Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Zmijoubice  (Pročitano 11052 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 01.07.2005. 20:49:32 »

Citat

Nezapamćena najezda zmija na tromeđi Srbije, Crne Gore i BIH
Krsto ubio 17 poskoka, ali mu jedan umalo nije došao glave

Priboj - Ovih dana na tromeđi Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine traje prava najezda zmija, koje vrebaju ne samo na seoskom području, već i u kontejnerima za smeće i gmižu po dvorištima u ovdašnjim gradovima. Samo u poslednjih petnaestak čak 15 ljudi su ujele zmije, a nekolicina ovdašnjih žitelja je završila u bolnicama u Prijepolju, Užicu, ali i u Pljevljima, Mojkovcu, Nikšiću, Beranama, Rožaju. Najviše žrtava zmija zabeleženo je među beračima pečuraka.

Zbog ujeda poskoka 76-godišnji Pivljanin Krsto Tadić iz sela Smriječno, inače rođeni stric predsednika Srbije Borisa Tadića, završio je u bolnici. Spasila ga je trka sa vremenom, pošto je serum primio tek u Nikšiću, četiri sata nakon ujeda, jer u Plužinama nije bilo ispravnog seruma protiv ujeda zmije otrovnice. Poskok ga je ujeo dok je čuvao krave, a u Plužinama su konstatovali da imaju serum ali da mu je odavno prošao rok trajanja. Starac je završio na hirurškom odeljenju Opšte bolnice u Nikšiću, sav u oteklinama, sa jakim bolovima i uz povraćanje.

Krsto Tadić nam je ispričao da je, čuvajući krave tog dana oko podneva, malo prilegao da se odmori uz ogradu svoje livade. Osetio je peckanje između prstiju na ruci. Pomislo je da je nabasao na koprivu, ali je ubrzo shvatio da ga je ujela zmija. Inače, Krsto ni sam ne zna koliko je ubio šarki, smukova i vodenjača, a brojao je i proučavao upravo poskoke. U Smriječnom je, kako reče, samo ovog proleća od ujeda poskoka pomoć lekara zatražilo troje seljana.

- Svetlih i tamnih poskoka sa simetričnim kockama i crnih koji su odozdo roze-crveni ubio sam 17, a glava im je svima kao "ašmača" široka, pa odjednom mogu da progutaju velikog miša ili pticu žunu. Jednog sam probodenog na prutu držao iznad kotla u kome je ključala voda, i uverio se zašto ta zmija skače. Počela je da se uvija, a iz utrobe desetak centimetara iznad repa izašle su joj dve nožice sa žućkastim bodljicama dužine tri do četiri milimetra. Kada napada, poskok se njima odupre i zato je kao strela - priča Krsto.

- Zdravi ljudi ne mogu umreti od ujeda otrovnica koje žive u našim krajevima, ali je neophodno da što pre dođu kod lekara - rekao nam je pribojski hirurg dr Obrad Radić. On savetuje da mesto ujeda zmije treba vezati širim materijalom samo toliko da se smanji protok krvi prema srcu i mirovati, a bolje je i ne podvezivati mesto nego to uraditi kako ne treba - kaže on.

I iz bjelopoljskog, prijepoljskog, mojkovačkog, pljevaljskog i pribojskog kraja svakodnevno stižu vesti o prisustvu zmija u kućama i dvorištima, a sve češći su slučajevi ujeda zmija.

- Poskok i šarka, opasne otrovnice, naseljavaju suva i sunčana staništa. Odgovaraju im vinogradi, šipražje, parkovi, ruševine i dvorišta. Krajem proleća završava se njihovo parenje, pa zato kreću u potragu za hranom - kaže nam biolog Tomislav Tomović iz Bijelog Polja. Kako su nam rekli u medicinskim ustanovama u Prijepolju, Pljevljima i Priboju, nakon desetina ujeda zmija, ljudi su iz predostrožnosti ovih dana masovno kupovali Torlakov proizvod "antitoksin" koji sadrži protivotrov, špric i iglu namenjenu za ukazivanje prve pomoći ugroženom, a koji ovde košta oko 1.500 dinara. Ovaj Torlakov proizvod ljudi uzimaju iz straha i predostrožnosti, jer kako kažu, zmije osim po dvorištima, u potrazi za hranom i vodom gmižu i po hodnicima njihovih kuća.

