Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Unutrašnje gume punjene silikonskim gelom  (Pročitano 2074 puta)
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« poslato: 16.10.2008. 16:22:23 »

Ajde ovde da prenesem sta sam nasao na interentu:

Citat
Postoje unutrašnje gume punjene silikonskim gelom koje se same zatvaraju pri probijanju, pored toga neke se zračnice pune posebnom hemikalijom i CO2 koji pri dodiru sa zrakom tope gumu i zatvaraju pukotinu. To je veoma korisno kod dugih tura na grubim terenima.


Da li ovo stvarno nesto ima i gde se moze naci?

Bilo bi dobro jer sam u zadnje vreme bas malerozan sa busenjem zadnje unutrasnje gume, cak iako sam zamenio spoljasnju sa novom.
« Poslednja izmena: 16.10.2008. 19:50:07 radnik » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 16.10.2008. 19:51:02 »

Vidjao sam na netu tako nesto ali ne znam ima li kod nas da se nabavi.

Medjutim, ako ti se cesto busi guma, razlog je mozda u ostecenom ramu tocka ili je mozda upao kamencici ili nesto slicno pa tare gumu i ostecuje je. Pregledaj (i prepipaj) sve dobro, ocisti, zmaeni traku koja ide izmedju gume i bandasa pa se nadaj da je to resenje. Ako se i dalje busi, zameni tocak.

Znam vise ljudi, ukljucujuci i mene, koji su imali slican problem i resili su ga tek zamenom tocka.

Takodje, proveri d ali ti je ventil cvrsto zasrafljen na tocak. Ako jeste, odvij ga. Ostavi koji milimetar slobodnog prostora tako da ventil moze da se pomera kako se menja opterecenje tocka. Cest slucaj busenja guma je to sto je ventil zasrafljen za tocak pa se gibanjem gume cima, cupa i tare i na kraju popusti.
Sačuvana

radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #2 poslato: 16.10.2008. 21:35:43 »

Moja iskustva u busenju guma:
- najsitniji komadici stakla npr. od razbijenih flasa po ulici (dole pijanciii  icon7)
- kod "nocne voznje" nije primecen komad zaostalog stakla u spoljasnoj gumi (nova unutrasnja propustila vec kod naredne voznje), pa savetujem da se ima u priboru dodatna rucna lampa
- kod doskoka posle ulegnuca na putu pri velikim brzinama na nepreglednom putu (savetujem sporiju voznju)
- misteriozno pucanje unutrasnje gume sa unutrasnje strane, do felne, bas ovo je bilo zadnji put, a probano je reseno je sa pojacanjem gumene trake sa mekanom selotejp trakom
- izgleda da su i gume loseg kvaliteta, jer su to bas one najjeftinije varijante
- kolekciju busnih guma nameravam da odnesem kod vulkanizera, da ima i to za zamenu (mada za 100din razlike u ceni nove i vulkanizirane dolazi u pitanje ovo resenje)

Skoro sam menjao zadnju spoljasnju gumu, posle predjenih 1000km, a ako se nastave problemi - menjam tocak ili biciklu smile

Ako nije zabranjeno, na ovom mestu bih POHVALIO naseg druga ACIMA koji mi je u nekoliko navrata menjao gume, vrsio razna podesavanja, podmazivanja itd., a nece da uzme pare za svoj rad, tako da "navali narode" smile

A i krajnje vreme je da pocnem nesto sam da radim, jer sam dosad uvek koristio tudje usluge...
Alat i neophodnu rezervu uvek imam kod sebe - to sam naucio i to postujem.

Smejem se, a plakao bih...  smile ( Cry)
Sačuvana
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #3 poslato: 23.10.2008. 14:11:24 »

Pobegoh malo od teme, ali da je zakljucim:
U poslednje vreme nisam imao problema sa gumom, moguce je da je kod zadnjeg servisa dobro ociscena guma iznutra, mada sam naknadno spustio pritisak u zadnjoj gumi sa 3,5 na 3.0 bara, tako da sada verovatno lakse podnosi udare kod doskoka.
Kad sam na zadnjoj voznji izdrzao one zlatiborske kamene nasipe, rizlu, kamenje, blato, velike nizbrdice i uzbrdice, sad ce valjda biti uredu.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.492 sekundi sa 32 upita.