Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: top 10
saving private ryan - 1 (4.8%)
cross of iron - 1 (4.8%)
kelly`s heroes - 1 (4.8%)
too late the hero - 0 (0%)
das boot - 1 (4.8%)
the dirty dozen - 1 (4.8%)
the eagle has landed - 0 (0%)
midway - 0 (0%)
band of brothers - 3 (14.3%)
the bridge on the river kwai - 0 (0%)
a bridge too far - 0 (0%)
stalingrad - 1 (4.8%)
the big red one - 0 (0%)
battle of britain - 0 (0%)
tora!tora!tora! - 0 (0%)
battle of bluge - 1 (4.8%)
the longest day - 1 (4.8%)
the latters of iwo jima - 2 (9.5%)
paton - 0 (0%)
where eagels dare - 1 (4.8%)
the thin red line - 1 (4.8%)
enemy at the gate - 3 (14.3%)
hell in pacific - 0 (0%)
sand of iwo jima - 1 (4.8%)
pearl harbor - 2 (9.5%)
desert rats - 0 (0%)
Svolochi - 0 (0%)
Ukupno glasova: 9

Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: top 10 filmova na temu Drugi Svetski rat  (Pročitano 36551 puta)
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« poslato: 07.05.2007. 04:48:37 »

vise ih se nisam setio, neke sam gledao samo po jednom kao klinac...  Cheesy a sve mi je dalo ideju juce ujutro:

Sredjujuci kucu nakon krecenje resim da sredim  svoje cd-ove i tamo naletim na uredno slozenu od prvog do desetog, moju top 10 listu najboljih filmova na temu drugog svetskog rata ( na sopstvenu veliku zalost neki cd-ovi ne rade ali moram se potruditi da obnovim ovu kolekciju) pa rekoh sebi daj da podelim ovo sa vama...necu mnogo smarati sa komentarima...

1.   Saving Private Ryan- svaki komentar je suvisan. Film koji je sa toliko paznje i detalja odradjen da sam ja fasciniran ( mada ova recenica koja izrazava moju licnu fascinaciju i nema neku tezinu, ali  kritike od strane strucnjaka za scenografiju i kostime su fantasticne), akcione skvence su besprekorne i blize od ovoga nikada necete biti oruzanom sukobu, bar ne putem filma...ovo je po meni najbolji ratni film ikada snimljen i svaki drugi ce samo liciti na ovaj...

2.   Das Boot – nemacki film koji govori o posadi podmornice i njihovom kapetanu u cuvenom “podmornickom ratu“  u pokusaju blokade Velike Britanije. Inace u toj podmornickoj blokadi ucestvovalo je oko 40 000 nemaca a prezivelo ih je svega nesto vise od 5 000, u cetri godine ratovanja. Film je realistican i napet a zbog ambijenta podmornice, u kome se odvija veci deo radnje filma, na trenutke je vrlo klaustrofobican...odlican film, sa dobrom tematskom muzikom...

3.   A Bridge Too Far - film o istinitoj neuspeloj saveznickoj operaciji ’’Marketgarden’’. Radnja se razvija od planiranja preko pokusaja realizacije, sve do neuspeha i povlacenja. Pravi ratni film, koji prikazuje akciju od najvisih glavnokomandujucih instanci pa sve do obicnog vojnika na terenu.
 
4.   Cross Of Iron – film koji prati period povlacenje nemackih vojnika iz okupiranih delova SSSR-a i kada je poraz vermahta vec bio izvestan. Svako ko je kao decak odgledao ovaj film ne moze da ne ostane opcinjen likom kaplara Stajnera ( fantasticni James Coburn ). Film je nasoj publici ostao verovatno u secanju i po pojavljivanju Slavka Stimca u ulozi zarobljenog ruskog decaka-vojnika... uvod u film i onaj deciji naci hor je jezivo dobar...

5.   Band Of Brothers – iako je ovo mini serija HBO-a jednostavno ne moze da bude zaobidjena jer je svaka epizoda odlican mini film. Nasoj publici ( koja nije postovalac piratereije kao ja pa je seriju odgledao jos pre tri godine kada se i pojavila) je predstavljena na Pinku u vecernjem terminu...Dovoljno je samo reci da je seriju rezirao Stiven Spilberg uz pomoc Tom Henksa ( proslavljnih likova iz oskarom nagradjivanog Saving Private Ryan-a) pa da vam bude jasno o kom kvalitetu je rec...Ja sam dest epizoda odgledao u dahu za jedan dan ( sto nije za pohvalu, izdangubiti na ovaj nacin dan i ostaviti oci na monitoru ali bilo je jace od mene)

6.   Kelly`s Heroes – scena kada Kint Istvud, Donald Saterlend, Teli Savalas prilaze tenku i sklapaju dil sa nemackim komandirom tigar tenka je antologiska. Jedan komican i ne preterano realan pogled na 2. svetski rat...kao sto na plakatu od filma pise ’’they set out to rob a bank...and damn near won war instead!’’  sta reci nego odlican smekerski film...