Ovih dana u centru Priboja dogodio se interesantan slučaj - građani su na trotoaru videli poskoka. Dok su pokušavali da ga ubiju on se zavukao u parkirani automobil, vlasništvo Seada Alića. Nakon što je aktiviran motor, valjda zbog temperature, poskok je izmileo iz automobila, a onda ga je jedan vešti Pribojac smestio u već pripremljenu flašu.

Kako kaže pribojski epidemiolog dr Sandra Andrić, u većini slučajeva dvorištima gmižu neotrovne zmije, koje ne treba ubijati, jer uništavaju štetočine, glodare i insekte. - Otrovnice ne napadaju ukoliko nisu ugrožene. Preventive radi, u dvorištima u kojima su zmije primećene treba paliti stare krpe. Ipak, ako do kontakta dođe, treba znati da su na ovom području izuzetno opasne šarke i poskoci. Šarku je lako prepoznati po spektru boja, dok je poskok kraći, na glavi ima rog i karakterističnu crnu liniju - kaže dr Andrić.

A da je prema zmijama na tromeđi Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine uvek bilo respekta, bojazni, pa čak i poštovanja, govori i nedavno izdata knjiga poznatog pribojskog pesnika Rasima Ćelahmetovića "Nepomenice", posvećena isključivo pričama o zmijama, kao i o ovdašnjem tradicionalnom strahopoštovanju čoveka prema ovom gmizavcu.

Damir Bjelopoljac


Uh... kako su ljudi neznalice. Zmija jeste opasna ali nije agresivna. Ona ujeda u samoodbrani. Ubiti zmiju je greh, jer je ona nezasticena i ne moze da se odbrani. Ako ne utekne na vreme, bespomocna je.

Ona ujede samo ako je iznenadjena i misli da je napadnuta, ako spava pa je nagazite ili je na neki drugi nacin ugrozite.

Poskok inace nije zmija koja skace, kakose u narodu veruje. On karakteristicno dize glavu iznad nivoa trave dok se krece, ali se cesto penje na drvece pa kada covek ili zivotinja prodje ispod grane na kojoj je zmija, ova se nime posluzi da sidje na zemlju, skoci sa grane na covek pa sa njega na zemlju. Ako se covek prepadne i pocne da je udara dok je na njemu, ujesce ga.

Kada ste u prostoru gde moze daima zmija samo se trudite da rpavite buku, nosite sa sobom stap i niime lupkajte i suskajte ispred sebe. Nemojte da trcite ili brzo hodaet kroz nepregledno zbunje, nego idite lagano, sa stapom ispred sebe. Ako se tako ponasate, nijednu zmiju necete ni videti a kamoli nagaziti.

Leti se zmije skupljaju tamo gde ima vlage, vode i gde je senovito, obicno u pukotinama stenja, uli zbunju. Na takvim mestima budeite obazrivi.

I NEMOJTE DA UBIJATE ZMIJE, one su vrlo bitan faktor u lancu ishrane u sumama. ako vam smeta zmija, oterajte je, laganim guranjem duzim stapom, ili trupkanjem (zmije ne cuju, ali osecaju vibrcije).

Cesto se, dok se krecete u prirodi oko vas cuje suskanje, na koje mnogi skacu kao opareni, misleci da se radi o smijama. Terba razlikovati suskanje. Zmija pravi dugotrajan sustav zvuk dok se krece prekolista ili kroz zbunje. Krathni, isprekidani susnjevi su od gustera i buba. Usvkaom slucaju, cak i ako ste u blizinizmije, nemojte da skacete, ostanite mirni, ako terba zaustavite se i pustite zmiju da ode svojim putem.

