Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Zlatni ritriver...potreban savet!  (Pročitano 6341 puta)
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« poslato: 22.02.2010. 21:14:58 »

Već nekoliko dana razmišljam da nabavim psa, odnosno štene ove rase. Zanima me, ako neko bolje poznaje rase pasa, da mi kaže kakvi su ovi psi (ne u smislu izgleda, to znam da su prelepi) i naročito kakvi su s malom decom?
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #1 poslato: 23.02.2010. 08:15:18 »

Razmišljate li o Zlatnom retriveru kao ljubimcu?
13 razloga zašto NE uzeti Zlatnog retrivera

1. ŽELITE PSA SAMO ZA NAPOLJE - Deo onoga što Zlatne Retrivere i čini "zlatnima" je njihova priroda, dobroćudna i puna ljubavi prema ljudima. No ukoliko nisu dovoljno sa vlasnikom oni su jako nesretni! Golden koji je u dvoristu postaje glasan i desktruktivan! Ukoliko dete u vreme puderteta ostavite van kontrole ostalo bi "divlje". Takođe i Goldeni ukoliko su sami postanu divlji. Ukoliko ne zelite da Vam pas bude član porodice - Zlatni Retriver nije za vas.


2. NE VOLITE PSEĆU DLAKU - Goldeni trebaju redovnu negu kako bi ime kaza i dlake bile u dobrom stanju. To možete lako naučiti i sami, a možete i psa odvesti profesionalcu.Takođe vreme koje provodite negujući psa, utiče na vreme koje ćete provesti sa njim. Zlatni Retriveri se linjaju nekoliko puta godišnje uz to cele godine po malo! Ukoliko nosite crno ili vam se ne sviđa ideja da Goldenovo Krzno postane deo vaše prehrane - Ovo nije rasa za vas!



3. NEMATE SMISLA ZA HUMOR - Zlatni retriveri su rođeni sa osećajem za zigranost koja moze biti dosadna i vrlo iritantna, no bez ozbiljnih povreda! Ukoliko ne vidite ništa smešno u tome da vas u 2 nocu probudi šteme koje je odlučilo da jepravo vreme za igranje štapom, ili da vas probudi hladna, slinava teniska loptica na licu - Verovatno bi neka druga rasa bila bolji izbor.


4. OPSEDNUTI STE ČISTOĆOM - Otisci nosa po staklima, blatnjave šape, dlake, rucenje vaza,... Ukoliko ne umete da se opustite uz vaseg psa i da uzivate - I vi i vas pas ćete biti nesretni.


5. LENJI STE I NADATE SE DA CE VAS PAS BITI LENJ - Goldenis u sportski tip, naučeni da po ceo dan donose ulov. Trebaju redovne vežbe,pogotovo kao štenci, ili mogu postati destruktivni i nesretni. Ako je vaša najduža šetnja u proteklih par meseci od kauča do kreveta - Mozda bi pasivniji ljubimac odgovarao vasim potrebama.



6. VOLITE DA JE SVE NA SVOM MESTU - Osim sto su zlatni oni su i «retriveri», prevedeno sa latinskog znači «staviti SVE u usta i plesati naokolo s time»!!! Nagon za donošenjem stvari bi trebao biti deo svakog Goldena i ako se snažno protivite njegovom veselom dočekivanju gostiju s vašim donjim vešem u ustima - možda bi trebali nastaviti potragu za rasom koja vam više odgovara.


7. UZIMANJE PSA SMATRATE PRIVREMENIM REŠENJEM - Biti vlasnik psa je obaveza za ceo pseći život! Ako nameravate da se rešite psa dok su deca u školi - molimo Vas razmislite još jednom trebate li uopšte uzeti ljubimca! Azili su prepuni psima koji su izgubili domove zbog promene okolnosti. Neke okolnosti nisu predvidljive i postoje volonteri koji vole pse i spremni su pomoći. Ali promene koje se mogu predvideti trebalo bi uzeti u obzir PRE uzimanja psa.



8. NE VOLITE UPOZNAVATI NOVE LJUDE- Vaš novi član porodice će trebati ići u školu za pse kako bi postao «građanin s lepim ponašanjem». To je mesto gde se opasno lako steču prijatelji. Takođe je nemoguće šetati s prekrasnim Goldenom i NE biti zaustavljen. Goldeni su jednostavno magneti za ljude. Imate li problema s time? Možda bi Vašoj porodici više odgovarao pas čuvar?


9. ŽELITE LAKU ZARADU UZGAJAJUĆI PSE – Prošle je godine u Američkom «Golden Retriever Rescue» potrošeno stotine hiljada dolara kako bi se spasilo stotine pasa, a vjerujem da ni kod nas nije bitno drugačije. Većina tih pasa je završila u azilu jer njihovi vlasnici nisu bili svesni vremena, obaveza i truda koji se trebaju uložiti u psa. Ni uzgajivači od kojih potiču ti psi nisu imali adekvatne tehnike kako bi smestili štence u PRAVE porodice. Ovi spašeni psi su dokaz da je previše loše uzgojenih Goldena ( a i ostalih pasa!). Ako je uzgoj kvalitetan, retko da je i profitabilan! Briga o zdravlju, veterinar i potrepštine za štence su samo deo troškova koji se javljaju kao rezultat štenadi bez nekih većih problema. Ako uzmete u obzir moguće probleme s kojima bi se mogli suočiti, nije teško vidjeti zašto uzgajanje NIJE unosan posao!