7.   The Dirty Dozen – posebna prica o ovom filmu je nepotrebna, kultni ratni film, sa odlicnim Li Marvinom u glavnoj ulozi...

8.   The Eagle Has Landed – mozda ce svi reci da ima i mnogo boljih filmova, ali meni omiljeni Majkl Kejn koji perdvodi specijalnu jedinicu padobranaca da otmu Cercila na samom tlu Velike Britanije, po podatcima nemackog spijuna koga glumi ne manje odlican Donald Saterlend mi je dovoljno dobar razlog da provedem 2 sat uz ekran...

9.   Midway – film o odlucujucoj pomorskoj bitci koja je preokrenula stanje ’’stvari’’ na Pacifiku u drugom svetskom ratu, svakako rec je Midvejskoj bitci. Dobar film koji pokazuje sled komandnih oluka na obe strane i naravno posledice na obe strane...( dugo sam razmiljao da umesto ovog filam na deveto mesto stavim film Tora!Tora!Tora! slican je karakter i stil filma, prikazuje obe strane i japansku i americku, samo je u piatnju napad na Perl Harbur)

10.    The Bridge On The River Kwai – kultni film koji jdnostavno ne moze da zaobidje jednu ovakvu top list, film, dobitnik sedam oskara i sa cuvenom temom iz filma, mozda zasluzuje bolje od desetog mesta ali eto ja se nisam vodi nekim kritikam vec nekim licnim utiskom, koji mozda nije respektabilan....

Znam da cete reci da mnogi filmovi nisu usli ovde ali eto ostavljam vama da iskomentarisete listu i glasate...takodj Pedja ce reci da je ovoj temi mesto u pdforumu film ali ja mislim da sobzirom da je tema usko vezana ’’ratnu masineriju’’ sa istoriskom podlogom millim da je ovoj temi pravo mesto bas ovde...

evo i skupio sam plakate filomova da vas podsetim...  smile

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #1 poslato: 07.05.2007. 05:05:53 »

Pa fon, sto ne ubaci i "neprijatelj pred vratima", "hitlerovi poslednji dani" i tako neke?
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #2 poslato: 07.05.2007. 05:15:23 »

pa imas enemy at the gate...tacno zaboravio sam Der Untergang, pa rekoh da cete dopunjavati listu...sto ti nisi glasao  Cheesy ...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #3 poslato: 07.05.2007. 05:19:25 »

Vidi, stvarno ima neprijatelj pred vratima! smile Pa nisam gledao pola filmova pa ne mogu bas da sudim najbolje...
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #4 poslato: 07.05.2007. 05:23:50 »

nije frka glasas za one koje volis, tako sam i ja satavio moju listu
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 07.05.2007. 05:27:29 »

Eto... smile
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #6 poslato: 07.05.2007. 05:39:06 »

mozda ovo nema veze sa temom ali ima sa filmom neprijatelj pred vratima, za mene je scena orgazma rakel vejz u onoj spavaoni, najbolji, hocu da kazem najrealniji, filmski orgazam ikada snimljen...  
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 07.05.2007. 05:44:11 »

Uh, ja se samo secam da je dobra riba, a nista drugo. Nesto mi ta scena i nije sexy, bar kroz secanje. Jbt, al dobra je fora, u onoj spavaoni, medju onim ljudima, socijala, a oni samo na sex misle. smile
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #8 poslato: 07.05.2007. 06:01:08 »

scena je vrhunska i odlicno odglumljena...mada mi je film mlak, onako... s`obzirom da je prica o istoimenom liku Vassili Grigoryevich Zaitsev koji je navodno ubio oko 300 nacista. njegova pusak je i danas izlozena u Volgogradu u muzeju posvecnom staljingradskoj bitci...


evo i Zajcovih pocasnih oznak

Title of Hero of the Soviet Union (22 February 1943).
Title of "Honorary Citizen of the Hero City Volgograd" (7 May 1980).
2 Order of Lenin
2 Orders of the Red Banner
The Order of the Patriotic War, 1st Class
For the Defence of Stalingrad
For the Victory Over Germany