Ako logorujete u prirodi, vodite racuna da zmiej ali ne samo one, traze hranu i vodu, a naocito vodu osete. Ako ste smesteni kraj izvora ocekujte da cete se sretati sa stanovnicima sume. Ako ste u bezvodnom kraju, tada ih ocekujte jos pre jer osete oni vodu koju nosite sa sobom. dobar trik je da u neke posute naocite vode i stavite ih oko kapma na sigurnoj udaljenosti. Tako ce zivotinje imati vodu na raspolaganju i nece vam prilaziti.

Znajte, zivotinje izbegavaju ljude a ako su u vasoj blizini, to je zato sto vas nisu primetile ili moraju tu da budu.
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #1 poslato: 01.07.2005. 21:01:39 »

Da, to je sve OK sto si rekao i u pravu si...
Ali ipak sad da vidim zmiju na putu us*** bi se ko foka i ne bi znao sta da radim. Verovatno bi pokusao da pobegnem smile Tek bi mogao tako mirno da reagujem posle prakse smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #2 poslato: 01.07.2005. 23:14:33 »

Ma ne verujem ja zmijama. Shta ako je sluchajno nachepish, nece skontati da nisi namerno bre, nego odma ona dva zuba u najblize mesto i nema te, nema....... Ne ne ne ubijati i samo ubijati, kako sam zao.......... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #3 poslato: 01.07.2005. 23:35:37 »

znachi nema sanseeeeeeeee!!!! ja bi to istrebila sa planete!!

sad ne mogu ni u pecurke da idem.. pre 2 godine sam zamalo zgazila na jednu.. koja se spremala da me ujede.. mislim da sam se stvorila kuci za 1min. i od tad nikad vise nisam otisla u pecurke.. ni jagode..
i bas me briga!! nek sve pobiju!!!  :twisted:   :twisted:   :twisted:
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 01.07.2005. 23:39:08 »

Aaaaa.. Nikada ne ubiti ... !!!! Jednom sam samo to uradio na Vrutcima .. Ubio sam poskoka .. Jer nismo mogli da prodjemo putem kojim smo poshli jer se on nalazio bash na sred ..
Zmija te nece prva nikada napasti .. Chak se plashi choveka .. I bezi... Pre nekoliko godina ... (kada sam bio mladji) smile gajio sam par dana zmiju u tegli velikoj za zimnicu smile Dok je na kraju nisam poostio .. Bilo mi je zao ..
Ja znam da je veoma rizichno i mogu da predjem preko toga da je chovek ubije ako mu se nalazi u neposrednoj blizini kuce ili ako ih ima vishe .. Jer to je malo rizichno da se sluchajno ne nakupe u malo vecem broju. E tada i ok da ubije zmiju. Ali ovako da je vidi na pootu negde pa da je ubije nikada ..
Lichno ne plashim se zmija neshto preterano ali imam poshtovanja prema njima .. Ipak nisu ni malo naivne .. I gledam da ih se chuvam ...
Kada bih je video negde na pootu verovatno bih, znajuci mene, malo je dirati shtapom.. ali bi je na kraju pustio smile Jer i ona je zivo bice ..
Sačuvana
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #5 poslato: 01.07.2005. 23:42:03 »

Zmije jesu jako opasne i vrlo neprijatne (znam iz lichnog iskustva kada mi je jedna preshla svojim ljigavim telom preko noge :-o  :-o  :-o !) , ali istrebiti ih..Nisam bash sigurna...

