onda je broj "glava" samo pitanje raspolozhivih sirovina i sumanutosti tog rezhima.

Od chega se Amerikanci shtite? Mislim da se oni vode time shto smatraju da mozhe da se dogodi neki lokalni nuklearni konflikt sa nekom zemljom tipa Irana gde se u nuklearnoj razmeni ne bi lansirale hiljade nuklearnih projektila nego neki mali broj dovoljno da ne dodje do nuklearne zime i da ne strada ceo svet, te da shteta bude ogranichena npr. samo na  njih + NATO saveznike i protivnika, te bi takva stvar bila vrashki korisna da smanji i/ili eliminishe shtetu po njih. U svakom sluchaju - "Sigurnosti nikad dosta.", narochito kad si najomrazhenija zemlja na svetu.
« Poslednja izmena: 28.04.2007. 07:27:33 GradjaniN » Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #12 poslato: 24.05.2007. 19:36:21 »

pa bice da rujosi nece sedeti skrstenih ruku dok ih "ovi" ogradjuju raketnim stitom za "odbranu od irana" inace pored evrope planiraju da postave raketni instalaciju u jednu kavkasku zemlju naravno opet za "odbarnu od irana"  
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #13 poslato: 24.05.2007. 23:15:00 »

Pa ni ne treba da sede. Ja mislim da bi bilo dobro da oni i kod nas instaliraju malo odbrambenih raketa, makar onih protivavionskih poshto nam amerikanci to sigurno nece dati, a lako mozhe opet da nam zatreba. Samo sa ovakvom vladom teshko ce to ici...
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #14 poslato: 25.05.2007. 01:20:15 »

ovi ameri su stvarno puni kesa sad su nakrcali, ne zanm, nekih 19 ratnih brodova u persiskom zalivu sa oko 140 aviona na nosacima i imace neke vojne vezbe da bi navodno demonstrilrali silu Iranu...boze, kakvi prepotentni smaradovi...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #15 poslato: 28.05.2007. 17:52:28 »

evo malog obrta situacije, austriski premijer istakao ja da je nedopustivo da "raketni stit" bude samo bileteralni sprazumSAD-a, Poljske i Ceske, vec treba prosiriti to na neku vrrstu kontinentalne rasprave, i opravdati svrishodnost ovakvog projekta, dok  cesi najavljuju navodno velike "antraketne" demonstracije za 4.jun kada bus dolazi u posetu ceskoj....
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
nikmen
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
nikola kovacevic
Mesto: uzice
Lokacija: krcagovo
Država: srbija bre
Horoskop: Strelac
Poruke: 25


« Odgovor #16 poslato: 28.05.2007. 18:00:54 »

Amerikancima je svako pretnja ko ima nuklearnu bombu pa cak i iran

srbi ce jos malo da naprave jednu!!!!!
« Poslednja izmena: 28.05.2007. 18:56:54 Pedja, Reason: izbacen nepotreban citat » Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #17 poslato: 29.05.2007. 02:58:18 »

Oce li da naprave? smile Pa mi i obicnu elektricnu sijalicu sa niti, cuvenu "krusku" uvozimo sada, a da ne kazem nesto vise...

Okruzuju oni rusiju i dalje, samo ne znam zasto... A i koji su to debili, pa sad ce svako rat sa njima da svede na terorizam, kakvi crni projektili, interkontinentalne stvarcice i ta cuda... Ajooooj!
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #18 poslato: 04.06.2007. 23:14:19 »

da dodamo ovoj situaciji i kineze...




deo clank koji je objavljen u Politici:

Против превентивних напада

„Чајна дејли”, пекиншки дневник на енглеском језику, не разуме зашто се Пентагон чуди што Кина жели да има боље ракете, подморнице или авионе, кад то жели да има свака земља која држи до свог суверенитета и територијалног интегритета. „Пентагон није у стању да толерише модернизацију оружаних снага у земљама које нису у савезу са Сједињеним Државама”, истиче се у коментару. Од Кине се тражи да буде транспарентна у извештајима о војним издацима, а онда се ти извештаји напросто игноришу. У тексту се одлучно одбацују тврдње Пентагона да Кина „може бити ангажована и у превентивним нападима, можда на циљеве далеко ван својих граница (алузија на радијус пројектила до територије САД?), ако се оружаном силом штите или протежирају главни национални интереси, што укључује и полагање права на територију”. (Ово је највероватније алузија на Индију, с којом Кина још није окончала све старе територијалне спорове.) „Кина никад није користила превентивне нападе”,  каже озлојеђени аутор текста. „То није елемент њене одбрамбене стратегије. Кинески кодекс понашања налаже: никад нећемо напасти, осим ако смо нападнути, а ако смо нападнути, свакако ћемо узвратити. Превентивни удари су образац америчке војне стратегије. Пентагон свој ментални склоп приписује другима.”

На крају ових коментара се подсећа да свака суверена земља има право да модернизује своју армију ради одбране суверенитета и територијалног интегритета. Кина, тврди се, не прети никоме и њена оружана сила намењена је само одбрани.