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #9 poslato: 07.05.2007. 06:35:03 »

inace dosdno mi je pa da dopunim pricu o duelu snajperista opisanom u neprijatelju pred vratima... dok je ruski snajperista stvarno postojao, sa druge strane se vode velike polemike o postojanju nemackog snajperiste majora Erwin König ili ako babrate po netu nacice te i ovo ime vezano za istu osobu Heinz Thorvald. Po sovjetskim izvorima nema dileme on je postojao i navodno je bio najbolji snajperista u nemackoj vojsci sa preko 400 verifikovanih pogodaka. Navodno je to ime u dokumentima koje je pokupio sam zajcev nakon ubistav istog. Sa druge strane u nemackim arhivima nepostoji ni jedan jedini podtak da je snajperista pod ovim imenom ikada postojao. Dok neki smatraju da je to odradila ss propagandan masina jer bi smrt odlikovanog heroja lose uticala na moral vojske, istoricatri tvrde sledece

-No records of the SS ever being in Stalingrad have been found.

-The SS had very few snipers as they viewed this role as a dishonorable way to fight. Sniping was a task for the Wehrmacht.

-No active sniper was ever given a rank as high as Major (Sturmbannführer), as snipers were expected to serve on the battlefield, not to lead.

-At the end of the war, Germany's best sniper was a 21 year old Private (Gefreiter) by the name of Matthäus Hetzenauer with a total of only 345 confirmed kills, compared to Konigs supposed 400+ confirmed kills.

-Soviet propaganda was rife with fictitious stories to boost morale during a time when the war was so uncertain. The Battle of Stalingrad was the turning point for the German offensive into Russia.

 
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #10 poslato: 07.05.2007. 08:50:13 »

a mozhe li ovde npr da se svrsta nesh kao "Pijanista" ili "Shindlerova lista" ? Ja bih za Listu glasao isto momenta ....
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #11 poslato: 07.05.2007. 09:03:38 »

Tezak izbor gledao sam vecinu filmova.. glas ide za "Neprijatelja pred vratima" koji mi je zaista impresivan i dosta napet u nekim momentima..

Kad vec pominjete pricu o Hitleru meni se najvise dopada Hitler: Rise of evil koji je veoma realno odradjen i prati istoriju u detalje kako je Hitler dosao na vlast izvanredno uradjeno - snimljeno kao serija pa potom prebaceno kao DVD izdanje, Robert Carlyle ima sve cestitke za ulogu Hitlera zaista impresivno.. Der Untergang je takodje solidan ali se odnosi na kraj rata i propast Wermacht-a
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #12 poslato: 07.05.2007. 12:01:07 »

auuu.... fon, zakazao si sto se mene tice!

gde su ti naslovi kao sto su:

the boys from brasil
shindler's list
??

pao si na holivudske fore, a ne na tematiku o kojoj pricas smile
uzas Sad
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #13 poslato: 07.05.2007. 14:53:07 »

E i ja sam kontao to, kao pijanista, sindlerova lista, trci koliko te noge nose, ali to nije to. Tamo gore su odredjene bitke i u fokusu je bas rat, a u ovim naslovima je konkretno neki lik za vreme rata i rat iz njegove perspektive. Mislim to nije rat znaci, to nije ratni film, zna se sta je ratni film bre! Tako da, momci, zae'bali ste ste. smile

Mlakonje.  Tongue
« Poslednja izmena: 07.05.2007. 15:58:33 shadow » Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #14 poslato: 07.05.2007. 16:32:48 »

daj.. postedi nas tvog tumacenja smile

covek je stavio temu WW2

pored toga, komentarisali ste scenu sexa u "enemy at the gate". Jel to bitka kakvu prihvatas? smile
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #15 poslato: 07.05.2007. 16:35:20 »

Prihvatam! smile

Al vidi se po filmovima na kakve se misli...
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #16 poslato: 07.05.2007. 17:09:48 »

prosto mi je neverovatno da neko moze da pomisli da sam namerno izostavio sindlerovu listu, film koji je na samom vrhu mojih omiljenjih, ali stvarno ako obratite paznju na naslove to su filmovi sa naglaskom na akcioni segmenti i na iskljucivo period od 39-45 Momci iz brazila svakako je odlican film ali nije jedini gde se provlace light motivi iz WW2...znaci akcija, uniforme, na to sam ciljao...