P.S. Ja sam zmija u horoskopu!!!  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 01.07.2005. 23:59:52 »

Ako ste procital tekst koji je povod ove diskusije, u nasoj zemlji nema zmija koje imaju dovoljno jak otrov da ubiju zdravog coveka. U stvari od svih zmija samo tri vrste su otrovne.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 02.07.2005. 00:07:03 »

MA ipak Pedja .. da li je ona dovoljno otrovna da me ubije ili nije necu da razmishljam . .Pametnje mi je da se povuchem ... A koliko je meni poznato te tri zmije .. sharka, poskok i smuk ...,jel tako beshe, nisu ni malo naivne .. Deshavalo se dosta dosta smrtinh sluchajeva..od njihovog ujeda...
Pa sada ko hoce da proverava efikasnost otrova neka se poturi smile
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #8 poslato: 02.07.2005. 18:56:22 »

Citat: "black_angel_421"
Zmije jesu jako opasne i vrlo neprijatne (znam iz lichnog iskustva kada mi je jedna preshla svojim ljigavim telom preko noge :-o  :-o  :-o !) , ali istrebiti ih..Nisam bash sigurna...

P.S. Ja sam zmija u horoskopu!!!  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Nisi samo u horoskopu...
((:
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #9 poslato: 02.07.2005. 23:32:42 »

Ma necu da razmishljam koja je vrsta zmije, za mene su sve iste, pa chak i one vodenjarke. Gledao sam Vojislava na plazi, hvata golim rukama vodenjarke, pa ja ne bih smeo da joj pridjem na 3 metra a kamoli da je uhvatim.
Iskreno kada vidim zmiju, prvo shto mi je u glavi je: "Dragoljube, uzmi kamen ili neku motku i udri dok ne crkne ili ne pobegne....."
Iskreno, plashim se zmija..................... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana
Sasha_UE
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 97


« Odgovor #10 poslato: 02.07.2005. 23:34:13 »

Ovo me podseca na onu epizodu iz Simpsonovih kada proslavljaju "Whacking Day" i u to ime mlate zmije.
Sačuvana

Sunday was a bright day yesterday
                  Dark cloud has come into the way
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #11 poslato: 02.07.2005. 23:36:12 »

ja tad nemam drugih misli osim... sad ce da me ujede.. samo sto nije!!
ja nemam ni hrabrosti da pomislim na tako nesto Sad  :cry:
Sačuvana
Sasha_UE
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 97


« Odgovor #12 poslato: 02.07.2005. 23:38:18 »

Anyway, uchili smo iz Psihologije da je strah od zmija urodjen. Mala beba se opushteno igra pored zmije i konta je kao igrachku. Kada malo odraste, dete reaguje znacima straha na prisustvo zmije, iako je nikada ranije nije videlo niti moze da pretpostavi da je opasna. Kod odraslih je taj strah jos vise pojachan znanjem da zmija moze biti smrtonosna.
Otprilike tako...

DO NOT KILL SNAKES!
 :wink:
Sačuvana

Sunday was a bright day yesterday
                  Dark cloud has come into the way
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #13 poslato: 03.07.2005. 03:16:42 »

Citat: "soda"
Citat: "black_angel_421"
Zmije jesu jako opasne i vrlo neprijatne (znam iz lichnog iskustva kada mi je jedna preshla svojim ljigavim telom preko noge :-o  :-o  :-o !) , ali istrebiti ih..Nisam bash sigurna...

P.S. Ja sam zmija u horoskopu!!!  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Nisi samo u horoskopu...
((:


Hm...Ratomiruuuuuuuuu...Shta je to trebalo da znachi??? :twisted:  :twisted:  :twisted:   ( Cheesy )
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #14 poslato: 03.07.2005. 08:25:13 »

kako sta? pa.... ako nisi ukapirala.... onda si stvrno glupa zmija...
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #15 poslato: 03.07.2005. 08:59:38 »

Ma sve zmije su glupe. Samo znaju da ujedaju, ne daju ni da se pomaze, odma te gricnu gde im je najblize........ i da ih ne ubijam, pa polio bi ih sve benzinom i zapalio.............. :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #16 poslato: 03.07.2005. 09:03:29 »

Muchitelju surovi .. Zamisli kako bi bilo da tebe neko polije benzinom i da te plane .. Kako bi se osecao .. Pa bi li ti ujeo ( chitaj udario) nekoga ko te dira .. ?  :mrgreen:
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #17 poslato: 03.07.2005. 09:29:40 »