Менталитет иза штита

Иако су тачне кинеске оцене да се овогодишњи извештај Пентагона не разликује много од претходних, једна важна новина ипак пада у очи, макар колико била узгредна: Вашингтон не скрива незадовољство због успешне војне сарадње између Кине и Русије. То незадовољство је досад било пригушивано, иако је Кина главни купац руских модерних авиона и подморница. Није било ни већих стрепњи од јачања Шангајске организације за сарадњу, безбедносне констелације у којој су, поред Кине и Русије, још четири централноазијске земље, јер је она укључена у борбу против међународног тероризма и по организацији и деловању није антагонистички пандан НАТО-у.

Изгледа да је незадовољство Пентагона кинеско-руском војном сарадњом сада проистекло из чињенице да Кинези у својим спољнополитичким анализама отворено говоре о настојањима САД да, ширењем НАТО-а на исток, „заокруже” Русију. Уз то, кинеско гледање на изградњу америчког антиракетног штита у источној Европи блиско је руском. Ни Кинези не верују да ће амерички пројектили пресретачи бранити Американце од иранских или севернокорејских ракета, а верују да би они могли да имају на нишану руски нуклеарни арсенал.

Амерички „менталитет иза штита” темељи се, по оценама кинеских стратега, на три кључна елемента. Прво, Американци су увек заступали концепт „апсолутне безбедности”, због историјских поука из Перл Харбора 1942, а сада и због терористичког напада на Њујорк 2001. Друго, пошто су уверени да је у модерном рату најпресуднија висока технологија, они су опседнути балистичким савршенством: да „метак пресретне метак”. Треће, САД су увек тежиле глобалној доминацији, а од краја хладног рата више него икад раније. Заступници глобалне доминације виде противнике најпре у онима чија је оружана моћ изазовна – а то су Руси.

Отуда закључак кинеских стручњака за геополитику гласи: модерно оружје ће пре условити него зауставити рат. Боље је спречити сукоб, него се спремати за њега. Боље је смањити број копаља, него увећавати штит. И, најзад, боље је тежити колективној, него индивидуалној безбедности.


Драгослав Ранчић
[објављено: 03.06.2007.]
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 05.06.2007. 04:46:17 »

Pametno... Secate li se kad je onaj americki spijunski avion oboren u kini (ili je prinudjen bio da sleti) pa kad su ameri mislili da mogu da se prete sa kinezima, a ovi im pokazali zube? Bilo je maltene na ivici rata.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #20 poslato: 05.06.2007. 05:15:04 »

haha znam za tu pricu kada su ovi kao pretili da ce "zaratiti" ako samo saraf bude odsarafljen a kinezi uzeli i rasklopili ga celog  icon6 jasta
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #21 poslato: 09.06.2007. 08:41:03 »

Vidim ni Rusi ne sede skrshtenih ruku - testirali su novi ICBM projektil. Ako nemash para za svoj shtit, onda napravi bolju raketu pa ubedi onoga ko ima para za shtiti za mu je shtit uzaludan, mudro nema shta. Samo shto ce Ameri sada josh vishe da zagrizu za taj shtit. Njima ionako svaki scenario nuklearnog rata pochinje sa: "Reshili Rusi, Kinezi, Iranci... da lansiraju nuklearke na Ameriku...".

Ja se jedino brinem shta ce biti kad se Iran dokopa rakete takvog tipa.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #22 poslato: 12.06.2007. 05:33:07 »

ma koji iran... culi ste za ovaj ruski predlog o zajednickoj radarskoj i anti raketnoj bazi u azejberdzanu... pa ako je taj stit samo protiv irana nema razloga da ne pristanu na taj predlog, hehehe zezaju rusi amere najopsnije, ovo nisam odavno "doziveo"...

a jadni poljaci ispostavilo se da ameri ne da nece da sklope savez sa poljacima i ustupe im patriot rakete, kako su to poljaci zahtevali, vec ameri ocekuju ogroman finansiski angazman i samih poljaka u izgradnji instalacija...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #23 poslato: 14.06.2007. 20:44:37 »

Dok se ameri i rusi pesniche Iran se pumpa sa strane. Nisam pristalica ali treba podrzhati Amere protiv Irana bar dok medjusobno ne zaglave u nekom novom Vijetnamu. (A i pravi Vijetnam je blizu.)

Shto se tiche Poljaka igra se na kartu chuvene poljske Rusofobije, koja i nije nimalo sluchajna.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #24 poslato: 15.06.2007. 04:19:11 »

jezivo me iritira amerikanizacija sveta i ta neka hegemonija koju amerikanci zele da neametnu svetu, gde svi moraju da slusaju americkog presednika... inaca frapantan je podatak da samo 12% amerikanac poseduje pasos, zanci da su oni operisani od svega i njihova spoljan politika je jednostavno refleksija totalnog "nepoznavanja" ostatka sveta, sve pokusavaju da  skroje po svojoj meri... neko mora da povuce crtu, ne morate da se tripujete ne mislim da je srbija ta koja treba da se isprsi, ali mi osecamo dirktne posledice americke bahate spoljne politike... zemlaj koja potrosi 500 milijardi dolara godisnje na vojni budzet, a druga na toj listi 52 milijarde, ne moze da prica o nekoj mirnodopskoj politici...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.732 sekundi sa 36 upita.