10. TRAŽITE PSA ČUVARA – Goldeni sve vole!!! Oni će rado priskočiti u pomoć lopovima koji provaljuju u kuću, verovatno će im i pomoći da iznesu srebrninu! Ako tražite zaštitu ovo nije njihova odlika...



11. GLEDATE U 40 KILOGRAMSKU LOPTICU KRZNA I TIHO SE MOLITE DA ĆE OSTATI TE VELIČINE – Goldeni bi trebali biti od 50 do 60 cm visoki i od 30 do 40 kg teški. To je veliki pas! Ako ne planirate slediti savet o uzimanju satova u školi za pse, možete se naći sa divljim, dlakavim, razigranim čudovištem s repom koji može u jednom zamahu očistiti niske stolove! Kao alternativa, postoji mnogo prekrasnih manjih pasmina (mnogi su bez repa!) koje možete uzeti.


12. MISLITE DA SU PSI SAVRŠENE DADILJE ZA MALU DECU I ODLIČNA LEKCIJA ZA UČENJE O ODGOVORNOSTI ZA STARIJU DECU – Donekle ste u pravu. Goldeni i deca se obično čvrsto vežu. Bez obzira na to glavna odgovornost za bilo koje živo biće mora uvek padati na odraslu osobu. Deca se mogu krasno brinuti za pseće krzno, za obučavanje psa isto tako i biti najbolji prijatelj psu, ali trebaju biti pod nadzorom odraslih. Morate isto tako zapamtiti da su Goldeni dovoljno veliki, čak i kao štenci, da sruše malo dete. Mala deca i psi bi UVEK trebali biti nadgledani kad su zajedno, za dobrobit obojice!


13. MISLITE DA JE NAJBOLJE MJESTO ZA NABAVU PSA OBLIŽNJI PET CENTAR- Zlatni retriveri imaju nekoliko potencijalnih zdravstvenih problema. Najčešći od njih je pseća displazija kukova- ponekad bolest sa obostranim oštećenjima, zatim subaortsku stenozu- obično smrtonosna srčana mana, nekoliko nasljednih bolesti očiju koje mogu osljepiti psa, zatim epilepsija, sklonost da u vrlo ranoj dobi se počne razvijati rak te problemi s ponašanjem čiji je raspon od hiperaktivnosti do agresivnosti. Najvažnije je da tražite odgovornog uzgajivača ako tražite štene ili provereni azil ako tražite odraslog psa.

preuzetosa foruma RETRIVER LOVERS
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 23.02.2010. 15:41:34 »

Jedna moja prijateljica ima zlatnog ritrivera i mogu reci da je to zasita NAPAST od psa.  smile
Sačuvana

alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #3 poslato: 25.02.2010. 23:57:46 »

Argumentovano, nema šta. I korisno znati. Hm, ne patim od toga da imam rasnog psa. Punih 15 godina moji su imali mešanca koji nam je bio kao član porodice. Međutim, otrovan je 2006. godine i od tada ja nisam hteo psa. Međutim, valjda kako sam odrastao s njima, imam želju da uzmem psa. Uopšte nije pitanje brige za psa, obzirom da 15 godina smo imali kuče koje smo obožavali. Kako sam laik za navike pasa, čuo sam za ovu rasu, imao prilike da vidim jednog i oduševio sam se. Ali, zaista, meni bi trebao ljubimac od kojeg neću da prezam kad mi dete bude u blizini njega (tj. na dete se uvek pazi, ali kažem generalno kad je i pas tu)...a ne znam koja je rasa najviše odgovarajuća po tom pitanju?
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #4 poslato: 26.02.2010. 01:48:50 »

Za mene je idealan pas za kucu i dete snaucer ,patuljasti ili srednji ... Veliki je bas veliki smile

Ono sto je dobro kod snaucera je to sto se sisa,i zbog toga nikad nema linjanja ni dlaka po kuci,ne balavi,nema zadah kao mnogi kerovi.
On je na 2 mestu u svom odnosu sa decom posle rotvajlera smile
Ja sam godinama imala patuljanere ,a imala sam i velikog crnog ... divni su ...

Izbegavala bi bilo kakvog dugodlakog kera,makar i malog ... jer je odrzavanje uzas sto za vlasnika sto za psa ... dovoljno je jednom da se uvali u neki cicak ili nesto slicno i onda da cupas kosu sa glave dok to sredis ...
Ne bih nikad uzela psa koji balavi ... za cas posla sve oko njega je mokro ,lepljivo i smrdljivo smile

Srednji snaucer biber-so


patuljaner beli  icon_heart


treba li nesto reci ? smile49 smitten


Po novim standardima usi i rep se ne kupiraju.

