Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Zimske aktivnosti u Udruzenju  (Pročitano 3009 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 23.10.2008. 04:38:31 »

Ne, nije to sto ste pomislili (zimsko biciklarenje), vec nesto prizemnije. Naime, posto dolazi lose vreme, koje nije povoljno za voznje, mogli bismo da aktivnosti preorjenitsemo na planiranje sta cemo raditi u sledecoj sezoni, kao i da se bacimo na pripremu materijala tako da napunimo sajt.

Danas se na nedeljnom sastanku udruzenja nije pojavio niko osim Zltka i mene, pa smo ipak malo popricali o tome sta bi valjalo ciniti.

Pre svega, treba napraviti neke konkretnije planove za sledecu sezonu, osmisliti dve - tri ozbiljnije akcije koje bismo morali da dobro isplaniramo, organizujemo i izvedemo kako bi se sto vise Uzicana prikljucilo i da to zaista i uradimo, a da svako od nas bude ukljucen i doprinese da se stvari realizuju.

Pored toga, treba da radimo na osmisljavanju nekih standardnih biciklistickih tura za siru populaciju, nesto sto svako moze da izveze pre svega rekracije i uzivanja radi i da to lepo upakujemo kroz karte, fotografije i zgodnu propratnu pricu, nesto slicno kao ovo sto sam ja neki dan napravio za voznju do Kadinjace.

Svi predlozi su dobrodosli, a valjalo bi da se napravi i neki satanak uzivo da se konkretno dogovaramo i podelimo medjusobna zaduzenja.
Sačuvana

radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #1 poslato: 23.10.2008. 14:24:43 »

Evo prijavljujem, da verovatno imam jos dosta fotografija sa nekih zajednickih voznji koje nisam prosedio Zlatku, tako da bi to mogao pripremiti za prosledjivanje. Ima tu i nekih kracih filmova, ali nemam iskustva oko njihove obrade i postavljanja na youtube i slicno.

Namece se predlog da novi sajt dobije odeljak za multimediju - fotografije i video.

Predlazem da se na sajtu pojave fotografije uprave, a mozda i svih clanova (sa linkom na njihove profile na forumu, ako ih imaju...), tako da se bolje medjusobno upoznamo.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 23.10.2008. 15:39:58 »

Fotografije i multimedija su problem jer trose nenormalno mnogo prostora, Zato na sajtu moramo da odimu racuna i da ogranicavamo takve sadrzaje na ilustativni deo. Za gomilanje fotografija moze se korsititi neki od besplatnih servera na intenretu koji nudi mnogo prostora.

U svakom slucaju, same fotografiej mnogo ne znace, mnog je vanije fotografije propratiti dobrom pricom, a uz dobru pricu, i dve-tri fotke su sasvim dovoljne.

Sto se tice fotografija clanova i detaljnijih podataka ukljucujuci i kontakte, to je skakljiva stvar zbog privatnosti ljudi. Ne voli svako da mu takve stvari stoje bilo gde javno a pogotovo ne an Intenrnetu. Stoji da nam je potrebno zarad lakse medjusobne komunikacije, tako da ce verovatno biti omoguceno ali samo ako neko sam zeli da tako nesto objavi.
Sačuvana

soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #3 poslato: 04.11.2008. 07:36:09 »



Danas se na nedeljnom sastanku udruzenja nije pojavio niko osim Zltka i mene, pa smo ipak malo popricali o tome sta bi valjalo ciniti.



Kako moze da se sazna kada su sastanci ?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 04.11.2008. 15:24:44 »

Pise ti ovde na forumu a i na sajtu.
Sačuvana

neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #5 poslato: 04.11.2008. 16:18:23 »

Evo par mojih predloga.Nezgodno je sto se biciklisticko udruzenje ima daleke destinacije.Usmislu da kad se kaze udruzinje misli na donekle profesionalno bavljenje voznjom.U pomenutom delu ovde napisanih odgovora Pedja je napisao da bi organizovao vise onakih rekreacija kao sto je bilo ove godine.Moram priznati da to zvuci primaljivije.
Ovo nema nikaki znacaj jer samim tim rekreacijama sigurno bi se naso neko ko zapravo moze da se bavi biciklizmom.
Primetio sam da jos neko nije obavesten naprimer o voznjama.Trebalo bi to poboljsati.Moj predlog je selektovati sve one koji imaju volju i slati im obavestenje.To se mozda tice udruzenja.Mislim i to da kada bi redovno dobijao licnu postu,sto je moguce,lakse i brze odlucivao o tome da li da idem ili ne.Samim tim bi imao i vremena da razmislim.To tehnicko pitanje moze da odrati neko strucan.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 04.11.2008. 17:53:23 »

Cilj jeste da se ohrabri što više rekreativaca da sednu na bicikle. Moje angažovanje u Udruženju će sasvim sigurno u najvećoj meri biti usmereno kao tome.

