Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Biciklisticke staze u Uzicu  (Pročitano 2271 puta)
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« poslato: 28.10.2008. 20:12:46 »

Prilikom osnivanja biciklistickog udruzenja pominjana je zelja da se realizuju lokalni projekti za formiranje biciklistickih staza.
Pre par dana sam pokusao da napravim krug oko plaze, ali sam morao da odustanem, jer su u toku rekonstrukcije mostova, ograda... vidim da su postavljene celicne prepreke za motore, verovatno i za bicikle... tako da jos jedino Veliki park ostaje za legalnu voznju. Svaka cast setacima oko plaze, ali ponekad kada nije guzva, trebalo bi da ima mesta za sve nas, a pogotovo za decu.
Da li neko mozda ima uvid u Projekat uzicke plaze, i da li bi mogli da sugerisemo da se ostvare veca prava biciklista u nasem gradu?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 29.10.2008. 02:28:06 »

Bicikla se ne vozi oko plaze. To je setaliste.
Ako treba da prodjes tuda, lepo sidjes sa bicikle i guras je pored sebe.

Sačuvana

radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #2 poslato: 29.10.2008. 14:30:06 »

OK. Mi stariji cemo uvek sebi naci trasu za biciklizam, ali mi je zao dece sto stvarno nemaju gde da voze bicikle po gradu, a da to bude bezbedno i za njih i za druge...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 29.10.2008. 20:31:32 »

Bicikl se po gradu koriti uglavnom kao prevozno sredstvo, ali to kod nas u Uzicu nije slucaj, jer nam je reljef takav da se retko kome mili da sedana biciklu, osim radi rekreacije ili zanimacije. Ne verujem da cemo ikada docekati da po gradu imamo biciklisticke staze, pre svega zatos to je to retko kome potrebno a ondai zato sto ionako nema prostora za normalan saobracaj.

Ocekivao sam da ce, uredjenjem korita Djetinje biti resen problem pesacke i biciklisicke zone u gradu ali to nije ucinjeno. Kako stvari stoje, za rekreaciju ostaje potez od Plaze nizvodno do Velikog parka, desnom obalom, ulicom koja je manje prometna. Ko voli vise, moze da prodje kroz tunele pa provoza biciklu uzvodno, kanjonom Djetinje. Ostalima ne gine da se odmetnu u planinu smile

Biciklisticka staza koju bi trebalo da trazimo i izguramo od gradske vlasti je potez koji spaja kanjon Djetinje i Potpec ili Zlakusu. Postoje realne mogucnosti da se uradi kako planinarsko-biciklsiticka staza, koja bi rekreativcima omogucila da imaju prostor na kome su bezbedni.
Sačuvana

neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #4 poslato: 30.10.2008. 15:47:52 »

I ja imam nesto da dodam.Ovde gde mi zivimo sve mora da se radi ali pod uslovom da se zna ko je napravio,ako me razumete.Tako da projekti samo zavise od vesti koje ce mo gledati i na kojima ce biti,radove uradila ta i ta stranka.A obavezna stavka je ,ZA VREME NASE VLADAVINE.
To je jedan od problema.Kada se vozim po gradu stvarno sam razmisljao gde da se sklonim.Pokuso sam po keju ali trebo mi je djip a ne bicikla.Toliko drmuska da se uopste ne moze voziti.Pokuso sam peske ali ono kamenje umalo nogu ne uganoh.
Pa ako postoji udruzenje,kao sto postoji mislim da treba da kaze ono sto treba.Mozda naci i neku podrsku ali i bez nje postoje jaki argumenti da se neke stvari PONOVO urade.Sva sreca mi smo grad koji rasipa,zbog toga ponovo.Jer se to pitanje ne moze zanimariti ni u jednoj buducnosti.To se odnosi na staze za bicikliste i setaliste.
Dajem primer.Najbolja marsuta je pored reke.I to sve do brane na Vrucima.Da bude uredjeno kao u Mokroj Gori.Sto se tice u gradu to je jedino pored reke gde treba uraditi zajedno sa setalistem staze,Bila bi sjajna rekreacija npr.Od brane do velikog parka,mislim sa obe strane,nekoliko krugova.
Sve ovo ostaje udruzenju koje treba da vrsi i pravno i logisticki pritisak na pomenute stvari.
Ono je duzno da zatrazi podrsku od samih clanova i sire.Hocu da kazem ako ja mogu nesto da uradim tu sam sa svim mojim kapacitetima i snagom.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.521 sekundi sa 32 upita.