Do pre par godina ovako je izgledao "standardan" izlozbeni snaucer



A ako hoces mesanca ... imam 3 u ponudi  Cheesy
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #5 poslato: 08.03.2010. 08:10:03 »

Zar ima manjih šnaucera? Doduše, da budem iskren, nisam se ni potrudio da pogledam po netu :-)

Pa, pravo da ti kažem, još 2003. godine sam stekao neku ''averziju'' od šnaucera. Naime, moji (majka pogotvu) kao pasionirani ljubitelj životinja (što je, na moju sreću, prenela i na mene) i pored našeg psa smo usvojili odraslog šnaucera. To jest, pitani smo da ga ''pričuvamo'' dan-dva, ali ostao je godinu i po dana. Da ne dužim, predhodni gazda ga je maltretirao (bar su nama tako rekli, a obzirom da znam ko mu je bio gazda, verujem da je to bila i istina) i našao se kod nas. Prvih mesec-dva sve je bilo u redu. Ne moram se ponavljati da je bio mažen i pažen, jer moji nisu od onih da je kuče lepo dok je malo, a posle šut-karta. Ali, jedne prilike kada sam se vraćao iz grada (naravno kasno ujutro smile zarežao je na mene (ne u smislu da me je ujeo, nego onako baš agresivan nastup). Inače, obzirom da imamo veliko dvorište, svi psi koje smo imali, nikada nismo vezivali (čisto da pojasnim). Nekoliko dana posle smo ga dali prijatelju iz Bajine Bašte, inače dreseru. Obzirom da nikada nisam imao problema s psima, niti imam strah (a kako i bi kada sam rastao uz razne kučiće, ljubimce), nikada nisam shvatio razlog tome. Možda što je on bio odrastao pas, pa iako je tu bio čuvan, nije me upoznao ili šta već, ne znam... E, od tada šnauceri mi nikad nisu bili omiljena rasa.

Ali, ako ti kažeš da su ok, taj ''srednji šnaucer'' (pogotovu sa decom), da ne znaš možda odgajivačnicu koja ih prodaje? Treća slika odozgo (štenci i crvena pozadina na fotki), koju si postavila, koja je to rasa? Jesu to ti patuljasti? Predivni su!

I da dodam, bez obzira da li je standard da im se uši ili rep kupiraju, uvek sam bio protiv toga. Jer meni to nekako nije ok, a pogotovu što svog psa imao bih radi sebe, a ne da ga vodim na izložbu.

P.S. Rotvajleri prvi po kriterijumu odnosa s decom? Jao, prosto da ne poverujem. Pa ja bih ovako, na njihov izgled rekao da su baš agresivni.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #6 poslato: 08.03.2010. 20:12:37 »

Ne znam hoce li mi se Pedja naljutiti Tongue ali na Balkan Kinology imas pod FCI grupom 8 raznih informacija o Retriverima kao rasi. Konkretno Zlatni retriveri nose FCI oznaku 8.1-111

Imao sam priliku provesti godinu dana u porodici koja je imala Labradora. Oni su ista rasa po mom vidjnju stvari i to je simpatican, veoma snazan pas koji obozava vodu, setnju i igru.. Tank kako su ga oni zvali nije podnosio pernate zivotnje i kako su oni na farmi imali kokoske nije bas bio najomiljeniji ljubimac ali je imao u principu dobijao dovoljno paznje. U zavisnosti od uslova kakve imas ja bih ga preporucio kao kucnog ljubimca ali da njegov boravak u kuci bude cisto posetilacki smile kako su kao i svi psi prilicno trapavi i radoznali lete stvari sa stola, komode i sl. nesto ne mogu da se setim kakav je bio kad su dlake u pitanju ja imam odraslog Sibirskog haskija i ludim sa dlakama kada dodje vreme promene koje je ove godine nesto poranilo.. nisam siguran da bih ga preporucio nekome ko nema previse vremena jer poput Husky-a traze dosta setnje zive za to ali u odnosu na Husky-a koji ume da bude i samotnjak oni traze mnogo vise drustva ali i hrane jer su duplo tezi. Kad su setnje u pitanju Tank je lomio ruke, a kad mu nesto zapadne za oko nije ga moguce vratiti na put kojim se planira ici.

Ja volim pse igrom slucaja sam dobio na brigu Alda sibirca koga je sestra ostavila kada je porastao dovoljno da lomi ruke u setnji od pre par meseci Aldo ima i potomke od koga je jedan dosao da mu pravi drustvo. U mom prilicno ogranicenom vremenu dosta pati njegova setnja. Umem da se nasalim da njega bole noge samo kada stoji :/ tako da ako se nema vremena za Retrivera i njegove setnje i druzenje mislim kao i Jelenica da je lakse pronaci neku manju rasu koja moze i u kucu/stan.
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.306 sekundi sa 34 upita.