e stavrno sam preterao sa tim seksom...ali eto i to ga ima u ratnim filmovima  smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #17 poslato: 07.05.2007. 21:22:14 »

Hej nije fer dodajes filmove naknadno smile salim se ja se slazem sa senkom u tumacenju da se filmovi ovde pomenuti odnose najvise na same scene rata tj. borbi u tom periodu jer ovo je ipak prica o ratnoj masineriji ne o samom filmu i umetnosti iza nje Wink
Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #18 poslato: 08.05.2007. 16:04:35 »

Interesantna tema, mada moram da priznam da mi je zao sto "The Tin Red Line" (obe verzije) nije u prvom planu. Inace, i ja vise volim filmove iz WWII u kojima se pojavljuju Svabe klanjanje, ali ako gledamo artisticko dostignuce, "Tanka crvena linija" je blizu "Apokalipse". Kad sam bio mladji, "Gvozdeni krst" mi je nekako lezao (sniman u nasoj bivsoj zemlji) zbog doze humora, a sada bih glas dao necem gorkijem...
Sve zavisi sta je bazni kriterijum - ako je gola tuca primarna, scene iz "Spasavanja redova Rajana", "Najduzeg dana", "Nedostiznog mosta" i "Peska Ivo Dzime" su bez premca smile10.
Ali, ako gledas zanimljivost samog filma i dostignuce rezisera - "The Big Red One", "Gvozdeni krst" i "Tanka crvena linija" su veliki filmovi.
Inace, imam utisak da ste napravili jednu malu greskicu u proceni - apropo "orgazma"  :zdg_huh:one ribe u "Neprijatelj pred vratima". Meni se cini da je ustvari Zajcev njoj sproveo jedno heavy deflorisanje na suvo, pa se onako batrgala shout, jer koliko mene secanje sluzi malo zenskog sveta moze da se kvalitetno nalozi u memljivoj prostoriji sa 250 posmatraca, dok je na betonskom podu nateze mladjahni snajperista... smile42
Meni to nije bas delovalo kao orgazam, ali to ionako nije tema foruma, samo koliko da skrenem paznju smile30.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #19 poslato: 08.05.2007. 19:45:50 »

rat je covec a ti bi saten i ruze, a i u ratu nagon i strast ka suprotnom polu, ne nestaju ono je orginal orgazam iz ciste pozude brzo i strasno i jos prinudno  kontrolisano, samim tim dramaticnije, jer kad devojak "pusti glas" sav taj grc izleti na "vrisak" ili seruju "vrisak"  smile ne bitno

pogodio si u potpunosti da mnogo vise volim svabe u filmu pa je to svakako uticalo na moj sud o top 10...tanka crvena linija ,ona crno bela verzija, davno sam je gledao i secam se samo da dugo traje, i mislim da nema veze sa ovim rimejkom, i meni je ok tanka crvena ali eto volim "rokanje" sa svabama, ipak tu ima svega, artiljerija, avijacija, tenkovi, pesadija, pravo konvencijalno ratovanje a pacifik marinska maco jurnjava po dzugngli, ne svidja mi se to, mislim na filmu narvano  smile...

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #20 poslato: 09.05.2007. 16:42:08 »

Ajoj o cemu vi raspravljate, moram sad da nadjem medju cd-ovima film, onu scenu da pogledam opet da vidim. Sad i mene interesuje... Cheesy

Ali "heavy deflorisanje na suvo", svaka ti cast uruk-hai! smile
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #21 poslato: 09.05.2007. 16:53:09 »

Evo videh, bogami bez imalo razmisljanja glasam za uruk-hajevu varijantu. Ono je izraz bola. Ne znam fone koja si ti sado mazo varijanta, al meni onaj izraz njenog lica, suze, stanje pred vrisak i to nije regularna stvar. Cheesy Mada opet, dosta ona ima samoinicijative za neku "neiskusnu"!!  icon6
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 09.05.2007. 18:08:57 »

Pitam se koliko li vi imate iskustva smile
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #23 poslato: 09.05.2007. 18:15:22 »

Pitaj se, to vezba sivu masu...
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #24 poslato: 09.05.2007. 19:06:32 »

evo postavicemo temu u slobodnije teme pa malo da raspredamo, jer sa mojom sledecmo replikom odlaizimo u ljuti off, inace senko tako izgleda orgazam kada ne zelis da parvis mnogo buke, tj. bez buke uopste, smile a sto devjoka vise izgleda da pati to je grc "bio sladji i intezivniji, no selimo se u slobodnije teme... Cheesy
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.467 sekundi sa 38 upita.