Pa mozda i bih, ali moj ujed (citaj udar) nije smrtonosan. :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #18 poslato: 03.07.2005. 09:38:01 »

PA da zmije imaju ruke i noge mozda bi te pesnichile i shutale smile A poshto nemaju moraju da te ujedu smile E sada poshto od samog ujeda i nemaju toliko koristi jer bi ih u svakom sluchaju neko ponovo ubio i posle ujeda moraju da imaju otrov sa kojim se brane .. .Jel tako.. ?
A chovek posht one ujeda (mada nije iskljucheno) on udara i naravno da nije  smrtonostno.. Ali shta ako imash neki noz ili slichno... Znachi samo jedno ... Ne treba ih ni za shta kriviti .. Jednostavno su zivotinje koje su osudjene da se bore za zivot kao i svi drugi. Priroda im je podarila zube i otrov da bi mogle da prezive. Choveku je dala velichinu i pamet da bi preziveo smile
Svako se bori za svoj opstanak smile
Mada verovatno zvuchim dok ovo pricham kao da bih bio ravnodushan kada bi me ujela ... Pa ne bih verovatno .. Verovatno bih je ubio... I mozda bi ih posle toga zamrzeo.. Ne znam ni sam ...
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #19 poslato: 04.07.2005. 19:51:22 »

Citat: "Top_Gun"
PA da zmije imaju ruke i noge mozda bi te pesnichile i shutale smile A poshto nemaju moraju da te ujedu smile E sada poshto od samog ujeda i nemaju toliko koristi jer bi ih u svakom sluchaju neko ponovo ubio i posle ujeda moraju da imaju otrov sa kojim se brane .. .Jel tako.. ?
A chovek posht one ujeda (mada nije iskljucheno) on udara i naravno da nije  smrtonostno.. Ali shta ako imash neki noz ili slichno... Znachi samo jedno ... Ne treba ih ni za shta kriviti .. Jednostavno su zivotinje koje su osudjene da se bore za zivot kao i svi drugi. Priroda im je podarila zube i otrov da bi mogle da prezive. Choveku je dala velichinu i pamet da bi preziveo smile
Svako se bori za svoj opstanak smile
Mada verovatno zvuchim dok ovo pricham kao da bih bio ravnodushan kada bi me ujela ... Pa ne bih verovatno .. Verovatno bih je ubio... I mozda bi ih posle toga zamrzeo.. Ne znam ni sam ...

Dobio si posao da vodis emisiju "Zivotinjsko Carstvo"
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #20 poslato: 04.07.2005. 20:28:47 »

Grrrrrrrrrrr kako mrzim ljude koje ubijaju zmije!!!! :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
Zmije su,ljudi moji,naaaaaajlepse zivotinje na citavoj planeti.Ja ih prosto obozavam.Kako imaju onaj prefinjen pogled i sve to,ako znate na sta mislim Cheesy
Ljubila sam zmije,nosila ih u rukama,posmatrala ih i obozavam ih.Jednom je deda ubio zmiju i zamalo mu nisam rame otkinula lol  lol  lol
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #21 poslato: 04.07.2005. 21:27:51 »

Citat: "Prti bee gee"
i zamalo mu nisam rame otkinula lol  lol  lol


U to ne sumnjam .... Svesni smo svi tvojih mogucnosti i snage smile

NEgo...Soda .. veruj mi da bih rado vodio one emisije ....kao shto su na animal planet-u...Sve shto se tiche zivotinja ..
E posle idem da uzmem psa .. smile Jeeee... moja mali labrador smile
Sačuvana
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #22 poslato: 04.07.2005. 22:53:13 »

kakav labrador,zlatni retiver je zakon! lol  lol  lol
Mada,ne bi mi bilo zao ni da mi daju nekog vuka na poklon.Ja bih bila crvenkapica.Buahahhaaha :twisted:  :twisted:  :twisted:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.616 sekundi sa 35 upita.