Plan je da se osmisle ture koje su lagane i dostupne svakome ko ume da vozi biciklu. One treba dabudu takve da će svako rado da se odluči da ih izveze, i to onda kada ima vremena ili mu dune da izađe napolje i provetri se na bicikli.

Istina je da se rekreativci lako zaplaše misleći da ne mogu nešto da izvezu. Najčešće debelo greše i u stvari mogu mnogo više nego što im se čini. To ne znači da ih treba terati na ture za koje ne misle da su za njih, već ih polako uvoditi kroz laganije ture, tako da i sami vide da je biciklu lako votizi, prevaliti priličnu kilometražu i visinu i da to može svako, jer tu nije stvar u snazi i fizičkoj kodncidicji - samo treba naučiti tehniku, kako se vozi bicikla.

Vremenom će svako želeti da proba nešto teže, da ode dalje ili da sepopne na neku veću visinu. Toje sasvim normlano ali i treba da se odvija kao prirodan proces bez prisiljavanja.

Uvek sam zastupao stanovište da svako, čime god da se bavi, a naročito ako se bavi nekim sportom, treba da ide do gornje granice zadovoljstva. Onog trenutka kada nešto što radimo ne pričinjava zadovoljstvo, ili još gore, predstavlja opterećenje, sa tim treba prestati. Tako je i sa biciklom, treba voziti pre svega radi uživanja, a to znači voziti one ture koje nam prijaju. Apetiti će vremenom sami da rastu, pa će svako pred sebe postavljati i veće ciljeve.

Među biciklistima naravno ima razih ljudi, neki nemaju jaku fizičku kondiciju a neki su vanserijski pripremljeni, i svako od njih treba da nađe svoju meru. Mi smo kao Udruženje još uvek mladi i nemamo na taj način profilisano članstvo ali radimo na tome.

Ono to bih ja voleo da uspemo da napravimo do nove sezone je da osmislimo nekoliko laganih tura na koje možemo da pozovemo bilo koga, da poradimo na tome da obučimo neke ljude da mogu da organizuju i vode ture i naročito da ustanovimo neke norme ponašanja kada se ide na ture, među kojima je prva stvar da se moraju poštovati fizičke mogućnosti svakoga pa i onog najslabijeg.

Što se tiče obaveštavanja, ideja je bila da se prilikom učlanjavanja obavezno uzme i imejl adresa člana tako da se mogu slati obaveštenja. To je delimično zaživelo, mada je najveći problem što još uvek dosta ljudi i nema imejl adrese.

S druge strane, dogovori o vožnjam se obično prave ad hok u trenutku, obicno poslednjem, tako da je tesko obavestiti sve potencijalno zainteresovane. Veruj da za mnoge vožnje ni ja nisam bio obavešten. Zbog toga i postoje mesečni planovi koji se prave u toku sezone, tako da svi mogu unapred da znaju kad aje nešto planirano. Van sezone, teško je išta planirati jer to sve zavisi od uklapanja kako sopstvenog slobodnog vremena tako i vremenskih prilika. Zbog toga je dobro da si u kontaktu sa ljudim akoji ti odgovaraju po fizičkoj spremi i afinitetima, pa kada ti se ide na bajs, okreneš ih telefonom i vidiš da li je neko raspoložen da ti se pridruži. To je najefikasniji način.

Nije loša ni da, ako planiraš neku vožnju, dan-dva ranije ostaviš poruku ovde na forum, tkao da drugi to vide i mogu da ti se pridruže.
Sačuvana

soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #7 poslato: 04.11.2008. 19:10:37 »


Pise ti ovde na forumu a i na sajtu.


sad brljah po sajtu i u sekciji sastanci samo pise zapisnik sa osnivacke skupstine...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 04.11.2008. 19:17:41 »

Procitaj prvi tekst ispod znaka udruženja na sajtu.
Sačuvana

soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #9 poslato: 04.11.2008. 19:21:27 »

to sam video nego mi nije bilo jasno ovo za nedelju, nedeljni sastanak kao "odrzan u nedelju" ili nedeljni sastanak odrzan u sredu ....
moj lapsus xD
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.57 sekundi sa 32 upita.